Funkcja "Giełda Premium"

Status
Zamknięty.

FKG007

Zwiadowca
Wynik reakcji
503
Ta giełda premium trochę handel blokuje. Na S94 wystawiam sobie codziennie na spokojnie po 60 tyś surowców i wszystko gładko schodzi. Na S96 mam problem na giełdę wcisnąć cokolwiek bo cały czas zapchana. Ludzie nie kupują bo stosunkowo drogo wychodzi, a co za tym idzie giełda jest zapchana i nie ma jak wystawiać, koło się zamyka. Przy normalnym handlu jakoś to automatycznie się regulowało. Towar nie schodził to obniżało się cenę. Można było wystawić dowolną ilość. Giełda po prostu ogranicza sprzedających, a kupującym ogranicza możliwość wyboru oferty, muszą kupować po zawyżonych cenach co za tym idzie wydawać więcej PP. Chociaz wg. mnie InnoGames zarabiało więcej na opcji zwykłego handlu bo gracz wolał jednak wyrzucić więcej punktów mając świadomość, że kupuje taniej. Nie wiem jak wyglądają statystyki, ale handel, a przynajmniej sprzedaż surowców za PP stoi
 

DeletedUser5987

Guest
No i giełda permium wspaniale zakończy wolność wcześniejszej innowacji, czyli handel pp za surkę między graczami.
Wtedy też skończy się szybkie zarabianie pp bez płacenia InnoGames.
Z jednej strony dobrze, ale to pokazuje też drugą stronę monety.

Uwielbiałem tą grę kiedy zacząłem grać na pierwszym świecie.
Do świata 40 miałem sporo sukcesów, bo były osoby, które myślą podobnie jak ja.
Im wyższe numery światów tym więcej jest udziwnień i dodatków.
Szkoda, że gra od jakiegoś czasu schodzi na psy, bo lubiłem ją prostą i bez oszpecających wymysłów.

P.S
Nie zwracajcie na mnie uwagi ;p
 

DeletedUser18304

Guest
Mi się giełda podoba. Wydaje mi się, że PP łatwiej wpadają za surowce. :)
 

DeletedUser189887

Guest
Cześć,
Wszystko by było fajnie gdyby nie to że Giełda Premium to maszyna do okradania graczy.

Kurs wynosi np. 249-1 a giełda zamiast sprzedać mi 24 900 surki za 100pp proponuje mi 20 000 za 100 pp.
W drugą stronę też oszukuje.

Problem zgłosiłem tydzień temu do supportu i cały czas nad nim pracują. Natomiast oszukują nas na około 20% w każdą stronę co daje 40% "przyciny".

Cud - giełda.

Kurs 190-1 ja chcę sprzedać 35 000 surki a giełda proponuje mi 130 PP zamiast 184.

Mała różnica?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
Wszystko by było fajnie gdyby nie to że Giełda Premium to maszyna do okradania graczy.

Kurs wynosi np. 249-1 a giełda zamiast sprzedać mi 24 900 surki za 100pp proponuje mi 20 000 za 100 pp.
W drugą stronę też oszukuje.

W opisie giełdy czytamy wprost: "Aktualnie dostępne zasoby giełdy oraz jej pojemność determinują obecny kurs wymiany. Im więcej zasobów jest dostępnych tym niższy będzie kurs wymiany i odwrotnie."

I DOKŁADNIE O TO chodzi w Twojej sytuacji. Im mniej surowców jest dostępnych, tym ich cena jest wyższa. I przeliczanie to następuje DYNAMICZNIE w momencie składania przez Ciebie oferty. Skoro masz kurs 249 = 1PP przy stanie np. 30.000 surowców, to gdy oferujesz np. 20 PP to dziesiąty z nich nabywa już przy stanie rzędu 27.500 surowców. Oferujesz 100PP? To setny z nich będzie "kupował" gdy na stanie będzie już poniżej 10.000 surowców, a zatem ich cena będzie już zdecydowanie INNA niż ta widoczna dla pierwszego PP.
Czyli innymi słowy: jeśli chcesz jednorazowo dokonać zakupu burzącego równowagę giełdy, to musisz się liczyć z tym, że wartość nabywcza n-tego z użytych PP będzie coraz mniejsza niż tego pierwszego, którego aktualny kurs widzisz przed oczami.

I nie jest to żadne "oszukiwanie" ani tym bardziej "okradanie" graczy, ale najczystszej postaci gra rynkowa, w której cena towaru wyznaczana jest przez relację popytu i podaży. I to w sposób natychmiastowy, bo poprzez dynamiczną kalkulację cen.
 

DeletedUser18304

Guest
Skoro aktualny kurs dla 1 PP widzimy przed oczami, to czemu giełda kalkuluje inny dla niego?
 

DeletedUser189887

Guest
W opisie giełdy czytamy wprost: "Aktualnie dostępne zasoby giełdy oraz jej pojemność determinują obecny kurs wymiany. Im więcej zasobów jest dostępnych tym niższy będzie kurs wymiany i odwrotnie."

I DOKŁADNIE O TO chodzi w Twojej sytuacji. Im mniej surowców jest dostępnych, tym ich cena jest wyższa. I przeliczanie to następuje DYNAMICZNIE w momencie składania przez Ciebie oferty. Skoro masz kurs 249 = 1PP przy stanie np. 30.000 surowców, to gdy oferujesz np. 20 PP to dziesiąty z nich nabywa już przy stanie rzędu 27.500 surowców. Oferujesz 100PP? To setny z nich będzie "kupował" gdy na stanie będzie już poniżej 10.000 surowców, a zatem ich cena będzie już zdecydowanie INNA niż ta widoczna dla pierwszego PP.
Czyli innymi słowy: jeśli chcesz jednorazowo dokonać zakupu burzącego równowagę giełdy, to musisz się liczyć z tym, że wartość nabywcza n-tego z użytych PP będzie coraz mniejsza niż tego pierwszego, którego aktualny kurs widzisz przed oczami.

I nie jest to żadne "oszukiwanie" ani tym bardziej "okradanie" graczy, ale najczystszej postaci gra rynkowa, w której cena towaru wyznaczana jest przez relację popytu i podaży. I to w sposób natychmiastowy, bo poprzez dynamiczną kalkulację cen.

Proszę Cię - wróć do szkoły.
Kurs powinien być wyliczany na podstawie "aktualnie dostępnych zasobów giełdy" a nie takich które będą dostępne po transakcji. Jeżeli nawet uwzględniamy do tego pojemność giełdy to powinien być to schemat typu x=(a*b)/c a nie x=(a*b)/c*n gdzie n to wartość inwestycji.

Co to jest dynamiczne wyliczenie? Kpina? Wiesz jak funkcjonują prawdziwe giełdy? Na realnych wyliczeniach - a nie tych wyimaginowanych...

Jakim prawem giełda wylicza mi kurs sprzedaży jaki BYŁBY już PO TRANSAKCJI? Skoro coś sprzedaję lub kupuję to powinno się to odbywać po aktualnym kursie !!!

Jeżeli uważacie że Wasze zagrania są czyste - to chociaż wprowadźcie aktualny przelicznik dla kursu - żeby wyraźnie pokazywał potencjalnemu sprzedawcy/kupcowi faktyczny kurs dla jego transakcji. A nie ten który jest przed - czyli taki który nie bardzo go interesuje w tym przypadku...

Dla mnie to oszustwo. O rynku nie macie pojęcia. To jest zagrywka monopolisty. Ciekaw jestem jak podchodzi do takich wyłudzeń niemieckie prawo. Bo w polskim są na to paragrafy.

Co do Twoich tłumaczeń odnośnie "ilości transakcji" (odczytane między wierszami) To ja nie zawieram osobnej transakcji na każdą 1sztukę surowca tylko zbiorczą na przykładowo 20 000. Jeżeli przeliczcie z kapitalizacją jak dla pojedynczych to wymuście zakup i sprzedaż dla pojedynczych sztuk.

Jakbyś tego nie wytłumaczył to oszustwo/manipulacja/wprowadzanie w błąd/fałszowanie realnej wartości i jeszcze parę innych określeń które idealnie opisują Waszą praktykę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser189887

Guest
Może jakiś konkretny schemat przeliczania na swoją obronę?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
Kurs powinien być wyliczany na podstawie "aktualnie dostępnych zasobów giełdy" a nie takich które będą dostępne po transakcji.

"Powinien" bo Ty tak sobie życzysz?

Dla mnie to oszustwo. O rynku nie macie pojęcia. To jest zagrywka monopolisty. Ciekaw jestem jak podchodzi do takich wyłudzeń niemieckie prawo. Bo w polskim są na to paragrafy.

Chyba trochę mylisz pojęcia, albo po prostu nie rozumiesz słów jakie używasz. Wyłudzenie? Że 10.000 surowców możesz kupić np. za 50PP zamiast 40PP jak byś chciał? Przypominam, że nie ma przymusu korzystania z giełdy. Jeśli Ci zasady jej działania nie odpowiadają, to przecież nikt Ci nie każe robić tego. I nie ma nic do tego polskie, niemieckie czy jakiekolwiek inne prawo.

Może jakiś konkretny schemat przeliczania na swoją obronę?

Ale przed czym mamy się bronić? Przed tym, że nie zgadzasz się z faktami i chciałbyś aby było tak jak TY chcesz?
Schemat przeliczania jest tajemnicą handlową firmy InnoGames, nie udostępniamy fragmentów kodu gry.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Pozwolę przedstawić sytuację na giełdzie tak jak ja to widzę, a po tłumaczeniach kmica nie rozumicie :)

Przykładowo:

Na giełdzie jest 10 surki - cena 10 PP za 1 surkę
w momencie gdy tej surki będzie 9 to cena będzie wynosić więcej, czyli dajmy 11 PP

I tak
10 surki - 10 PP/surka
9 surki - 11 PP/surka
8 surki - 12 PP/surka
7 surki - 13 PP/surka
6 surki - 14 PP/surka
itd...

I teraz tak, jeśli kupimy 1 surowiec, to zapłacimy 10 PP, jeśli dwa to 10 + 11 = 21 PP, 5 surowca będzie kosztować 10+11+12+13+14 = 60 PP.

To rozumiemy poprzez dynamiczne liczenie kosztu surowca.

Pytanie, dlaczego tak robić? Otóż aby uniknąć sytuacji, gdy gracz A, sprzedaje surki po 1 sztuce, zyskując powiedzmy te 60 PP za 5 surki, a następnie gracz B kupuje 5 surki po kursie 10 PP, czyli płaci 50 PP, więc 10 PP mniej, niż gracz A zyskał. W tym momencie w systemie robi się deficyt a gracze mają sposób na wyciąganie PP od gry.
 

Akwarium

Miecznik
Wynik reakcji
82
gdyby mozna było kupować i sprzedawać bez dynamicznego kursu to wyglądało by to tak
1. sprzedaję np 50k surki po 20pp
2. kuppuje moje 50k surki po 10pp
3. robię tak 300 razy dziennie i w ciągu doby mam kilkadziesiąt tysięcy PP
 

DeletedUser190182

Guest
Giełda premium sprawia że ta gra zmieniła swój charakter.
Z gry wojennej, na strategię ekonomiczno-wojenną.

Kto się odnajdzie, ten bedzie miał wyniki.
Reszta będzie mędzić że kasa pozwala wygrać.
 

DeletedUser158592

Guest
Plemiona-Team dnia 04.11. o 11:45
Drodzy Gracze,

Biorąc pod uwagę pozytywne opinie które od Was otrzymaliśmy na temat Giełdy Premium, w celu skupienia się na jednym systemie, zdecydowaliśmy uruchomić Giełdę na wszystkich światach, na których dotychczas dostępna była wymiana premium/surowce.
Kurs zostanie ustalony na zasadzie ostatnich transakcji w "starym" systemie.
Trwające wymiany zostaną wykonane, ale oczekujące oferty zostaną anulowane.

W razie wszelkich pytań, nie wahajcie się ich nam zadać!

Wasz Plemiona Team

pozytywne opinie które od Was otrzymaliśmy

Ze co ? jakie pozytywne ? Pewnie 90% to negatywne . Golym okiem widac ze ta cala gielda to walek na całej lini ale normalni gracze nie maja nic do gadania niestety :) Powodzenia w dalszym niszczeniu i tak juz zniszczonej gry ...
 

DeletedUser169840

Guest
Wnioskuję o nałożenie dziennych limitów na KUPOWANIE surowców przez giełdę premium. Gram obecnie na świecie 98 i jak porównam to sobie do starszych światów to niestety ale tryb gry zmienił się na pay-to-play. A użeranie się z "nadzianymi dzieciakami" przypomina walkę z wiatrakami, szczególnie w początkowej fazie gry. Bo jak inaczej nazwać grę w której gracz 400 pkt po zostaniu sfarmionym, przez noc rozbudowuje wioskę do 700 pkt, rekrutuje offa i ma jeszcze po 10k w spichlerzu. Myślałem, że jest to gra, w której najbardziej liczą się umiejętności a nie grubość portfela... No nic chyba miałem złe wyobrażenie jeszcze ze starych czasów....

Nie potępiam samego pomysłu giełdy (sam często sprzedaje surowce) ale nie można doprowadzić do skrajnych sytuacji... Uważam, że dzienna ilość możliwego kupowania surowców za pp powinna być zależna od punktów gracza oraz czasu grania na danym świecie.

Jeszcze dodam tylko, że ten konkretny gracz po 8 dniach uczestnictwa na świecie odblokował osiągnięcie "Człowiek interesu - Wymień towary na rynku 100 razy."
 

DeletedUser169840

Guest
Ale bądźmy poważni... Z ustawieniem takim jak teraz zwykli gracze którzy nie mają zamiaru wydawać większych ilości pieniędzy nie mają szans...
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.397
Ja miałem, na kontynencie topki wpadały, mimo nie wydawanie PP, a czasem nawet zarabiania. Wymiana surek za PP to jeden z lepszych pomysłów w historii plemion.
 

DeletedUser173338

Guest
Mi tam tak samo opcja handlu pp się podoba. Prawdopodobnie już nigdy nie kupię pp. I jakoś wydaje mi się, że biadolenie o nadzianych dzieciakach co to skupują masę surowca jest.. Przesadna. Bo wielu takich żaden świat nie nosi, a są to raczej pojedyncze przypadki.
 

DeletedUser169840

Guest
Nie rozumiem waszych komentarzy. Ja poruszam temat nadmiernego kupowania surowców za pp a wy kupowania pp za surowce bądź też możliwości osiągnięcia czegoś bez ich kupowania, co ma się nijak do tematu który poruszylem. To czy są to pojedyncze przypadki czy też nie, nie powinno mieć znaczenia
 

DeletedUser190957

Guest
Jeśli nie podoba Ci się giełda zawsze możesz zagrać na świecie pozbawionym tej funkcji, właśnie po to są i światy z giełdą i bez żeby można było wybrać taki świat na którym ustawienia bardziej Ci pasują. Mi tam giełda nie przeszkadza, nie jest to żadne pay-to-win bo wcale nie wygrywa świata, jedynie znacznie przyśpiesza rozwój początkowy a na późniejszą grę nie ma większego wpływu - dobry gracz da sobie radę i z giełdą i bez niej a słaby tak czy siak zostanie pokonany. Jak dla mnie giełda jest bardzo na plus, można sobie zarobić na kp, af, mk a kupno surki osobiście odczuwam jedynie jako zwiekszenie rywalizacji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry