Kwestia zmiany Regulaminu gry - pytania i opinie

Status
Zamknięty.

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Nie każdy jest katolikiem więc nie będzie świetował (jesteśmy podobno tolerancyjni) Nie każdy może lubi ten czas i może akurat wtedy ma więcej czasu aby zasiąść do gry. Dzieci nie będą w szkole, dorośli w pracy....
no nie każdy
a tak się składa że ważniejszym świętem jest Wielkanoc
i co? mam się czepiać że wtedy nie ma żadnych przerw ?:p
 

DeletedUser

Guest
no nie każdy
a tak się składa że ważniejszym świętem jest Wielkanoc
i co? mam się czepiać że wtedy nie ma żadnych przerw ?:p

Taka prawda, Wielkanoc jest najważniejszym świętem katolickim i każdy katolik to wie. To że mamy przerwę świąteczną w grudniu a nie ma jej na święta Wielkiej Nocy jest spowodowane bardzo głęboką komercjalizacją świąt Bożego Narodzenia. Niczym innym.

Pisanie, że jest przerwa w atakach bo jest większość katolików w danym państwie jest jak najbardziej mylne. Niestety wszystkie projekty językowe są w tym aspekcie scentralizowane i tak jak będzie postanowione w Niemczech tak będzie wszędzie. Fakt, że firma znajduje się w Hamburgu a nie np katolickim Monachium tylko podkreśla sedno sprawy. Przerwa jest działaniem marketingowym podjętym na skutek komercjalizacji pewnych świąt/wydarzeń nie zaś na podstawie wiary jaką kto wyznaje i śmiem twierdzić, że decyzja została podjęta przez osoby na najwyższych stanowiskach.

Tak to wygląda.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie zapominajcie że w ta grę nie grają tylko dzieci i fakt że w wigilię i Sylwestra jest przerwa jest zarówno decyzją skomercjalizowaną tak jak napisał Aqriel ale również bardzo przemyślaną, bo jak wiadomo na wigilię trzeba się przygotować wcześniej, nie jest to godzina czy dwie lecz tydzień, lepiej spędzić ten czas w rodzinnym gronie niż w tym wirtualnym przed monitorem. To samo tyczy się sylwestra, bo chyba nikt by go nie chciał spędzać samotnie.
Z wszystkiego są + i - więc cieszmy się z tego co jest bo jest dobrze.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
nie sądzę by było to centralnie zarządzane; raczej nie bo gra jest dedykowana państwom o różnych kulturach
więc decyzja jest podejmowana raczej przez GA konkretnych państw [zgadza się?]

nie ma się co tego czepiać- to wypadkowa zachowań w danym państwie
to że święta bożonarodzeniowe są jakoś wyróżnione...no cóż- bywa
 

DeletedUser

Guest
nie sądzę by było to centralnie zarządzane; raczej nie bo gra jest dedykowana państwom o różnych kulturach
więc decyzja jest podejmowana raczej przez GA konkretnych państw [zgadza się?]

Nie zgadza się niestety. Raz miała być przerwa na Wielkanoc to została odwołana bo zarząd inaczej postanowił. Było to chyba dwa lata temu.
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
I kolega Aq i kolega wtkc mają po części rację. O dokładnych dniach i godzinach zasadniczo decyduje CM danej wersji językowej (przerwy nie są wszędzie takie same), a product management daje akceptację, która w tym roku ograniczyła się do "fine", a więc jest to obecnie właściwie formalność.
 

DeletedUser

Guest
Jakbyś zauważył, to już od dłuższego czasu podejmowane są kroki, mające wyeliminować tę "zręcznościówkę". Poprzez limity "rozsuwające" szybkość ataków, przez brak wyświetlanych milisekund po losowe dodawanie/skracanie czasu ataku.
Tak więc próba ograniczenia tego elementu nie jest żadną nowością, nie zaczęła się ani dziś, ani wczoraj.

Skoro Plemiona to gra strategiczna, więc jej elementem jest zaplanowanie i przeprowadzenie skutecznego ataku bądź obrony. Od zawsze obrońca w tej grze miał większe szanse niż atakujący, choćby przez możliwość wpakowania większej ilości defa do wioski, a atakujący jakoś nie kumulują wojsk w ataku i do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Bunkry nie do rozbicia to standard.
Nie wiem jak element losowy w ograniczeniu szybkości wysyłanego ataku ma się do strategii zaplanowanej w przejęciu wioski, chyba tylko możliwość łatwiejszego klinowania dla obrońcy.
Wspominane wcześniej ograniczenie dopasowania defa zaraz po szlachcie... W końcu udało się zdobyć, ale ten co stracił musi mieć fory przy odbijaniu?
Wspomniane też było ograniczenie w fejkowaniu, które jest elementem strategii bo dzięki temu wprowadzamy zamęt. Jak to się ma idei gry strategicznej? Obrońca w popłochu kasuje konto, bo ma zbyt dużo na liczniku? Trudniej mu bronić i rozeznać się? O to chodzi, na tym polega strategia.

Tego typu ograniczenia co są wprowadzane, to działania, by ułatwić grę tym co na plemiona zaglądają, dla początkujących (dzięki temu nie nauczą się nigdy :D) Niedługo wioska będzie bronić się sama :D

Pewnie niedługo pojawi się świat, na którym będzie można przejmować tylko szare wioski, w których elementem losowym będzie ilość wojska w barbarkach :D, wtedy wszyscy będą szczęśliwi, a strategia będzie polegała na posiadaniu najbardziej rozbudowanych wiosek :D

Co do oszustw. Niech mi ktoś powie jak można oszukiwać na farmieniu. Jakoś mnie to przerosło, bo sama nie znoszę tego etapu.
Dzięki bogu gram na starszych światach, więc te nowinki mnie jakoś nie dotyczą i bynajmniej zupełnie nie zachęcają, by grać na takim dziwolągu.
 

DeletedUser156889

Guest
Zwracam uwagę na pojawienie się takiego wątku. Czyli dzieje się to czego wszyscy się spodziewali. Firma ugięła się pod wpływem masowego protestu ale systemu nie zmieniła i punkty cofa dymając uczciwych graczy ;) Żenada :/
 

DeletedUser

Guest
Zwracam uwagę na pojawienie się takiego wątku. Czyli dzieje się to czego wszyscy się spodziewali. Firma ugięła się pod wpływem masowego protestu ale systemu nie zmieniła i punkty cofa dymając uczciwych graczy ;) Żenada :/
a zwróciłeś uwagę na to że cichaczem zmieniają "prawo"? Czyli np. OWH czyli dokument nadrzędny wobec Regulaminu Plemion? W dodatku każde pytanie o to od razu ucinają:
pierwsza próba
druga próba
 

DeletedUser156889

Guest
Jeżeli jest tak jak Bryft pisze, że obowiązuje Cie regulamin OWH akceptowany przy zakładaniu konta, to de-facto zamiany z Twojego punktu widzenia nie było więc nie ma o czym informować. Z drugiej strony Inno dało ciała w dwóch miejscach:

1. Nie aktualny regulamin na stronach pomocy
2. Każdy użytkownik powinien mieć wgląd do regulaminu który zaakceptował i który go obowiązuje, nie tylko do najnowszej wersji którą akceptują ludzie zakładający konta w tym momencie.
 

DeletedUser156889

Guest
Po pierwsze nikt tam nie napisał, że chodzi o allegro. Po drugie zakaz kupowania na allegro nic nie wnosi jeżeli chodzi o ucinanie machlojek, daje tylko Wam podkładkę do cofania punktów. Cały czas liczę na to, że wypracujecie w końcu właściwe rozwiązanie.
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli jest tak jak Bryft pisze, że obowiązuje Cie regulamin OWH akceptowany przy zakładaniu konta,
no właśnie, jeśli... tylko skąd to wiadomo? bo Bryfft w odpowiedzi na posta tak napisał? Na jakiej podstawie?

Z drugiej strony Inno dało ciała w dwóch miejscach:
1. Nie aktualny regulamin na stronach pomocy
To jest dla mnie po prostu niespotykany skandal, ale cóż, nie pierwszy i pewnie nie ostatni.

2. Każdy użytkownik powinien mieć wgląd do regulaminu który zaakceptował i który go obowiązuje, nie tylko do najnowszej wersji którą akceptują ludzie zakładający konta w tym momencie.
Otóż to.
Dlaczego nie ma oficjalnie podanej starszej wersji?
Na pytanie do suportu dostałam tą niby mnie obowiązującą (dalej się pytam na jakiej podstawie) jednak, żeby umilić życie ta wersja została mi dana po angielsku z zastrzeżeniem że tak ma być:eek: Widać że nasz suport nie wie co to takiego Ustawa o języku polskim.

Jednak dalej się pytam to po jaką... w OWH jest zapis o akceptowaniu zmian, jeżeli zmiany nie dotyczą starych użytkowników i mimo że samo OWH mówi o informowaniu to się nie informuje :eek: Niech mi ktoś to wytłumaczy, bo naprawdę tego pojąć nie mogę.
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
adrb napisał:
zakaz kupowania na allegro nic nie wnosi jeżeli chodzi o ucinanie machlojek, daje tylko Wam podkładkę do cofania punktów.
No jasne, przecież to czysty fun - grzebanie w logach i cofanie transakcji, zabawa pierwsza klasa! (Nie chciałem być ironiczny, ale się inaczej nie da ;))

Ares28 napisał:
To jest dla mnie po prostu niespotykany skandal
Decyzja o nie-informowaniu była decyzją ogólną, dotyczącą wszystkich wersji językowych, tak więc czy podoba się to Tobie, czy nie, a także czy podobało się to mnie, czy nie, to pozostaje nam ten niespotykany skandal przełknąć.

Ares28 napisał:
Niech mi ktoś to wytłumaczy, bo naprawdę tego pojąć nie mogę.
Możesz, lecz wyraźnie nie chcesz, skoro dotychczasowe wyjaśnienia nie są wystarczające. Nie będę więc dalej karmił krzykaczy i dam sobie spokój z kontynuowaniem wyjaśnień w forum. Zainteresowanych zapraszam do wysłania zapytania do supportu.
 

DeletedUser

Guest
Bryfft, zobacz na co odpisujesz, słowa skandal użyłam w związku z tym, że w oficjalnym helpie zamieszczony był stary regulamin.

Natomiast to czego Twoim zdaniem nie chcę zrozumieć to tego, że od nas graczy wymagacie przestrzegania regulaminu, nieraz za kompletne głupstwa karzecie a jak Wam się wytknie nieprzestrzeganie norm prawnych to "nie chce zrozumieć". Tworzycie regulamin i gdy to jest w Waszym interesie od razu piszecie jak go nie przestrzegać (patrz "składka"), sami, być może na polecenie firmy nie przestrzegacie zapisów w dokumencie który stworzyła firma. Otóż nie, takiego postępowania nie chcę rozumieć.

Jak już zebrało mi się na chwilę szczerości to od razu napiszę o niekompetentnych operatorach. Jeden taki wprost naszemu graczowi napisał, że zapisy w regulaminie nieważne, że komentarz do nich jarqa (w mailu) nieważny on ma swoje i on "nie pozwoli". Jarq gdzieś się zapadł albo mu maila ukradli, bo już jakiś czas nie odpisuje na tą sytuację, zapytać tu na FO nie można. Pewnie i za to co tu napisałam zaraz mnie uciszycie. Jak widać wszyscy tak działacie, wszystko macie gdzieś, byle tylko nikt za bardzo nie pytał, nie drążył i aby do przodu w sumie nie ważne jak.

Na koniec, znalazłeś już Ustawę o języku polskim i przeczytałeś ją, czy nawet nasze polskie prawo masz gdzieś?
 

DeletedUser156889

Guest
No jasne, przecież to czysty fun - grzebanie w logach i cofanie transakcji, zabawa pierwsza klasa! (Nie chciałem być ironiczny, ale się inaczej nie da ;))

Co poradzisz, taka praca, firma ma z tego $$ a operatorzy pensje ;] Poza tym, to chyba jest raczej kolejny argument za rzeczywistym załataniem dziury oraz zredukowaniem kosztów i strat ;]
 

DeletedUser162694

Guest
a kwestia wykupienia asystenta farmera chyba oczywiste jest ze powinno sie przedłuzyc działanie o te dni co jest zabronione farmienie .ale nikomu z plemion to nie przyjdzie do głowy .moze jeden gracz traci niewiele ale na kilkunastu tys graczy to sa dziesiatki tys dni działania asystenta .
 

DeletedUser

Guest
Bryfft, zobacz na co odpisujesz, słowa skandal użyłam w związku z tym, że w oficjalnym helpie zamieszczony był stary regulamin.

taki urok. po prostu widać to jakim zerowym szacunkiem nas otacza administracja, wcześniej jakiś gracz podał im ten błąd z ich strony odnośnie starego regulaminu to jednak oni nie potrafili odpowiedzieć, że faktycznie problem z ich strony tylko zmieniają temat i na post:

Z drugiej strony Inno dało ciała w dwóch miejscach:
1. Nie aktualny regulamin na stronach pomocy


bryft odpowiada:

Decyzja o nie-informowaniu była decyzją ogólną, dotyczącą wszystkich wersji językowych, tak więc czy podoba się to Tobie, czy nie, a także czy podobało się to mnie, czy nie, to pozostaje nam ten niespotykany skandal przełknąć.

co ma jedno do drugiego ? nie potrafi właśnie rozmawiać w prost i przyznać się do błędu tylko zaczyna gadać o jakiejś innej wersji językowej gdy mowa jest o regulaminie.

PS: cieszę się że skończyłem już z tą grą, czasami się odechciewa grać gdy się czyta tak prostackie posty autorstwa bryfta/kmica, którzy mają nas za przedmioty, [?] myśląc że jesteśmy głupi i nie potrafimy dostrzec ich błędów.

żegnam.
 

DeletedUser151279

Guest
taki urok. po prostu widać to jakim zerowym szacunkiem nas otacza administracja, wcześniej jakiś gracz podał im ten błąd z ich strony odnośnie starego regulaminu to jednak oni nie potrafili odpowiedzieć, że faktycznie problem z ich strony tylko zmieniają temat i na post:

Z drugiej strony Inno dało ciała w dwóch miejscach:
1. Nie aktualny regulamin na stronach pomocy


bryft odpowiada:

Decyzja o nie-informowaniu była decyzją ogólną, dotyczącą wszystkich wersji językowych, tak więc czy podoba się to Tobie, czy nie, a także czy podobało się to mnie, czy nie, to pozostaje nam ten niespotykany skandal przełknąć.

co ma jedno do drugiego ? nie potrafi właśnie rozmawiać w prost i przyznać się do błędu tylko zaczyna gadać o jakiejś innej wersji językowej gdy mowa jest o regulaminie.

PS: cieszę się że skończyłem już z tą grą, czasami się odechciewa grać gdy się czyta tak prostackie posty autorstwa bryfta/kmica, którzy mają nas za przedmioty, [?] myśląc że jesteśmy głupi i nie potrafimy dostrzec ich błędów.

żegnam.


wypowiedź Bryffta chyba dotyczyła OWH a nie zmian w regulaminie. Zmiany w regulaminie każdy grający gracz dostał w wiadomości , mógł je zaakceptowac lub też nie , nowi użytkownicy akceptują regulamin w obecnym brzemieniu przy zakładaniu konta więc nie wiem o co chodzi, kazdy dostał tą informację
 

DeletedUser

Guest
wypowiedź Bryffta chyba dotyczyła OWH a nie zmian w regulaminie. Zmiany w regulaminie każdy grający gracz dostał w wiadomości , mógł je zaakceptowac lub też nie , nowi użytkownicy akceptują regulamin w obecnym brzemieniu przy zakładaniu konta więc nie wiem o co chodzi, kazdy dostał tą informację

a czy on ma konto od dzisiaj ? pewnie nie. i nie chodzi tutaj o to że akceptujesz regulamin przed rejestracją którego nie czytasz gdy tworzysz konto, lecz mowa o tym regulaminie który jest w zakładce pomoc. sam fakt że istnieją 2 regulaminy: jeden starszy, drugi młody - zaktualizowany źle świadczy o opiekunach plemion. co do twojego posta, to powiem Ci że tak - wypowiedź bryfta dotyczyła OWH, lecz czemu ? zacytował wypowiedź Aresa dt. regulaminów i bałaganu z tym i chcąc dostać odpowiedź czemu tak jest, pan administrator nie potrafiąc odpowiedzieć na to czego chciał czyli prostej i rzetelnej odpowiedzi typu 'faktycznie, błąd z naszej strony' to ten wyjeżdża zmieniając temat. masakra :-/
 
Status
Zamknięty.
Do góry