Kwestia zmiany Regulaminu gry - pytania i opinie

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Nie zrozum mnie źle- fajnie, ze są zmiany, ale regulamin daje takie widełki, ze cięzko to interpretowac... Normalnie jak w ZUSie:D!

Nie jak w ZUSie... jak każdy regulamin czy kodeks... nawet te najpoważniejsze, bo dotyczące prawdziwych problemów...

Gdy w polskim prawie pojawiło się pojęcie "obrony koniecznej", to nie przypominam sobie, aby wybuchła wielka dyskusja "a czy jak ktoś mnie zaatakuje to mogę bronić się nożem? a czy mogę zadać ranę kłutą czy tylko ciętą? a jak ciętą to do jakiej długości?

Ilu z was ma prawo jazdy? Nie oburzacie się o zapis nakazujący dostosowanie prędkości do "warunków na drodze"? Czemu nie żądanie uszczegółowienia i konkretnego podania, że np. przy natężeniu ruchu X i wilgotności powietrza Y wolno jechać 78km/h a gdy zacznie padać deszcz o sile 2mm/h to dopuszczalna będzie już tylko 68km/h zaś wyższa będzie traktowana jako niedostosowanie się do warunków drogowych?

Jakiej definicji pojęcia "znajomego" oczekujecie? Że musicie znać się przynajmniej od 4 miesięcy, mieć 17 wspólnych znajomych na fb, wypić razem przynajmniej 0,7l alkoholu i wg billingu z komórki rozmawiać ze sobą przynajmniej 8 minut w ciągu ostatnich 30 dni?
 

DeletedUser144395

Guest
Kmic'u, nie porównujmy tego do tamtego, bo to są zupelnie inne rzeczy.
To z tym Zusem, to był dżołk- ":D" obok i myslałem, ze to bedzie czytelne.


- Zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży Punktów Premium (lub kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp.) w jakimkolwiek miejscu gry a także na stronach zewnętrznych (np. portalach aukcyjnych).
- Zabronione jest kupowanie Punktów Premium w sposób inny niż za pomocą przeznaczonego do tego modułu w grze Premium -> Zakup.
- Dozwolony jest tzw. wspólny zakup Punktów Premium przez wielu graczy na zasadzie "składki" na ten cel. Zakupione w ten sposób Punkty należą do właściciela konta dokonującego transakcji. Podział Punktów Premium między graczy jest sprawą wewnętrznych umów między nimi. InnoGames nie odpowiada za ewentualne nadużycia w tej kwestii.

Ok, spoko.
Ok, kupujemy przez moduł i wszystko gra.
Tu sie wlasie rodzi pytanie, czy jezeli gracz X kupi sto milionów pkt przez moduł i mi podaruje/ odsprzeda/ pożyczy/ jest już lamaniem regulaminu? Może to nazwac zrzutką w sumie, ale czy jak odejmiecie mi 1000 pkt przyjmiecie ten tok myslenia do wiadomosci czy nie bardzo?
O to wlasnie chodzi wiekszosci tutaj "głupio pytających", bo punkt nie jest precyzyjny i tyle.
Odpowiecie na te pytanie to myśle, ze połowa ""hejterów"" którzy Was tak krytykują i szukają konfliktu z wami- zniknie i sie zabunkruje w swoich wioseczkach i beda klepac monetki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser144151

Guest
Im dłużej to czytam, tym bardziej mam wrażenie, że nie ma sensu robić graczom żadnych ustępstw i próbować w jakikolwiek sposób iść im na rękę. Czy NAPRAWDĘ jest to takie trudne do zrozumienia że "wolno kupować punkty przez Premium -> Zakup, jeśli kupisz na spółkę z kolegą to też nie będzie problemu?"

Jak dla mnie to zdanie wyjaśnia wszytko,przekazywanie punktów w wąskim gronie i na mniejszą skale nie będzie karane(przymykane oko),nie wolno się tylko z tym afiszować,a w razie lewego źródła IG ma teraz podstawy w regulaminie do karania graczy.

Dalsza wymiana zdań nie ma sensu bo wałkujemy wszytko zmieniając tylko formę wypowiedzi,IG nie zamknie możliwości przesyłu zostawiając furtke i nie doczekamy się precyzyjnych przepisów w regulaminie(sprzedajesz punkty legalne, po cichu ina mała skale nie dostaniesz bana)

Dziękuje za dyskusję
pozdrawiam 1mirinda(Marek)
 

DeletedUser144395

Guest
Jak dla mnie to zdanie wyjaśnia wszytko,przekazywanie punktów w wąskim gronie i na mniejszą skale nie będzie karane(przymykane oko),nie wolno się tylko z tym afiszować,a w razie lewego źródła IG ma teraz podstawy w regulaminie do karania graczy.

Dalsza wymiana zdań nie ma sensu bo wałkujemy wszytko zmieniając tylko formę wypowiedzi,IG nie zamknie możliwości przesyłu zostawiając furtke i nie doczekamy się precyzyjnych przepisów w regulaminie(sprzedajesz punkty legalne, po cichu ina mała skale nie dostaniesz bana)

Dziękuje za dyskusję
pozdrawiam 1mirinda(Marek)

To znaczy, ze regulamin jest po to zeby go łamac, bo Admini bedą przymykali oko? To czymże jest ten regulamin w takim bądź razie?
 

DeletedUser

Guest
Im dłużej to czytam, tym bardziej mam wrażenie, że nie ma sensu robić graczom żadnych ustępstw i próbować w jakikolwiek sposób iść im na rękę. Czy NAPRAWDĘ jest to takie trudne do zrozumienia że "wolno kupować punkty przez Premium -> Zakup, jeśli kupisz na spółkę z kolegą to też nie będzie problemu?"
Całość sprowadza się właśnie do tego jednego krótkiego zdania, którego niektórzy nie chcą zrozumieć i wymyślają tysiące problemów. Czy kolega musi mieszkać w bloku obok? Czy może mieć siostrę? Czy musi być ogolony? Czy może mi przesłać punkty o godzinie nieparzystej? Czy jego nazwisko może być dłuższe niż 8 liter? Ludzie!
Naprawdę trudno zrozumieć BANALNY zapis, tylko trzeba kombinować i doszukiwac się problemów wszędzie, gdzie ktoś chce Wam pójść na rękę i Wam pomóc?

Czy naprawdę chcecie, aby ujednoznacznić regulamin do krótkiego prostego zapisu "Zakazane jest handlowanie oraz przekazywanie punktów premium" i konsekwencja: chcesz mieć punkty, zapraszamy do Premium -> Zakup.
Podpowiem, że Plemiona są jedyną grą InnoGames (wśród produktów konkurencji też nie kojarzę takowej), w której możliwe jest przekazywanie punktów premium (czy jak one się w danej grze nazywają) innym graczom. I zapewniam, że wyłączenie tej opcji nie stanowi wielkiego problemu... Czy naprawdę chcecie do tego doprowadzić? Wtedy będziecie zadowoleni i dyżurni narzekacze będą dumni z siebie???
kmic im dłużej czytam tym bardziej ręce opadają.
Cała dyskusja zaczęła się w miarę kulturalnie, zaczęliśmy nawet dawać własne propozycje jak to w regulaminie zapisać. Dopiero później wyskoczyło, ze MUSI tam być zapis o zakazie sprzedaży pp. W między czasie zmieniało się zdanie Bryfta co do ceny odsprzedawanych czy wg waszej terminologii "składkowanych" punktów. Naprawdę się starałam, ale chyba się nie da, bo albo pytania pozostają bez odpowiedzi, albo to właśnie Ty reagujesz agresywnie.

Gdy my, gracze twierdzimy, że chcemy mieć jakiś zapis który jakkolwiek nas chroni przez uznaniowością adminów, nawet przed tym czym nas tutaj straszysz: już raz miał miejsce przypadek gdy Bryfft najpierw poblokował, następnie zaczęliście banować graczy a na samym końcu była informacja i zmiana regulaminu. Wiem, że przepraszał itd. ale jaką mam nadzieję, ze jak jutro kupię 5k pp to pojutrze znienacka nie zablokujecie przesyłania pp, przecież "wyłączenie tej opcji nie stanowi wielkiego problemu", a ja zostanę z taką ilością pp, że do końca życia ich nie zużyję. Wydaję własne pieniądze i chcę to robić sensownie i wg ścisłe określonych zasad, w loterie nie gram, hazardu nie uprawiam i tutaj tez nie chcę.
 

DeletedUser144395

Guest
W zupełności popieram poprzedniczke.
Nikt Was nie krytykuje, pomysł sie bardzo podoba, ale chodzi i usciślene regulaminu- i tyle.
Pomysl został odebrany bardzo pozytywnie, bo juz raz spora czesc graczy dała sie naciągnąc ( w tym ja) nikt nie chce powtórki z rozrywki.
Pomysł jest super, ale zapis regulaminu jest tak "ruchomy" jak stawy w nadgarstku.
Nikt Was nie atakuje, dyskusja jest kulturalna- nikt nie straszy sądami itd. Nikt nie pisze, ze admini są ble, ze Inno jest ble, ze Niemcy są ble ...
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Ale to jest proste: kupujesz tyle punktów, żeby zużyć. Samemu albo ze znajomymi. Czyli dokładnie tak jak w życiu.
Planujesz robić przetwory na zimę i potrzebujesz do nich 2 kg cukru, to idziesz do sklepu i kupujesz 2kg cukru. Ewentualnie kupujesz 3kg, w razie czego. A że jest promocja że 4kg w cenie 3kg, to weźmiesz i czwarty... Pomyślisz sobie, że może mamie też by się przydało, a warto też zrobić dobry uczynek i kupić schorowanej sąsiadce to weźmiesz piąty i szósty... może i siódmy na czarną godzinę...
Jeśli przyjdzie sąsiadka i poprosi, że skoro jedziesz do sklepu to mógłbyś i jej kupić 2kg bo ona nie ma samochodu a nie będzie dzwigać przez pół miasta, to też jej kupisz, prawda?
Jeśli przyjdzie do Ciebie sąsiadka i poprosi o pożyczenie "szklanki cukru", to jej pożyczysz, prawda? Może kiedyś odda, ale to już Wasza sprawa...
Ale NIE kupujesz 100kg i nie wywieszasz koło śmietnika ogłoszenia, że "handel cukrem", prawda?

I dokładnie O TO chodzi... tylko o to...

Idę spać, bo już mi metafory zbyt poetyckie zaczynają wychodzić... spokojnej nocy wszystkim ;)
 
Ostatnia edycja:

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
kmic, metafory są naprawdę fajne

tylko co jeśli jest tańszy cukier w hurcie a ktoś nie ma rodziny, nie ma schorowanej sąsiadki, jakiś znajomy ma autko... a jest się optymistą? i w dodatku jest się bardzo nieśmiałym i nie potrafi -nie jest w stanie- przejść się po okolicy pytając czy czasem komuś cukier by się nie przydał...


------------
skoro formalnie administracja nie może kontrolować niczego poza
-momentem zakupu pp
-momentami przesyłu pp
-ew treścią wiadomości/forum/ w skrajnych przypadkach innych serwisów...

to z punktu widzenia logiki informacji można by [jak to możliwe] zastosować regułę znaną w księgowości
ostatnie przyszło-pierwsze wyszło
i ustalić czas w jakim pp mogą opuścić konto właściciela od momentu zakupu

to formalnie przynajmniej definiuje zrzutkę i sprzedaż
jak się da, bo jak nie da to nikt nie wymyśli niczego lepszego
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Idę spać, bo już mi metafory zbyt poetyckie zaczynają wychodzić... spokojnej nocy wszystkim ;)
czy poetyckie to khmmm... ale na pewno nieadekwatne.
5k punktów to jest 25 * 200, czyli albo dla 25 graczy albo na 25 miesięcy gry czyli ponad 2 lata.
Dobrze wiesz, że mniejsza ilość mniej się opłaca, więc mówmy tutaj i realnej ilości 5k. Gracze w większości kupują po 200 pp a uwierz mi, ze zebranie 25 graczy żeby się złożyć jest kompletnie nierealne. Po więcej składają się gracze którzy i tak by kupili pp, natomiast te 200 to głównie kupują młodsi, którzy jeżeli nie będą mieli tej możliwości to w ogóle nie kupią pp (tych klientów firma InnoGames może najłatwiej stracić). W moim wypadku te 5k średnio rozchodzi się w ok. miesiąca, jak pisałam wcześniej nie prowadzę masowego handlu. No i teraz chcę mieć jakąś gwarancję, coś namacalnego, że punkty które kupuję jednego dnia po tych 3 czy nawet 4 tyg dalej mogę sprzedawać, a nie być zaskakiwana zmianą z dnia na dzień, albo szybką zmianą interpretacji co to znaczy składka i znajomi. Chcę, żeby niezależnie kto na mnie doniesie i kto z adminów będzie badał mój przypadek żeby opierał się na tych samych regułach, a nie że dla jednego składka to będzie tak a inny odpowie że w tym samym miesiącu zdążyłam kupić drugą paczkę o to już jest masowy handel i należy mi się ban. Czy tez inaczej, ktoś stwierdzi, że jeżeli składka to po otrzymaniu pp muszę w przeciągu tyg. przekazać pp, a później już nie, bo to nie składka. Można tutaj jeszcze inne absurdalne przykłady podawać, ale te przykłady można podawać dlatego że regulamin jasno i wyraźnie nie określa tego. Tak samo różna może być interpretacja różnych adminów, nie pierwszy zresztą i nie ostatni raz na ten sam temat pogląd może być skrajnie różny. Co dla jednego będzie składką dla drugiego już nie. Jeżeli taka rozbieżność jest co do innych punktów regulaminu gdzie często zapisy są dokładniejsze to co dopiero tutaj. Nie chce zdawać się na łaskę i niełaskę, chcę znać swoje prawa, chce wiedzieć gdzie są granice których przekroczyć nie mogę. To tyle czy aż tyle.
Nie wiem dlaczego to tak ciężko zrozumieć.
 

DeletedUser156889

Guest
ares@ w regulaminie wyraźnie stoi, że może być on zmieniony w każdym momencie i tylko tą jedną milisekundę wcześniej trzeba poinformować użytkowników więc nikt Ci takich gwarancji nie da (sprawa ze skryptami pokazała, że nawet nie trzeba powiadamiać użytkowników wcześniej).

Nie ma tutaj złotego środka i kontrolowanie tych handlo-zrzutek jest niemożliwe. Przyszedł mi za to właśnie jeden pomysł do głowy ;] Skoro kontrola jest niemożliwa, to trzeba zrobić tak by handel był nieopłacalny. Czyli jak ktoś kupi 5k pp za 216pln to może je odstąpić tylko po cenie 216/5000= 0,0432pln za 1 punkt (200pp = 8,64pln) - czyli tylko po cenie zakupu. Czy coś w tym guście, późno jest... :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
to nic nie da
umożliwiając handel przestajesz panować nad ceną

w tej chwili najistotniejsze zagadnienie to czas jaki musi/może upłynąć od momentu zakupu do przelania pp
i możliwość udowodnienia tego faktu przez obie strony

założmy że ustali się 30 dniowy cykl
założmy że
1.01 kupisz 5000 pp - możesz je potem przelać do 31.01
jak kupisz 2.01 5000pp to do 31.01 możesz przelać 10k pp
ale już powiedzmy 1.02 tylko 5k...
itd

jeśli można zapanować nad tym [dodając inne rożne działania] to...problem zniknie
masz definicję sprzedaży i zrzutki
 

DeletedUser156889

Guest
to nic nie da
umożliwiając handel przestajesz panować nad ceną

Jak nie, jak koleś nie trzyma ceny to podanie do supportu i banik dla sprzedawcy :p Jak się zrzucasz to raczej płacisz tak by pokryć tylko koszty zakupu a nie dać komuś zarobić, i to to mi tutaj chodzi ;]
 

DeletedUser

Guest
adrb@ wiem, wiem i tego chcę uniknąć tym razem. Chyba jednak jestem niepoprawną optymistką bo cały czas wierzę, że jakoś to wszystko można tak ułożyć, żeby regulamin był sensowny, żeby nasz suport działał profesjonalnie, żeby tylko gracze naprawdę łamiący regulamin mieli powody do obaw, żeby... chyba naprawę pora jest już późna...

Ceny kontrolować się nie da, to się odbywa poza mechanizmami gry i każdy zapis próbujący to regulować będzie martwy.

Tak jeszcze mi się też nasunęło, ile to razy narzekamy na naszych posłów, rząd, prawo itd. a gdy w porównaniu z całym państwem mamy tutaj do czynienia z małą społecznością to mamy dokładnie powtórkę z rozrywki. Jedni tworzą fikcyjne prawo, od razu i oficjalnie zawiadamiając że będzie je można łamać, inni się na to cieszą i godzą... co się dziwić, że nasze państwo działa tak jak działa jak nawet w tak głupiej rzeczy jaką jest gra zachowujemy się podobnie... to taka refleksja przed snem.
Dobranoc.
 

DeletedUser

Guest
Kombinujecie wszyscy jak koń pod górę.

To że Ino wprowadza takie warunki kupna, to zrozumiałe, bo to normalne, że dbają o swój interes. Ja bym tak samo zrobiła.

Ale że jestem po drugiej stronie i chciałabym wspomóc współplemieńców i innych graczy w zaopatrzeniu ich w PP, to nie ma nic prostszego, skoro jest dopuszczalna zarówno zrzutka na KP jak i pożyczka, a i darowizna nie powinna być zakazana

Teraz zabronione będzie dawanie na forum takich np. anonsów
Mam do sprzedania 200 PP za 10 zł.

Ale nie ma przecież sytuacji bez wyjścia. Dlatego udzielę Wam korepetycji na przedstawionych poniżej trzech przykładach.

Wystarczy umieścić na swoim profilu, lub w wiadomości na forum plemiennym, lub też na PW info o następującej treści:


Info dotyczące zrzutki:

Niniejszym proszę o zgłaszanie się osób, które brały udział w zrzutce na PP.
Wszyscy którzy uczestniczyli w zrzutce proszeni są o kontakt na GG __________ w celu weryfikacji zrzucających się i odebrania PP.
Proszę nie zaśmiecać mi PW



Info dotyczące pożyczki:

Ktokolwiek jest zainteresowany pożyczeniem ode mnie PP proszony jest o zgłaszanie takiej chęci do mnie na GG __________
Proszę nie zaśmiecać mi PW



Info dotyczące darowizny:

Ktokolwiek chciałby uzyskać ode mnie darowiznę w postaci PP proszony jest o kontakt do mnie na GG __________ w celu omówienia warunków darowizny
Proszę nie zaśmiecać mi PW



I wszystko staje się jasne i przyjazne, a skoro odpowiedni tekst trafi na prawdziwego matoła, to nic już mu nie pomoże ani zrzutka, ani pożyczka, ani darowizna. :)
 

DeletedUser15287

Guest
eva25 myślę, że większość tu dyskutujących dokładnie wie jak "obejść" regulamin w punkcie kupna/sprzedaży PP i wcześniej wpadła na to "genialne rozwiązanie" które Ty napisałaś powyżej. Nie sztuka jest działać na pograniczu prawa/regulaminu licząc, że do tego co się robi nikt się nie przyczepi, ja chcę grać uczciwie zgodnie z regulaminem.

Kmic / Bryfft

Proszę tylko o odpowiedź czy działanie opisane poniżej będzie nadal traktowane jako "zrzutka" (bo tak naprawdę o definicję tego nieszczęsnego słowa chodzi):

W dniu 10.11.2011 kupuję KP i otrzymuję je na konto 12.11.2011. 3.000 punktów przekazuję od razu graczom (w ramach składki/pożyczki) zostało mi 2.000 punktów. 25.11.2011 przekazuję 200 punktów graczowi X i 200 punktów graczowi Y, 28.11.2011 przekazuję 600 punktów dla gracza Z; 27.11.2011 przekazuję 400 punktów gra gracza C. W dniu 28.11 kupuję kolejną paczkę 5.000 punktów i 30.11 przenoszę KP na konto gracza R w wysokości 800 punktów itd - czy takie działanie to "zrzutka" ?

Pozostaje mi nadzieja, że tym razem moje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Wystarczy umieścić na swoim profilu, lub w wiadomości na forum plemiennym, lub też na PW info o następującej treści:
nie wystarczy, ważniejsze przesłanki by to stwierdzić to moment kiedy pp się pojawiają na koncie po zapłacie & kiedy są przelewane dalej
też mi się wydawało że to takie proste, ale wystarczy problem rozbić na dwie cześci (to co możesz udowodnić& może udowodnić support ; to czego nie możesz udowodnić ani support nie może Ci udowodnić)
wychodzi się z prostego założenia: gracz to nie instytucja charytatywna
pożyczka długoterminowa to de facto...handel [=sprzedaż]
i prawdopodobnie tak będzie to teraz traktowane

jak nie to cała ta zabawa w zmiany regulaminu nie ma sensu, bo będą wpadać tylko ci którzy właśnie napiszą: "pożyczę, sprzedam" etc; co by równało się z tym że przepisami w stylu "rób ale publicznie się nie przyznawaj & odpowiedzialność bierzesz i tak na siebie"

jeśli tak - to luz, właśnie o to chodzi graczom (znaczy o to żeby to robić na własną odpowiedzialność)
tylko że pewnie właśnie nie o to chodzi; o to że takie "pożyczki" nie będą już tolerowane
poza tym trzeba pamiętać że jak się pożyczy pp to pp trzeba by oddać, a zwykle było tak że to jedna osoba cały czas kupowała i pożyczała...a przynajmniej z pewnością było tak że większość osób nie kupowała...:p

my gracze nie wiemy dokładnie co support jest w stanie zweryfikować a czego nie
moim zdaniem jednyna możliwość weryfikacji to zestawienie ze sobą czasu zakupu i czasu przelania pp
metodą podaną wcześniej [ew zmodyfikowana metoda pierwsze przyszło-pierwsze wyszło; jeszcze lepsza dla gracza...chociaż fakt faktem że dla gracza hurtownika. Jeśli założymy że kupuje się przeciętnie 5000 pp raz na ..miesiąc- ostatnie przyszło/pierwsze wyszło, co znaczy że ostatnio kupione można przelać w czasie X, ale już to przedostatnie kupione w krótszym ]
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
wszystko pięknie - ładnie...tylko co, jeśli zechce się na punkty "złożyć" ktoś po czasie "zrzutki", bo mu się punkty akurat skończyły, bo dopiero potem miał pieniądze...to zostaje mu gra bez premki (próbuję to sobie właśnie wyobrazić na koncie 20kk) albo kupno od IG w cenie 18zł za 200 punktów (czy ile to tam teraz legalnie jest)...bo od osoby prowadzącej "zrzutki" to już będzie nielegalnie...
Dobrze kombinuję?
 

DeletedUser66308

Guest
Najłatwiejszym pozbyciem się problemu z kupowaniem i odsprzedażą jest zmniejszenie różnicy pomiędzy kupnem 200 a 5000 PP

jednorazowe kupno 200 PP = 17,99
zakup 600, koszt 200 PP = 15,33
zakup 1500, koszt 200 PP = 12,00
zakup 5000, koszt 200 PP = 8,64

Różnica pomiędzy kupnem 200 a 5000 jest zbyt duża co może prowadzić do nadużyć i żadne regulaminy nie są w stanie nad tym zapanować.
Inno Games po prostu łatwiej jest zaksięgować jedną wpłatę 5000 niż 25 po 200 w ten sposób zrzuciła odpowiedzialność i księgowanie na Nas :rolleyes:

Altruistów wśród Nas nie brakuje i nie dziwię się, że ktoś kupuje większą ilość do dalszej odsprzedaży, pożyczki czy po prostu rozdania. W tę grę przeważnie grają uczniowie, którzy nie są w stanie kupić jednorazowo większej ilości PP, natomiast osoby pracujące rzadko kupują tylko miesięczne premium i nierzadko wspomagają współplemieńców w "awaryjnych sytuacjach" :)

Po prostu nie da się ustanowić żadnych prawnych uregulowań jeżeli będą zbyt duże różnice w cenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
wszystko pięknie - ładnie...tylko co, jeśli zechce się na punkty "złożyć" ktoś po czasie "zrzutki", bo mu się punkty akurat skończyły, bo dopiero potem miał pieniądze...to zostaje mu gra bez premki (próbuję to sobie właśnie wyobrazić na koncie 20kk) albo kupno od IG w cenie 18zł za 200 punktów (czy ile to tam teraz legalnie jest)...bo od osoby prowadzącej "zrzutki" to już będzie nielegalnie...
Dobrze kombinuję?
nie wiadomo:D
tzn wiadomo że jeśli u jednego gracza pojawią się pp, potem [parę godzin/ parę dni/parenaście, cholera wie:D] zaczną krążyć (= przelew do kilku/nastu graczy)- to można domniemywać że była zrzutka
ale jak u jednego pojawią się pp po zakupie, a potem po miesiącu zostaną przelane- to można domniemywać że doszło do sprzedaży po prostu
diabeł tkwi w szczegółach, musisz wiedzieć ile masz czasu na przelanie pp po zakupach:]

Altruistów wśród Nas nie brakuje(...)
regulamin zakłada że nie ma, nie może być
inaczej blokowanie sprzedaży jest totalnie bez sensu, nie rozróżnisz darowizny od sprzedaży

Po prostu się nie da ustanowić żadnych prawnych uregulowań jeżeli będą zbyt duże różnice w cenie.
da się, jak się nie da weryfikować - to się [wszystko] delegalizuje

Najłatwiejszym pozbyciem się problemu z kupowaniem i odsprzedażą jest zmniejszenie różnicy pomiędzy kupnem 200 a 5000 PP
tak, zrównanie cen; i raczej tego się nie należy spodziewać
 
Ostatnia edycja:

emarcin

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.110
Ponawiam pytanie. A co jeśli handlarz jest znajomym? Czy jak kupię 200PP od niego to uznajemy to jako zrzutkę (płacę znajomemu, za PP które kupił w końcu i parę innych osób też, więc de facto to zbiórka). Przepisy są po to by je egzekwować, ale nie róbcie tak, że zakaz kupowania ze źródeł innych niż bezpośrednio z IG, a pod spodem jest, że jednak nie jest zakazane, bo można kupować od kolegów, gdy robimy zrzutkę (zrzutka najczęściej polega na kupowaniu - ktoś kupuje 5000pp i chętni wpłacają ustaloną sumę na konto, dzięki czemu mu się to zwraca...).
Czy mając na myśli handel, ale nie zrzutkę oczekujecie, że handlarz ma zyski, a organizujący zrzutkę nie? Nie zawsze tak jest przecież... No i jak pożyczę koledze np 200PP, bądź też będę ofiarowywał mu chociażby 200PP co miesiąc na KP to czy będziecie uważali, że to handel, bo regularnie mu przesyłam? Te przepisy zostawiają za dużo luk i za wiele do własnego interpretowania przez adminów.

-Była zrzutka? -Przecież jest, że nie można handlować - kara.
-Handlowałeś? -Po co, przecież mogłeś zrzutkę zrobić - kara.

Nie chcemy po prostu niedomówień, luk w przepisach i własnej interpretacji. To nie lekcja języka polskiego. Rozmawiamy o prawdziwych pieniądzach, które de facto "żywią" tą grę. Także chcemy dokładnego omówienia co można, co nie i uregulowania przepisów.

A czy w sytuacji, gdy zbiórka jest legalna gdy napiszę na forum, że kupię 5kpp i następnie chętni mi wpłacą można dostać bana? Bo wg. waszych przepisów jest to już handel i zbiórka zarazem (to tak jakby rodzaj handlu można rzec). Czy mamy się chować, udawać, że przenosimy PP za darmo, pisać na gg, bo nie wiadomo jak admin zinterpretuje przepisy?

Proszę więc o dokładną odpowiedź na moje pytania i zrobienia porządku z tym regulaminem
 
Status
Zamknięty.
Do góry