Zmiana systemu Punktów Premium

Status
Zamknięty.

DeletedUser116025

Guest
Dziękuję za piękny przykład. Czyli, wg tej ankiety (tak, wiem że nie jest ona reprezentatywna dla całej populacji, ale ogólne tendencje oddaje) blisko 96% graczy ma więcej niż 10 lat. Więc jest w wieku, w którym nabyte umiejętności pozwalają jeśli NIE założyć konto w banku, to chociaż pójść na pocztę, wypełnić blankiecik (postaramy przygotować FAQ do tego) i wpłacić pieniądze.

Sprawa jest prosta - jeśli kogoś było stać DOTYCHCZAS na 2 smsy miesięcznie (21,98zł), to teraz może dostać premium na ten sam okres (28 dni) dokonując wpłaty 17,99zł. Aż sprawdziłem w cenniku - opłata za to wynosi 2,50zł.
Czyli nawet najdroższa (w porównaniu do wyższych stawek) kwota wpłaty przelewem jest (po doliczeniu prowizji Poczty Polskiej) bardziej opłacalna niż DOTYCHCZASOWE kupowanie SMSem...
Im wyższe wpłaty, tym oczywiście korzyści skali większe...


Hmm, a jeżeli, ktoś z tych 10 latków nie wie jak? Nie każdy w szkole podstawowej ma już wypełnianie blankietów(kolega będąc w I klasie o profilu ekonomicznym, właśnie je starał wypełniać, a ma 17 lat!).


Druga sprawa: kurs EURO- wg mnie premium nie powinno kosztować 24,99 PLN/4,90euro, tylko licząc kurs 3,90(skrajny) wychodzi...19 PLN
 

DeletedUser

Guest
najmocniej Ciebie przepraszam-ale o co Tobie chodzi?zle zrozumiałeś sens tego posta-no cóż przykro mi.
przecież żyja normalnie tak samo jak politycy, księża i tym podobne (cenzura)."czarna stonka" (czyt.Ksiądz) też fajnie gada jak się rozkręci,a politycy jak gadane maja.fiu-fiu.tylko co z tego jak każdy z Nich ma zwykłych ludzi gdzieś
Chodzi mi o to, że tutaj posty mnożą się niemalże z prędkością światła, a Ty uważasz, że admini milczą. A przecież ich zadaniem jest nie tylko forum, ale też m.in. to, żebyś Ty, czy inny gracz, który zrobił głupi błąd w przelewie dostał to, za co zapłaciłeś czyli za PP. Plemiona mają całe mnóstwo graczy duża część z nich gdy ma jakikolwiek problem pisze do administracji. Admin/ka czyta, bada problem, odpowiada starając się pomóc, więc może skończ wieszać na nich psy, bo mają na pewno dużo roboty i nierzadko nie mają za to kasy. Zastanawiałeś się kiedykolwiek ile osób z teamu jest w nim charytatywnie i stara się ogarnąć tą całą bajkową hałastrę, jaką jesteśmy chacąc nie chcąc my? To w dużej mierze dzięki nim ta gra nadal funkcjonuje. Chcesz się przekonać jak to jest być adminem i mieć "kolorowe życie"? Dołącz do teamu, postaw się w sytuacji admina a później krytykuj tych ludzi.
 

DeletedUser

Guest
Bryfft skoro o 66% zdrozeje najpopularniejszy wsrod uzytkownikow sposob kupowania premium, to nie nazwalabym tego nieznaczna, a kolosalna podwzyka. A przelew w banku kosztuje mnie dodatkowe 5 zl + godzina stania w kolejce.

W dzisiejszym świecie są chociażby konta internetowe. A stanie godzinę w banku to już fantazja... mi się to nie zdarzyło.

Podwyżka cen to jedno. To raczej nieunikniony proces, choć rozmiar tej podwyżki jest bardzo duży. Na miesiąc KP trzeba wybulić około 25-30% więcej niż dotychczas. A wiadomo, że większość graczy preferuje właśnie miesięczny abonament.

Hem, ale jak to pozytywnie zaznacza Bryfft, zawsze można kupić 5k punktów po tej samej cenie. :D Bryfft, szczerze - ja wiem że to jest Twoja robota, ale seryjnie nie widzę sensu dla tego typu tekstów, bo robi to się nie tyle śmieszne co żałosne.

Co najbardziej denerwuje, to forma tej podwyżki. Ktoś w niemieckiej centrali wpadł na genialny w swej prostocie pomysł, że taki typowy przeciętniak albo nie zauważy podwyżki, albo łatwiej mu przyjdzie bulenie 20-30% więcej, jeżeli za to dostanie nie "tylko" 5PP, ale "aż" 200PP.

Jak to powiedział pewien bohater z filmu" Your ignorance offends me" Panie i Panowie z niemieckiej centrali.

Z drugiej strony podwyżka w Niemczech czy Wielkiej Brytanii była by ledwo odczuwalna.

Dobra admini - pośmialiśmy się, ale już możecie powiedzieć, że to żart. Albo nie dobra jutro pod wieczór powiedźcie, albo jeszcze lepiej 6 kwietnia, czyli dzień przed wprowadzeniem :D Ciekawe czy w innych krajach też ten temat wzbudził takie kontrowersje ?

Ile razy będę jeszcze musiał powtórzyć że, to nie żart bo na innych wersjach językowych jest tak samo? :D

A możesz podać w jakich?:rolleyes: Bo na angielskich na stronie głównej nic nie ma o Premium:p

Cóż, korzystałam jedynie z zakupu przez sms. Zmiana jest duża , nie rozumiem po co w ogóle została wprowadzona. Chyba tylko dla korzyści administratorów. :mad: Tak jak większość użytkowników wydaje mi się, że teraz zakup KP spadnie.

Może i spadnie. Ale za to wzrośnie zysk od tych co kupują :)

Zresztą nie zdziwił bym się gdyby to był żart:p A konto na miesiąc podrożeje o 3 zł więc da się to jakoś znieść;) Zobaczymy czy dalej jednak będę kontynuował grę:)

I tak od siebie dodam, że konto w banku można mieć od 13 lat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser63169

Guest
wydaje mi się że ta podwyzka cen za SMSy jest efektem... dużego zainteresowania tą usługą. A ukrycie tego poprzez podobne ceny za duże pakiety jest tylko kamuflażem. Jest teraz nieco droższa, ale to tylko sms, nie trzeba nigdzie chodzić dla przelewu.
Nie podoba mi się to, jak chyba każemu.

ciekawe czy to podpucha czy nie? :)
 

DeletedUser

Guest
Po pierwsze nie rozumiem dlaczego jak już podwyżka to nie zmieniła się po prostu cena 1 kp w zależności od systemu zapłaty i ilości kupowanej. Co ma dać poruszanie się w ilościach rzędu setek i tysięcy a nie jedności, ma tylko zaciemnić system?

Inna sprawa to te potępiane przez adminów smsy, ja akurat zawsze kupuje przez przelew, ale np. synowi który (chyba) gdzieś tam jeszcze gra nie będę dawał dodatkowej kasy. Co miesiąc doładowuję mu komórkę za 50 zł i dostaje jeszcze kieszonkowe. Gdyby z kieszonkowego miał opłacać kp to mu już nawet na przysłowiowego pączka niewiele by zostało, więc tej kasy na pewno nie wyda na premium, a smsy wysyłał, najwyżej krócej mógł gadać z telefonu co już tak nie bolało jak brak kasy.
Podejrzewam że 80 a może nawet i 90% młodych ludzi ma podobnie, kieszonkowego nie wydadzą bo mają niewiele, a smsa wysłać to już tak nie bolało, najwyżej sami nie mogli przez kilka dni dzwonić. Więc Byfft i Kmic chociażbyście nie wiem jak zachwalali inne sposoby płatności to młodym to i tak nic nie da, po prostu jest to dla nich nieosiągalne, a teraz cena smsa również stanie się nieosiągalna.

Mnie osobiście stać na nowe ceny, szczególnie gdyby kupować max ilości, ale jak znajomi z plemienia z tego powodu zaczną kończyć grę, to może i ja wreszcie uwolnię się od tego nałogu :D
 

DeletedUser114931

Guest
Wydaje mi się śmieszne, że co niektórzy jadą po 10 latkach i wyzywają ich od noobów, a z drugiej strony ich bronią bo przy nowych cenach by nie mogli wykupić premium :p Banda hipokrytów.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
gracze,którzy wysyłają esemesy aby kupic Premium mają niezły zgryz a Ty(pan)dalej swoje-im więcej płacisz tym lepiej
Właśnie podpowiedziałem im, że mogą płacić MNIEJ

ile prowizji dostajecie?
Sporo ponad 50%. PŁACIMY. Z każdego SMSa cieszy się budżet państwa, operator GSM, właściciel usługi SMS specjalny. Dla nas (InnoGames) trafiają grosze... Więc skoro ta metoda płatności jest zdecydowanie najmniej opłacalna dla OBU stron transakcji, to nie rozumiem ślepego uporu trwania przy niej.

kiedy (pan) zrozumie,że ów 10-cio latek nie pójdzie na pocztę
Przepraszam jeśli uraziłem wszystkich 10-latków przykutych do wózków lub z innych powodów nie mogących opuszczać mieszkania. Przyznaję z ręką na sercu - ich na pocztę nie wyślę. A dlaczego nie mogą pójść pozostali?

argument,żeby zapytał starszego jest żenujący.wstydziłbym się wogóle w ten sposób komuś odpowiedziec
Nie widzę w nim nic wstydliwego ani żenującego. 15-latek potrafi poprosić starszego kolegę o kupno piwa, więc nie wiem czemu 10-latek nie mógłby poprosić o pomoc w... nawet nie wiem w czym... w wejściu na pocztę? w podaniu blankietu? nie mam pomysłu...

i w takim przypadku sms to jedyna forma zdobycia KP
Jedyna bo? Bo Pan tak twierdzi?
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli to jest prawda a nie żart z 1 kwietnia, wykupiłem ostatnie premium...
 

DeletedUser69622

Guest
Jedyna bo? Bo Pan tak twierdzi?

dla wielu jedyna bo tak naprawde to jedyne pieniadze ktore moga wydac bez ujawniania z doladowania na telefon .Co tu duzo kryc rodzice czy ogolnie rodzina czesto nienawidzi tej gry uznajac ja za zlo i trudno im sie dziwic z roznych powodow

Czas realizacji tez ma kolosalne znaczenie ,nie wiem jak teraz ale ta slawetna poczta wczesniej potrafila i tydzien pieniadze niesc :)
 

DeletedUser

Guest
Heh;) A Amerykania mają miesięcznie KP za 6 dolarów;P Fajnie:)

No cóż, podwyżki są częścią świata. Ale tak tylko dodam, że zbytnie podwyżki mogą doprowadzić do tego, że gracza w dużej ilości zaczną opuszczać grę.
 

DeletedUser

Guest
Było tam napisane, że 1 stary PP to 50 nowych PP, w takim razie:
Jeżeli kupię powiedzmy, 5 kwietnia - 15 PP to na ile mi je zamienią?
Czy 3 stare punkty to będzie 150 nowych?
Być może odpowiedzi na te pytania już padły, ale nie mam czasu na przeczytanie całego wątku. Proszę o odpowiedź, szczególnie administratorów.
 

DeletedUser

Guest
Było tam napisane, że 1 stary PP to 50 nowych PP, w takim razie:
Jeżeli kupię powiedzmy, 5 kwietnia - 15 PP to na ile mi je zamienią?
Czy 3 stare punkty to będzie 150 nowych?
Być może odpowiedzi na te pytania już padły, ale nie mam czasu na przeczytanie całego wątku. Proszę o odpowiedź, szczególnie administratorów.

będziesz miał 690 punktów Premium :D
 

DeletedUser59924

Guest
Cóż :)
Ciekaw jestem tylko gdzie jest info... że nas tak na prawdę oskubiecie, już tu nie mówię o uczciwości... Oczywiście Wy wolicie przemilczeć ten wątek [bądź też poprawiać dzieciaków w statystykach osób płacących KP], bo przecież i tak zapłacą. Ale ja na pewno nie, już dawno szukałem pretekstu by się pożegnać, jeżeli się potwierdzi, że to nie primaaprilisowy żart, to złoże tam kilka ciepłych słówek do administracji i kończę tę nieuczciwą walkę.
Pozdrawiam i,
dobranoc : ))
 

DeletedUser

Guest
Jedyna bo? Bo Pan tak twierdzi?


Tak dla niektórych jedyna bo może młodszym graczom rodzice kupują samo doładowanie i może po kryjomu je przeznaczają na KP


Ale co, o tym się nie pomyślało..
 

DeletedUser113476

Guest
25zl na dwa miechy bylo akurat, rozsadne =] Teraz lepiej troche dolozyc i placic za ageofconan 30zl na miesiac , a nie przegladarkowa gre :DDD bez przesady :} Jak lwia czesc dostawali posrednicy GSM trzeba bylo podwyzszyc ta usluge, a tansza zrobic przelewem albo zeby byla jaka byla i cala kwota by szla do was =]
 

DeletedUser

Guest
Jedyna bo? Bo Pan tak twierdzi?

Przeczytaj co wcześniej napisałem. Znam to dokładnie od drugiej strony czyli od strony rodzica 14 latka. Jeżeli ja sam grający i płacący kp mam opory przed dawaniem synowi kasy na premium to co mówić o rodzicach którzy znają plemiona tylko z tego, że zabierają ich dzieciom tyle czasu.
 

DeletedUser

Guest
no cóż gdyby jeszcze gra się rozwijała w odpowiedni sposób a nie taki prostacki to moze jeszcze bym dalej kupował nawet po podwyżce, ale skoro razem z podwyżką dostaje grę coraz słabszej jakości to cóz - prawo rynku, plemiona są coraz gorsze wobec nowych gier, IG straci część graczy to oczywiste, jednak ubytek graczy zrekompensują wpływy z podwyżek wiec dla nich bez różnicy, także drodzy gracze nie liczcie na to, ze ktoś sie o Was zmartwi, przecież to tylko biznes

jeszcze, zeby polska administracja pracowała na poziomie ale w porównaniu z teamami z którymi miałem doczynienia to blado wypadacie, co prawda nie ze wszystkimi rozmawiałem ale bądźmy szczerzy - wielu z Was nawet nie zna sie na grze, nie wiem na jakiej zasadzie na pl przyjmujecie na GO i wyżej ale wiedza niektórych to poprostu ręcę opadają
 
Status
Zamknięty.
Do góry