Kwestia zmiany Regulaminu gry - pytania i opinie

Status
Zamknięty.

DeletedUser136373

Guest
no a co jeśli mam jeszcze 5k punktów premium i nie zdąże sprzedać do 2-3 listopada ?
 

OlciQ

Szlachcic
Wynik reakcji
483
Nie możesz sprzedać tylko na portalach aukcyjnych, handel wewnątrz plemienia jest jak najbardziej dozwolony.
Tak więc wprowadzona regulacja zmusza do zakupu Punktów Premium przez odpowiedni moduł w grze. Zakupione tak Punkty należą do właściciela konta, z którego dokonano zakupu, ale jednocześnie nie mamy nic przeciwko rozsyłaniu ich między innych graczy. Jeżeli jednak będzie to przedmiotem takiej właśnie umowy zrzutkowej, to pozostaje ona sprawą jej stron, gdyż niestety firma prowadząca grę nie może brać odpowiedzialności za ewentualne nadużycia, jakich mogą dopuścić się na tym polu użytkownicy.
 

DeletedUser

Guest
Uważam, że zmiany na +. Handel nielegalny zabroniony, przy okazji zostawiając możliwośc zrzutki. Dobre posunięcie.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Nie możesz sprzedać tylko na portalach aukcyjnych, handel wewnątrz plemienia jest jak najbardziej dozwolony.

otóż nie, handel taki też jest zabroniony
"zgodnie z literą prawa"
wystarczy że ktoś doniesie na koleżanki/kolegów- support musi wtedy teoretycznie ingerować ^^
dlatego pytanie czy warto donosić czy nie warto
oraz czy support jest w stanie udowodnić że doszło do handlu :p raczej nie :d
 

DeletedUser8581

Guest
wystarczy że ktoś doniesie na koleżanki/kolegów- support musi wtedy teoretycznie ingerować ^^

Nie. Jeżeli handel będzie się odbywał wewnątrz plemienia/grupy znajomych pozostanie to legalne. Natomiast nielegalnym stanie się handel na portalach aukcyjnych, innych portalach z ogłoszeniami itp. Oczywiście rozsyłanie wiadomości z ofertą handlową dla całego świata, też będzie nielegalne. Oczywiście w przypadku "zrzutki" support/InnoGames nie odpowiada za jej przebieg i ewentualne oszustwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
ja bym jedno zmienił
ten punkt:
- Zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży Punktów Premium (lub kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp.) w jakimkolwiek miejscu gry a także na stronach zewnętrznych (np. portalach aukcyjnych).
dodając że odstępstwem od reguły może być wykorzystanie forum plemienia, ale każda sprawa może być rozpatrywana osobno
przecież teraz to nic innego jak przeniesienie handlu do podziemia
a gdzie najlepiej się handluje pp jak nie na forum plemienia ?!:)

-----------------
Nie. Jeżeli handel będzie się odbywał wewnątrz plemienia/grupy znajomych pozostanie to legalne
elmichal. nie będzie :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser134348

Guest
kupuję pp od kolegi na 50 za doładowania tel , jest to nadal legalne czy nie? bo już się nie łapię w tym ;p
 

DeletedUser150958

Guest
beznadziejny pomysł ;/
przekręty tak czy siek będą jeśli wogóle są bo cos sie mi wydaje ze chodzi wam w tym momencie o zarobki bo jak wiemy wielu graczy kupowało masowo premium gdzie oni na tym zarabiali a gracze kupujący tracili na tym grosze...
a teraz co?
troszkę to ustanie jeden nie kupi premium bo droższe a drugi weźmie mniejszą ilość aby mu zeszły pkt...

To pewnie nowy pomysł naszego premiera :p hahaha^^
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Jeżeli handel będzie się odbywał wewnątrz plemienia/grupy znajomych pozostanie to legalne.
nie nie nie, handel jest zabroniony
więc:
kupuję pp od kolegi na 50 za doładowania tel , jest to nadal legalne czy nie? bo już się nie łapię w tym ;p
to też jest zabronione
teoretycznie
praktycznie się nie przyznawaj :p

ja próbuję skumać jedno- tą składkę
tzn to że jest jeden właściciel i paru co się zrzuca
bo o ile kumam sens tych zmian to nie jestem do końca przekonany co do paru rzeczy :D

czy jest różnica między :
-hej , robimy zrzutkę, ja kupię wy mi oddacie potem
od
-hej, robimy zrzutkę, dajcie mi kasę wcześniej to kupię pp i rozdam potem punkty
:p

tzn czy to pierwsze to handel czy nie handel:D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15287

Guest
W regulaminie jest duża niespójność, dająca pole do popisów dla administratorów.

zmienia brzmienie na:
Cytat:
5.2) Zabronione jest sprzedawanie i kupno kont, wiosek, surowców, wojsk, Punktów Premium, kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp.

Do przykładów zostają dodane fragmenty:
Cytat:
- Zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży Punktów Premium (lub kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp.) w jakimkolwiek miejscu gry

- Dozwolony jest tzw. wspólny zakup Punktów Premium przez wielu graczy na zasadzie "składki" na ten cel.


Wiadomo, że punkty regulaminu mają pierwszeństwo nad przykładami. A w regulaminie jasno jest napisane, że nie wolno sprzedawać KP, więc wcale się nie zdziwię jak za odsprzedawanie w ramach zakupów plemiennych posypią się bany. Bo niby jak odróżnić czy ktoś sprzedaje czy była składka. Przecież nie zostało to jasno sprecyzowane po jakim czasie od zakupu punkty powinny zostać podzielone. A co z sytuacją gdy przekaże komuś KP za darmo (mam taki kaprys) przecież ktoś z obsługi może mi wmawiać, że odsprzedałam a to nielegalne! I kolejne pole do nadużyć.

Kolejna kwestia nie wolno napisać: "kupuję KP kto chce kupić" (cyt. Zabronione jest oferowanie kupna w jakimkolwiek miejscu gry) a niby wolno jest się składać na to KP. Ciekawe skąd gracze mają wiedzieć, że jest składka? Dotychczas odbywało się to przez forum czy PW. Teraz takiej możliwości nie będzie, czyli sugerujecie że lepiej wszystko załatwiać poza grą, może najlepiej jest całkowicie zrezygnować z forum i PW.

Coś ten nowy regulamin jest bardziej niespójny niż poprzednia wersja co co gorsza jest bardzo niesprawiedliwy dla uczciwych graczy.
Na usta się ciśnie jedno zdanie "Witaj szara strefo"
 

ayre

Chłop
Wynik reakcji
0
Zakup PP do 6 listopada z allegro jest dopuszczalne i nie łamie regulaminu, oraz nie podlega sankcji ich cofnięcia?
 

DeletedUser128813

Guest
ja bym jedno zmienił
ten punkt:

dodając że odstępstwem od reguły może być wykorzystanie forum plemienia

Dokładnie. To jest sprzeczne. Z jednej strony piszecie, że dozwolone jest wspólne kupowanie premium, czyli handel w obrębie plemienia, nie korzystając z serwisów aukcyjnych.

Z drugiej strony piszecie, że zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży PP w jakimkolwiek miejscu gry. Rozumiem, że w zamyśle chodziło Wam np. o link do swojej aukcji na allegro zamieszczony w profilu gracza, ale w praktyce taki zapis wyklucza także np. pisanie na forum, czy na pw między graczami w sprawie odsprzedania zakupionych "składkowo" punktów premium.

Tzn. zapis "zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży PP w jakimkolwiek miejscu gry" sprawia, że złamię regulamin pisząc na forum np. "no to przyszło mi już te 5k premium, kto chce punkty, to proszę pisać na pw, a podam nr konta". Tylko jak inaczej mamy się porozumieć w sprawie tego składkowego zakupu, jak nie wolno nam będzie o tym nigdzie pisać?
 

DeletedUser8581

Guest
nie nie nie, handel jest zabroniony
więc:

to też jest zabronione
teoretycznie
praktycznie się nie przyznawaj :p

ja próbuję skumać jedno- tą składkę
tzn to że jest jeden właściciel i paru co się zrzuca
bo o ile kumam sens tych zmian to nie jestem do końca przekonany co do paru rzeczy :D

czy jest różnica między :
-hej , robimy zrzutkę, ja kupię wy mi oddacie potem
od
-hej, robimy zrzutkę, dajcie mi kasę wcześniej to kupię pp i rozdam potem punkty
:p

tzn czy to pierwsze to handel czy nie handel:D

Tak więc wprowadzona regulacja zmusza do zakupu Punktów Premium przez odpowiedni moduł w grze. Zakupione tak Punkty należą do właściciela konta, z którego dokonano zakupu, ale jednocześnie nie mamy nic przeciwko rozsyłaniu ich między innych graczy. Jeżeli jednak będzie to przedmiotem takiej właśnie umowy zrzutkowej, to pozostaje ona sprawą jej stron, gdyż niestety firma prowadząca grę nie może brać odpowiedzialności za ewentualne nadużycia, jakich mogą dopuścić się na tym polu użytkownicy.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
no, a gdzie jest granica między umową zrzutkową a sprzedażą ?
ja Ci napiszę gdzie- nie ma takiej, to 'płynna granica'

dlatego zapis nie może być sztywny
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser147232

Guest
Witam serdecznie zmiana super, taka sama jak kiedy w druga strone sie to zmieniło, zalezy jak kto na to spojrzy, oczywiscie wraz z wiekszoscia społecznosci plemion mówie "nie" dla oszustów, sam miałem problemy z tym nielegalnym KP, dobrze ze administracja podeszła do tego w powazny sposób, wiele osób miało ujemne KP po kilka lub nawet kilkanascie tysiecy KP to duzo , KP kupuja aktywni gracze i przypuszczam ze wiekszosc by pokazsowała konta jakby mieli znowu zapłacic po kilkaset złotych aby móc normalnie grac.

Zmiany sa super ale jak zawsze nie do konca dopracowane lub nieodpowiednie(z całym szcunkiem dla administracji za włozona prace).


- Zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży Punktów Premium (lub kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp.) w jakimkolwiek miejscu gry a także na stronach zewnętrznych (np. portalach aukcyjnych).
- Zabronione jest kupowanie Punktów Premium w sposób inny niż za pomocą przeznaczonego do tego modułu w grze Premium -> Zakup.
- Dozwolony jest tzw. wspólny zakup Punktów Premium przez wielu graczy na zasadzie "składki" na ten cel. Zakupione w ten sposób Punkty należą do właściciela konta dokonującego transakcji. Podział Punktów Premium między graczy jest sprawą wewnętrznych umów między nimi. InnoGames nie odpowiada za ewentualne nadużycia w tej kwestii.



Moja propozycja to zniesienie pkt. regulaminu dotyczacego zakazu oferowania w grze pkt KP, to utrudnia znacznie gre, łatwiej jest napisac zbiorcze PW, nawet do całego swiata(kiedy graczy aktywnych jest mniej) z propozycja zrzutki albo inaczej odsprzedazy, bo tak to mozna nazwac niz pisac na zewnetrznych komunikatorach i nie do kazdego dotrzec.

Przy tym pkt. regulaminu support bedzie miał wiecej pracy i posypie sie sporo banów, bo zgłoszenie kazdy moze zgłosic ale nie kazdy sie wybroni przed nim mimo iz uczciwie i zgodnie z regulaminem postapił.


skoro zakupiłem KP legalnie(przy uzyciu modułu Innogames) np 5000 KP, support wie ze jest ok, teraz mógłbym legalnie napisac do członków plemienia lub graczy na swiecie którzy moga potrzebowac KP z informacja o dostepnosci KP i cenie odkupu oraz formie odkupienia, nikt by nie miał podstaw zgłoszenia naruszenia regulaminu nawet po złosci, Innogames nie traci nic w tym momencie a nawet zyskac moze, bo takie ułatwienie moze zwiekszyc ilosc zakupywanego Premium które jest legalnie bez kombinowania rozdysponowane wsród graczy.


Wrazie potrzeby Administracja ma mozliwosci skontrolowania skad pochodzi KP i kontakt z graczem celem wyjasnienia(nie odrazu ban)



Wszyscy zdajemy sobie sprawe ze znajda sie ludzie którzy beda kombinowali bez wzgledu na zakazy i konsekwencje, to nie oznacza ze tych kilku aktywnych i porzadnych graczy trzeba za to karac.




Co do sprzedazy i oferowania na portalach zewnetrznych tj(aukcje) Innogames broni sie prostota,zakaz i juz, a moze zarzad podszedł by do tego w sposób bardziej mozliwy, nie oszukujmy sie na takich portalach czy zewnetrznych stronach sprzedaz KP nawet po cenach nizszych niz to moduł umozliwia nie jest zauwazalne, ale reklama samej gry jest, darmowa,sciagajaca nowych graczy.

Moze zarzad poprostu mógłby zatwierdzac liste ludzi odsprzedajacych na zewnetrznych portalach KP którzy sa uczciwi, KP zakupuja przez moduł a swoja oferte wystawiaja na zewnatrz, to napedza plemiona, darmowa reklama, ludzie wola kupic u pewnego sprzedawcy KP którzy maja poparcie własciociela KP





No i ostatnie nie zmieniajcie nazewnictwa KP szkoda pracy i ludzie sie przyzwyczaili juz czy to KP czy PP szkoda meczarni nowej ;) taka mało wazna sugestia


Pozdrawiam
 

pinkiola

Chłop
Wynik reakcji
2
No właśnie...Kupuje 5000 premi, rozpisuje ''składke'' wśród kolegów na forum, rozsyłam na pw dane do przelewu...to jest dotychczasowa składka... Czy teraz takie działanie będzie zabronione? Czy to już sprzedaż, bo np. na forum rozpisuje Premke i podaje cene za np. 200PP, oczywiście bez żadnego ZYSKU dla siebie?
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Jak zaczniesz sprzedawać masowo, poza plemieniem, spamować ludziom ofertami (oczywiście możesz poinformować współplemieńców, to nie jest spam), zwłaszcza zarabiać na tym, to już nie będzie OK. Natomiast zrzutkami plemiennymi praktycznie team nie będzie się zupełnie interesował.
 
Status
Zamknięty.
Do góry