Przeglądarki Internetowe

Jaką przeglądarka serfujecie po necie?

  • Opera

    Głosy: 200 24,1%
  • Internet Explorer

    Głosy: 74 8,9%
  • Mozilla Firefox

    Głosy: 475 57,3%
  • Inna

    Głosy: 80 9,7%

  • W sumie głosujących
    829

DeletedUser

Guest
Zdecydowanie Firefox, jest najlepszy. Bardzo dobrze wczytuje obrazki :)
 

DeletedUser

Guest
Mozilla jest bardzo dobra jeśli chodzi o obrazki itd. Ale opery też używam niekiedy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-szybszy-

Łucznik
Wynik reakcji
37
Ja korzystam z Mozilli normalnie, ale jeśli trzeba klinować i ataki w mnie niż 200mm uszczać to Opera :)
 

DeletedUser

Guest
Ja na codzień korzystam z opery - jest szybka, wygodna, ma do tego bardzo dobrze dopracowane wbudowane mechanizmy gestów myszą i pełnej obsługi klawiaturą. Jest natomiast dość zasobożerna.
Jako drugiej przeglądarki używam Arory. Fajna, lekka, mała, jednak miewa problemy z interpretacją css.
Natomiast jeżeli potrzebuję ultraszybkiej przeglądarki to używam links - nie wczytuje żadnych obrazków, nie interpretuje css - sama treść :)

To tyle w moich sprawach przeglądarkowych.

Teraz prośba do Was: gdy piszecie, czego używacie, bardzo proszę o sensowne uargumentowanie swoich wyborów - "bo tak", albo "bo jest najlepsza" zdecydowanie takimi nie są. Uprzedzam, iż posty bez argmentacji będą kasowane.
 

DeletedUser147624

Guest
google chrome. Czemu żeś nie wpisął tej przeglądąrki do sąndy?
 

DeletedUser148576

Guest
Najlepsza jest oczywiście opera.
1) Sterowanie myszką, czego bardzo brakuje u Mozilli.
2) Dobre skróty klawiaturowe, przykładowo wpisywanie haseł.
3) Nie otwiera się w nowych oknach, tylko w zakładkach.
4) W porównaniu z Firefox'em nie zżera tyle wirtualnej pamięci, przykładowo szaleństwo mozilly dochodziło już do 700MB RAMU!
 

DeletedUser140323

Guest
Ja najpierw Opery(zalecenia speca), ale jakiś miesiąc temu, doszedłem do wniosku, że mam tak dużo kont i każde inne passy oraz, że moja pamięć szwankuje, postanowiłem zmienić na Firefox'a. Firefox zapamiętuje Hasła do gry... Opera tego nie robi. Zresztą i tak na moim kompie nie da się wejść na pocztę, grę Goalunited... Jedyny z tego pożytek taki, że ma jakąś tam jave i da się grać na kurniku:D

Ależ oczywiscie, ze zapamietuje :)
 

DeletedUser

Guest
Ja korzystam głównie z mozilli . Korzystałem z chrome ale po jakimś czasie zaczęła się wieszać :eek:.
Aktualnie korzystam z 10 przeglądarek ponieważ jestem webmasterem. Więc muszę testować zgodność z innymi przeglądarkami.
Mozilla -
+/-
bardzo szybka
funkcjonalna
ładuje szybko grafe.
Na duży plus zasługuję wtyczka Greasemonkey
-/+
Na Win7 potrafi się zawiesić na dosłownie 10sekund. Nie wiem jak na viscie , Xp itp.


Opera-
+/- plusem wygląd...
-/+ dosłownie jedna z najgorszych przeglądarek
Mało funkcji
wiesza się
jest powolna itd.
Chrome-
+/-
Aktualnie obsługuje skrypty Greasemonkey
szybka (bardzo)
lekka
Radzi sobie z każdym skryptem.
-/+
Po miesiącu zaczyna się wieszać
mało funkcji.
Internet explorer
Brak mi słów . Przeglądarka gorsza od opery. Nie zasługuje na miano przeglądarki. Gdy tworzy się strony www. Ma problemy z DIV, tabelami, skryptami itp. Jesteśmy na nią skazani mając system microsoft :mad:

Więc tak:
1.Mozilla
2.Chrome
3.Opera
4.explorer

Bardzo dobrą przeglądarką która zasługuję na 3 miejsce jest safari. Ale mało % jej używa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Więc do tej ankiety powinno być dodane chrome. Mozilla i chrome to dwie najlepsze przeglądarki. Tak jak napisał wyżej mod każdy skakał z różnych ale i tak wrócił do mozilli.
 

DeletedUser116373

Guest
Dokładnie.

Dużo moich znajomych, którzy mają słabe łącza internetowa tak jak ja twierdzą, że opera daje radę jeśli internet zamula. Ta funkcja turbo nic nie daję według mnie, tylko pogarsza wszystko. FF ładnie działa, szybko ładuje strony i nie ma co narzekać. Przeglądarkę można nieźle rozwinąć, dodatki, wtyczki, programiki, skrypty, motywy i co mam jeszcze do głowy przyjdzie.

Jeśli chodzi o Chrome to też polecam. Na wiosnę dość często korzystałem na laptopie kuzyna, gdzie też było słabiutkie łącze. Czasami nawet przewyższała Mozillę w prędkości.

No to jeszcze IE, którego nie można porównywać z żadną w/w przeglądarką. Żadnych ulepszeń, strony długo ładują się. Nie wiem jak to napisać, ale jak dla mnie to ta przeglądarka nie myśli :)
 

DeletedUser146510

Guest
Najlepszy Google Chrome :D choć do skryptów się nie nadaje :(
 

DeletedUser8581

Guest
A jak dla mnie idealne przeglądarka nie istnieje :p Dlatego korzystam z trzech:

Opera - na idealna do codziennego korzystania, przejrzysta, intuicyjna, ładna, szybka, bezproblemowa.

Firefox - gdy potrzebuje skorzystać z niektórych jego wtyczek, skryptów itp.

Chrom - idealny gdy trzeba szybko coś sprawdzić i o dziwo z nieznanych przyczyn telewizja internetowa (streamy) chodzą na nim najpłynniej.
 

DeletedUser150475

Guest
z opery nie korzystam, explorer jest do ściągania Firefoxa-mam obie- ale korzystam z Google Chrome
 
Do góry