Świat dla doświadczonych graczy

  • Rozpoczynający wątek enuma
  • Data rozpoczęcia

Uważam że to:

  • Dobry pomysł

    Głosy: 534 55,6%
  • Pomysł niezły ale do poprawki

    Głosy: 201 20,9%
  • Zły pomysł

    Głosy: 226 23,5%

  • W sumie głosujących
    961
Status
Zamknięty.

DeletedUser20307

Guest
Ja uważam, że świat za 1 PP to świetny pomysł, tylko problem został niewłaściwie przedstawiony. Podział na doświadczonych (z Premium) i n00bów spowodował, że cała dyskusja na forum, rozrośnięta do kilku stron, została sprowadzona do debaty na temat - kto jest doświadczony a kto nie...

Obowiązkowy Punkt Premium za wstęp na świat z pewnością skutecznie wyeliminuje graczy, którzy wejdą na świat tylko na próbę bez zamiaru angażowania się w grę, również tych doświadczonych. Wielu doświadczonych graczy zakłada bowiem konta na nowych światach, na których pograją trochę, namieszają w plemionach, poznają nowych graczy, a potem kończą nagle i rozdają wioski. 1 PP to nie jest jakaś wielka kasa, 2-4 zł, tyle trzeba dać za dobrego batona, ale zawsze jest to jakaś blokada, jak widać - skuteczna.

O to przede wszystkim chodzi, by taki świat zamiast mieć 300 tysięcy wiosek miał ich, powiedzmy 10 tysiecy. Świat nie miałby żadnych wiosek koczowniczych, a ponadto warto nawet wyłączyć opcję "Zacznij od nowa" dla graczy którzy nie stracili swojej ostatniej wioski. Gra na takim małym świecie byłaby na pewno o wiele ciekawsza, a poziom bardzo szybko by się podnosił, szybko doszłoby do konfrontacji najlepszych graczy, którzy dzisiaj są porozrzucani na ogromnym świecie.

Dodam, że przyspieszona prędkość na takim świecie nie jest potrzebna, jeśli ktoś chce dużej prędkości, to zawsze może zagrać w szybkie plemiona.

ja nie mam premium i nigdy nie miałem (płatnego)
a wydaje mi się że jestem doświadczonym graczem ;-)
Nie wydaje mi się że jeden punkt na start to dla plemion będzie dobrym pomysłem - przecież oni żyją z reklam ;-)
 

DeletedUser63121

Guest
niech będzie świat prędkość 4x za darmo
premium nie odzwierciedla zdolności graczy!
ja nie kupuję i nie zamierzam
 

DeletedUser88069

Guest
Jeżeli dal ciebie to że ktoś ma KP świadczy o tym że jest osobą doświadczoną i powinien mieć prawo grać dla tego " świata wybranych " to tylko obrazuje jakim jesteś noobem i jak niewiele wiesz o tej grze
Popieram cię. Mnóstwo noobów ma KP. Myślą że jak mają KP to kozaczą. Właśnie sztuką jest być dobrym bez KP. Ten pomysł mi się nie podoba.:mad:
 

DeletedUser

Guest
Zawsze największe nooby chciały świata dla doświadczonych :D, to samo było jak classic powstawał, został zawalony takimi graczami
 

DeletedUser92720

Guest
Idea całego pomysłu jest wręcz wspaniałomyślna. Jednak jej realizacja jest niemożliwa. Rozumowanie Autora oraz niektórych moich przedmówców poniekąd mnie zmartwiło.

Cały wywód autora na temat "doświadczonych graczy" jest istną bzdurą. Absurdalne jest stwierdzenie, że tylko najlepsi grają na koncie premium. Oczywiście, mając 8 milionów punktów i 800 wiosek, trudno jest wszystko ogarnąć nie zakupując owego ułatwienia.

Ciekawi mnie również, co autor miał na myśli pisząc, "zaawansowani gracze". Jak grałem, to pamiętam, że przez krótki czas korzystałem z Konta Premium. Po prostu nie przeznaczyłem na nie pieniędzy, bo... nie chciałem. Miałem 2mln pkt oraz 200 wiosek. Nie było łatwo, ale dałem radę. Nie jest to niebagatelny wyczyn. Wiele jest takich osób.

Dlatego wręcz imbecylowate jest stwierdzenie, że gracz, który nie gra na Koncie Premium jest znacznie gorszy od innych.

Abstrahując od tego, pomyślmy jak można zrealizować plan Autora tematu. Jak stworzyć świat bez rozkapryszonych dzieciaków.

Długo grałem i często spotykałem się z osobami prymitywnymi, które mnie wyzywały, oczerniały oraz w inny sposób chciały mi zniechęcić grę. Jednak owy problem jest nie do zlikwidowania. Nie ma tak mądrego programu, który na samym wstępie przesiewałby graczy poważnych, mądrych. Nie ma na to żadnego rozwiązania. To, żeby można było się logować tylko nickom, których staż na plemionach wynosi pół roku, również nie jest najmądrzejszym pomysłem. Niektóre osoby zaznajomią się z regulaminem oraz tajnikami gry w miesiąc, a inni nigdy do tego nie dojdą.

Podsumowując moje dywagacje, nie można zrealizować misternego planu Autora Tematu. Jednak warto zauważyć, że w pewnym momencie gry na danym serwerze, osoby niemądre, niedoświadczone, oraz te prymitywne, które nam psują grę, zostaną wytępione. Zostaną tylko Ci najlepsi. Taka sytuacja ma miejsce na starych światach, 1, 2, 3, 4. Tam prawdziwa rozgrywka toczy się wśród ludzi doświadczonych, w każdym tego słowa znaczeniu.

To chyba jest jedyne rozwiązanie owego osobliwego problemu.
 

DeletedUser90960

Guest
Jak dla mnie ten pomysł nie jest zbyt dobry. kto powiedział że Premium nie mają tylko nooby i dzieciaki?? Nie jestem nimi ale mimo to żal mi kasy na Premium, bo uważam że są pożyteczniejsze rzeczy na które mogę wydać pieniądze. Uważam że swiaty powinny być dostepne dla każdego, nie ważne czy ma Premium czy nie.
 

DeletedUser

Guest
pomysł ok

lub tez można by zrobić rekrutację dla graczy pod nickami zarejestrowanymi min 6 miesięcy :)


wtedy wyeliminuje się ludzi którzy zakłądają po 10 kont na 1 świecie
 

DeletedUser94723

Guest
podoba mi się pomysł, ale był bym za stylem 5.0 - bez kościoła
 

DeletedUser93933

Guest
Jak dla mnie to pomysł jest zły. Nie każdy chce kupować PP, tylko po to, żeby grać na takim świecie. PP nie świadczą o sile gracza.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser34177

Guest
ale jak ktoś np założył sobie konto niecały rok temu, albo z jakiegoś innego powodu doświaddczony gracz musiał sobie założyć nowe konto to też nie bedzie mógł grać?

Mi się pomysł bardzo podoba tylko, żeby ta selekcja wyglądała troche inaczej, tzn albo po 5 dniach te pkt premium albo np jakiś prób top.
 

DeletedUser21596

Guest
Świetny pomysł... najlepiej by było, aby grali tam gracze, którzy od co najmniej roku są zarejestrowani na plemionach :) Inaczej znów jak na każdym innym zwykłym szarym świecie będzie full n00bków ;]
 

DeletedUser82679

Guest
pomysł jest super
podoba mi sie oby admin. z niemiec zgodzili się na to
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest wart uwagi ale - jak dużo by było graczy na świecie dajmy na to że 1 000 (ale raczej przesadzam) bo jest wielu graczy dobrych bez konta KP to pierwsza selekcja, druga jeśli mają być gracze którzy są zarejestrowani od roku to pewna część ma pewnie "szybkie" IP więc lepsze by było rozwiązanie poprzez liczenie od pierwszej rejestracji na e-mailu było by mniej skuteczne ale więcej graczy by było bo uważam że przy prędkości 2.0 nie powinno być TYLKO np. 1 000 graczy
 

DeletedUser92623

Guest
Według mnie idea jest genialna, ale wykonanie niemożliwe. Nie ma świata bez nobów, poza tym nooby tak jak każde stworzenie w naturze jest pożyteczne ;p. Z niobów można się pośmiać, a o farmieniu nie wspomnę. Także pomysł na PP jest nietrafiony. Nie każdy dobry gracz kupuje konto Premium.
Amen
 

DeletedUser8802

Guest
moim daniem zrobic swiat szybkosc 2-5x i szybkosc woja taki sam 2-5x bylby dobry co do tych ograniczen co gracze wyzej wypisywali - po co? na email dostawac lub by tylko 1 rok konto moglo sie wlogowac -.- swiat taki powinen byc tak samo dostapny jak inne a jak ktos wyzej napisal nooby sie same wykrusza z czasem :p jeszcze co do noobow to sa one przydatne nie kiedy:D np taki z 2 ful wiochami i 0 woja? kto by takiego nooba niechcial kolo siebie:p gorzej z noobami wyzywajacymi graczy lub w inny sposob prubujacymi zrobic by graczowi gralo sie mniej konfortownie - zaostrzyc ragulamin na takim swiecie taka decyzja byla by dobra (np przy wyzywaniu graczy dac nie 2 czy 3 ostrzezenia tylko 1 ostrzezenie i ban puzniej)
 

DeletedUser99486

Guest
???

a co maja wspolnego PP z umiejetnosciamy gracza :confused: ?
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest naprawdę dobry, ale kilka poprawek i będzie super.:D
 

DeletedUser

Guest
P.S.To że takie "noobki" nie kupują PP bo nie wiążą z Plemionami dalekiej przyszłości.
 

DeletedUser

Guest
P.S.To że takie "noobki" nie kupują PP bo nie wiążą z Plemionami dalekiej przyszłości.

Słuchaj Mikoś jak jesteś nie doświadczonym graczem, a tak mi się wydaje po Twojej wypowiedzi to się nie wypowiadaj. Bardzo dużo dobrych graczy gra bez premium, sam znam osobiście gracza co ma ponad sześć i pół miliona i gra bez konta premium od samego początku gry, a monety wybija co dzień ręcznie. I co powiesz Mikoś ten gracz nie wiąże przyszłości z plemionami? Konto premium bardzo ułatwia grę, ale to nie znaczy, ze Ci co nie maja takowego nie umieją grać. Zastanów się. Z tego co widzę wbiłeś się na to forum i wszędzie się udzielasz w każdym temacie szkoda, ze Twoje wypowiedzi nie są do końca sensowne. Po drugie nie pisze się dwóch postów pod sobą jest od tego opcja edytuj.

Na koniec nie udzielaj się w tematach o których nie masz pojęcia bo możesz kogoś obrazić swoja nie kompetencją.

Co do tematu świat dla doświadczonych ... a po co takowy miałby powstawać?
Po pierwsze na początku byłoby mniej ciekawiej bo nie można byłoby popodbijać słabszych graczy i sobie pofarmić a co przynosi dużą przyjemność z gry.
Po drugie świat dla doświadczonych powinien być naprawdę dla doświadczonych i wytrwałych a takowe już są;) Wystarczy pograć tak z 10 miesięcy na jakimś świecie wtedy zostają sami dobrzy gracze i mamy już 19 światów dla doświadczonych wszystkie zamknięte.

Jedyną możliwością sprawdzenia umiejętności graczy jest praktyka więc nie ma co tworzyć światów dla doświadczonych i nie wiem czemu ten temat tak długo się ciągnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry