Kwestia zmiany Regulaminu gry - pytania i opinie

Status
Zamknięty.

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Szefostwo firmy życzy sobie mieć zakaz handlu. Chodzi o to, żeby go zabronić, a jednocześnie dopuścić zrzutki. Zakazanie całkowite byłoby, w mojej opinii, bardzo złe dla graczy. Z drugiej strony dopuszczenie też nie wchodzi w grę.
Rozumiecie teraz problem? :)
 

DeletedUser144151

Guest
Szefostwo firmy życzy sobie mieć zakaz handlu. Chodzi o to, żeby go zabronić, a jednocześnie dopuścić zrzutki. Zakazanie całkowite byłoby, w mojej opinii, bardzo złe dla graczy. Z drugiej strony dopuszczenie też nie wchodzi w grę.
Rozumiecie teraz problem? :)

haha,tak się zwyczajnie nie da, nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia czy dane przekazanie punktów nastąpiło po zrzutce,czy poprzez odsprzedanie,w przypadku takiej zmiany jaką proponujecie nadal bedę sprzedawał punkty tylko wyczulę klientów,oraz samego siebie aby nazywać to "zrzutką" :)
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
luzik , w praniu wyjdzie
i tak każdy kumaty wie gdzie środek ciężkości
tak- ten środek i tak w handlu pozostanie

choć -szczerze- nie wiem dlaczego ktoś nie chce poluzować reguł na rzecz wymiany z zastrzeżeniem wyłączenia odpowiedzialności
bo mam przed oczami taki oto obrazek: <może troszkę przesadzę, sorki>
Hans mówi : " musimy zakazać bo idioci potem znowu masowo zaczną plumkać że im pozwolono handlować a trafiła się menda i masę ćwoków oszukała, i bo że niby to my mamy zapewniać szczelność systemu; e tam- Martin - a niech się walą jełopy"
na to Martin krótko : " ano ...musimy"

<imiona przypadkowe>
 

DeletedUser146744

Guest
Szefostwo firmy życzy sobie mieć zakaz handlu. Chodzi o to, żeby go zabronić, a jednocześnie dopuścić zrzutki. Zakazanie całkowite byłoby, w mojej opinii, bardzo złe dla graczy. Z drugiej strony dopuszczenie też nie wchodzi w grę.
Rozumiecie teraz problem? :)

Rozumiem. Durne to. Ta akurat uwaga oczywiście nie do supportu skierowana, zdaję sobie sprawę, że sami tego nie wymyśliliście. Tylko moim zdaniem takiego wymagania szefostwa nie da się zapisać logicznie tak, żeby nie było wątpliwości. Jak będę w stanie udowodnić, że zrobiłam zrzutkę, a nie handelek, w przypadku, kiedy team zechce mi się dobrać do tyłka na skutek donosiku na przykład, tylko tyle mi powiedz, i dam spokój z tematem. Mam przechowywać pw, screeny z forum czy co tam?
Bo bardzo fajnie, że ktoś chce nam zostawić furteczkę, ale skorzystanie z tej furteczki może być ryzykowne.
...
Czyli jesteśmy w... no tak, nie wolno tu brzydko mówić. Tak się tylko chciałam pożalić ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Bryfft pojawiłeś się ale nie skomentowałeś, troszkę wyżej są zestawione Twoje dwie wypowiedzi:
Jak zaczniesz sprzedawać masowo, poza plemieniem, spamować ludziom ofertami (oczywiście możesz poinformować współplemieńców, to nie jest spam), zwłaszcza zarabiać na tym, to już nie będzie OK. Natomiast zrzutkami plemiennymi praktycznie team nie będzie się zupełnie interesował.
Ale za chwilę już Bryfft pisze:
Chcesz kupić drożej, to kup, Twoje pieniądze - stracisz je w ten sposób. Zwyczajnie nie będzie nas za bardzo to interesowało.
naprawdę idzie się pogubić... mam taką propozycję, następnym razem albo od razu pisz że jest jakaś propozycja i tutaj jest dyskusja jak ma być, wówczas zmiany zdania będzie można podciągnąć pod zmianę stanowiska w wyniku dyskusji, albo uchwalcie coś na Waszym forum i później już wszyscy jak jeden trzymajcie się jednej wersji, bo tak idzie się pogubić.

Co do propozycji jak to zapisać:
5.2 Zabronione jest sprzedawanie i kupno kont, wiosek, surowców, wojsk, kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp. Zabronione jest sprzedawanie i kupno Punktów Premium na portalach aukcyjnych.
5.2.1 Dozwolony jest handel Punktami Premium w obrębie plemienia oraz grupy znajomych.
5.2.2 Za Punkty Premium zakupione w sposób inny niż za pomocą przeznaczonego do tego modułu w grze Premium -> Zakup, firma InnoGames nie ponosi odpowiedzialności.

Do przykładów można dodać:
Dozwolone jest odsprzedawanie Punktów Premium innym graczom, ale InnoGames nie ponosi odpowiedzialności za legalność kupowanych punktów poza modułem Premium i gracz sam na własną odpowiedzialność ponosi ryzyko takiego zakupu, co może wiązać się w przypadku nielegalnych punktów ich odjęciem.
 

DeletedUser

Guest
Szefostwo firmy życzy sobie mieć zakaz handlu. Chodzi o to, żeby go zabronić, a jednocześnie dopuścić zrzutki. Zakazanie całkowite byłoby, w mojej opinii, bardzo złe dla graczy. Z drugiej strony dopuszczenie też nie wchodzi w grę.
Rozumiecie teraz problem? :)

czyli jak to od razu zauważyłam, regulamin oficjalnie ma zabraniać... teraz pytanie, jak zagwarantujesz graczom, którzy będą kupować/sprzedawać że nagle ktoś a adminów nie będzie miał złego dnia, albo będzie jakiś nowy admin, który będzie się ściśle trzymał litery prawa/regulaminu i zacznie banować? Mamy wierzyć na słowo? Cały suport podpisze teraz tutaj jakaś deklarację? Sytuacja jest tak absurdalna, że już chyba bardziej być nie może.
 

DeletedUser110113

Guest
A mnie rozśmieszyło to:

Językiem obowiązującym w grze Plemiona jest język polski. Używanie innego języka w grze jest zabronione i może prowadzić do blokady lub wykluczenia konta z gry. Wyjątkiem są profile - dopuszczalne w profilach jest użycie języka angielskiego lub powszechnie znanych sentencji. Dopuszczalne jest również nazywanie wiosek w innych językach (w zakresie nazw własnych) i po angielsku, pod warunkiem, że stosowane nazewnictwo nie narusza innych zasad regulaminu gry.
 

DeletedUser146744

Guest
czyli jak to od razu zauważyłam, regulamin oficjalnie ma zabraniać... teraz pytanie, jak zagwarantujesz graczom, którzy będą kupować/sprzedawać że nagle ktoś a adminów nie będzie miał złego dnia, albo będzie jakiś nowy admin, który będzie się ściśle trzymał litery prawa/regulaminu i zacznie banować? Mamy wierzyć na słowo? Cały suport podpisze teraz tutaj jakaś deklarację? Sytuacja jest tak absurdalna, że już chyba bardziej być nie może.

Odnosząc się do zacytowanych przez Ares wypowiedzi Bryffta: Jeśli kupuję PP, kupuję 5k, bo wychodzi najtaniej. Jednocześnie wrzuciłam na forum plemienne info, że tak robię, więc gdyby ktoś potrzebował, to odsprzedam po kosztach zakupu, bo zwykle sporo PP mam. Zdarza się, że pisze do mnie gość, z którym kiedyś graliśmy w jednym plemieniu, i ode mnie odkupuje, jeśli mam. Nikomu nie spamuję, nie mam info o tym w profilu - ktoś chce, sam do mnie pisze. A czasem pisze jakiś obcy, kolega kolegi z plemienia: "podobno masz PP, mogę odkupić?". Jeśli to się jakoś rażąco różni od zrzutki, to nie wiem, no...

wtkc, jeszcze odnośnie którejś tam Twojej wypowiedzi, wybacz, że nie odkopuję - jasne, że można palić głupa, GG, piwo, te sprawy, nie dostarczać, jak to piszesz, dowodów. Tylko, że kurczę, ja nie robię nic złego, nie zarabiam na tym, [a 2 razy jeszcze straciłam, ale to już dygresja], i wolałabym nie być zmuszona do kombinowania. Nie chcę kombinować, nie postępuję nieuczciwie. Po to właśnie kupuje max dostępną ilość, żeby było taniej, a przy okazji skorzysta ktoś inny.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.006
A mnie rozśmieszyło to:

(...) Dopuszczalne jest również nazywanie wiosek w innych językach (w zakresie nazw własnych) i po angielsku(...)

Tu się nie ma co śmiać, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem :)
Można nazywać wioski:
a) w obcych językach, jeśli będą to nazwy własne
oraz
b) po angielsku bez żadnego ograniczenia (no, oczywiście pod warunkiem że nie będą one łamały jakiegoś innego punktu regulaminu, czyli przede wszystkim nie będą wulgaryzmami).

Wiem, że zapis ten na pierwszy rzut oka może budzić zdziwienie (bo co to za "inne języki i angielski"), ale jak się wczytać na spokojnie to idzie sens z tego wyłowić. :)

Dobranoc
 

DeletedUser128813

Guest
Szefostwo firmy życzy sobie mieć zakaz handlu. Chodzi o to, żeby go zabronić, a jednocześnie dopuścić zrzutki. Zakazanie całkowite byłoby, w mojej opinii, bardzo złe dla graczy. Z drugiej strony dopuszczenie też nie wchodzi w grę.
Rozumiecie teraz problem? :)

A mnie zdaje się, że Ta Wasza ostatnia wersja jest poprawna. Tzn. ta, w której w regulaminie widnieje zapis, że zabroniony jest handel oprócz wyjątku zamieszczonego w przykładach do punktu piątego.

"5.2) Zabronione jest sprzedawanie i kupno kont, wiosek, surowców, wojsk, Punktów Premium, kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp. Wyjątkiem jest sytuacja opisana w przykładach do §5."

Różni się tym od pierwotnej wersji, że za pierwszym razem w samym regulaminie nie było wzmianki o żadnych wyjątkach. Wyjątki były tylko omawiane jako Wasza interpretacja w przykładach.

Natomiast w ostatniej zaproponowanej przez Ciebie wersji jest już w samym regulaminie wzmianka o wyjątkach od zakazu i o tym, że uszczegółowienie wyjątku znajduje się w przykładzie do punktu piątego. Także regulamin bezpośrednio odnosi się do przykładu o zrzutce, czyniąc go w tym momencie integralną częścią regulaminu, a nie jedynie dowolną interpretacją. To moim zdaniem wystarczy. Bowiem w razie problemów, w samym regulaminie będziemy mieli na obronę odniesienie do wyjątku odnośnie zrzutek i jego uszczegółowieniu w przykładach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser145278

Guest
ehh a ja sie was zaoytam o coś, dokłądneij pamiętacie jak ostatnio regulamin był zmieniany bo mk i af doszło do kp (pisze w skrótach chyba każdy wie o co chodzi;))
a skrypty poznikały, na np fejki i inne nawet dokładnie nie pamiętam jakie;p bo te których ja używam nie były wyłączone;p
wtedy chodziło o to by ino zarobiło na zakupach pp by mieć "płatne rozszerzenia gry" każdy wie ze była dyskusja protesty że tak to nazwę, jak długo to było tydzień 2 późneij ucichło.... z tym będzie tak samo,
fakt te "zmiany" jasne nie są, ale jak każdy wie support bardzo często lubi owijać w bawełne czy też wytłumaczyć cos tak by gracz nie mógł zrozumieć a późneij sie powtarzaja....(oczywiscie nie chcę tu obrażac czy jechać na support)ale tak niestety jest, i zawze było tak zę regulamin do każdego "przypadku jest inaczej interpretowany....wiec zostawcie to olejcie....niestety z obsługą w wielu sprawach nie da sie dogadać.....
ja kupuje pp od znajomego który wykłada na 5k pp i odsprzedaje on po 9zł ale nikt nie mówi jest to drożej , a są też tacy co chcą kupic za doąłdowanie 10 zł płacą, i co jest to chandel bo ktoś kto sprzedaje zarabia??moim zdaniem nie bo gracze sami pisza"sprzedaj mi 200pp za dołądowanie do tela" dlaczego ciężko zrobic im przelew neiw iem tego....sale oni sami chcą zapłącić to 1,50 wiecej wiec jaki to handel??
a i każdy dobrze wie ze zrzutki na pp nawet jak niektórzy gracze deklaruja 1000 pp zakupu to wychodzi tak zę wykłada sie kasę za połowę graczy bo 1 połowa juz wpąłci i non stop piszę keidy pp a kiedy pp to sie wykłąda, i co to też bezie handlem???
a tam szkoda waszego czasu....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15287

Guest
Nino, wiem, że dzień bez szukania dziury w całym, to dzień stracony ;).

Jak widać nie mamy do czynienia z całym :D

Szefostwo firmy życzy sobie mieć zakaz handlu. Chodzi o to, żeby go zabronić, a jednocześnie dopuścić zrzutki. Zakazanie całkowite byłoby, w mojej opinii, bardzo złe dla graczy. Z drugiej strony dopuszczenie też nie wchodzi w grę.
Rozumiecie teraz problem? :)

Ares już niejednokrotnie wykazywał, że sami sobie zaprzeczacie. A teraz jeszcze to...
Pozwalamy na sprzedawanie ale nie oficjalnie, bo oficjalnie to zakazujemy.
Zaczynamy dochodzić do takiego samego absurdu jak z "nielegalnym / nieetycznym" wykorzystaniem zastępstwa - ocena pozostaje w gestii admina - jeden za to zbanuje drugi nie - a ponoć wszyscy mają mieć taką samą karę za to samo wykroczenie.

A teraz do tematu:
1. Bryfft musisz na początek jasno zdefiniować co rozumiecie pod pojęciem zrzutki?
a) Gracze składają się na punkty, następuje ich zakup i rozesłanie do zainteresowanych - wersja nieżyciowa, przedmówcy wykazali dlaczego nie będę się powtarzać;
b) następuje zakup KP a po nim gracz który kupił odsprzedaje punkty innym, tym którzy zadeklarowali chęć zakupu w ramach "zrzutek" - tak to funkcjonuje na co dzień.
2. Co w sytuacji gdy "daruję" komuś KP np 2000 punktów? Wszak z moją własnością mogę sobie robić co chce.
3. Co w sytuacji gdy na forum jest informacja o wspólnym zakupie premium, z przed zmiany zasad - złamany jest regulamin?
4. Czy zapis o "zrzutce" może być wprowadzony w regulaminie?

Bez ustalenia powyższych rozmawiamy innymi językami co uniemożliwi wypracowanie kompromisu.

Warto myślę również pomyśleć o zgłoszeniach osób które chcą prowadzić "regularne zrzutki".
Taki gracz musiałby zgłosić się za pomocą pytania do supporty, że będzie świadczyć "regularne zrzutki" w wersji opisanej w punkcie 1b. To pozwoli Wam sprawdzać osoby świadczące usługi zrzutek.
W regulaminie można zapisać, że każdy kto "zrzuca" się na więcej niż 1 paczkę 5.000 punktów miesięcznie (dotyczy osoby kupującej i rozsyłającej punkty) ma obowiązek zgłoszenia tego. Brak zgłoszenia jest za pierwszym razem karany banem a za drugim wykluczeniem z gry.

Proste przejrzyste zasady ograniczające pole indywidualnej interpretacji to rozwiązanie do którego należy dążyć.
 

DeletedUser

Guest
witam jak tak czytam to wszystko to nasuwa mi się powód dla którego między innymi wprowadziliście zmiany, chcecie wprowadzić monopol na dany towar czym w tym przypadku jest kp, w ten sposób ograniczacie zarobienie pieniędzy osobom postronnym a wam podwoi zyski, gdyż każdy komu zalezy na grze będzie brał od was drożej ale będzie grał, to jest szantaz i podlega każe pozbawienia wolności do lat 3 i jest to przestępstwo nie wykroczenie, zasłaniacie sie dobrem graczy na świecie, ale tak szczerze mówią co was interesuje to skąd ktoś kp bierze? sam to odpowiada za to skąd je kupuje

baliście się że ludzie was wygryzą, mając tańsze kp niż wy nie narzekali na brak klientów, a fala na plemionach się rozchodzi, bo p co ja mam kupywać kp za 10 zł skoro mogę mieć za 7 czy 6?? ważne że jest tansze a was taki człowiek pozbawia klientów i zarobków, brawo...

to jest niesprawiedliwie, a wasze przepisy i tak każdy obejdzie kto ma tylko głowę na karku, macie pełno luk w tym co wprowadziliście
pa
 

DeletedUser37348

Guest
chcecie wprowadzić monopol na dany towar czym w tym przypadku jest kp
Od zawsze InnoGames ma monopol na sprzedaż KP do gry, która jest jej własnością.

szczerze mówią co was interesuje to skąd ktoś kp bierze?
A interesuje dlatego, żeby nie bylo sytuacji takich, jak ostatnia z niejakim deenlandem.

baliście się że ludzie was wygryzą, mając tańsze kp niż wy nie narzekali na brak klientów (...) bo p co ja mam kupywać kp za 10 zł skoro mogę mieć za 7 czy 6??
W jaki sposób można legalnie mieć tańsze KP niż oferowane przez Inno? W szczególności za taką cenę jak podałeś?

ważne że jest tansze a was taki człowiek pozbawia klientów i zarobków, brawo...
Dokładnie tak. Serio uważasz że jakakolwiek firma będzie pozwalała na utratę zarobków poprzez oszustów?
 

DeletedUser

Guest
nie rozumie mnie pan, dlaczego interesuje wasz to skąd kto kupuje?? przecież na własną odpowiedzialnośc bierze ze źródeł sobie bliżej nie znanych, taka kolej rzeczy istniała odkąd gram na plemion czyli kawał czasu a wy dopiero teraz się tym interesujecie?? musieliście ładnie po kieszeniach stracić skoro jesteście tak zdesperowni

skąd pewnośc że są to oszuści??skądś przeciez musza kupywac kp aby potem je rozprowadzać prawda, więc skąd?? obawiam się że nie znacie na to pytanie odpowiedzi, osobiście ja uważam że są to gracze którzy kupują w ogromnych ilościach kp u was, wtedy cena za kp jest niższa i być może sprzedaż za taką kwotę jest dla nich opłacalna?? wyrabiają sobie renomę,i pozyskują nowych klientów, gdy moga sobie na to pozwolić podnoszą cenę za kp nieznacznie, aby nie stracić klientów ale żeby ich zysk lekko się podniósł, wszystko zalezy od odpowiedniego zagospodarowania

napisałeś że:
A interesuje dlatego, żeby nie bylo sytuacji takich, jak ostatnia z niejakim deenlandem.

bład, to od kogo gracze kupują kp to tylko ich wyłączna sprawa wy nie powinniście w to ingerować, bo robią to na własną odpowiedzialnośc, wy nie ponosicie za to żadnej kary przeciez

napisałeś również:
Od zawsze InnoGames ma monopol na sprzedaż KP do gry, która jest jej własnością.

jak widac jest to nieprawda, bo wyrastają nowe firmy które mogą się tym poszczycić a wam jest to nie w smak, bo odbierają wam klentów i zarobek, przy czym sami maja zyski, to wam się nie podoba
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Tu się nie ma co śmiać, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem :)
Można nazywać wioski:
a) w obcych językach, jeśli będą to nazwy własne
oraz
b) po angielsku bez żadnego ograniczenia (no, oczywiście pod warunkiem że nie będą one łamały jakiegoś innego punktu regulaminu, czyli przede wszystkim nie będą wulgaryzmami).

Wiem, że zapis ten na pierwszy rzut oka może budzić zdziwienie (bo co to za "inne języki i angielski"), ale jak się wczytać na spokojnie to idzie sens z tego wyłowić. :)

Dobranoc

Zostanie dodany zapis o anglojęzycznych nazwach plemion? Wspominałem o tym już wcześniej. Był ban na s45 za nazwę plemienia Only the Strong i został on cofnięty.
 

DeletedUser156889

Guest
Szefostwo firmy życzy sobie mieć zakaz handlu. Chodzi o to, żeby go zabronić, a jednocześnie dopuścić zrzutki. Zakazanie całkowite byłoby, w mojej opinii, bardzo złe dla graczy. Z drugiej strony dopuszczenie też nie wchodzi w grę.
Rozumiecie teraz problem? :)

Jakoś mnie to nie dziwi, że szefostwo chce mieć dwie rzeczy które wzajemnie się wykluczają. Po raz kolejny wychodzi, że komiksy Dilberta to samo życie.

Jeżeli jest możliwe przelewanie punktów na inne konto, to nie jesteście w stanie sprawdzić czy ktoś tym handluje czy jest zrzutka. Koniec i kropka, takie są fakty i szefowie muszą te fakty przyjąć do wiadomości. Na zrzutkę mogą się łapać osoby z poza plemienia, a samą zrzutkę można spokojnie omówić poza grą. Dostępu do kont bankowych graczy nie macie i mieć nie będziecie więc nie jesteście tak samo w stanie określić kto i ile na tym zarabia.

Trochę nie w tą stronę to zmierza w którą powinno - firma musi uszczelnić swój system, zabronić użycia tych rodzajów płatności elektronicznej które umożliwiają wycofanie przelewu (zmienić umowy z firmami obsługującymi takie formy płatności), czy wprowadzić okres karencji. W przeciwieństwie do zakazu handlu i dopuszczania zrzutek jest to fizycznie możliwe do osiągnięcia, budzi mniejsze kontrowersje i łatwiejsze do upilnowania.

Widać w dalszym ciągu nastawienie firmy się nie zmieniło i dalej dąży do tego by przerzucić część ryzyka związanego ze swoim biznesem na zwykłych graczy. To jest zagrywka poniżej pasa - dziura pozostaje, ale teraz możecie nam "nafikać", my umywamy ręce i nie obchodzi nas że przez nasz nieszczelny system nasi klienci będą tracić pieniądze.

Gratuluje podejścia do tematu.
 

DeletedUser161016

Guest
W takim razie, jeżeli zostanie uchwalony regulamin, ma powstać dział lub temat na forum, gdzie będą osoby które teoretycznie zajmują się zrzutkami. Bo nie każdy jest w takim plemieniu, że może sobie pozwolić na takie zrzutki, bo pkt za 18 zł nie będę kupować.

Do administracji. Jeśli nie chcecie mieć znowu takich sytuacji, dopracujcie odpowiednio regulamin. Wrzucacie nowe zapisy które będą obowiązywać od 6 listopada, bez możliwości odwołania się od nich. Wiadomo, że wejdą w życie, a te rozmowy i tak do niczego nie doprowadzą.
Afera z punktami premium to był wielki przekręt ;) Podejrzewam, że dokładnie wiecie kto i ile tego wyszło na rynek. Nie ma co się oszukiwać.
 

DeletedUser144395

Guest
Te rozwiązanie i ten "system", który jest tutaj zaprezentowany jest pewny jak nasze emerytury.
Jest wiele nie jasnosci, na które ni chu... chu... nie potrafie zinterpretowac, chociaż mysle, ze czytac umiem.
Te zapisy regulaminu dają tylko ogromne "widełki" dla tych od banowania i każdy bedzie interpretował to jak mu sie podoba.

Np. napisze do Pana kazimjez'a , zeby mi zrobił zrzutke, ale ja kupie od niego 200PP tylko- jest zrzutka? Oczywiscie, ze jest, bo ja mu dam te "8.64zł", a on mi wysle te 200PP.
nie można to nazwac handlem, poniewaz dla niego oficjalnie nie bedzie zadnych profitów (tak, oficjalnie, bo gdybyscie zajrzeli na moje GG to bym juz dostał 3 razy globala:D), kazimjez'a kojarze chyba z 44 swiata, jest znajomy? oczywiscie, ze jest i mam punkty od znajomego z którym zrobilem "zrzutke".
Równie dobrze, Pan kazimjez moze mi podarowac te punkty za free, bo jak mu udowodnicie, ze mi je sprzedał skoro bede sie z nim na GG kontaktował? jest to moj znajomy i dał w prezencie na Mikołaja PP i nic mu nie zrobicie.
Jedyny plus, ze PP np. od Pana kazimjez'a bedą mialy wiekszy popyt i tu chwała, ze troszke staracie sie opanowac szarą strefe.

Ps. kazimjez'u bede brał u Ciebie PP wiec jesli to przeczyszasz to prosze dane do przelewu na PW:)
 

DeletedUser161271

Guest
Albo mi się wydaje, albo te zmiany w ogóle się nie trzymają kupy...

Żeby tą zagadkę rozwikłać, to na sam początek (co już dawno powinno zostać powiedziane) powinien ktoś kumaty tutaj wyjaśnić czym dla Administracji są tak naprawdę te "fałszywe PP". Idąc za rozumem szybko można skojarzyć iż punkciki możemy pozyskać na 3 sposoby:

- konkursiki i rundy szybkich (bynajmniej kiedyś, nie wiem czy jeszcze są takowe rundy, bo wróciłem do gry po przerwie)
- SposorPay
- PLN-y wydane na zakup

Więc gdzie leży problem moi kochani ?

Jak Inno mogło stracić na czymś za co dostali pieniądze, to niedorzeczne... Kompletnie tego nie rozumiem. Piszecie o przekrętach, oszustach którzy dostają kasę i się ulatniają, ale przecież ktoś musiał im te pieniądze dostarczyć i zrobił to na własną odpowiedzialność w pełni świadom tego, że może zostać wykiwany.

Jeśli ktoś będzie taki łaskawy i objaśni mi co nazywacie "lewymi PP" to byłbym wdzięczny. Wtedy z pewnością zmienię swoje zdanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry