Kwestia zmiany Regulaminu gry - pytania i opinie

Status
Zamknięty.

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Ponawiam pytanie. A co jeśli handlarz jest znajomym?
w myśl nowych reguł nie ma to najmniejszego znaczenia
chodzi tylko o to kiedy przelew można uznać za zakazaną sprzedaż , a nie kiedy tego nie można zrobić

czyli
jeśli grasz w plemieniu z kimś np przez rok, znasz dobrze ekipę, ktoś rzuca hasło "robimy zrzutkę"
to de facto potem w rozliczeniach pojawia się tylko problem czasu po jakim od momentu zakupu PP są przelewane dalej innym
[nikt nie będzie sprawdzać czy to znajomy czy nie; regulamin nie wprowadza takiego pojęcia jak znajomy i całe szczęście]

nawet nie ma znaczenia czy to się nazywa zrzutka czy handel- przecież sprawdzić się nie da nic poza tym co napisałem
nie ma znaczenia jakie są intencje tylko jaki jest stan faktyczny
a ten problem można zredukować do zakupu& późniejszego przelewu pp

generalnie to co my nazywamy zrzutką i tak jest formą sprzedaży; nie ma to najmniejszego znaczenia jeśli uda się określić czas w jakim zakupione PP trzeba by komuś dać
jak za późno dasz- pojawia się podejrzenie zwykłej sprzedaży która z naszymi zrzutkami może nie mieć nic wspólnego
a że nie można udowodnić istnienia dobrej woli [bo nikomu się nie będzie chciało tego oceniać, za duży koszt pewnie] to się przyjmie że doszło do złamania zasad = ban

wierzę za to w dobrą wolę suppu jeśli chodzi o działania na forach plemiennych
tam pewnie nie będą szukać na siłę, i może by warto zaufać jednak zapewnieniom że supp nie będzie się mieszać
skoro legalnie nie będzie można sprzedawać każdemu [przelew pp ze sporym opóźnieniem po zakupie] - liczę na to że sprawy wewnątrzforumowe będą po prostu olewane
bez legalizacji sprzedaży jako takiej nic się nie da osiągnąć poza tym
<więc-tak zakładam- jak nawet opóźnienie w plemieniu będzie spore...przejdzie jak nikt nie będzie plumkać...
między plemionami dzielącymi forum może też przejdzie...
w innym przypadku pewnie nie>
oczywiście problem ew donosów pozostanie- ale na to nie ma mocnych
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser35261

Guest
otóż ciekawa rzecz nastapiła , gdzie przy okazji dodania z zapisach regulaminu punktów premium support wspaniale rozegrał akcję z jednym graczem

§<cfaniak> Usunięcie konta oraz kary

8.1) Konto może zostać zablokowane lub usunięte bez podania przyczyny. Nie dotyczy to przewinień zawartych w regulaminie gry.
(...)
8.3) Konto może zostać zablokowane w przypadku stwierdzenia nieprzestrzegania niniejszego regulaminu. Kara nakładana jest zgodnie z Tabelą kar. Po przekazaniu informacji do obsługi gry o możliwym naruszeniu regulaminu, przeprowadza się czynności mające na celu pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności regulaminowej. W celu otrzymania obrazu stanu faktycznego, obsługa gry zapoznaje się z całym materiałem informacyjnym, który jest zapisany przez system gry, a także z danymi dostarczonymi przez gracza dokonującego zawiadomienia po ich weryfikacji.

gdzie czytamy

J. Komercyjne zastosowanie konta:
1. Sprzedaż (kupno) konta, surowców, wojsk, wiosek, czasu i inne wykorzystanie konta w celach komercyjnych (a także próby podjęcia tych czynności, czyli np. wystawienie aukcji czy złożenie oferty, wysyłanie zapytań o chęć kupna/sprzedaży, ogłoszenie w profilu itp), wysyłanie reklam bez zgody InnoGames GmbH, sprzedawanie poradników do Plemion - wykluczenie z gry na wszystkich światach (ban globalny)

otóż ów gracz na świecie 38 zaoferował kupno konta innemu graczowi - w skrócie" mozesz coś zarobić, podaj cene bo nie interesuje mnie rozbierane konto" dnia 12.10.2011 roku - dostal bana, ale nie globalnego, na czas jakichś 10 dni - dla mnie ewidentnie globalny ban, ale o tym za chwilke

zapis regulaminu obecnego mówi
§5) Komercyjne użycie gry

5.1) Zabronione jest używanie konta w celach komercyjnych lub reklamowych.
5.2) Zabronione jest sprzedawanie i kupno kont, wiosek, surowców, wojsk itp.
5.3) Bez pisemnej zgody InnoGames zabronione jest porozumiewanie się z osobami trzecimi w zakresie przekazywania lub wykorzystywania, czy ujawniania zabezpieczeń kont i danych dostępu. Zakaz tyczy się w szczególności sprzedaży kont, surowców, czy uzyskiwania jakichkolwiek innych profitów przy przekazywaniu kont lub surowców innej osobie. To samo dotyczy sprzedaży danych dostępu do kont, praw do wykorzystywania kont, oraz innych prób złamania tych przepisów.

gdzie niedługo zostanie wprowadzona kosmetyka z punktami premium tylko - więc sprawa jest oczywista ban globalny sie należy

5.2) Zabronione jest sprzedawanie i kupno kont, wiosek, surowców, wojsk, Punktów Premium, kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp. Wyjątkiem jest sytuacja opisana w przykładach do §5.
5.3) Bez pisemnej zgody InnoGames zabronione jest porozumiewanie się z osobami trzecimi w zakresie przekazywania lub wykorzystywania, czy ujawniania zabezpieczeń kont i danych dostępu. Zakaz tyczy się w szczególności sprzedaży kont, surowców, Punktów Premium czy uzyskiwania jakichkolwiek innych profitów przy przekazywaniu kont, surowców lub Punktów Premium innej osobie. To samo dotyczy sprzedaży danych dostępu do kont, praw do wykorzystywania kont, oraz innych prób złamania tych przepisów.

otóż nie bo w 10tym dniu bana ów gracz zostaje odblokowany, a w tym samym czasie support wydaje aneks do regulaminu i niby zgodnie z nowym regulaminem który notabene dopiero wchodzi z dniem 05.11.2011 r i gracz choć złamał regulamin to nowego niby nie złamał - a ja sie pytam: gdzie?

tłumaczenie:
Witaj ............,

Każda sytuacja jest inna. Poza tym nie możemy informować osób trzecich o sprawach innych graczy.

Pozdrawiam
Robert-Kowal
Plemiona Team


no to więc jest kara za oferte kupna/sprzedaży konta czy nie jest - bo mi to wygląda na państwo w państwie

8.4) Tabela kar jest integralną częścią Regulaminu gry i określa zasady i kary stosowane wobec graczy łamiących Regulamin.

no chyba, więc zapis jest po prostu pusty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser146744

Guest
12 stron, a ja jak byłam głupia w tym temacie, tak jestem nadal. Dobra wola supportu - jasne, trzeba wierzyć w ludzi. Tylko niestety nie raz się przekonałam, że człowiek, omylny z natury + dowolność interpretacji równać się może katastrofie.
Nie wiem, czy będę ryzykować. Wiem, że sąsiadka może ode mnie odebrać zamówione 5 kilo cukru za miesiąc, bo przeszarżowała z wydatkami i nie ma kasy. Albo, jeśli nie odbierze, a ja nie zużyję, to mogę te 5 kilo cukru odstąpić innej sąsiadce albo podarować mamie. Tutaj - nie wiem.
 

DeletedUser

Guest
Wczoraj o 20:40 zadałam 2 pytania, czy jest szansa, że doczekam się odpowiedzi?

Nie lubię tworzyć jakiejś fikcji i nie mam zamiaru nazywać czegoś inaczej czym nie jest, więc nie zamierzam również pisać że robię zrzutki, tylko zgodnie z prawdą, że punkty które kupiłam sprzedaję. Nie reklamuję się nigdzie, tylko czasami na pw ustalam z graczami szczegóły transakcji. Nie prowadzę wielkiego handlu chociażby ze względu na głupi fakt, że nie lubię podawać na lewo i prawo moich danych (przy podawaniu konta muszę podać imię i nazwisko). Właśnie skończyły mi się pp i dzisiaj miałam kupować kolejną paczkę. W związku z tym mam dwa pytania:
1. Czy jeżeli na pw będę używać słów zgodnych z prawdą (tzn. sprzedaż) to czy dostanę bana?
2. Czy punkty które teraz (dzisiaj, jutro) kupię i na pewno nie zdążę ich sprzedać do 6 listopada to legalnie bez narażania się na bana będę mogła sprzedać je po tej dacie.
 

DeletedUser66308

Guest
Tak jak pisałam wcześniej ujednolicenie ceny PP rozwiązałoby sprawę, ale Inno Games miałoby problem z księgowaniem większej ilości małych kwot co znacznie podnosi koszty.

To porównanie z kupnem cukru mnie rozbroiło a idąc tym porównaniem ..... Skoro Firma zdecydowała się na ceny hurtowe nie dziwcie się, że jest proceder odsprzedaży. Nikt nie kupuje hurtowej ilości tylko po to żeby ten "cukier" :rolleyes: leżał w szafce ponad 2 lata ;)
Każdy sklep kupuje w hurtowni i sprzedaje "cukier" z narzuconą marżą i tylko od Nas zależy, w którym sklepie kupujemy jako detaliści. Oczywiście zwracamy uwagę na to żeby cena nie była niższa niż ta z hurtowni bo to już podchodzi o paserstwo ;) i tu ewentualnie jest rola policji (supportu)
Policja powinna pilnować jedynie sklepów kupujących w hurtowni, potem to już sprawa sklepów co zrobią dalej z tym "cukrem" i w jaki sposób się będą reklamowały.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
1. Czy jeżeli na pw będę używać słów zgodnych z prawdą (tzn. sprzedaż) to czy dostanę bana?
za samo używanie słów-pewnie nie; zresztą pomyśl- nie sądzę by powstał dywizjon ds PP
ale jeśli ktoś będzie chciał [zła wola] to wykorzystać to możesz dostać
1. pw można przesłać
2. można sprawdzić kiedy coś oferujesz
3. można sprawdzić kiedy był zakup
4. można sprawdzić kiedy była sprzedaż
więc hipotetycznie- tak- możesz zarobić bananem

2. Czy punkty które teraz (dzisiaj, jutro) kupię i na pewno nie zdążę ich sprzedać do 6 listopada to legalnie bez narażania się na bana będę mogła sprzedać je po tej dacie.
zapewne tak

------------------------
moja propozycja jest taka
można się ..hmm..."zrzucać" na takiej zasadzie
że
jeśli się nie jest ze sobą w plemieniu- można przelać max ..powiedzmy do 7 dni po zakupie

jeśli gra się w jednym plemieniu :
1. jeśli jest się ze sobą w jednym plemieniu poniżej 7 dni- 7 dni
2.jeśli między 7 a 20-30, tyle dni ile się jest ze sobą razem
3.powyżej- max okres - 20-30 dni

i teraz tak
-gracze mogą sprawdzić ile ze sobą grają- supp też
-gracze mogą sprawdzić kiedy dostali pp- raport- gracz też

wg księgowej zasady ostatnie przyszło-pierwsze wyszło

dobre ?

-----------
na ujednolicenie ceny w ogóle bym nie liczył
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
wtkc@ właśnie chodzi o to, że jeżeli ktoś nie zajmuje się sprzedażą dla handlu, dla zysku itd. ale sprzedaje tylko dlatego, żeby ludzie w plemieniu, znajomi i samemu mieć pp po cenie hurtowej to ciężko dotrzymywać jakiś terminów sprzedaży, przekazania.
W tej chwili u mnie w plemieniu chciałoby kupić 4 graczy, następni mają jeszcze pp i przez tydz czy 2 nie będą potrzebowali. Po prostu każdemu kończy się w innym terminie a ludzie tak mają że nie kupują wprzód, szczególnie ci młodsi, którzy na te pp ciułają (mam kilka przypadków pożyczonych pp z zapowiedzią że kasę dostanę za miesiąc, jak ktoś np. za praktykę dostanie pieniądze). Jeżeli zakupione punkty będę musiała rozprowadzić w przeciągu tyg. to po prostu zrezygnuję ze sprzedawania, kupowania i prawdopodobnie gry, bo w moim przypadku to nierealne. Takie postawienie sprawy będzie dogodne tylko dla tzw. handlarzy, którzy to robią na masową skalę, a chyba w zmianach właśnie chodzi o to, żeby to wyeliminować a pozwalać kupować i sprzedawać w takim przypadku jak mój, gdzie sprzedaż jest w obrębie jednego plemienia + na stałe 2 graczy spoza i czasami dodatkowo 2-3 innych graczy okazyjnie.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
wtkc@ właśnie chodzi o to, że jeżeli ktoś nie zajmuje się sprzedażą dla handlu, dla zysku itd. ale sprzedaje tylko dlatego, żeby ludzie w plemieniu, znajomi i samemu mieć pp po cenie hurtowej to ciężko dotrzymywać jakiś terminów sprzedaży, przekazania.
problem jest taki że nie da się sprawdzać po jakiej cenie sprzedajesz [jeśli mowa o totalnie wolnym handlu]
tzn pewnie czasami można- jeśli można namierzyć kanał sprzedaży
tylko że to powrót do 'czasów allegro'

dla mnie jedyne pole manewru to pojęcie tzw 'zrzutki' doprecyzować
ja podałem przykłady- w przypadku plemienia to nie musi być przecież 20-30 dni, w przypadku jednego plemienia sprawa wygląda zupełnie inaczej- równie dobrze można 'zrzutki "rozszerzyć w czasie" do ...2-3-4 mcy
ważne by był termin graniczny, wiadomo że chodzi w gruncie rzeczy o plemiona jako grupy
i tak pojęcie "sprzedaż" wypada z obiegu
wiadomo przecież jak wygląda obieg PP w plemionach- rzadko się zdarza tak by wszyscy zainteresowani mogli nabyć pp w jednym czasie- wiedzą to gracze, wie to supp

wiem jakie masz obawy, kmic gdzieś wspomniał o pojęciu 'obrony koniecznej'
wiem że sprzedaż PP to nie obrona konieczna- skoro można- to lepiej parę punktów w reg jednak uściślić
< dla mnie najistotniejszy problem to -powtórzenie ...któreś z kolei- czas od zakupu do przelania PP
jak się spojrzy w ten sposób- intencje graczy kompletnie nie mają znaczenia
dużo czasu dla plemienia = komfort ; mniej dla innych = ograniczenie kombinowania do min, pewnie nie do zera, ale...chyba raczej dla hurtownika sporym problemem będzie znaleźć kupców w parę dni>

zresztą...nie ma się co oszukiwać- przedłużona zrzutka to w praktyce jakaś forma sprzedaży
ale chyba chodzi o to by ograniczyć wolny rynek poza 'plemionami' do min, tak?
 
Ostatnia edycja:

emarcin

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.110
wtkc a kiedy przelew w myśl nowych reguł uznaje się za sprzedaż, kiedy za zrzutkę, a kiedy za ofiarę (darowiznę)? Bo jakoś w przepisach niezbyt dobrze to widać :)

Jak mamy przeprowadzić zrzutki, które są dozwolone bez obawy o bana, gdy napiszę na forum cokolwiek o nich? Wiadomo, że zawsze może się okazać jakiś wróg, sprzedawczyk, kret i co? Wtedy chętni kupna i osoba wystawiająca dostaną bana? W myśl czego? Nowych przepisów, które zezwalają na zrzutki?

Kolejna sprawa co jak kupię PP - wiadomo 5k. Mam chętnych na 2k, a 3 k czeka. Powiedzmy 1k dla siebie biorę i 2k zostaje. Nikt nie chce, nagle po np 2 miesiącach ktoś na forum pisze, że chce kupić PP (też ban za to pewnie?) i sprzedaję mu PP. Czy wg. supportu nie będzie to handel? Ja uważam, że to zrzutka rozciągnięta w czasie. Czym różni się kupienie PP od osoby w 2 dni po dostaniu, 7 dni, 30 dni? Wg mnie to tylko różni się czasem, niczym więcej.

Moim pomysłem jest zezwolenie na handel wewnątrz-plemienny i normalne zasady na forum (można pisać, ogłaszać, handlować, bez groźby bana). To dla mnie jakiś żart jeśli handel jest w jednym punkcie regulaminu zabroniony, składanie ofert handlu (zrzutka to handel również) też, a w drugim, że jednak można handlować ze znajomymi (zrzutki). To jest jakieś nienormalne. To sam nie wiem czy handel można czy nie. Nie mam zamiaru kupować 5000pp na własny użytek, bo inaczej wszystko inne podchodzi pod bana.

Kolejne pytanko to co będzie, gdy przeleję sobie PP z konta X na konto Y po np 2 miesiącach od zakupu. Czy to również podlega pod ban, bo wg. supportu kupiłem PP sam od siebie (nie mogą wiedzieć przecież że to ta sama osoba, skoro inny nick)?

Także proponuję rozważyć moją propozycję co do handlu wewnątrz-plemiennego i wykluczyć możliwość dowolnej interpretacji oraz przedstawić jak to ma być z tą datą przesłania PP i z kontami o innych loginach na innych światach (przesłanie PP).

Proszę kogoś uprawnionego o odpowiedzi na moje pytania. Dokładne odpowiedzi, bo nie tylko ja na to czekam i bez sensu jest, byście 5 razy to samo tłumaczyli. Stron było już sporo, jeśli ominąłem coś co jest odpowiedzią na moje pytania, wskażcie to ;)
 

DeletedUser

Guest
natomiast te 200 to głównie kupują młodsi, którzy jeżeli nie będą mieli tej możliwości to w ogóle nie kupią pp (tych klientów firma InnoGames może najłatwiej stracić).


dokładnie, myślę że ja jak i wielu innych w moim wieku po prostu nie kupi więcej premium.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
wtkc a kiedy przelew w myśl nowych reguł uznaje się za sprzedaż, kiedy za zrzutkę, a kiedy za ofiarę (darowiznę)? Bo jakoś w przepisach niezbyt dobrze to widać
no to trzeba by określić przedział czasu [od momentu przelania PP na konto do momentu przelania PP na inne konto] - problem znika
bo wówczas nie ma znaczenia czy napiszesz gdzieś sprzedaż czy zrzutka
zresztą ...skoro "sprzedaż" jest zakazana- w ogóle najlepiej potem nie pisać o 'sprzedaży'
już na tym można się przejechać
ja zaproponowałem dwa przedziały- jeden dla graczy z jednego plemienia, drugi dla każdego innego przypadku [nie wszyscy 'znajomi' grają w jednej ekipie; trudno- tutaj trzeba zrobić taki podział który najbardziej pasuje do realiów gry]
 

emarcin

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.110
Ta, ale nie odpowiedziałeś co wtedy gdy:
Kolejna sprawa co jak kupię PP - wiadomo 5k. Mam chętnych na 2k, a 3 k czeka. Powiedzmy 1k dla siebie biorę i 2k zostaje. Nikt nie chce, nagle po np 2 miesiącach ktoś na forum pisze, że chce kupić PP (też ban za to pewnie?) i sprzedaję mu PP.

Support musi uregulować te przepisy i ujednoznacznić.
 

emarcin

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.110
Nie lepiej dostać publicznie na forum? Same plusy. Mniej będą musieli pisać, bo nie do każdego z osobna :)
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
lepiej :]
--------------
Ta, ale nie odpowiedziałeś co wtedy gdy:
Kolejna sprawa co jak kupię PP - wiadomo 5k. Mam chętnych na 2k, a 3 k czeka. Powiedzmy 1k dla siebie biorę i 2k zostaje. Nikt nie chce, nagle po np 2 miesiącach ktoś na forum pisze, że chce kupić PP (też ban za to pewnie?) i sprzedaję mu PP.
może być ban
wiesz dlaczego? dlatego że pojęcie "sprzedaż" będzie tabu
nie ma znaczenia czym to będzie w praktyce
pisać SPRZEDAŻ = pchać się w paszczę lwa
możesz się zrzucać przez parę dni , ale jak jednego dnia kupisz- dasz ogłoszenie "sprzedam" , przelejesz po ...10-20 min od ogłoszenia- ban
bo? tak tak, bo sprzedawać nie wolno :D

regulamin zakazuje sprzedawania czy nie? zakazuje
dlatego - zasada "myśl Puchatku, myśl" - NAWET publicznie nie używajcie tego określenia [forum, pw, etc]
jeśli będziecie wiedzieć ile macie czasu od zakupu do przelania- wasze problemy się zakończą
z tym że ...jak napiszą że to będzie ..30...50...100 ..dni... a wy sprzedacie[czyli publicznie użyjecie tego pojęcia] po 24h - BAN

Support musi uregulować te przepisy i ujednoznacznić.
przydałoby się

w praniu wyjdzie; choć zapewne trudno będzie wykazać że kupowanie 10k PP co miesiąc to zrzutki :D
-----
chociaż wiecie... jeśli przykłady są takie że ktoś kupuje 5k PP i robi jeden 'przypadkowy' przelew po 2-3 miechach...no to już samo w sobie jest trochę dziwne
to już prędzej przejdzie zakup 50k PP i podział w parę dni niż zakup 5000 i rozsyłanie "niezsynchronizowane" w przedziale paru tygodni
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser116739

Guest
to już prędzej przejdzie zakup 50k PP i podział w parę dni niż zakup 5000 i rozsyłanie "niezsynchronizowane" w przedziale paru tygodni

dokładnie - zobaczcie na allegro - hurtownicy mają w ciągu 7-14 dni po 80-90 sprzedanych paczek więc dla nich "czas zrzutki" to pryszcz, co innego dla ludzi mojego pokroju którzy nie lubią przepłacać za pp I jednocześnie stać ich na to by zwrot pozostałych 200 zł rozłożyć sobie w 1-2 miesiące, w którym to rozdysponują pozostałe pp

ja bym wprowadził jeden zapis i cisnął go w szefostwie:
- kupowanie z innego źródła niż InnoGames realizowane jest na własne ryzyko, wszelkie roszczenia wynikłe z tego tytułu nie będą respektowane.

koniec, kropka...
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Odniosę się tylko do propozycji:

kazimjez napisał:
kupowanie z innego źródła niż InnoGames realizowane jest na własne ryzyko, wszelkie roszczenia wynikłe z tego tytułu nie będą respektowane.
Jest to zawarte w zapisie o zrzutkach.

wtkc napisał:
no to trzeba by określić przedział czasu [od momentu przelania PP na konto do momentu przelania PP na inne konto] - problem znika
Nie ma tak łatwo. Jak ktoś kupi dziś i jutro, potem zbuli innemu graczowi w terminie "na granicy", to przecież nie określisz czy sprzedał te, które są jeszcze w terminie dozwolonym, czy te, które już nie są. Byłaby to więc tylko komplikacja.

emarcin napisał:
Moim pomysłem jest zezwolenie na handel wewnątrz-plemienny i normalne zasady na forum (można pisać, ogłaszać, handlować, bez groźby bana).
To jest po prostu zrzutka. Można ją robić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry