Przeglądarki Internetowe

Jaką przeglądarka serfujecie po necie?

  • Opera

    Głosy: 200 24,1%
  • Internet Explorer

    Głosy: 74 8,9%
  • Mozilla Firefox

    Głosy: 475 57,3%
  • Inna

    Głosy: 80 9,7%

  • W sumie głosujących
    829

DeletedUser

Guest
No, powiedzmy że podobne :p Nie będę Cię dobijał :D Chociaż i tak pewnie grafik jest tam lepszy, bo ten mój Radeon 9600 PRO to też jakiś super nie jest - mocniejszy o wiele od GF 5200 FX, ale od 6600 już o wiele słabszy ;) Osobna sprawa, że nigdy nie lubiłem Radeonów, bo są po prostu gorsze od tego, co proponuje GF. Chyba, że ktoś ma inne zdanie...? :D

Jeszcze wracając do tego Playa, wada jest taka, że w środku dnia net chodzi wolniej - jest większe obciążenie całej sieci, więc z 1,3 mb robi się nagle jakaś połowa z tego... Tylko wieczorami i rankiem czuć moc tego 1,3 mb/s :D

Żeby nie było offtopu: Opera rządzi! :D

a dokładnie podobnie ; ) to dyskusja więc off nie zaszkodzi ; ) ja kiedyś mialem grafe Nvida GF 8800 gts czy jakos tak ale przepiekny obraz :D ..ile tobie tak sie otwieraja stronki ? mi tak 1-2 sec...jak lag to 3-5 sec :D a nawet dłużej...kiedyś miałem tez neostrade ..7,2 mb i pobieralo sie ponad 1000 kb/s ...nawet w ciagu dnia z torent...super net no ale cena ?? 180 zl..no to pogratulowalem ,ze wytrzymalem z nimi ponad 1,5 roku to cud i teraz siedze na syfie..mysle znow zmienic na neo ale tansza..i kompa kupic nowego..moze jakis hp za 1,5 kola :D..
 

DeletedUser26967

Guest
a dokładnie podobnie ; ) to dyskusja więc off nie zaszkodzi ; ) ja kiedyś mialem grafe Nvida GF 8800 gts czy jakos tak ale przepiekny obraz :D ..ile tobie tak sie otwieraja stronki ? mi tak 1-2 sec...jak lag to 3-5 sec :D a nawet dłużej...kiedyś miałem tez neostrade ..7,2 mb i pobieralo sie ponad 1000 kb/s ...nawet w ciagu dnia z torent...super net no ale cena ?? 180 zl..no to pogratulowalem ,ze wytrzymalem z nimi ponad 1,5 roku to cud i teraz siedze na syfie..mysle znow zmienic na neo ale tansza..i kompa kupic nowego..moze jakis hp za 1,5 kola :D..

No ja kiedyś siedziałem na GF 4 MX 440 (czy jakoś tak to się nazywało), więc to jest sprawa tego drugiego "słabego kompa", na którym porównywałem Operę i Firefoxa - do tego, wtedy miałem 256 ramu :D I tutaj różnica pomiędzy Operą, a Firefoxem, była co najmniej miażdżąca - tak to delikatnie ujmę ;)
Co do otwierania stronek - zależy od strony i tego, czy wchodziłem już na nią kiedyś i mam zapisane w tempie wszystko z tej strony, czy nie. Wiadomo, że jak na Plemiona wchodzę i mam wszystko zapisane to wejście na stronę przy 5mb/s zajmuje mi nie więcej jak sekundę (pełne załadowanie strony), ale gdy powtórzę to samo ze stroną, której nigdy wcześniej nie otwierałem, a jej rozmiar jest porównywalny to mimo wszystko, otworzy się o tą sekundę później. Zresztą nawet "1. wejście" na Plemiona trwało tą sekundę dłużej, aniżeli teraz. Zakładając, że net ma tą samą prędkość :)

Co do nowego kompa - dwa lata temu chyba, góra trzy - byłem oszołomiony tym, że można było kupić strasznie mocnego kompa za 1,7 koła, jak zrobił mój kumpel. Miał praktycznie wszystko nowe (poza CD ROMem) - procek 2-rdzeniowy 3.06, GF 9800 GT, 4GB RAMu, dysk 500GB, płyta główna oczywiście do tego, zasilacze, itd. Myślałem, że takie kompy w tamtych czasach chodziły po 2 koła i więcej, a on załatwił za 1,7 nówkę... A jak na tym gry śmigały, ho ho ho ^^

Ściągnąłem już program do nagrywania filmu z tego, co się dzieje na monitorze - to dobry znak :D
Teraz pytanie: ten Firefox 5.0 to rozumiem stabilna wersja, na której mogę testować prędkość liska, tak?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26967

Guest
Jak dla mnie, są około 3 sekundy różnicy, może odrobinę więcej... Prędkości neta w tych chwilach nie jestem w stanie określić, ale wyraźnie widać, że obie odpaliłem chwilę po sobie, więc o przekręcie nie ma mowy :p Zazwyczaj wygląda to u mnie tak, że "im wolniejszy net, tym większa różnica czasowa" pomiędzy przeglądarkami - tutaj net chodzi dość szybko i robią się 3-4 sekundy różnicy. Niby "żadna różnica", ale tak, jak mówiłem - przy wolniejszym necie jest to bardziej zauważalne, przynajmniej u mnie :) Oba testy na "czystej historii przeglądania", której czyszczenie widać na filmiku ;)

http://www.youtube.com/watch?v=4CUVSwV2syE

Czas wczytywania strony liczyłem od klika enterem (zaraz po wklejeniu linka go wciskałem praktycznie) do:
- w Operze do momentu, w którym na pasku adresu znika ten "niebieski pasek" odpowiedzialny za pokazywanie postępu wczytywania elementów strony
- w Firefoxie do momentu, w którym z pasku adresa ten czerwony kwadracik z krzyżykiem "znika"

Domniemam, że w obu przeglądarkach właśnie tak kończy się wczytywanie strony ;)

PS. Widzę, że ktoś bana złapał... :p
 

DeletedUser

Guest
Te pomiary szybkości itp. nie mają odzwierciedlenia dla zwykłych użytkowników. Ja od lat pracuje na Firefox, ale mam wszystkie niemal, bo muszę nieraz coś na nich przetestować. Firefox miażdży dodatkami, ale Chrome się powoli do niego zbliżać będzie, szczególnie po wejściu Google Plus.
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie, są około 3 sekundy różnicy, może odrobinę więcej... Prędkości neta w tych chwilach nie jestem w stanie określić, ale wyraźnie widać, że obie odpaliłem chwilę po sobie, więc o przekręcie nie ma mowy :p Zazwyczaj wygląda to u mnie tak, że "im wolniejszy net, tym większa różnica czasowa" pomiędzy przeglądarkami - tutaj net chodzi dość szybko i robią się 3-4 sekundy różnicy. Niby "żadna różnica", ale tak, jak mówiłem - przy wolniejszym necie jest to bardziej zauważalne, przynajmniej u mnie :) Oba testy na "czystej historii przeglądania", której czyszczenie widać na filmiku ;)

http://www.youtube.com/watch?v=4CUVSwV2syE

Czas wczytywania strony liczyłem od klika enterem (zaraz po wklejeniu linka go wciskałem praktycznie) do:
- w Operze do momentu, w którym na pasku adresu znika ten "niebieski pasek" odpowiedzialny za pokazywanie postępu wczytywania elementów strony
- w Firefoxie do momentu, w którym z pasku adresa ten czerwony kwadracik z krzyżykiem "znika"

Domniemam, że w obu przeglądarkach właśnie tak kończy się wczytywanie strony ;)

PS. Widzę, że ktoś bana złapał... :p

hejka ; ) wlasnie mi sie banik skonczyl :D

filmiku nie moge obejzec :

Ten film wideo jest prywatny.
Jeśli właściciel tego filmu udzielił Ci dostępu, zaloguj się.

nawet po zalogowaniu nie moge ; ) moze go nie udostepniles...zobacz
 

Dorten

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
2.124
Mozilla nie wiedziec czemu u mnie ostatnio szwankuje...przerzuciłam się na Operę..szybsza moim zdaniem..i ma więcej możliwości..
Głosuję na Operę..
 

DeletedUser

Guest
Opera zdecydowanie, chrome też szybkie ale takie starodawne z wyglądu
 

DeletedUser26967

Guest
hejka ; ) wlasnie mi sie banik skonczyl :D

filmiku nie moge obejzec :

Ten film wideo jest prywatny.
Jeśli właściciel tego filmu udzielił Ci dostępu, zaloguj się.

nawet po zalogowaniu nie moge ; ) moze go nie udostepniles...zobacz

Trochę mnie tu nie było... Nie wiem (albo nie pamiętam), dlaczego filmik przestawił się na prywatny - przestawiłem go na niepubliczny jakby co już.

A co do tego, co powiedział tomicarmen - rzeczywiście, dla użytkownika są to już teraz różnice coraz mniej zauważalne. Fakt jest jednak taki, że gdy Opera w wersji 7-8 "robiła swoje" w parę sekund, Mozilla robiła to parę razy dłużej niż teraz - wtedy różnice były BARDZO ZAUWAŻALNE ;) Poza tym, tak jak powiedziałem - tutaj był net dość sprawny i strona niewiele potrzebowała wczytać - przy wolniejszym necie i "cięższej" stronie różnica też się powiększa.
 

DeletedUser

Guest
Głownie używam mozilla firefox chociaż po ostatnich aktualizacjach mam trochę mieszane uczucia
i zastanawiam się nad google chrom jest szybsza i wygląda na to że bezpieczniejsza od wszystkich przeglądarek jakie znam ( będzie tego 4-5) ale nie mało pożera zasobów nawet więcej niż napakowany firefox.
 

DeletedUser27322

Guest
Używam Internatusa interxplorerusa, króla przeglądarek, Mozilla i Opera są dla nubów.
 

DeletedUser166426

Guest
Google Chrome, bo bardzo rzadko mi się wiesza i jest ogólnie bardzo dobra.
 
Do góry