Przeglądarki Internetowe

Jaką przeglądarka serfujecie po necie?

  • Opera

    Głosy: 200 24,1%
  • Internet Explorer

    Głosy: 74 8,9%
  • Mozilla Firefox

    Głosy: 475 57,3%
  • Inna

    Głosy: 80 9,7%

  • W sumie głosujących
    829

DeletedUser

Guest
opere mini 6 mam na tel. I bolta ale opera najlepsza.bolt dla szpanu.wie ktos kiedy wyjdzie opera mini 7?
 

DeletedUser158284

Guest
Korzystałem z paru przeglądarek internetowych i najbardziej jestem zadowolony z Opery oraz Mozilli Firefox. Jednak muszę przyznać, że najgorszymi przeglądarkami, z których korzystałem były Internet Explorer oraz Google Chrome.

Jeśli miałbym wybierać poszczególnymi miejscami to na pewno ranking wyglądałby tak:

1. Opera
2. Mozilla Firefox
3. Google Chrome
4. Internet Explorer

Osobiście uważam, że chyba gorszego szajsu jak Google Chrome oraz Internet Explorer nie ma. Jednak nie testowałem innych przeglądarek internetowych i nie zamierzam, ponieważ najlepszymi przeglądarkami internetowymi według mnie jest Opera oraz Mozilla Firefox.
 

DeletedUser

Guest
mi to obojętne jakiej przeglądarki używam ale nie znoszę IE...
 

DeletedUser159052

Guest
Google Chrome. Jednak do plemion, jeśli chodzi o ataki synchro, kliny Opera nie ma sobie równych(tu się zgodzę Masterpablo ;)).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26967

Guest
90% z Was gada bzdury, a pozostałe 10% korzysta z Opery ;) Każdy, kto używał kiedykolwiek Opery i Firefoxa, czy Chrome'a, nie powinien mieć problemów z oceną, która z tych przeglądarek jest najszybsza. Opera bije pod tym względem wszystkie inne na głowę... Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Firefox jest tak bardzo zachwalany przez ludzi, skoro jego jedyną zaletą jest w sumie to, że obsługuje różne wtyczki, które także Opera ma zamiar wkrótce wprowadzić (ich obsługę). Mówię Wam - odrzućcie te rady Waszych znajomych i "mądrych głów", które zachwalają Firefoxa, przez co macie klapki na oczach, a przerzućcie się na Operę - najszybszą i najwygodniejszą przeglądarkę dostępną na rynku. Żadna inna przeglądarka tak naprawdę nie ma nad nią żadnej przewagi - poza jakimiś tak skryptam/wtyczkami.

Prędkość: Opera bije wszystkie inne na głowę. Dalej jest Chrome, a dopiero potem Firefox i IE
Uporządkowanie i % zajmowanego ekranu monitora: po raz kolejny Opera. Dorównuje jej w zasadzie odrobinę Firefox i Chrome, ale i tak Opera ma najmniej tego całego, zbędnego nieładu - jest w zasadzie tylko pasek z zakładkami i to wszystko. A wszystko co jest przydatne też, znajduje się praktycznie pod ręką, w ukrywanym bocznym pasku. O IE wspominać nie ma co.
Funkcjonalność: tutaj w zasadzie znowu Opera... Jest klient poczty (chyba jako 1. mieli klienta programiści z Norwegii), jest obsługa gestów myszy, są różne klawiaturowe tricki do zaprogramowania, jest też "sprawdzacz pisowni", parę pasków do zawalenia niepotrzebnymi skrótami (;))- no jest dosłownie wszystko, czego potrzeba do sprawnego surfowania w necie. A pozostałe przeglądarki daleko w tyle... Jest i łatwe blokowanie reklam do tego. 90% tego, co Mozilla oferuje we wtyczkach... Opera ma w standardzie ;)

Opera ma w zasadzie tylko jedną wadę - raz na jakiś miesiąc nie potrafi wczytać jakiejś strony, bądź ma problem z flashem. Ale dzieje się to rzadko i nie irytuje tak bardzo, jak długi czas wczytywania strony w Firefoxie, czy "gromadzenie danych" przez Google Chrome.
 

DeletedUser

Guest
90% z Was gada bzdury, a pozostałe 10% korzysta z Opery ;) Każdy, kto używał kiedykolwiek Opery i Firefoxa, czy Chrome'a, nie powinien mieć problemów z oceną, która z tych przeglądarek jest najszybsza. Opera bije pod tym względem wszystkie inne na głowę... Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Firefox jest tak bardzo zachwalany przez ludzi, skoro jego jedyną zaletą jest w sumie to, że obsługuje różne wtyczki, które także Opera ma zamiar wkrótce wprowadzić (ich obsługę). Mówię Wam - odrzućcie te rady Waszych znajomych i "mądrych głów", które zachwalają Firefoxa, przez co macie klapki na oczach, a przerzućcie się na Operę - najszybszą i najwygodniejszą przeglądarkę dostępną na rynku. Żadna inna przeglądarka tak naprawdę nie ma nad nią żadnej przewagi - poza jakimiś tak skryptam/wtyczkami.

Prędkość: Opera bije wszystkie inne na głowę. Dalej jest Chrome, a dopiero potem Firefox i IE
Uporządkowanie i % zajmowanego ekranu monitora: po raz kolejny Opera. Dorównuje jej w zasadzie odrobinę Firefox i Chrome, ale i tak Opera ma najmniej tego całego, zbędnego nieładu - jest w zasadzie tylko pasek z zakładkami i to wszystko. A wszystko co jest przydatne też, znajduje się praktycznie pod ręką, w ukrywanym bocznym pasku. O IE wspominać nie ma co.
Funkcjonalność: tutaj w zasadzie znowu Opera... Jest klient poczty (chyba jako 1. mieli klienta programiści z Norwegii), jest obsługa gestów myszy, są różne klawiaturowe tricki do zaprogramowania, jest też "sprawdzacz pisowni", parę pasków do zawalenia niepotrzebnymi skrótami (;))- no jest dosłownie wszystko, czego potrzeba do sprawnego surfowania w necie. A pozostałe przeglądarki daleko w tyle... Jest i łatwe blokowanie reklam do tego. 90% tego, co Mozilla oferuje we wtyczkach... Opera ma w standardzie ;)

Opera ma w zasadzie tylko jedną wadę - raz na jakiś miesiąc nie potrafi wczytać jakiejś strony, bądź ma problem z flashem. Ale dzieje się to rzadko i nie irytuje tak bardzo, jak długi czas wczytywania strony w Firefoxie, czy "gromadzenie danych" przez Google Chrome.


człowieku widać,iż ty fan Opery :D ...powiem tak u mnie działa najszybciej firefox :D ja Ci to mówie jest szybka i ma w sobie wszystko jedynie aby coś czasami zrobić otwieram opere..nawet ta niby opcja turbo nic nie daje ; ) w firefox też można wysyłać dobre synchra itp ; ) teraz jak jeszcze jest to ograniczenie to na lajcie wyślesz więc nei wiem po co aż tak chwalisz ta operke..wedlug mnie firefox ,opera,google chrome to przegladarki podobnej predkosci...malo co sie roznia...co na to powiesz :D ??
 

DeletedUser26967

Guest
Nic Ci nie powiem, bo co mam niby powiedzieć? ;) Wiem, jak się sprawują wymieniane przez Ciebie przeglądarki na paru kompach słabej klasy (w tym na moim) i paru lepszej, więc nie będę Ci nic na siłę uświadamiał, skoro i tak będziesz chciał pokazać, że kija wiem, a to Firefox jest lepszy :cool: :p Zresztą, zaraz i tak powiesz, że też znasz zachowanie wszystkich przeglądarek na paru kompach, więc na co to komu? :D
Powiedziałbym: jedni wiedzą swoje, drudzy wiedzą lepiej ;)

Natomiast co do opcji Opery Turbo zgodzę się - czasem bywa tak, że nic nie daje. Powód - jest problem z tym serwerem od Opery Turbo (trzeba go bardzo często ręcznie łączyć na nowo)... Jednakowoż, kiedy działa dobrze, jest nie do przecenienia - swego czasu miałem neta mobilnego i bywało, że musiałem śmigać na necie 32kb/s. Gdy otwierałem stronę bez Opery Turbo, wszystko wczytywało się w przeciągu 10-15 minut - to bolało. Natomiast przy poprawnie działającym serwerze OT i kompresji 13x, wszystko ładowało się w ciągu około 10-15 sekund - różnica zauważalna :cool:

Pozdrowienia dla fanboya Firefoxa :)
 

DeletedUser

Guest
wow mój rekord przy necie 512 kb/s lub tam 300 iles to była kompresja 6x xD ale powiem na moim kompie chodzi lepiej firefox :D
 

DeletedUser123948

Guest
a ja Maxthona 3... po co 14 przeglądarek... nie można otworzyć 14 kart :D :D ?? Żart
 

DeletedUser

Guest
a np. na kompie acer aspire 5000 iles tam najlepiej(najszybciej) chodzila safari..serio ; )
 

DeletedUser26967

Guest
wow mój rekord przy necie 512 kb/s lub tam 300 iles to była kompresja 6x xD ale powiem na moim kompie chodzi lepiej firefox :D

No a gdybym ja Ci przykładowo pokazał (filmikiem), jak się u mnie wczytuje obojętnie jaka strona (na "czystej historii przeglądania i tempie") na Operze i na Firefoxie... to zrozumiałbyś chyba, dlaczego tak cenię sobie Operę, a Firefoxa uznaję za gniot :)

PS. Safari... też ostatnio słyszałem, że jest strasznie szybka - będę musiał i ją po raz kolejny wypróbować.
 

DeletedUser

Guest
No a gdybym ja Ci przykładowo pokazał (filmikiem), jak się u mnie wczytuje obojętnie jaka strona (na "czystej historii przeglądania i tempie") na Operze i na Firefoxie... to zrozumiałbyś chyba, dlaczego tak cenię sobie Operę, a Firefoxa uznaję za gniot :)

PS. Safari... też ostatnio słyszałem, że jest strasznie szybka - będę musiał i ją po raz kolejny wypróbować.

a mozesz pokazac ; ) tak kilka sec wystarczy jak plemiona chodza czy cos :D ..bo u mnie szybciej firefox zawala :D
 

DeletedUser

Guest
ale najpierw powiedz tez jaki net i komp ; ) ja mam neta z play niby pisze 7 mb a jest 1 ; ) a stronki porównam jak sie otwieraja jak mozesz ;0
 

DeletedUser26967

Guest
a mozesz pokazac ; ) tak kilka sec wystarczy jak plemiona chodza czy cos :D ..bo u mnie szybciej firefox zawala :D

Dobra - to jak w ciągu najbliższych dni (może nawet godzin) znajdę trochę chęci i czasu to nagram coś ;) Nie bardzo mi się co prawda uśmiecha instalowanie Firefoxa i jakiegoś FRAPSopodobnego programu, bo jestem ledwo co po formacie, a nie lubię mieć na kompie niepotrzebnych programów, lub świadomości po tym, że coś po nich po usunięciu z kompa zostało na pewno, ale poświęcę się i coś nagram :D
 

DeletedUser

Guest
ojej co za problem..ja caly czas cos intaluje ,.,usuwam mam tyle syfu nawet nie uzywam antywirusa i zyje :D a jakiego masz tego neta i kompa..?
 

DeletedUser26967

Guest
ale najpierw powiedz tez jaki net i komp ; ) ja mam neta z play niby pisze 7 mb a jest 1 ; ) a stronki porównam jak sie otwieraja jak mozesz ;0

Ja też w Playu miałem takiego zonka, że przepustowość modemu, czy ogólnie łącza wynosiła 3,6 (albo 7,2, nie pamiętam), a prędkość maksymalna to było 1,3 bodajże.

Obecnie operuję na necie ciągniętym od kumpla poprzez router także są wahania transferu czasem (nocami i rano nie ma ich praktycznie wcale, w środku dnia jest czasem masakra) - jego prędkość to około 4-5 mega (ma 6, ale rzadko kiedy tyle wyciąga). W każdym bądź razie ewentualne testy odbyłyby się jeden po drugim, żeby nie było podejrzeń, że Firefoxowi robię pod górkę :p
Komp - procek 1,7ghz, 768 ramu, radeon 9600 pro i system, co może być dość ważne - odchudzony XP - to chyba starczy - bo płyta główna AsRocka nic do gadania nie ma ;) Ewentualnie, mogę zrobić ten sam test na drugim kompie - laptopie - nie pamiętam tylko, jakie ma podzespoły, bo rzadko go używam :D

Mam bzika na punkcie porządku na swoim kompie... :cool:
Przykład: chociażby jedna ikonka na pulpicie to dla mnie syf ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja też w Playu miałem takiego zonka, że przepustowość modemu, czy ogólnie łącza wynosiła 3,6 (albo 7,2, nie pamiętam), a prędkość maksymalna to było 1,3 bodajże.

Obecnie operuję na necie ciągniętym od kumpla poprzez router także są wahania transferu czasem (nocami i rano nie ma ich praktycznie wcale, w środku dnia jest czasem masakra) - jego prędkość to około 4-5 mega (ma 6, ale rzadko kiedy tyle wyciąga). W każdym bądź razie ewentualne testy odbyłyby się jeden po drugim, żeby nie było podejrzeń, że Firefoxowi robię pod górkę :p
Komp - procek 1,7ghz, 768 ramu, radeon 9600 pro i system, co może być dość ważne - odchudzony XP - to chyba starczy - bo płyta główna AsRocka nic do gadania nie ma ;) Ewentualnie, mogę zrobić ten sam test na drugim kompie - laptopie - nie pamiętam tylko, jakie ma podzespoły, bo rzadko go używam :D

Mam bzika na punkcie porządku na swoim kompie... :cool:
Przykład: chociażby jedna ikonka na pulpicie to dla mnie syf ;)

heh a mi sie komp ten acer zepsol.. i teraz mam lapka..1,6 procek ,1 giga ramu a karta jakas integrowka..to nawet podobne kompy co nie :D ? no a moj play..na doladowanie co miesiac.ma przepustowosc 7,2 a wyciaga max 1 ..to mnie wkurza i to grubo..czasami stronki zawiesza 5sec..
 

DeletedUser26967

Guest
heh a mi sie komp ten acer zepsol.. i teraz mam lapka..1,6 procek ,1 giga ramu a karta jakas integrowka..to nawet podobne kompy co nie :D ? no a moj play..na doladowanie co miesiac.ma przepustowosc 7,2 a wyciaga max 1 ..to mnie wkurza i to grubo..czasami stronki zawiesza 5sec..

No, powiedzmy że podobne :p Nie będę Cię dobijał :D Chociaż i tak pewnie grafik jest tam lepszy, bo ten mój Radeon 9600 PRO to też jakiś super nie jest - mocniejszy o wiele od GF 5200 FX, ale od 6600 już o wiele słabszy ;) Osobna sprawa, że nigdy nie lubiłem Radeonów, bo są po prostu gorsze od tego, co proponuje GF. Chyba, że ktoś ma inne zdanie...? :D

Jeszcze wracając do tego Playa, wada jest taka, że w środku dnia net chodzi wolniej - jest większe obciążenie całej sieci, więc z 1,3 mb robi się nagle jakaś połowa z tego... Tylko wieczorami i rankiem czuć moc tego 1,3 mb/s :D

Żeby nie było offtopu: Opera rządzi! :D
 
Do góry