poradnik CMSNero

  • Rozpoczynający wątek CMSNero
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser17290

Guest
No super poradnik i naprawdę dzienki, ale ani słowa o defie???
bo deff nie jest po prostu wkalkulowany w to poniewaz to poradnik na ultra ofensywna gre na krawedzi ryzyka i modlitwie aby komus nie zachcialo sie offem zajrzec:) i nikt nie zajrzy bo strach przed punktami jest okrutny:D
 

DeletedUser58223

Guest
dziĘki nie dziENki;]
kto się boi pkt ten głupi jest;]
Na początku do jakiegoś noobowkiego plemiona zajrzałem na tym św czy tam 24
był temat: jak przetrwać
jedna z odpowiedzi była taka;]
Aby przetrwać podpiszmy dużo sojuszy i nie atakujmy silniejszych;] żal:p
 

DeletedUser8489

Guest
bo deff nie jest po prostu wkalkulowany w to poniewaz to poradnik na ultra ofensywna gre na krawedzi ryzyka i modlitwie aby komus nie zachcialo sie offem zajrzec:) i nikt nie zajrzy bo strach przed punktami jest okrutny:D

to jest prawda, właśnie na obrzeżach to się sprawdza, bo znajdzie się tam może 1-2 desperatów na kontynencie co zrobi ci skan, a jeśli ich nie masz koło siebie to masz lajcik;) ja np mam z każdej strony po 2 lub więcej co nie będą się czajć i skanują, a jak trafi się punktowicz to leci:D, więc zapomniałeś chyba dodać, że potrzebna jest masówka kontynentalna na początku z topki, co ma Cię za boga i uratuje ci tyłek w razie W
 

DeletedUser

Guest
PS Takie pytanie offtopowe - Nero, Ty byłeś w PaDe na 18.?

założyłem PaDe - ale z racji na prowadzenie ok 8 kont w tamtym czasie na św12 z czego kilka było w top20 - nie byłem w stanie poważnie wziąść się za ten świata i na poziomie ok 1000-1500 pt zrezygnowałem z gry tam

bo deff nie jest po prostu wkalkulowany w to poniewaz to poradnik na ultra ofensywna gre na krawedzi ryzyka i modlitwie aby komus nie zachcialo sie offem zajrzec:) i nikt nie zajrzy bo strach przed punktami jest okrutny:D

ofensywna tylko na starcie - ja w zasadzie zawsze gram defensywnie i na puzniejszym etapie starannie wybieram ofiary które są do przejęcia,na co wpływa wiele współczynników- ale nie zamierzam ich zdradzać...)
mogę Cię zapewnić że już na dzień dzisiejszy kilka tysięcy mojego defa stacjonuje u innych graczy - co spowolniło mój rozwój bo musiałem koszary podnieść i więcej defa produkować zamiast monety wybijać (w wyniku czego jestem dopiero ok top50) - ale to nie problem bo nie wierzę że jest na kontynencie wieś której mógł bym nie przejąć po wjechaniu dwoma ofami -
-i jeszcze wracając do defa to napisałem że przy 15-20 wsi powinno się wg.mnie mieć max 5-7 wsi off
--------------------
http://forum.plemiona.pl/showthread.php?t=52633
i tu link do obrony na 19 św - każda jednostka moja - cały front obstawiony moim wojskiem - do tego kilkanaście zagród u innych graczy + kilkanście mobilnego który można w każdej chwili przemieścić - przyrost wiosek to nawet 5-6 na dzień - w kryzysie staram się przejąć minimum 1-2 na dzień - i teraz jak wybijać 500-800 monet na dzień bez farmienia i zlecac wojo na nawet 15-20 dni do przodu??? - to pytanie do wyśmiewców farmienia przy 100-200 wsiach...jasne ze można nie farmić - ale mozna zapomnieć wtedy o byciu w topie...)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Fakt że CMS się nad tym trochę pomęczył, ale temat jest do dyskusji więc kazdy zgłasza swoje uwagi i jest ok także luzik Sqner :).
Co do postu Urtraxa też bym chciał widzieć zwarcie was dwóch :), byłoby ciekawie i krwawo pewnie :).
 

DeletedUser7835

Guest
jak zwykle CMS robi was w jajo, żebyście byli jeszcze łatwiejszym celem. To mój drugi świat z nim i jeszcze go nie widziałem w topce agresorów. Jeśli ma największego offa na świecie, w co wątpię to i tak nie umie z niego skorzystać. Woli farmić najwyraźniej.
Na 19 świecie miałem chyba z 4 razy mniej wiosek niż on z czego większość deff a i tak więcej punktów w agresorach miałem. No i nie poświęcam na grę tyle czasu.

Jedyne w co jestem w stanie uwierzyć z tego poradnika to w ścisły początek iw to, że później gracze oddają mu wioski bez walki. I w tym muszę przyznać, że jest niezły, bo zawsze znajdzie więcej jeleni niż ktokolwiek inny.
 

DeletedUser15728

Guest
co do poradnika to w wiekszosci jak najbardziej sie zgadzam z paroma małymi zmianami to samo bym radził.

pozatym do wypowiedzi innych . nie wazne ile czasu sie siedzi tylko jak czesto . nieraz lepiej jest wejsc 10 razy na 10 minut niz 2 razy po godzinie
 

DeletedUser

Guest
CMSnero - poradnikiem to bym też tego nie nazwał , raczej wskazówki dla bardzo początkujących ;
moim zdaniem , a nawet i nie tylko - kazdy ma taką taktyke na jaką mu czas i otoczenie pozwala ( jak juz ktos chyba wyzej napisał ) .

Na s24 nie wiem jak to było z tobą , co to z tymi wsiami bylo - nie wnikam , lecz już wtedy było głośno o twojej 'wtopie' .

Zemną na forum bodajże tez miales już spiecie ; ( mogę sie mylić .. bo to było na początku ) Nie będe Cie krytykował , aczkolwiek - trochę zbyt pewny siebie jesteś.
 

DeletedUser

Guest
Ja też chce aby wszyscy mnie uważali za multi SMSa :D
Poradnik jest moim zdaniem bardzo dobry |Już chyba jestem multikontem SMSa, prawda?
 

DeletedUser17272

Guest
Tego posta kieruję do * ar *.

1. Napisałeś, że miał multi. Może miał, co Ci do tego-teraz nie ma. To jest poradnik, a nie ankieta czy Nero miał multi.
2. Krytykujesz jego poradnik, bo jest zły i do niczego. Jeżeli on taką taktykę stosuje, to widać poradnik jest dobry, bo teraz MiłyPanwPodeszłymWieku ma całkiem niezły ranking, a i wojsko-jak wynika z ataków arcziiego-dobre.
3. I co z tego, że zbiera darmowe wsie? Jakby Ci miliarder chciał dać kasę to byś nie wziął?
4. Napisałeś o przydupasach CMS, którzy będą go zaciekle bronili. Teraz pewnie powiesz, że ja jestem jego multikontem, bo musiał się dowartościować. Żal.

1-nuda,
2-to nie taktyka, a spedzanie duzo czasu przed kompem,
3-nie biore darmowych wioch jak juz mowilem, naucz sie czytac, a tekst z realnymi pieniedzmi jest smieszny, raczej nie ma powiazania z trybem gry,
4-no ŻAL jak to ująłeś, każdy kto używa ŻAL/ŻAL.PL jest ŻAŁosny. Jeszcze mi tu z LOL wyskocz i innymi takimi tekstami dzieci neo :)
 

DeletedUser

Guest
:p

Wyglada na dobry poradnik,ale wole osiagnac cos w tej grze po przez wlasne spostrzezenia i bledy ;D Ale fajnie ze sie podzieliles z innymi swoja taktyka :) Respect Zioom xD
 

DeletedUser

Guest
CMSnero - poradnikiem to bym też tego nie nazwał , raczej wskazówki dla bardzo początkujących ;
moim zdaniem , a nawet i nie tylko - kazdy ma taką taktyke na jaką mu czas i otoczenie pozwala ( jak juz ktos chyba wyzej napisał ) .

Na s24 nie wiem jak to było z tobą , co to z tymi wsiami bylo - nie wnikam , lecz już wtedy było głośno o twojej 'wtopie' .

no pozwole się nie zgodzić że to dla początkujących - jest tam dużo stwierdzeń niezrozumiałych dla graczy którzy grali już ale tak sobie (powiedzmy) - pykali- , i jakaś podpowiedz dla tych którzy grali juz sporo - śmiem twierdzić że nawet gracze z top20 innych światów mogą cenne wskazówki wynieść z tego - co do wtopy woja na św24 - to było pisane bo na 100% gdzieś ją wkleiłem - zawsze wklejam wtopy - juz od 12 św wklejałem jak zostałem zjechany - ale się odbudowywuje i potem wklejam nowe rapy, na 19 też pierwsze wtope wkleiłem - tu także jak wyszłem na frajera dając konto na zasta osobie której nie znałem i porozsyłał mi woja na śmierc - jakoś się odbudowałem i nowe wkleiłem - zreszta po to jest ten dział żeby wklejać raporty - a to że ja wklejam(w przeciwieństwie do innych) również wtopy to hmm - chyba nic złego??


Cytowanie nieistniejacego postu-edytował modek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
zamiast TYLKO krytykowac ten poradnik, tylko dlatego ze nie lubicie/zazdroscicie CMS, proponuje wam napisac wlasny, LEPSZY poradnik, niech ta krytyka bedzie konstruktywna i wyjdzie wszystkim na lepsze, a nie odstawiacie dziecinade...

Zreszta proponuje potestowac poradnik, zanim go bedziecie krytykowac..

A zwalanie wszystkiego na szczescie to hm.. przesada, nie mozna miec tylko szczescia na tylu swiatach...
 

DeletedUser8489

Guest
zamiast TYLKO krytykowac ten poradnik, tylko dlatego ze nie lubicie/zazdroscicie CMS, proponuje wam napisac wlasny, LEPSZY poradnik, niech ta krytyka bedzie konstruktywna i wyjdzie wszystkim na lepsze, a nie odstawiacie dziecinade...

Zreszta proponuje potestowac poradnik, zanim go bedziecie krytykowac..

A zwalanie wszystkiego na szczescie to hm.. przesada, nie mozna miec tylko szczescia na tylu swiatach...

dając ten poradnik tutaj musiał się liczyć, że będą też krytyczne głosy, a że niektórzy oceniając go negatywnie lub pozytywnie ze względu na stosunek do SMSa to już ich sprawa, dla mnie mógł bardziej szczegółowo opisać niektóre rzeczy i dać zależności, bo np będąc pomiędzy silnym wrogim plemieniem na centralnych k np będąc wkoło 1331 czy ntl nikt nie pójdzie na prawie samego offa, powinien poradnik być uzależniony od taki niuansów jak też ilość szarych, jak już się zabierał za to, to powinien już to zrobić raz, a porządnie;) takich graczy jak SMS co mają praktycznie cały czas dostęp do neta ilu jest? może z 50 osób, większość to uczniowie/studenci/pracujący, ale nie mają dostępu do neta podczas tych zajęć/pracy więc jak ci przetestują ten poradnik? niech ktoś napisze poradnik dla osób co mają ograniczony dostęp do neta, bo napisać dla osób co siedzą 24/7 to co to za wyczyn?:confused:

a co do szczęścia to jeśli ma się kilka szarych wkoło, daleko od rozgarniętych graczy co zabiorą ci surke z farm o 4 rano to jak to nazwiesz jak nie szczęście? znam kilku graczy co na kilku światach byli w topce, ale zdażało się że jak wystartowali na nowym świecie i mieli daleko do szarych i inne takie sprawy to już nie było tak różowo:), bo tak jak ktoś pisał już liczy się:
-ile czasu możesz poświęcić
-plemie
-odległość od szarych
-okolica
 

dziejas

Miecznik
Wynik reakcji
0
pomijajac juz wszystko inne w tym brak wlasnego i przynaleznosci plemiennej. zakladasz przejecie najtlusciejszych wiosek uzywajac do ataku 4 grubych. masz duze szczescie do trafiania na punkciarzy, ktorych niestety /a moze stety/ nie brakuje na kazdym, ze swiatow. zastanawiam sie jak bronisz wiosek w takich odlglosciach jezeli trafisz na kontynent, ktory jest opanowany przez solidne plemie?

prawde mowiac - nie przekonales mnie. przekonujesz, ze najwazniejszy jest rank - tymczasem dla mnie istotniejsza od parcia na rank jest sama gra.

zgodze sie za to w jednym - kazdy ma wlasny sposob na ta gre. dodalbym jeszcze - kazdy ma inny powod, aby w ta gre grac.
 

DeletedUser26400

Guest
poradnik jak poradnik
ja chciałem umieścić swój- podobny, ale ja w eko nigdy nie lecę
robie 6/3/21 i mi wystarcza.
dużo czasu wystarczy- kiedyś top6 na s20 w ten sposób zrobiłem (8 wiosek chyba miałem-2off), ale ja wole balet, domówki, powyginany pograć w PESa z kolesiami(aż odciski nie wyskoczą na kciuku), uderzyć np na gruby kilkudniowy melanż do wrocka niż siedzieć przed monitorem i marnować czas tylko po to by sie pozniej szczycić co osiagnałem w tej grze.
Każdy gra tak dobrze na ile ma czasu i chęci.
mi wystarczy 2-4tyg pofarmić ostro na starcie i po wycięciu całej okolicy mam spokój i przewage nad okolicą <nie zawsze bo czasem trafi się lepszy z którym wolę walczyć niz podpisywać sojusz>

to jest moja opinia.

Pozdro dla moderatora za bana po banie za nic na 14dni znowu.
 

DeletedUser

Guest
Ja pozwolę przytoczyć Swoja wizje:p

50% dobrego wyniku to okolica w która trafimy
Na początku około 45x45pól(później coraz więcej)
tj.
gracze jacy są w naszej okolicy,
wioski barbarzyńskie bądź koczownicze:)
gęstość rozmieszczenia wiosek
i parę innych



40% psychiczno-techniczne skłonności/"rzeczy"człowieka
tj.
skłonność do podejmowanie ryzyka(może być bardzo opłacalne)
monitoring i trzeźwe zachowanie wobec innych graczy
oczywiście doświadczenie w grze
dostęp do internetu


10%Taktyka
Gracz z taktyką tu przedstawioną jeżeli nie posiada dobrej okolicy i wyżej wymienionych cech nie jest w stanie osiągnąć niczego wielkiego:)


Doświadczony i Inteligentnie myślący gracz z taktyką jeżeli to można nazwa w ogóle taktyką grę rozważną, nudną i może zajść wysoko(darmówki,
powolne tworzenie armi kiedy wszyscy dookoła tłuką się do ostatnich pikinierów)

Bo tłuk niczego nie osiągnie w grze w której trzeba mysleć

POzdro
 

DeletedUser

Guest
dla mnie mógł bardziej szczegółowo opisać niektóre rzeczy i dać zależności, bo np będąc pomiędzy silnym wrogim plemieniem na centralnych k np będąc wkoło 1331 czy ntl nikt nie pójdzie na prawie samego offa, powinien poradnik być uzależniony od taki niuansów jak też ilość szarych, jak już się zabierał za to, to powinien już to zrobić raz, a porządnie;)

nie chodzilo mi o instrukcje obslugi a o poradnik z taktyka jak wg mnie jest najefektywniejsza - a co do plemion czy graczy ktore sa teraz w okol Ciebie to coz - jak bys zrobil pozadek na poczatku to bys teraz ich tam nie mial
ps-pierwszy raz startuje na k odleglym - i jedyna roznica jaka widze to taka ze mam mniej farm i mniejsze wsie co powoduje wolniejszy rozwoj - bo szlacht mam pelno ale niekoniecznie mam ochote przejmowac wsie dla samego przejmowania(jak juz kiedys pisalem kazda wies uklada sie w schemat ktory mam ulozony na ten swiata - specjalnie pod jednego gracza ktorego musze zjechac - z tym ze jest za daleko na razie...)

Ja pozwolę przytoczyć Swoja wizje:p

50% dobrego wyniku to okolica w która trafimy
Na początku około 45x45pól(później coraz więcej)
tj.
gracze jacy są w naszej okolicy,
wioski barbarzyńskie bądź koczownicze:)
gęstość rozmieszczenia wiosek
i parę innych

znaczy ze mam fuksa na kazdym swiecie :confused::eek: - i trafiam idealnie ;)

40% psychiczno-techniczne skłonności/"rzeczy"człowieka
tj.
skłonność do podejmowanie ryzyka(może być bardzo opłacalne)
monitoring i trzeźwe zachowanie wobec innych graczy
oczywiście doświadczenie w grze
dostęp do internetu

no tak - ale bez przesady z tymi psycho cos tam - to tylko gra;)

10%Taktyka
Gracz z taktyką tu przedstawioną jeżeli nie posiada dobrej okolicy i wyżej wymienionych cech nie jest w stanie osiągnąć niczego wielkiego:)

patrz (odp)na pierwsze - mam fuksa i tyle - bynajmniej tak wnioskuje -
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser96317

Guest
Fajny

Ładny poradnik aczkolwiek ja jestem z natury taki że nie kożystam z tego typu ułatwień wole jak coś sam (udoskonalać,budować i tego typu rzeczy)
Tak jak mówie fajny poradnik ale nie kożystam.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

DeletedUser

Guest
...

korzystam ... miszczu :) :D
No i uzywaj prostszego jezyka :) Jak nauczysz sie j.polskiego to wtedy i owszem ... Ale narazie pocwicz ortografie ... ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry