Dyskutując o polityce...

DeletedUser

Guest
Zapraszam do dyskusji na temat bieżących wydarzeń politycznych. Zachęcam każdego do wyrażania własnej opinii. Zaczynając temat zadam pytanie do społeczności plemion, jakie Waszym zdaniem reformy powinna przeprowadzić partia, która ma w tej chwili pełnię władzy?
 

DeletedUser

Guest
Temat stoi pusty więc może poruszę pewną kwestię, co myślicie o krzyżu przed pałacem prezydenckim stojącym i całym tym zamieszaniu wokół niego?
 

DeletedUser49655

Guest
Temat stoi pusty więc może poruszę pewną kwestię, co myślicie o krzyżu przed pałacem prezydenckim stojącym i całym tym zamieszaniu wokół niego?

Może nie mnie o tym mówić, ale wydaje mi się śmieszne, że osoby, które "bronią" krzyża (było, nie było- katolicy) i żądają przeniesienia go w godne miejsce, nie zgadzają się, by stanął on w Kościele św. Anny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser130574

Guest
Chciałeś chyba napisać "nie zgadzają"?

No fakt, nie wiem co oni sobie wyobrażają, jakie myśli mają, ale wiem jedno-za dużo w ich głowach Rydzyka.

To Rydzyk to wszystko napędza poprzez swoje pseudo radio oraz swoją stację tv.

Jeżeli on namawia ludzi, aby bronili krzyż przed przeniesieniem go do "domu Bożego", bo przecież jest to określenie kościoła/kościołów to co z niego za sługa Boży? Jakie jest odpowiedniejsze miejsce dla tego krzyża? Watykan, plac św. Piotra? Może Jerozolima? Nie ośmieszajmy się, proszę.

Czy nie śmieszą was te słynne "jutubowskie" tańce pań-emerytek, te ataki słowne(i nie tylko) na ludzi którzy to wszystko oglądają i śmieją się z ich głupoty?

Pan Kaczyński.... zresztą szkoda gadać, jak szybko się zmienił, tak szybko się odmienił.
 

DeletedUser

Guest
Sprawa z tym krzyżem przeszła sama siebie... Była umowa, że krzyż ma tam stać rok lub do tego czasu, aż nie powstanie tam pomnik tj tablica z wyrytymi nazwiskami ofiar katastrofy Tupolewa Tu154 w okolicach lotniska w Smoleńsku.

Jestem zawiedziony postawą co niektórych osób z władz.
Myśle, iż Komorowski mógł maczać również w tym palce.
 

DeletedUser

Guest
ja mysle ze palce maczali kosmici:eek:

nie rozumiem czemu tych obroncow nazywa sie katolikami?
 

DeletedUser130574

Guest
A ja podziwiam za niebywałe poczucie humoru, tych, którzy robią/robili sobie przed krzyżem Hyde Park. Obrońcy mówili, że nie ma odpowiedniejszego miejsca dla tego krzyża, to teraz mają. Dzięki nim, znaczenie krzyża, jako symbolu katolickiego w Polsce maleje.

Swoją drogą uraziła mnie jedna z zabaw, w którą bawili się przeciwnicy zostawienia krzyża--> przebranie za papieża i klękanie przed nim.
 

DeletedUser139181

Guest
Rydzyk gada głupoty starsi go słuchają,ale tam jeszcze była taka chyba najagresywniejsza dziewczyna co ciągle płakała i się darła to ona na mnie ma w głowie mocno nawalone.
A tak wogóle kośćiół powinien płacić podatki
 

DeletedUser

Guest
Przechodziłam dziś tamtędy...

Znacie ten wierszyk: "Rada małpa, że się śmieli..."? Gdyby nie zainteresowanie mediów tymi oszołomami i to, że nie zabrano krzyża znienacka, dawno byłoby po sprawie.
Z tego, co wiem, ten krzyż nie jest poświęcony, to tylko kawałek drewna. Ludzie, którzy tam koczują, zostawiając pracę, dom i rodzinę, i tworzą cmentarz przed budynkiem państwowym, są leciutko zwichnięci.

Dodam, że jestem osobą wierzącą i praktykującą, ale być może się mylę. Zawsze myślałam, ze jestem Polką, patriotką, a okazuje się, że też się myliłam, bo nie głosowałam za drugą połówką tandemu K. :p
 

DeletedUser130574

Guest
Zabierając po kryjomu ten krzyż, rząd i prezydent musieliby się przygotować na ostre fale protestów lub bójek. Póki co, robią to w sposób pokojowy i jako tako bezbolesny, ale myślę, że trzeba będzie zmienić ton i metody, na nieco brutalniejsze.


Zauważyłem, że ludzi tam mieli transparenty i krzyczeli "PRL wrócił". Niestety, nie wrócił. Rząd za czasów PRL ostrzelałby tych obrońców armatkami wodnymi, część zostałaby aresztowana, a inna część w ogóle bałaby się tam przyjść wiedząc co może się stać. Więc mam do nich prośbę. Nie opowiadajcie bzdur, a jeżeli macie zamiar stworzyć kult krzyża, to w innym kraju-polecam Watykan.
 

DeletedUser

Guest
Sprawa z tym krzyżem przeszła sama siebie... Była umowa, że krzyż ma tam stać rok lub do tego czasu, aż nie powstanie tam pomnik tj tablica z wyrytymi nazwiskami ofiar katastrofy Tupolewa Tu154 w okolicach lotniska w Smoleńsku.

Jestem zawiedziony postawą co niektórych osób z władz.
Myśle, iż Komorowski mógł maczać również w tym palce.

Szkoda komentować...

nie rozumiem czemu tych obroncow nazywa sie katolikami?

Bo zasadniczo katolikami są...

A ja podziwiam za niebywałe poczucie humoru, tych, którzy robią/robili sobie przed krzyżem Hyde Park. Obrońcy mówili, że nie ma odpowiedniejszego miejsca dla tego krzyża, to teraz mają. Dzięki nim, znaczenie krzyża, jako symbolu katolickiego w Polsce maleje.

Swoją drogą uraziła mnie jedna z zabaw, w którą bawili się przeciwnicy zostawienia krzyża--> przebranie za papieża i klękanie przed nim.

Po tym co wyprawia Kościół(tu mam na myśli jako instytucję, a nie wszystkich wiernych) trudno im się dziwić, że nie będą szanowali przedstawicieli Kościoła.
 

DeletedUser49655

Guest
Ten zjazd solidarności to jakaś kompletna klapa.

zjazd? jaki zjazd:confused: ja tam widziałem tylko przygrywkę do kampanii przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. Osobiście uważam, że Solidarność popełnia duży błąd, udzielając tak jednoznacznego poparcia PiS-owi. Jako związek zawodowy nie powinna się tak bardzo mieszać w politykę. Rozumiem to, że mogą podzielać poglądy polityczne pana Kaczyńskiego, ale zachowanie po wypowiedzi premiera pokazało, że nie mają szacunku do samego urzędu, który sprawuje pan Tusk.
 

DeletedUser139181

Guest
SZkoda że złapali tego gościa co miał granat.
A z tego zjazdu już za granicą się z nas śmieją
 

DeletedUser58223

Guest
trzeba umieć odróżnic katolików od fanatków;] Jestem katolikiem, nie stałem pod krzyżem i wstyd mi za tych co wykrzykiwali te hasła;]
 

DeletedUser

Guest
zjazd? jaki zjazd:confused: ja tam widziałem tylko przygrywkę do kampanii przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. Osobiście uważam, że Solidarność popełnia duży błąd, udzielając tak jednoznacznego poparcia PiS-owi. Jako związek zawodowy nie powinna się tak bardzo mieszać w politykę. Rozumiem to, że mogą podzielać poglądy polityczne pana Kaczyńskiego, ale zachowanie po wypowiedzi premiera pokazało, że nie mają szacunku do samego urzędu, który sprawuje pan Tusk.

Ano widzisz, Kaczyński wali prostymi hasłami, obiecuje rzeczy nie możliwe do zrealizowania, ale to do tych prostych robotników trafia. Nawet liderzy Solidarności już się od tego odcinają. Najbardziej mnie jednak dziwi, że taki Kaczyński ma powoli u nich większy posłuch niż Wałęsa, któremu jednak chyba więcej zawdzięczają...
 

DeletedUser130574

Guest
A zauważyliście zapewne, że sam Wałęsa poparł Panią Krzywonos oraz dodał, iż nie zawiodła go intuicja, bo gdyby się pojawił padłyby gorsze(pod względem moralnym) słowa z jego ust.

Swoją drogą, upewniam się w przekonaniu, o tym, że Pan Kaczyński próbuje urzeczywistnić kult śp Lecha Kaczyńskiego, samemu będąc nieco śmieszną postacią, żerującą na katastrofie z kwietnia.

Nie wiem czy to jest tylko moje spostrzeżenie, czy również to widzicie, ale nigdy jeszcze nie widziałem aby rząd PO(czy nawet SLD) mógł mu dogodzić do tego stopnia, aby go pochwalił. Same słowa krytyki. Jak gdyby uważał tylko swoje poglady i pomysłu za słuszne. Współczuję.
 

DeletedUser147624

Guest
zjazd? jaki zjazd:confused: ja tam widziałem tylko przygrywkę do kampanii przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. Osobiście uważam, że Solidarność popełnia duży błąd, udzielając tak jednoznacznego poparcia PiS-owi. Jako związek zawodowy nie powinna się tak bardzo mieszać w politykę. Rozumiem to, że mogą podzielać poglądy polityczne pana Kaczyńskiego, ale zachowanie po wypowiedzi premiera pokazało, że nie mają szacunku do samego urzędu, który sprawuje pan Tusk.

To był zjazd, tylko z nazwy. a nazwa oficjalna...:D
 

DeletedUser

Guest
Najbardziej mnie dziwi w tym wszystkim, że Kaczyński ma tak wysokie poparcie i tyle osób widziało w nim prezydenta. Dobrze, że nie wygrał. Ale jakoś teraz z forum znikli Ci którzy tak wierzyli w jego przemianę....

Za 5 lat rola Lecha Kaczyńskiego w Solidarności będzie większa niż Wałęsy jak tak dalej pójdzie xD To, że trochę się nagnie historię nie ma większego znaczenia...
 
Do góry