Świat dla doświadczonych graczy

  • Rozpoczynający wątek enuma
  • Data rozpoczęcia

Uważam że to:

  • Dobry pomysł

    Głosy: 534 55,6%
  • Pomysł niezły ale do poprawki

    Głosy: 201 20,9%
  • Zły pomysł

    Głosy: 226 23,5%

  • W sumie głosujących
    961
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,
Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie pewien pomysł, a ponieważ bardzo odpowiada mi gra na prędkości 2 - chętnie go zaproponuje.

Myślę, iż wiele osób chciałoby skożystać z możliwości gry na świecie z nieco większą prędkością. Stwarza to jednak kilka problemów, które skutecznie odstraszają administrację przed tworzeniem takowych światów, najważniejsze z nich to:
a) Serwery się wieszają
b) duża ilość noobów i dzieciaków

Problemy te da się zlikwidować i to w bardzo prosty sposób - 1 punkt premium i możesz grać na tym świecie - rozważmy 2 opcje:

1. Za wejście na tenże świat płaci się na wstępie 1 punkt premium - nie jest to dużo ale skutecznie wyeliminuje wszelkich graczy, którzy nie będą się angażować w grę a jedynie zostaną farmami lub szybko się im znudzi i opuszczą świat.


2. Wstęp na świat jest darmowy ale po 2-5 dniach należy zapłacić 1 punkt premium za dlaszą grę - odciązy to w miarę szybko serwer a jednoczesnie doda nieco niezbędnych farm.


Bardzo chętnie widziałbym ten świat w tejże postaci:
Styl nowy - bo przydadzą się wioski koczownicze ( nie łatwo będzie farmić dobrych graczy)
Prędkość - 2 (lub nawet większa)
Prędkość wojsk - 0,5 (lub odpowiednio mniejsza gdyby prędkość swiata była większa)

Mam nadzieję że pomysł się spodoba. Graczy, których nie stać na 1 punkt premium (lub po prostu lubią narzekać na wszystko) proszę o niewypowiadanie się - grać nie musicie.
 

DeletedUser71411

Guest
Pomysł bardzo dobry lub wręcz fenomenalny. Lecz na to musieliby zgodzić się admini niemieccy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich o to poprosić.
 

DeletedUser

Guest
a ja dalej nie rozumiem ,dlaczego nazwałeś to światem dla doświadczonych graczy
 

DeletedUser19122

Guest
Super pomysł! Nie za wiele osób na tym zagra ale zawsze te kilka tysięcy. Przy okazji niemcy coś zarobią :mad: Jak dasz sondę to zagłosuje na tak.
 

DeletedUser

Guest
A znasz niemiecki??
Może znać i tahitański ale to nie ma znaczenia bo za kontakty z niemiecka częscią administracji nie są odpowiedzialni gracze lecz Polska administracja

a ja dalej nie rozumiem ,dlaczego nazwałeś to światem dla doświadczonych graczy
Z prostego powodu - jest niezwykle wątpliwe, żeby gracz, który nie ma doświadczenia w grze wykupił sobie punkty premium - chyba że nie ma co robić z pieniędzmi.

Zresztą jakie ma znaczenie nazwa świata? Mógłbym go nawet nazwać 'Swiatem dla pierników" a to by nie zmieniło głownego celu - odciązenia serwera oraz pozbycia sie noobow.
 

DeletedUser

Guest
Może by to tak zrobić ze nie trzeba byłoby płacić, tylko będą by mogli wchodzić gracze którzy się już zarejestrowali na PLEMIONACH od roku.
Albo zrobić tak ze gracze którzy w ciągu dwóch dni nie będą mieścili się w top8000 świata zostają wywaleni z tego światu ;)
Pomysł ogólnie jest dobry, tylko niech ADMINISTRACJA SIĘ WYPOWIADA!! :D:D
 

DeletedUser50271

Guest
Pomysł nie jest zły, tylko czy to się opłaci?
Ile osób będzie chciało grać na takim świecie?
Gracze byliby zadowoleni, ale czy to przyniosłoby zyski?
No ale niech będzie, jestem na tak :D
I dodaj sondę :p
 

DeletedUser

Guest
dobry pomysł tylko szkoda, że zaczerpnięty z niemieckich plemion:), oczywiście jestem na tak:cool:
 

DeletedUser28145

Guest
tych doswiadczonych graczy mozna poznac po forum -> kazdy szanujacy sie grac musi troszke tutaj pospamowac ;)

wg. mnie to jest swietny pomysl, taki swiat bez noobkow to jest skarb ;p
 

DeletedUser

Guest
Super Pomysł. Myślę że prędkośc może być nawet 5. Ale ma jeden mankament. Sporo ludzi nie jest noobami i też nie stać ich na premium.
Osobiście jestem za poprawką:

Może by to tak zrobić ze nie trzeba byłoby płacić, tylko będą by mogli wchodzić gracze którzy się już zarejestrowali na PLEMIONACH od roku.
Wtedy noobów by nie było dużo, a uczciwi gracze bez premium też by mogli grać ;)
 

DeletedUser

Guest
Może by to tak zrobić ze nie trzeba byłoby płacić, tylko będą by mogli wchodzić gracze którzy się już zarejestrowali na PLEMIONACH od roku.
Czasem zakłada się nowe konta więc nie bylby to najlepszy sposób na odsiew nowych graczy

dobry pomysł tylko szkoda, że zaczerpnięty z niemieckich plemion
Hm, przyznam się że sam na to wpadłem i nie zaczerpnąłem pomysłu z nikąd, ale skoro mówisz że w Niemczech juz coś takiego jest to niedobrze, bo znaczy to tyle ze nas olewają. No chyba, że mają zamiar to niebawem wprowadzić.

//edit by Szara - popieram ten komentarz, ale na takie zaczepki nie odpowiadamy, bo to pierwszy krok do rzucania mięsem....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł taki sobie...
Nie rozumiem dlaczego ten swiat dla doswiadczonych graczy
Jak dla mnie to twoj pomysł powinni wykorzystać na szybkich plemionach.
Trwały by 30 dni 2x szybsze 1 pkt premium.
To był by fajny pomysł
Ale na normalny swiat to bez sensu.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł taki sobie...
Nie rozumiem dlaczego ten swiat dla doswiadczonych graczy
Jak dla mnie to twoj pomysł powinni wykorzystać na szybkich plemionach.
Trwały by 30 dni 2x szybsze 1 pkt premium.
To był by fajny pomysł
Ale na normalny swiat to bez sensu.
W 30 dni przy prędkosci 2 nie przejmiesz nawet 10 wiosek, prędkośc musiałaby być minimum 4 a najlepiej koło 10 żeby cos z tego ciekawego było.

A jeśli chodzi o "Świat dla doświadczonych graczy" - po prostu nie wiedziałem jak nazwać to w inny sposób.
 

DeletedUser67684

Guest
Witam. Pomysł ogólnie dobry, lecz można go dopracować nieco.

Po 1. Zgodzę się z kimś, ze nie wszystkich stać na wykupienie konta premium, a ze ktos nie wykupi tego konta nie musi to oznaczać, ze jest Nobem i nie potrafi bez tego grać !!! Była tez propozycja aby graczy powyżej rankingu 8000 wypraszać - też można. Ja bym zaproponował coś innego. Skoro ma być to Świat dla doświadczonych graczy ( wiem ze ten Świat można inaczej nazwać ale podaje przykład) to konta na tym Świecie mogliby zakradać gracze, którzy posiadają 500k pkt w na którymś świecie :p. Moim zdaniem jeżeli doszli do takiego stanu punktowego w grze to na pewno nie są "słabi". Pozdrawiam:)
 

DeletedUser

Guest
No... Pomysł dobry, dobry... I może być... A tych co nie stać na premium to raczej nie mogą być doświadczeni, ponieważ jak ktoś bez premium udźwignie 20 wiosek?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Znajomy przez 8 miesięcy grał z ilością obecnie wynoszącą ponad 450 wiosek i nigdy aż do zeszłego miesiąca nie kupował premium, ba jak miałem zasta u niego to widziałem, że nawet tego 7 dniowego darmowego do tej pory nie wykorzystał :p
Nobkiem zdecydowanie nie jest, bo zrobił naprawde wiele i niezły postrach wprowadził u wroga. Premium nie miał bo jak mówił - bez premium wie lepiej co gdzie ma, itp. :p

Więc jak widać z powyższego nie posiadanie punktów premium wcale nie oznacza,że ktoś jest n00bkiem.

Pomysł z prędkością dobry, bo nie ma chyba innego takiego świata jak ś10 na polskich plemionach, gdzie właśnie owa prędkość występuje.
Ja bym dodał jeszcze wioski koczownicze i stary styl, czyli bez łuczników i rycerzy. Takiego połączenia jeszcze nie było, a mogłoby być bardzo ciekawe.
Pozatym wiele osób z pewnością chciałoby zagrać na świecie podobnym do ś10, ale z powodu zamknietej rejestracji już nie mogą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24557

Guest
Pomysł dobry, ale bez przesady.
Na angielskim serwerze, jest jeden (na którym można zacząć grę) świat, z prędkością 1.5, jest też świat 0.75.
Sądzę, że u nas, jeśli by ktoś chciał (chodzi o ludzi z zarządu Plemion), też mógłby zrobić taki świat.

Ale ten punkt premium, to totalna klapa.
Ja podobnie jak inny gracz (kilka postów wyżej) jeszcze nie używałem premium.
I nie mam zamiaru kupić, bo za mało mi daje.
W Anglii te wszystkie serwery są ogólnodostępne tylko nasze szybkie, są płatne.
Ale mogła by być runda, dla bardziej doświadczonych graczy (np. min.10 wiosek, 50K pkt.), którzy zostaliby poinformowani o takim świecie na e-mail, i pod specjalnym linkiem, mogliby się zarejestrować.
Kolejna runda byłaby ogólnodostępna, dla każdego, kto grał i na wszystkich 22 światach, i dla tego, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z plemionami.

Ale niech każdy podaje swoje pomysły, to uda może się to złożyć w całość sensowną, dla naszego kochanego szefostwa plemion w Polsce, którzy przesłaliby ten pomysł do Niemiec.
 

DeletedUser

Guest
Ja bym zaproponował coś innego. Skoro ma być to Świat dla doświadczonych graczy ( wiem ze ten Świat można inaczej nazwać ale podaje przykład) to konta na tym Świecie mogliby zakradać gracze, którzy posiadają 500k pkt w na którymś świecie :p. Moim zdaniem jeżeli doszli do takiego stanu punktowego w grze to na pewno nie są "słabi". Pozdrawiam:)
To też całkiem niezły pomysł, tylko że reguła musiałaby się zmienić na "graczy którzy kiedykolwiek zdobyli 500k punktów na którymś ze światów" - konta często się likwiduje i rozdaje wioski plemieniu, zatem jest na pewno wielu dobrych graczy, którzy w danej chwili nie mają na żadnym ze światów 500k. Ja na przykład bardzo lubię zmieniać światy, zwłaszcza kiedy gra robi się zbyt prosta i zbyt nudna.



Znajomy przez 8 miesięcy grał z ilością obecnie wynoszącą ponad 450 wiosek i nigdy aż do zeszłego miesiąca nie kupował premium, ba jak miałem zasta u niego to widziałem, że nawet tego 7 dniowego darmowego do tej pory nie wykorzystał :p
Jej, nie wiem jak on wyrabiał bez premium :|

Więc jak widać z powyższego nie posiadanie punktów premium wcale nie oznacza,że ktoś jest n00bkiem.
Nie chodzi mi o to że jeśli ktos gra bez premium to jest noobkiem. Sam gram bez premium ile tylko dam radę a dopiero potem je wykupuję.

Nie chcę być źle zrozumiany - chodzi o to by odciążyć serwer a najlepiej zrobić jest to poprzez pozbycie się tzw. newbie, czyli graczy nowych i nieobeznanych z grą. Nie jest moją intencja obrażanie kogokolwiek.

Niekt nie będzie musiał wykupywać KP na stałe a 1 punkt to naprawdę niewielki wydatek - wysyłasz smsa i masz 3 punkty, czyli za jeden płacisz około 3,50 zł. To nie jest zawrotna suma.

Pomysł z prędkością dobry, bo nie ma chyba innego takiego świata jak ś10 na polskich plemionach, gdzie właśnie owa prędkość występuje.
Ja bym dodał jeszcze wioski koczownicze i stary styl, czyli bez łuczników i rycerzy. Takiego połączenia jeszcze nie było, a mogłoby być bardzo ciekawe.
Pozatym wiele osób z pewnością chciałoby zagrać na świecie podobnym do ś10, ale z powodu zamknietej rejestracji już nie mogą.
Istnieją obecnie 2 światy z prędkością 2:
S10 - stary styl
S17 - nowy styl

Oba niestety zamknięte od jakiegoś czasu - bardzo szybko się zapełniły a szkoda bo są świetne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Mam kolejny pomysł do zmodyfikowania pomysłu głównego:D
Będą tam mogli wchodzić gracze którzy:
-zarejestrowali się na Plemionach rok temu
-zarejestrowali jakiekolwiek konto na Plemionach rok temu (posłuży Administracji do tego IP osoby która chcę się zarejestrować)
-mieszczą się w top1000 swojego światu

Uważam ze taka selekcja już w dużym stopniu wyeliminuje NOOBÓW. Powiem szczerze ja gram już na Plemionach długo pierwszy mój świat to był świat 5 na którym założyłem dobre plemię, później grałem na świecie 11 byłem w top1000, obecnie nie gram na żadnym świecie ponieważ musiałem zrezygnować bo za bardzo mnie ta gra w ciągła, ale teraz na nowym świecie planuję dać z siebie wszystko. Uważam ze konto premium jest za drogie a ja nie mam dużo kasy, mam dużo więcej ważniejszych potrzeb i dlatego nie kupuję KP.
 
Status
Zamknięty.
Do góry