Przekazywanie kont - czy zalegalizować???

Czy zalegalizować przekazywanie kont.

  • Tak

    Głosy: 1.928 87,8%
  • Nie

    Głosy: 189 8,6%
  • Nie wiem (nie mam zdania na ten temat)

    Głosy: 78 3,6%

  • W sumie głosujących
    2.195
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Tak, nawet nie ze względu na sprzedaż...Ktoś jak to robi robił będzie. Ale przekazywanie kont i tak się odbywa. Nawet za darmo, są rozbierane, ktos na nich gra... A oficjalne zgłoszenie chęci przekazania konkretnej osobie, pozwoliłoby np na zmianę nicku i hasła, bez możliwości cofnięcia. Aktos kto utożsamia się z własnym nickiem dłużej w grze pozostanie.
 

DeletedUser

Guest
jestem za bo generalnie co to za różnica kto kieruje kontem byle jedna osoba grała jednoczenie na jednym koncie po drugie uważam że sprzedawanie kont powinno być zalegalizowane i uregulowane tzn np sprzedaż konta mogła by nastąpić raz w roku żeby wyeliminować kupujących konto tylko by odsprzedać z zyskiem aukcje mogły by być prowadzone w obrębie serwisu plemiona.pl i byłby pobierany jakiś rozsądny procent od sprzedaży na pytanie po co coś takiego odpowiadam zawsze znajdą się osoby które będą chciały sprzedać konto i takie które będą chciały kupić konto i będą szukały sposobu żeby to zrobić i nie zostać na tym przyłapane a części zapewne się uda więc moim zdaniem lepiej skorzystać (te kilka % od sprzedaży) na tym co ma i tak miejsce niż to zwalczać bo mi jako graczowi nie przeszkadza kto co zrobi ze swoim kontem jak mu się gra znudzi albo zabraknie mu czasu
 

DeletedUser5820

Guest
Proszę Państwa pragnę Was uświadomić, że zagłosowanie w tej ankiecie nie jest równoznaczne z napisaniem posta. Aby móc zagłosować wystarczy kliknąć w opcję, która nam odpowiada. Proszę więc nie zaśmiecać wątku i nie nabijać sobie postów nic nie wnoszącymi uwagami typu: "Jestem za" lub jeszcze gorzej: "Jestem za, a nawet przeciw..." (fani Lecha Wałęsy....?)

Druga sprawa - to zwykła kultura powinna zobowiązywać do tego, by najpierw zapoznać się z wątkiem, w którym chcemy się wypowiedzieć. Wypadałoby się zapoznać z argumentami poprzedników, by nie powielać tego samego i nie zaśmiecać w ten sposób dyskusji, która, skądinąd w założeniu merytoryczna i rzeczowa, zmieniła się w zabawę przedszkolaków powtarzających po sobie to samo jak papugi.

Trzecia sprawa - chyba jakaś fama w grze poszła, że na forum jest taki wątek - bo wypowiadają się tu setki userów z rangą pikinier, nie mający na koncie ani jednego posta albo mający ich tylko kilka. Dopiero co zarejestrowanych (nawet multikonta się znalazły :)). A więc Szanowni Pikinierzy, informuję Was że istnieje na forum coś takiego jak regulamin i obowiązują pewne zasady użytkowania forum. Proszę się wpierw z nimi zapoznać, dopiero potem zabierać głos.
 

DeletedUser

Guest
po raz kolejny pojawia sie stwierdzenie ze zwiekszy sie sprzedarz kont

to ulatwi przekazanie konta ale aby sprzedac trzeba znalezc kupca i tu pewnie sie czlowiek daje zlapac
a nie podczas przekazania

kolejnym plusem jest mozliwosc powrotu na swiat z zamknieta rejestracja i gra ze starymi znajomymi (tego argumentu nie kojarze)

oraz

zaoszczedzenie czasu osobie ktora powraca na rozbudowie poczatkowej (czesc osob nie zaczyna na nowo bo poczatkowa rozbudowa jest nudna)

i oddawanie wiosek przez osoby ktore odchodza podczas wojny trwa zbyt dlugo a jeszcze sporym problem jest jesli takie konto wyslalo pomoc na front i przejecie wioski powoduje strate wojska

Kozacy: zgadzam sie z Toba jako ze czesc osob wypowiadajacych sie prawdopodobnie ma krotki staz w tej grze albo nie udziela sie na forum wiec nie bardzo interesuje ich plemie ani nie nawiazuja sie zadne wiezi a rozmowa z ludzmi i wymienianie pogladow jest o wiele ciekawsze niz budowa wiosek albo armi
 

DeletedUser52449

Guest
odp

przewaznie jest tak ze jak gracz z duza iloscia pkt konczy gre to daje zastepstwo jednemu kumplowi a drugi przejmuje wioski i potem sie zamieniaja wiec z tymi opuszczonymi wioskami to malo realistyczny scenarieusz chyba ze koles nie mial kumpli a mial 100 wiosek :eek::p jestem za ale w regulaminie jest ze nie mozna posiadac 2 kont wiec zmiana bedzie regulaminu?;)
 

DeletedUser

Guest
przejecie 100 wiosek podczas wojny o wiele wiecej czasu zajmuje niz sie moze zdawac (zwlaszcza 1 osobie)
aktualnie oddaje wioski w tribalwars
do lipca oddalem ok 140 wioesk (w lutym zaczolem oddawac) jako ze na swiecie na ktorym jestem jest dosc spora wojna
dodatkowo zasady zastepstwa sa chyba jednymi z czesciej zmienianych zasad (przynajmniej w tribalwars) aktualnie mozna miec zastepstwo 2 miesiace
 

DeletedUser6936

Guest
Ze sprzedawaniem kont nie stykałem się zbyt często, nie wydaje mi się to aż takie znaczące tutaj. Ale przekazywanie kont to prawie codzienność.
Konta były przekazywane od zawsze, nielegalnie - i zwykle się to udawało. I będą przekazywane, dlatego lepiej wprowadzić nad tym kontrolę, będą i ludzie zadowoleni, i mniej problemów.
 

DeletedUser

Guest
TAK
z tym, że polemizowałbym również z propozycją aby była to osoba nie mająca konta na plemionach. Dodatkowo taka operacja powinna być oficjalnie zgłoszona i rejestrowana w jakiś statach.
 

DeletedUser

Guest
Nie ,nie i jeszcze raz nie ! Dlaczego? - bo to po prostu nie fer.

Ta gra wymaga troszkę poświęcenia wielkość twojego konta jest wprost proporcjonala do Twojego wkładu jaki i umiejętności które w nią włożyłeś.
Masz konto o małej ilości pkt.?-- przyłóż się do gry z będziesz miał większe:)
- Nie opowiadajcie tu bzdur, że jak ktoś kończy to jego konto się zmarnuje ,wioski wygasną albo trafią w ręce wrogiego plemienia.-Co to za kretynizmy?????
W życiu nie słyszałem większych bzdur!
Nikt nikomu nie zabrania oddać swoje wioski dla jednego lub większej ilości swoich współplemieńców.Wystarczy tylko trochę chęci i zorganizowania i wioski zostaną w plemieniu.
Jeszcze raz stanowcze NIE.
 

DeletedUser74852

Guest
Jeśli to jest jedyna możliwa zmiana to dobre i to. Wiadomo, że nie posiadanie konta nie oznacza, że ktoś w plemiona nigdy nie grał. Sporo osób przerywa grę z różnych powodów, a po jakimś czasie wraca na innych światach.
Ale dlaczego nie pójść troszkę dalej i właśnie nie robić dokładnej wymiany kont jak to już ktoś proponował???
W tej grze ważne jest m.in. zaufanie w plemieniu. Jeśli ktoś z czołówki plemienia kończy grę, to ciekawym rozwiązaniem byłoby to konto oddać komuś z końca i tym samym zachować stary dobry skład plemienia, a jednocześnie plemienia nie dobijać.
Proszę administrację o przemyślenie jeszcze takiej opcji.
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście jestem na TAK. Uzasadniam to argumentując to tym samym co przedmówcy.
Jednakże aby gra była wyrównana dla wszystkich. Przekazywanie konta powinno być dozwolone TYLKO na światach, na których rejestracja nowych graczy jest już zamknięta. Z czasem liczba światów mogła by się powiększać.
 

DeletedUser

Guest
sądze że sprzedający i tak sie znajda ale to dobry pomysł. np. kolega dostał bana bo wswzedł na moje konto bo mu dałem ;/ ale juz sprawe rozwiązał
 

DeletedUser

Guest
Tak ,ale nie mam tu na myśli osoby która nie grała jeszcze w plemiona bo tak jak juz ktoś powiedział na zaawansowanym etapie jest bardzo ciężko zacząć wiec chodzi mi bardziej o zamianę kont czyli ktoś oddaje swoje dotychczasowe konto
a bierze to konto oddawane przez inną osobę lub żeby istniało coś takiego jak stałe zastępstwo czyli aby dać komuś zasta na zawsze z dotychczasowymi możliwościami konta zastępowanego
 

DeletedUser

Guest
Swoją droge to ciekawe, że propozycja wyszła od administracji. Czyżby sami zauważyli, że kolejne światy nie przyciągają już tylu graczy co kiedyś i aby powstrzymać graczy przed odejściem sami zachęcają do do przekazania konta.

Co do samego przekazania konta. Widze, że niektóre osoby są przeciwne. Sam nie wiem czemu. Chociaż po ilości postów na forum można się domyślać, że raczej od niedawna w to grają. Skończenie gry przez sąsiada/sąsiadów może skutecznie zniechęcić do dalszej gry. Głównie chodzi o okres gry po kilku miesiącach. Natomiast znalezienie nowego współplemieńca tudzież sojusznika jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nie wiem dlaczego niektórzy piszą, że to jest nie fair. Taka osoba ma konto po kimś kto włożył wiele pracy w jego rozbudowe. Nie dostaje go na zasadzie, że administracja stworzy graczowi konto np 100 wiosek z niczego:)

Poza tym gracze sami przekazują konta, żeby podtrzymać dalszą rozgrywkę na danych światach. Jest to również na ręke administracji. Dalej może być wykupowywane KP:D Taka zmiana, wiec jest korzystna zarówno dla graczy jak i dla teamu. Wszyscy na tym skorzystają.

Możliwość przekazywania oficialnie konta powinna być już dawno. Wiadomo, że kiedyś dochodziło do takich sytuacji, ale nie wiadomo czy to było dozwolone czy po prsostu nie było to jasno sprecyzowane w regulaminie to niektórzy administratoczy troche naginali przepisy:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser47002

Guest
Jestem za, ale taki przekazywanie kąta budzi sporo wątpliwości. Gracze nieuczciwi z pewnością będą chcieli to wykorzystać. Kolejny problem, jak ktoś udowodni że przekazał konto innej osobie?? Wtedy mógł by zmieniać nick praktycznie, cały czas... Jeżeli już coś takiego wprowadzać, to naprawdę trzeba to dobrze przemyśleć... Ale to nie mój problem ;]
 

DeletedUser76695

Guest
przekazanie kont

a moze po oddaniu wioski dolacza sie do wiosek osoby ktora juz je otrzymala? bo zamiana wydaje mi sie bez sensu
 

DeletedUser

Guest
oczywiscie jestem za.

czesto bywa tak ze ktos skonczyl gre (okolicznosci zyciowe, bany itp) a dalej chcial by grac. powiedzmy ze np mi nudzi sie gra na koncie powyzej 2mln... to juz nie taka frajda ;]

i wtedy oddaje za darmo konto tej osobie zakladam nowe na innym sw i gram ;]

po za tym moze sie zdarzyc ze np bede chcial wyjechac na dluzszy czas, wtedy moglbym bez problemu oddac moje konto zaufanej osobie zeby na nim sobie grala (na zawsze) :)

bo jakos tak sie dzieje ze za kazdym razem mam duze konta i to na froncie ;] i szkoda ich kasowac, lub dawac do przejecia bo obicaza sie wtedy za bardzo plemie... zamiast wlaczyc musi zajmowac swoich. tak to ktos z bylych graczy siada sobie na to konto i gra :)

wiec jestem ZA ;d

pozdrawiam yampik
 

DeletedUser

Guest
a moze po oddaniu wioski dolacza sie do wiosek osoby ktora juz je otrzymala? bo zamiana wydaje mi sie bez sensu

ke ? o so ci chosi ?


Legalizacja istniejącego już procederu jest dobra, oddający zgłasza takie coś i i już legalnie można odstapić konto, bardzo dobra sprawa dla zamkniętych światów.
Koledzy co piszą tutaj o oddawaniu wiosek dla plemienia chyba nie znają sytuacji i gry, jak wasai zauważył nie powinni się wypowiadać.
 

DeletedUser66717

Guest
Jestem Za... Lecz... Czy istnieje taka mozliość ze np qmpel z tego samego swiata przestaje grac informuje cie o tym,pisze ze chce oddac konta ale ty juz masz swe konto i to dosc dobre..... przecierz nie mozna miec 2 kont... poprostu by sie dało np wymieniac surowcami poprzez handel itd... wspierac i wgl.. ale najlepiej by osoba co ma dajmy na to konto na s21 i qmpel z rl chce mu oddac konto ze swiata 5 to ów osoba moze miec 2 takie konta? na s21 Majacy 10k pkt a na s5 100k pkt. nie da sie ze swiata 5 na swiat 21 przesłąc nic prawda? a szkoda... by mógłby byc taki handel miedzy swiatami ale tylko handel i nic wiecej... by w placu doszla zakładka "Światowy Handel" oczywsice czas podrózy by byl tak jak by to byl by handel na tym samym swiecie tzn na s 5 masz np k33 232|432 a na s21 k33 264|341 i idzie transport tak jak na jednym swiecie ... :> i by nie było tak zeby stosunek byl 5.0 bo ktos sobie da ze da 100 drewna a uzyska o 5x wiecej czegos ....no to tyle... wybaczcie mi za dużą ilość błędów..
 

DeletedUser

Guest
wg mnie to jest dobry pomysł poniewaz jesli komus popsul sie komp zna kolega z ulicy ktory kiedys gral w tą grę i wtedy gdy juz sie kupi komp czasami kase dlugo sie zbiera i 2 tyg nie wystarczą albo kiedy konczy sie umowa z netem i juz sie nie będzie miec neta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry