Przekazywanie kont - czy zalegalizować???

Czy zalegalizować przekazywanie kont.

  • Tak

    Głosy: 1.928 87,8%
  • Nie

    Głosy: 189 8,6%
  • Nie wiem (nie mam zdania na ten temat)

    Głosy: 78 3,6%

  • W sumie głosujących
    2.195
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
jestem za, ponieważ ten punkt regulaminu i tak jest w praktyce martwy- nie sposób sprawdzić czy konto jest w posiadaniu tego samego gracza, który je zakładał
 

DeletedUser53744

Guest
Na tych plemionach?

Chyba na priv w takie coś powinieneś obcykać.

Bo każdy się zleci jak (sorki że użyje) pies. :mad:

Słuchaj ktoś chciałby pograć na danym świecie a nie ma znajomego ? To co ma zrobić? Widzisz trzeba trochę pomyśleć...
 

DeletedUser50459

Guest
ja to odbieram tak:
nie możesz czegoś pokonać - przyłącz się do tego (zezwól na to)
i uwierzcie, że to działa ;)

jestem za "tak"
 

DeletedUser60666

Guest
Ludzie piszecie że zmniejszy to zjawisko sprzedaży kont, z tym sie nie zgadzam
Moge sie założyć że jeśli ktoś będzie miał kupca na konto to sprzeda mu je a nie odda koledze mimo iż jest to nielegalne

Ale jestem ZA xD
 

DeletedUser56247

Guest
Jestem na TAK, choć....

Kolega kilka postów powyżej ma rację. Legalne przekazanie komuś konta otworzy furtkę dla sprzedaży, bo: Chcę przekazać komuś konto i mówię: Zapłać mi tyle i tyle, to Ci przekażę konto bo chcę skończyć grę, jak tego nie zrobisz to przekażę je komuś innemu. Proste, logiczne, i legalne.

Ale.. Chcę zakończyć grę, i wszystkie wioski przekazać komuś innemu. Ale przekazać, a nie oddać jako dodatek. Bo powiedzmy koleżanka ma już konto, kilkanaście wiosek, kilkanaście pól ode mnie. Gramy razem dużo, Ona mnie lubi, ja Ją. Nie mam czasu na grę, chcę Jej oddać konto. Co dalej? Będzie miała dwa? Trochę nie teges... Prawie to samo co zastępstwo albo multi.

Scalenie kont w tym wypadku byłoby o wiele lepsze niż oddanie.

Aaaa i zmiana loginu. Oczywiście, przy zmianie właściciela konta KONIECZNA. Login to tożsamość, osobowość... Każdy kto znał wcześniejszego gracza, po zmianie właściciela nie będzie potrafił rozmawiać z nowym.
 

DeletedUser

Guest
A to dopiero nowość, że można oddać konto koledze z plemienia za pomocą opcji dzielić łącze i na dodatek jest to legalne. Skąd Ty się chłopie urwałeś ? :D.

z kosmosu... i nie chłopie, wypraszam sobie...

jak już parę osób wyjaśniło, to jest niesprawiedliwe takie oddanie komuś konta... poza tym po co to... chce kończyć to kończę i nie dyskutuję... nie ważne czy mam jedną wioskę czy milion wiosek... koledzy z plemienia je przejmują i po sprawie...

zapytanie w ogóle bez sensu, to jest gra a nie sposób na życie i dywagacje na temat oddawania kont, tejże legalizacji i tak, no sorry... ale w jakim świecie my żyjemy?
 

DeletedUser

Guest
Ale.. Chcę zakończyć grę, i wszystkie wioski przekazać komuś innemu. Ale przekazać, a nie oddać jako dodatek. Bo powiedzmy koleżanka ma już konto, kilkanaście wiosek, kilkanaście pól ode mnie. Gramy razem dużo, Ona mnie lubi, ja Ją. Nie mam czasu na grę, chcę Jej oddać konto. Co dalej? Będzie miała dwa? Trochę nie teges... Prawie to samo co zastępstwo albo multi.

Scalenie kont w tym wypadku byłoby o wiele lepsze niż oddanie.

Mam nadzieję, że żaden rozsądny człowiek odpowiedzialny za zasady gry nie da się przekonać do zacytowanego pomysłu. To doprowadziłoby jedynie do tego, że najlepiej rozwinięte byłyby nie konta dobrze zarządzane, ale te z największą ilością scaleń, czyli ludzie na potęgę kombinowaliby jak tu jeszcze kogoś wchłonąć. Czy to byłaby wtedy gra strategiczna czy zabawa w "kto ma więcej przyjaciół"? Sory, że to powiem, ale to po prostu nonsens kolego.
 

DeletedUser

Guest
wszystko już tu poruszano...

Dla mnie najważniejszy powód to danie szansy na posmakowanie gry (na różnych etapach przecież) nowym. To zachęca znacznie bardziej niż start od wioseczki 100-albo-i-mniej-punktowej.
 

DeletedUser

Guest
Tak.
Lepiej oddać komuś chętnemu do gry, niż bez sensu przejmować wioski.
Może rozkręci to grę - nie będzie przejmowania swoich, tylko walka o wioski;)
 

DeletedUser56247

Guest
Mam nadzieję, że żaden rozsądny człowiek odpowiedzialny za zasady gry nie da się przekonać do zacytowanego pomysłu. To doprowadziłoby jedynie do tego, że najlepiej rozwinięte byłyby nie konta dobrze zarządzane, ale te z największą ilością scaleń, czyli ludzie na potęgę kombinowaliby jak tu jeszcze kogoś wchłonąć. Czy to byłaby wtedy gra strategiczna czy zabawa w "kto ma więcej przyjaciół"? Sory, że to powiem, ale to po prostu nonsens kolego.


Więc jak inaczej widzisz taką sytuację? To jedyne logiczne rozwinięcie pomysłu oddania konta.

Jestem na tak, bo takie ograniczenie jak zakaz przekazania tego co się samemu wypracowało jest nie w porządku. Coś jest moje, i mogę decydować czy chcę się tym z kimś podzielić czy nie, przekazać, podarować.. Na tym polega wolna wola.

Masz rację, gra "kto ma więcej przyjaciół" weszłaby w życie pewnie dość szybko, ale dlaczego nie pomyśleć o limicie scaleń? Jedno, dwa.
 

DeletedUser

Guest
jestem na tak chociaż jak dla mnie ta dyskusja jest bez sensu. kto mi udowodni że na koncie na którym dotąd grał np Heniek gra teraz np Kasia? Henio oddał Kasi hasło i teraz gra ona. adres IP? też tu nie pomoże bo każdy może zmienić bo zmienił np operatora.
przy zmianie gracza powinna być zmiana loginu bo ja to ja a nie ktoś inny i broń Boże żadnych kumulacji kont, bo byłoby to tylko legalizacją multikont które i tak istnieją.
 

DeletedUser

Guest
Jestem za legalną możliwością oddania konta.

I tak to widzę:

Chcę oddać konto - mam na nie kolegę który jest chętny.
Naciskam specjalny przycisk "oddaj konto" - konto się zamyka i wylogowuje.
Mój kolega się loguje i widzi informację: " To konto jest podane do oddania, jeśli jesteś nowym właścicielem naciśnij tutaj, jeśli starym który postanowił grać nadal naciśnij tu" - mój kolega wybiera nowy właściciel i przechodzi do planszy stwórz nick, podaj dane itp - po czym loguje się na koncie - Konto ma nowy Nick oraz informację że poprzedni gracz skończył grać wtedy i wtedy :)

i to tyle ;)
 

DeletedUser61771

Guest
np ja gram na 4 światach na 2 już mam po kilkanscie wiosek a na 18 mam 8 i oddaje je znajomemu przejmuje je oddemnie wiec jakbybyło że oddaje mu konto to by musiał wybrać które chce, a mam jakieś 3X więcej pkt a tak musi budować armie od początku ale pod swoim nickiem i jedną wioskę nadaje moją nazwą wiec jest w tym jakiś urok i zgodne z zasadami
 

DeletedUser

Guest
.

jestem na tak oczywiście tylko kilka ale po 1 z ta osobą która nie ma jeszcze konta rozumiem ze nie ma konta na świecie na którym my gramy a np ma na innych bo inaczej rzeczywiście troche bez sensu po 2 skąd będziemy wiedziec ze koto jest przekazane a nie sprzedane ? jest na to sposób bo według mnie nie ma
ogólnie jestem za

ew. taka opcja ze jezeli ktos gra na tym samym świecie klikam oddaj konto on przyjmuje wylogowuje sie loguje od nowa i ma kilka nowych wiosek (miałem 8 on miał swoich 4 loguje sie i juz ma 12 wiosek) moga byc oddalone o kilka kontynentów le to tak jak by miał 2 "osady"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser76192

Guest
Przeczytałem sporo wypowiedzi i niestety nasuwa się smutny wniosek: u większości będących za da się zauważyć pazerność by móc dorwać się do wypasionego konta bez obawy bana.

"Szkoda żeby się zmarnowało dobre konto" - wcale nie szkoda, czy pozostali gracze stracą coś jeśli jedno z dobrych kont nagle wypadnie z gry?

Wiem że to "głos wołającego na puszczy", konta i tak będą oddawane i sprzedawane niezależnie czy to będzie legalne czy nie. Ale uważam że to właśnie takie praktyki powodujące że najsilniejsze konta są cały czas rozwijane i coraz silniejsze, psują tego typu gry, psują nie tylko plemiona.
 

DeletedUser57264

Guest
Moim zdaniem dobre wyjscie . Lepiej jesli sprzedaz bedzie legalna niz ktos by mial za to dostac bana lub kasacja konta . Było by co raz mniej graczy
takie moje zdanie
pozdrawiam
 

DeletedUser13127

Guest
zdecydowanie za.
z kilku powodów. głownie ze wzgledu na stare swiaty, ktore wymieraja po zamnknieciu, z których ubywa graczy czasem w bardzo szybkim tempie. nie dzieki walkom ale przez kasacje kont, przewaznie duzych. zamiast ciekawych walk zaczyna sie wyscig o "łatwy łup". do tego w zaawansowanym etapie gry wioski (a wiec i pośrednio konto) stają się bardziej wlasnoscia plemienia niz konkretnej osoby. wspolnie sie je zdobywa, wspolnie rozwija i wspolnie broni. gracze odchodzą, czesto z przyczyn od nich niezaleznych, jak rl, cos z wioskami trzeba zrobic. cena pakietow/monet jest niezmiernie wysoka. zamiast na walke z aktywnym przeciwnikiem, aby utrzymac swoja pozycje i stan posiadania, plemie musi przejmowac nieakywnych. to jest bardzo frustrujące. i nudne. brak swiezej krwi powoduje tez, ze gracze czesto przpraszam za sformułowanie "kiszą się we własnym sosie", tracą entuzjazm i zapał i nic dziwnego, skoro znaja sie jak łyse konie i są w znaczymy stopniu w stanie przewidzieć następny ruch drugiej strony. Ktoś nowy może wniósłby ożywienie, lekko poruszył kółka wzajemnej adoracji. Efekt- ciekawsza gra- więcej pieniędzy- bo o przeważnie własciciele kilku Mio regularnie płacą za premium;)
powody inne - generalnie jestem przeciwniczką martwych przepisów i sztuki dla sztuki. zwlaszcza ze z doswiadczenia wiem, ze jest to dopuszczalne na innych wersjach gry. skoro gracz nie posiada konta na danym swiecie, to niby czemu nie miałby przejac po kims? nie będzie multi- 1 gracz na tym swiecie dalej ma tylko 1 konto. w niczym wg mnie by to nie przeszkadzalo. czy daje kto komus niesprawiedliwa przewage? nie sądze. z tego co zaobserwowalam na wspomnianych innych wersjach jezykowych: przejecie po kims konta (zwlaszcza duzego) to - w zaleznosci od serwera- pare tygodni, czasem z miesiac, zanim sie nowy wlasciciel zaadaptuje. o ile się zaadaptuje. w tym czasie jest tak oslabiony prze znieznajomosc okolicy, konta, itp ze cala przewaga wynikajaca z wielkosci czesto znika.
streszczając: nie widze powodu dlaczego mialoby nie byc dozwolone :)
 

DeletedUser9034

Guest
Przeczytałem sporo wypowiedzi i niestety nasuwa się smutny wniosek: u większości będących za da się zauważyć pazerność by móc dorwać się do wypasionego konta bez obawy bana.


Tak jak pisali niektórzy wg mnie sporo ułatwi ten przepis sprzedawanie kont...
Polak potrafi :(

Przepraszam za zejście z meritum sprawy,
i poruszmy drugą drażliwą kwestię przy tym temacie.

Ok. To jeszcze wprowadźmy legalny obrót kontami ,skoro Innogames zarabia na premium to i szary użytkownik nie będzie miał żalu jak na odchodne dostanie przysłowiową stówkę za rok czy więcej swojej pracy,zarwanych nocy itp... A nowy żeby to ogarnąć, skoro wybulił kasę nie zostawi konta samopas, a i premium do ogarnięcia całości też kupi...
Czyli w skrócie oba wilki syte...

Zrobić to można w prosty sposób, 5 pkt premium jako podatek od sprzedaży, dodatkowo poinformowanie A o sprzedaży przez pytanie do administracji i każdy na tym zarobi :)

Dodatkowo plus dla administracji, bo ile pracy Wam odejdzie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser75022

Guest
Tak , ponieważ gdy gracze nie mają komu oddać konta znajomym po prostu je sprzedają


sprzedaje moze z 2-3 % graczy, ja kilka krotnie wykasowalem konto bedace w top 5 serwera na i jakos chetnych na kupno nie bylo :)
jezeli oddanie nie wiaze sie z zmjana nicku przymusowa jestem na NIE, teraz i tak ludzie oddaja konta poprzez podanie hasla i GO tego nie wychwytuja :), a niby jak to maja zrobic skoro wiekszosc ma zmienne IP, legalizacja tylko zrobi wiekszy nielad podczas administracji serwera
 

DeletedUser19566

Guest
z kosmosu... i nie chłopie, wypraszam sobie...

jak już parę osób wyjaśniło, to jest niesprawiedliwe takie oddanie komuś konta... poza tym po co to... chce kończyć to kończę i nie dyskutuję... nie ważne czy mam jedną wioskę czy milion wiosek... koledzy z plemienia je przejmują i po sprawie...

zapytanie w ogóle bez sensu, to jest gra a nie sposób na życie i dywagacje na temat oddawania kont, tejże legalizacji i tak, no sorry... ale w jakim świecie my żyjemy?

No to powiedz mi ile masz wiosek? Kiedy siedzisz z ludzmi od ponad roku gracie razem, spedzacie cale noce na forum podczas wysylania atakow, poswiecasz czas a niekiedy rowniez pieniadze na to konto. Moze i jest to zwykla gra ale wymaga wiekszego wkladu i wysilku niz gra ktora wlaczasz na komputerze i mozesz ja wylaczyc kiedy chcesz.
Poswiecilam tej grze duzo czasu i uwagi i nie chcialabym zeby moja roczna praca zamienila sie w kilka szarych plamek ktore zdobywalam nieprzesypiajac czesto kilku nocy z rzedu wolalabym zeby ktos jeszcze na tym skorzystal. Siadl i mial taka sama radosc z gry jak ja przez poprzedni rok...
Nie chcialabym aby zopstalo to zinterpretowane jako sposob na zycie a wrecz przeciwnie bo swoje zycie mam i nie spedzam calych dni przed komputerem ale uwazam ze jezeli nie chcesz czegos takiego to mozna byc przeciwnym ale wytlumacz mi w czym Ci to bedzie przeszkadzac? W tym ze wkoncu bedzie to legalne? Bo oddawanie kont istnieje praktycznie od samego poczatku tej gry i do tej pory sa oddawane wiec w Twojej grze nic sie nie zmieni:/
 
Status
Zamknięty.
Do góry