Dyskutując o polityce...

DeletedUser

Guest
WitAJ majnejm

W zasadzie zgadzam się z tym co piszesz, sam podobnego zdania jestem .
Uważam że kościół należy opodatkowac,nie będę pisał dlaczego...bo zdrowa logika sama podpowie .

Kościół powinien płacić podatki za wszystko! To nie tylko podreperuje budżet państwa, a i ukróci samowolę ludzi-złodziei, którzy nie wiadomo dlaczego nazywają się kapłanami.
Żeby nie generalizowac i nie wkładac wszystkich do jednego "wora"..pewnie jakiś tam odsetek księży jest z powołania...sądzę że baaardzo mały,większośc prawdopodobnie kusi łatwa kasa,łatwe życie
Same struktury są moim skromnym zdaniem baardzo skostniałe.
Uważam, że osoby homoseksualne, mają prawo być z kim i kiedy chcą. Płacą podatki - ok, to nie moja sprawa, są uczciwi - ok, nie mam nic do powiedzenia. Każdy ma prawo do manifestacji, a zabranianie im tego jest zwykłym przejawem dyskryminacji. Chcą wyjść na ulicę - ok, ale niech zapłacą za ochronę.
Wszystko o.kejszyn pod warunkiem że nie obnoszą się z tym na pokaz ...a coraz częściej tak jest
Całkowitym idiotyzmem jest próba wpłynięcia by adoptowali dzieci
Dla mnie nie ma dyskusji.. chcą byc geyami ich "broszka" ale bez nagminnego obnoszenia się z tym

religia w szkole powinna być, chociażby po to, aby wpajać zasady moralne oraz etyczne małym dzieciom. Jest to jedyna godzina w tygodniu, podczas której można poruszyć sprawy aborcji, eutanazji, ludzi samotnych itd.

O.k ...ale tu się nasuwa problem , bo wiele dzieci niekoniecznie jest katolickiej wiary
co z dziecmi innych wyznań?..nie pójdą na religie? , będą im dokuczały dzieci chodzące.
Generalnie zasady moralności i etyki powinny byc wpajane przez rodziców,chyba że rodzice patologiczni ... w takim razie role mentora powinna przejąc szkoła

Ogólnie zgadzam się z postem Szanownego Kolegi majnejm-a.

Z Szacunkiem
GNOSTYK
 

DeletedUser

Guest
a teraz może zmienimy temat o krzyżu a porozmawiamy o politykach? którzy marszałkowie według was nie powinni znaleść się w ogóle w sejmie?
 

DeletedUser

Guest
Homosie pojawili się widać i tu.... Więc: niech sobie żyją, karać ich za to prawo nie pozwala, a i zdrowy rozsądek nakazuje zostawić ich w spokoju. Kiedy jednak zaczynają się domagać formalizacji związków, przywilejów z oczywistych powodów należących do normalnych heteroseksualnych związków - sprawa ,,wychodzi z łóżka", jak to gdzieś ktoś powiedział - i takiemu działaniu trzeba się radykalnie sprzeciwiać. Nie można dać się zaszczekać tak małej, acz hałaśliwej grupce wywrotowców.
 

DeletedUser117636

Guest
nie martwcie się i tak wiem, że będę premierem. Tani w utrzymaniu bo nawet konta nie mam, auta nie posiadam bo prawka brak jedynie co trace to na karmę dla kotka.

Wygra PiS i możemy tylko za to bogu dziękować. Jak my wygramy to damy wszystkim plemionoholikom darmowe KP do konca kadencji ... a co będzie Nas Stać :)

Wiecie kto ma wygrąć :)
 

DeletedUser

Guest
Umiem prowadzić auto, robić zakupy, obsługiwac komputer - jeno rodziny brakuje... To i premierem nie będę, ale może Ministrem Obrony? I nie wyskakiwać mi tu z kompetencjami, bo przez 4 lata obecnych rządów był nim (klik) Boguś - historyk sztuki! :)
 

DeletedUser

Guest
Są inne partie one rządziły z mizernym skutkiem więc niech wpadają inne zobaczymy co pokażą

Bądź realistą, nikt po za POPISEM nie osiągnie progu 5%, wątpie także aby się to PSL'owi udało.
Ale niema co gdybać, za niedługo się okaże wszystko.
Mam nadzieję że obecna polityka Po będzie kontynuowana, bo jeszcze żaden rząd nie wprowadził tyle dobrego w regionach wiejskich i nikt tego nie zabierze bo widac to gołym okiem, wystarczy spojrzec zza okno.
 

DeletedUser

Guest
Oj przekonasz się jakim kosztem PO to wszystko zrobiło , przekonasz się: )
 

DeletedUser

Guest
Chciałbym by tak było niestety jest inaczej i wszyscy się o tym przekonamy .

Jest dużo lepiej na wsi niż za rządów PiS, gdzie Kaczyński się deklaruje na premiera rolników. Guzik prawda. Przez niego eksport do Rosji za jego rządów był bardzo mizerny bo nie chcieli brać produktów przez jego kłótnie. On miał swoje opinie a ludzie cierpieli. To samo z eksportem do UE. Na wsi jest dużo lepiej, kto tam nie mieszka niech nie pisze inaczej skoro nie ma pojęcia.

P.S Jakoś pieniądze na kanalizacje w mojej i sąsiedniej wsi znalazły się za rządów PO a nie PiS. To samo z oświetleniem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jest dużo lepiej na wsi niż za rządów PiS, gdzie Kaczyński się deklaruje na premiera rolników. Guzik prawda. Przez niego eksport do Rosji za jego rządów był bardzo mizerny bo nie chceili brać produktół przez jego kłótnie. On miał swoje opinie a ludzie cierpieli. To samo z eksportem do UE. Na wsi jest dużo lepiej, kto tam nie mieszka niech nie pisze inaczej skoro nie ma pojęcia.

P.S Jakoś pieniądze na kanalizacje w mojej i sąsiedniej wsi znalazły się za rządów PO a nie PiS. To samo z oświetleniem.

Dokładnie 1005 racja.
I tego argumentu PO nikt nie odbierze, jak to maja w zwyczaju PiS;owcy sobie przywłaszczać czyjeś zasługi.

PO może i popełniło sporo gaf, ale na tle innych rządów w ostatnich latach wypadają naprawdę przyzwoicie.
 

DeletedUser

Guest
Wiecie, jakby tak wszystko zsumować, to rządy PO są naprawdę udane..

1. Kryzys - w całej Europie szaleje, Grecja bankrutem, Włochy czy Portugalia na jego skraju, reszta państw też się osłabiła, w przeciwieństwie do Polski.
2. Budowy - mówcie co chcecie, ale cała Polska jest w budowie i to jest dobre. Oczywiście istnieją problemy, jak to u nas (np. kwestie organizacyjne, jakość tworzonych dróg itp.) ale generalnie można za to pochwalić rząd. Duża zasługa w tym Euro 2012, gdyby nie ono, to dalej byśmy nic z ulicami nie robili.
3. Jak już jesteśmy przy Euro.. Orliki, świetna sprawa. Miło patrzeć na grających dzieciaczków :)
4. Jeszcze co do ulic - mnóstwo remontów na drogach lokalnych, co prawda zarządzają nimi gminy, ale one też nagle ten przypływ pieniędzy otrzymały.
5. Wyższa kultura rolna, o której wyżej już ludziska wspominali. Ogromne dopłaty i to nie tylko na rolnictwo. Większość pieniędzy idzie z Unii, ale chociaż raz potrafiliśmy sięgnąć po praktycznie darmowe pieniądze. Później trzeba będzie trochę dołożyć, ale co wieś dostała, już nie odda.
6. Dobre stosunki z sąsiadami, co też owocuje w lepszy eksport/import. To nie czasy średniowiecza, by się stawiać na arenie międzynarodowej.

Najważniejsze jest, byśmy wraz z latami za to wszystko nie zapłacili - skądś na to wszystko pieniądze poszły, mam nadzieję, że PO wie co robi. Żeby nie było, że jestem ich zwolennikiem.. Według mnie nie ma obecnie partii odpowiedniej do rządzenia, dlatego podczas wyborów bardziej pójdzie w ruch metoda mniejszego zła, niż konkretnej i ustosunkowanej do rzeczywistości decyzji. Czy mój głos pójdzie na partię Tuska? Tego nie wiem, nadal mi nie pasują, ale fakty naprawdę mówią same za siebie.. Nigdy chyba nie wypadaliśmy tak dobrze na tle reszty Europy, nie wiem czy jest to rzeczywiście dzięki rządom PO, ale to podczas ich rządów jest lepiej, a nie podczas rządów PiSu czy Lewicy.
 

DeletedUser160812

Guest
nie martwcie się i tak wiem, że będę premierem. Tani w utrzymaniu bo nawet konta nie mam, auta nie posiadam bo prawka brak jedynie co trace to na karmę dla kotka.

Wygra PiS i możemy tylko za to bogu dziękować. Jak my wygramy to damy wszystkim plemionoholikom darmowe KP do konca kadencji ... a co będzie Nas Stać :)

Wiecie kto ma wygrąć :)

Zaprzeczasz sobie ;)
 

DeletedUser127278

Guest
3. Jak już jesteśmy przy Euro.. Orliki, świetna sprawa. Miło patrzeć na grających dzieciaczków :)

Właśnie również chciałem się do tego odnieść, piękny orlik stoi 200 metrów od mojego domu, ale większość to dorosłych tam chodzi:)
Pójdę i zagłosuję na PO, choć nie chciałem głosować na początku, lecz stwierdziłem, że zagłosuję po to, aby partia PIS nie wygrała.
 
Do góry