Kwestia zmiany Regulaminu gry - pytania i opinie

Status
Zamknięty.

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
teraz- jak się okazuje- możesz...
bez ograniczeń

choć i tak pasztet wyszedł
bo w regulaminie będzie zakaz sprzedaży
intencją nie jest karanie za wymianę w plemieniu
a wypadkową...sprzedaż w plemieniu , tylko nijak to się ma do zasad...
no ale luz. dobrze że i tak jest
Nie ma tak łatwo. Jak ktoś kupi dziś i jutro, potem zbuli innemu graczowi w terminie "na granicy", to przecież nie określisz czy sprzedał te, które są jeszcze w terminie dozwolonym, czy te, które już nie są. Byłaby to więc tylko komplikacja.
jasne..ludzie się będą masowo bawić w handel 'na granicy'; czołg mi jedzie ...:D
zdarzenia które generują raporty - są do sprawdzenia
intencje nie są

----------
moja teoria jest taka
skoro sprzedawać nie będzie można ale będzie można...:D..to..
jedyna jakakolwiek logiczna przyczyna dotyczy ewentualnych następstw zakupów z miejsc typu allegro
bo skoro to tamte wydarzenia miały największy wpływ -a nikt nie chce zapisać w regulaminie że ~ "handel możliwy na własne ryzyko"- to ...należy przyjąć że przeciętny kupujący jest po prostu głupi:D
aaaaaa...normalnie "minority report" w wersji handlowej:D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
jak dla mnie to plemiona.pl spadają na dno, nie dość że liczba graczy zmniejszyła się o polowe w ciągu 2 lat to jeszcze takie pomysły, trudno będę grał bez KP.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
liczebność zawsze spada
tak już jest , to że świetność plemiona mają za sobą to przecież nie żadna tajemnica :)
 

DeletedUser10605

Guest
Mam pytanie do administracji. Czy jeśli ktoś kupił punkty wczoraj i niestety z przyczyn niewyjaśnionych będą one dostarczone dopiero jutro to będzie to łamaniem regulaminu? Zawsze gdy kupowałem punkty były na drugi dzień... Dziś już 20 a informacji o moich punktach brak. Być może zostaną dostarczone do 24 ale nie mam pewności. Zrezygnować już nie mogę bo kasa przelana.
 

DeletedUser

Guest
Dzisiaj wszedł w życie nowy regulamin, 24 października pytałam:
Nie lubię tworzyć jakiejś fikcji i nie mam zamiaru nazywać czegoś inaczej czym nie jest, więc nie zamierzam również pisać że robię zrzutki, tylko zgodnie z prawdą, że punkty które kupiłam sprzedaję. Nie reklamuję się nigdzie, tylko czasami na pw ustalam z graczami szczegóły transakcji. Nie prowadzę wielkiego handlu chociażby ze względu na głupi fakt, że nie lubię podawać na lewo i prawo moich danych (przy podawaniu konta muszę podać imię i nazwisko). Właśnie skończyły mi się pp i dzisiaj miałam kupować kolejną paczkę. W związku z tym mam dwa pytania:
1. Czy jeżeli na pw będę używać słów zgodnych z prawdą (tzn. sprzedaż) to czy dostanę bana?
2. Czy punkty które teraz (dzisiaj, jutro) kupię i na pewno nie zdążę ich sprzedać do 6 listopada to legalnie bez narażania się na bana będę mogła sprzedać je po tej dacie.

Tworzycie fikcję, to ją sobie twórzcie, nie wiem czy daleko z tym zajdziecie, a firma InnoGames niech zatrudni kogoś kto im wyliczy ile stracą na faktycznym zakazie handlu pp, a jeżeli i firma popiera fikcje, to Boże uchowaj nas od takiej firmy.

Teraz oczekuję konkretnych odpowiedzi na te 2 pytania, ale może przed udzieleniem tej odpowiedzi uzgodnijcie ją między sobą, żeby znowu nawzajem sobie nie zaprzeczać i nie ośmieszać się do końca.
Odpowiedzi nie było, Bryfft, kmic i cała reszta możnych omijała je skrzętnie.
Interesuje mnie odpowiedź na te pytania, szczególnie:
2. Czy punkty które teraz (dzisiaj, jutro) kupię i na pewno nie zdążę ich sprzedać do 6 listopada to legalnie bez narażania się na bana będę mogła sprzedać je po tej dacie.
27 października kupiłam 5k w tej chwili zostało mi 2660 pp dlatego interesuje mnie czy jeżeli te punkty sprzedam w plemieniu to nie zarobię bana. Dodam, że na świecie ostatnio panuje moda na donosicielstwo i chcę mieć dokładną odpowiedź, również na wypadek gdyby jakiś "życzliwy" zgłosił to do suportu. Na dobrą wolę i uznaniowość nie chcę liczyć, po prostu odpowiedź:
a. nie można ich sprzedać bo to grozi banem
b. można jak do tej pory w plemieniu i wśród znajomych
bez żadnych filozofii, tak lub nie.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
tak na moje półślepe jedno oko nie zarobisz bananem
tzn jakaś tam szansa jest
ale przeczytaj to wszytko od początku :)
wystarczy że nie będziesz pisać o sprzedaży [a bo to prawda, a bo nie chcę oszukiwać, a bo coś tam coś tam), sprawa zostanie w plemieniu i już
nie sądzę byś dostała odpowiedź oficjalnie- nie możesz jej dostać bo sama korzystasz ze słownika który płonie na stosie ^^

kto napisał o intencjach ? tego się trzymaj :)
 

DeletedUser151272

Guest
liczebność zawsze spada
tak już jest , to że świetność plemiona mają za sobą to przecież nie żadna tajemnica :)

Tutaj można mówić o dwóch elementach nakładających się.
Przemijanie świetności plemion to jedno, a zmiany dotyczące gry to zupełnie inny element.

Uzbierała się nas grupka kilkunastu graczy, ale od dłuższego czasu nie startujemy już na żadnym świecie, gdyż poczynione zmiany zrobiły z plemion karykaturę tej gry - coraz potężniejsze ograniczenia w grze stają się śmieszne ...
Spróbowaliśmy w kilku graczy wystartować na 56 świecie, ale już po kilku dniach ograniczenie farmienia skutecznie nas zniechęciło do dalszej rozgrywki.

Mogę zrozumieć, że co jakiś czas zostają wypuszczone światy dla nowicjuszy, gdzie wprowadzono sporo ograniczeń i ułatwień, ale co z graczami, którzy od dawna oczekują na świat bez ograniczeń ?
Plemiona Team obiecywał wypuścić taki świat jesienią i spodziewaliśmy się, że ś57 taki będzie, ale ... kolejne ograniczenie farmienia czyni ten świat znowu poza naszym zainteresowaniem. Komendy co 200ms - po co ? - jeżeli ma to być świat dla doświadczonych, to wypadałoby dać troszkę bardziej podciągać poziom graczy. Ograniczenia na rynku - po co ? Ograniczenia do wsparć - to ogranicza wiele taktyk. Kiedyś wprowadzono odznaczenie za najlepszego "rabusia" - jakie teraz to ma znaczenie w kontekście ograniczenia farmienia ?

Kiedyś po prostu wypuszczano kolejne światy, a graczy było pod dostatkiem - teraz zasady się pozmieniały, weszła "nowoczesność" i graczy jest jak na lekarstwo.

Rozumiem wszelkie nowe koncepcje dla nowych wersji gry, ale po co wprowadzać na wszystkich światach ograniczenia, przez które spora część graczy po prostu zostaje wyeliminowana w imię lepszego startu dla nowicjuszy ... kto kupuje KP ? A teraz jeszcze dodatkowe ograniczenia z KP ... :(

Na razie jeszcze śledzimy zapowiedzi dla nowych światów, ale jeżeli kolejne światy okażą się grą dla początkujących, to nastąpi definitywne pożegnanie z plemionami.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś z Teamu plemion zastanowi się co z obietnicami i starymi graczami ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Uzbierała się nas grupka kilkunastu graczy, ale od dłuższego czasu nie startujemy już na żadnym świecie, gdyż poczynione zmiany zrobiły z plemion karykaturę tej gry - coraz potężniejsze ograniczenia w grze stają się śmieszne ...
Ograniczenia w grze niestety są konieczne. Możliwości oszustw (i wiedza graczy na ich temat) są tak duże, że gra bez ograniczeń nie miałaby sensu, bo promowałaby właśnie cheaterów. Tego nie chcemy.

Komendy co 200ms - po co ? - jeżeli ma to być świat dla doświadczonych, to wypadałoby dać troszkę bardziej podciągać poziom graczy.
Powtórzę się - zdolność szybkiego (i zarazem celnego) wysyłania komend może świadczyć co najwyżej o szybkich palcach (zręcznościówka) albo o wiedzy technicznej (skrypty). To nie ma nic wspólnego z "poziomem" graczy w grze strategicznej.

Ograniczenia na rynku - po co ?
Patrz: pierwsza odpowiedź.

Ograniczenia do wsparć - to ogranicza wiele taktyk.
Zwłaszcza taktyk oszukiwania ;].

Kiedyś po prostu wypuszczano kolejne światy, a graczy było pod dostatkiem - teraz zasady się pozmieniały, weszła "nowoczesność" i graczy jest jak na lekarstwo.
Po prostu puszczanie kolejnych światów to za mało. Konkurencja na rynku gier przeglądarkowych wzrosła w ciągu ostatnich trzech lat przeogromnie. Dlatego to sprawdzało się tylko do pewnego momentu. Gdybyśmy kontynuowali tylko wypuszczanie światów, to mielibyśmy dzisiaj mniej niż 100k graczy. Niestety kto się nie rozwija, ten się cofa.

A teraz jeszcze dodatkowe ograniczenia z KP
?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś z Teamu plemion zastanowi się co z obietnicami i starymi graczami ...
Świat 56 ma ustawienia dość liberalne (podobnie jak 56 bis). Świat bez ograniczonego farmienia też się na pewno pojawi. Jednak takich światów będzie raczej mniejszość i mówię to wprost. I uprzedzam porównanie z innymi wersjami językowymi: Polacy przodują w jednym - w oszustwach na dużą skalę (taką opinię, która jest zresztą prawdziwa, mają polscy gracze wśród praktycznie całego community managementu w firmie), więc ograniczenia są u nas z reguły większe niż np. na .net.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser37348

Guest
Ograniczenia do wsparć - to ogranicza wiele taktyk.
Zwłaszcza taktyk oszukiwania ;].
Tu się niestety muszę nie zgodzić. Jak przejąć (i utrzymać!) wieś od wroga, gdy nie mogę wysłać defa zaraz po szlachcie?
Nie jest żadnym problemem odbicie wsi przez obrońcę, kiedy ma pewność że przez co najmniej 11 minut od przejęcia jest we wsi najwyżej 1 zagroda defa... A normalnie def wchodzi zaraz po grubych.
 

DeletedUser

Guest
Tu się niestety muszę nie zgodzić. Jak przejąć (i utrzymać!) wieś od wroga, gdy nie mogę wysłać defa zaraz po szlachcie?
Nie jest żadnym problemem odbicie wsi przez obrońcę, kiedy ma pewność że przez co najmniej 11 minut od przejęcia jest we wsi najwyżej 1 zagroda defa... A normalnie def wchodzi zaraz po grubych.

Idąc dalej etap początkowy staje się strasznie nudny także ponieważ zabiera się możliwość podstawiania pułapek do wiosek barbarzyńskich. W tym momencie nie zastanawiasz się nawet na chwilę czy atakować taką wioskę tylko od razu wysyłasz wojsko na farmy. Początkowy etap został strasznie spłycony, ale nie tylko przez to. Dzięki ograniczeniu farmienia również. Czemu? Bo nikt nie atakuje nikogo jak ma pełny limit bo po co tracić wojsko. Dodajmy do tego, że nie ma determinacji ubijania tych co podstawiają pułapki na nas w szarych wioskach bo się nie da to otrzymujemy... nudę w początkowym stadium! Chcesz mieć trochę rozrywki w pierwszym miesiącu gry i powalczyć? Ok, ale jest pewne że będziesz odstawał od reszty przez to i zostaniesz przejęty.

Propozycje, aby nie było że na sucho "gadam":
1. Wprowadzić możliwość wspierania wszystkich wiosek szarych.
2. Wprowadzić możliwość wspierania wiosek na które leci atak (niemożliwy do odwołania) od nas z przynajmniej tysiącem jednostek.
3. Wprowadzić ograniczenie farmienia, ale tylko dla wiosek szarych oraz wiosek, które posiadają mniej niż 80% punktów od naszej. Spowoduje to, że gracze szukając dodatkowych surowców będą atakować graczy, którzy są ich że tak powiem rówieśnikami nie bojąc się , że ja zczyszcze ale limitu mi zabraknie i ktoś będzie kradł surowce. Dodatkowo, najlepsi, którzy będą się wybijać ponadprzeciętność będą celami numer jeden mając przy tym mniej surowców do dyspozycji bo nie będą mogli nikogo sfarmić dla dodatkowego limitu. Co daje nam dodatkowe urozmaicenie gry i możliwość wykazania się umiejętnościami.

W innym wypadku, moim zdaniem, gra stanie się coraz bardziej monotonna... no chyba że ktoś lubi wielką prostotę działań, niekoniecznie opartych na strategii.
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
polecam AQa dal bardzo fajne propozycje :D
a te wszystkie ify, sa bardzo latwe do zrobienia !:D

takie ograniczenie, ze np. jezeli wioska jest szara poslij wojo, albo jezeli atak>=1000 poslij etc; d
 

DeletedUser

Guest
polecam AQa dal bardzo fajne propozycje :D
a te wszystkie ify, sa bardzo latwe do zrobienia !:D

takie ograniczenie, ze np. jezeli wioska jest szara poslij wojo, albo jezeli atak>=1000 poslij etc; d

Może wszystko do końca takie łatwe nie jest, ale na pewno do zrobienia.
 

DeletedUser151272

Guest
Ograniczenia w grze niestety są konieczne. Możliwości oszustw (i wiedza graczy na ich temat) są tak duże, że gra bez ograniczeń nie miałaby sensu, bo promowałaby właśnie cheaterów. Tego nie chcemy.

Powtórzę się - zdolność szybkiego (i zarazem celnego) wysyłania komend może świadczyć co najwyżej o szybkich palcach (zręcznościówka) albo o wiedzy technicznej (skrypty). To nie ma nic wspólnego z "poziomem" graczy w grze strategicznej.

No popatrz, a do tej pory można było łączyć strategię ze zręcznościówką i było to zgodne z ideą tej gry. Dlatego też napisałem powyższego posta.
Dotyczy to również sprawy handlu na rynku.

Zwłaszcza taktyk oszukiwania ;].

Na ten temat uzyskałeś już powyżej kilka odpowiedzi od innych graczy ...
W każdej dziedzinie życia, można każdy element rozpatrywać pod kątem usiłowania oszustwa i wszystkich traktować jedną miarą ... tak się jednak nie dzieje. Czy plemiona Team ma w planie wszystkich wrzucać do jednego kotła ?


Po prostu puszczanie kolejnych światów to za mało. Konkurencja na rynku gier przeglądarkowych wzrosła w ciągu ostatnich trzech lat przeogromnie. Dlatego to sprawdzało się tylko do pewnego momentu. Gdybyśmy kontynuowali tylko wypuszczanie światów, to mielibyśmy dzisiaj mniej niż 100k graczy. Niestety kto się nie rozwija, ten się cofa.

Stoicie przed dylematem, których graczy poświęcić w imię wprowadzanych zmian - prowadząc firmę, staram się pozyskiwać nowych klientów i nie tracić obecnych ... kto traci, ten się cofa !


Świat 56 ma ustawienia dość liberalne (podobnie jak 56 bis).

Te liberalne ustawienia poczułem przy farmieniu już po 6 - 7 dniach gry :(
57 świat miał być podobno tylko z lekkim ograniczeniem farmienia - daje o 40% większe możliwości, ale jakby nie patrzeć, jest to spore ograniczenie dla osób, które grały na starszych światach.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
No popatrz, a do tej pory można było łączyć strategię ze zręcznościówką i było to zgodne z ideą tej gry.

Jakbyś zauważył, to już od dłuższego czasu podejmowane są kroki, mające wyeliminować tę "zręcznościówkę". Poprzez limity "rozsuwające" szybkość ataków, przez brak wyświetlanych milisekund po losowe dodawanie/skracanie czasu ataku.
Tak więc próba ograniczenia tego elementu nie jest żadną nowością, nie zaczęła się ani dziś, ani wczoraj.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
mniejsza częstotliwość ataków- ok, może to rzeczywiście próba zmiany gry na plus

ale absolutnie się nie zgodzę z tym że dodawanie niepewności podczas słania armii to zwiększanie zawartości strategii w strategii :p
to już coś czego ja na przykład w życiu bym się nie spodziewał
 

DeletedUser

Guest
Przerwa "świąteczna"- śmiech na sali

Ja mam pytanko odnośnie tej przerwy....
Dlaczego??
Zawsze mi się to nie podobało a teraz piszę o tym wprost i głośno. I nie tylko ja mam taką opinię.
Nie każdy jest katolikiem więc nie będzie świetował (jesteśmy podobno tolerancyjni) Nie każdy może lubi ten czas i może akurat wtedy ma więcej czasu aby zasiąść do gry. Dzieci nie będą w szkole, dorośli w pracy....
Więc tym bardziej nie rozumiem...
To może teraz ja czy ktoś inny będzie sobie życzył... Wiesz w tym tygodniu proszę aby mnie nie było wolno atakować od 14-22 bo w takich godzinach pracuję i nie będę mógł zorganizować obrony... A jak.... Skoro na jakaś śmieszną przerwę świateczną gdy mam czas aby więcej grać, nie będę mogł siedzieć w grze (bez atakowania to nie gra) to dlaczego mają inni możliwość mnie atakowania bo będą po szkole lub po pracy....
Litości i więcej sprawiedliwości...
Mam nadzieję że nie jedna osoba też to będzie popierać...
 

DeletedUser159480

Guest
Zdecydowanie nie zgadzam się z przedmówcą. Po to jest ta przerwa aby ludzie trochę odpoczęli od Plemion, a przy tym zajęli się tym co na prawdę ważne, czyli światem realnym. Na dodatek, gdy zrobi się taką przerwę w atakach, to jestem niemal pewien, że ludziom i całej społeczności Plemion (Innogames) wyjdzie to na dobre :)

Chciałbym też pochwalić bardzo dobre zagranie ze strony Supportu, który wprowadzi również całkowitą blokadę wysyłania ataków. Jak wiadomo jest problem z organizacją deffa w momencie spożywania posiłku podczas wigilii, czy też w momencie zabawy w Sylwestra :)

Pamiętaj, że liczy się większość, a nie jednostki. Nikt nie będzie dla Ciebie zmieniał zasad działania ograniczeń świątecznych :D
 

DeletedUser144395

Guest
Ja mam pytanko odnośnie tej przerwy....
Dlaczego??
Zawsze mi się to nie podobało a teraz piszę o tym wprost i głośno. I nie tylko ja mam taką opinię.
Nie każdy jest katolikiem więc nie będzie świetował (jesteśmy podobno tolerancyjni) Nie każdy może lubi ten czas i może akurat wtedy ma więcej czasu aby zasiąść do gry. Dzieci nie będą w szkole, dorośli w pracy....
Więc tym bardziej nie rozumiem...
To może teraz ja czy ktoś inny będzie sobie życzył... Wiesz w tym tygodniu proszę aby mnie nie było wolno atakować od 14-22 bo w takich godzinach pracuję i nie będę mógł zorganizować obrony... A jak.... Skoro na jakaś śmieszną przerwę świateczną gdy mam czas aby więcej grać, nie będę mogł siedzieć w grze (bez atakowania to nie gra) to dlaczego mają inni możliwość mnie atakowania bo będą po szkole lub po pracy....
Litości i więcej sprawiedliwości...
Mam nadzieję że nie jedna osoba też to będzie popierać...

Skoro jest w Polsce demokracja to chyba wiekszosc zwycięża-myle sie?
W Polsce jest ok 80 procent zadeklarowanych katolików podejrzewam, ze spora wiekszosc ze spolecznosci plemion też taka jest.
Więc Twoje pretensje są nieuzasadnione, bo wiekszosc graczy chce tej przerwy.
Może i Ty sam nie jestes, ale wiekszosc chce spokojnie poleżec i oglądac KEvina:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry