Światy 60 i 61 oraz nowe funkcje Premium

Status
Zamknięty.

Gandziolog

Łucznik
Wynik reakcji
7
Boże, ludzie, gdzie 80% z Was ma mózg (chyba wiadomo, o których inteligentów mi chodzi). Robicie tragedię, że ludzie z PP będą mogli się wybić na światach, bo więcej wydadzą... ale nie zauważacie, że taki świat będzie w zasadzie typowym światem "Premium" - przeznaczonym tylko dla takich graczy, którzy chcą kasę wygrać. Ułomne macie podejście do tego, czytać nie potraficie, albo nie czytacie do końca...

Skoro planują wydawać jeden świat taki i jeden taki to gdzie problem? Co za różnica, czy wydadzą jeden świat taki, jak zawsze był, czy jeden taki jaki był i jeden z nowymi funkcjami Premium? Wyjdzie na to samo - z taką różnicą, że ludzie z masą PP będą mogli sprawdzić się nawzajem na swoim świecie - sprawdzimy, kto będzie mistrzem Plemion w ładowaniu kasy w grę :]

czyli dobrze zrozumiałem że top1 na świecie 61 otrzyma nagrodę pieniężną ??
Wiesz jakby sobie to przeliczyć to pewnie albo by koleś wyszedł na zero albo ze stratą niewielką...

Co do świata 60 fajne ma ustawienia tylko barbarki powinny być moim zdaniem w przedziale 700-800 pkt bo za dużo osób będzie przejmować te parbarki powyżej 1200pkt :/
 

DeletedUser8099

Guest
taktyka salami hehe. Menedżer konta też z początku był tylko na nowych światach ;)
 

DeletedUser159289

Guest
Najbardziej wkurza mnie to, że lepszy świat (jak dla mnie) jest z tymi funkcjami.
 

DeletedUser164472

Guest
Ogólnie mówiąc 60 świat jest fajny i można zagrać z ekipą :p Lecz z tym wsparciem troche głupio będzie... bo bunkrów w środku wroga się nie zrobi :D Ale rzecz biorąc bardzo fajny i napewno zagramy :)

Natomiast na 61 będą grali Ci bogaci oraz Ci, którzy mają pełne portfele kasy :D Zobaczymy kto potrafi najwięcej kasy w to włożyć :p Nie mam nic przeciwko temu żeby team wydawał takie serwery, ale idzie zauważyć że dlaczego ludzie tu lubią grać? Bo nie ma dodatkowych opłat tak jak w innych grach. Ale dobrym rozwiązaniem jest to że wychodzą 2. Jeden zwykły a drugi dla kasiastych.
Tylko jak wyjdzie 61 to radzę naszemu teamowi wzmocnić zabezpieczenia... bo hakerzy już hakerują na zwykłych światach konta, a co dopiero na takim co będzie się miało dużo PP...

Czekam na rozwiązania dla graczy co będą mieli powyżej 400 wiosek...

Poza tym dobry pomysł!
Powodzenia!:)
 

DeletedUser145446

Guest
Ej a te światy będą miały jakiś limit ? (czyli czy się kiedyś kończą, czy nie?) Ja wolałbym światy bez końca gry :)
 

DeletedUser

Guest
Czytaj ze zrozumieniem. Wierzę w to, że sam potrafisz dojść do odpowiedzi wysilając odrobinę szare komórki.
 

DeletedUser

Guest
niech będzie ale jeden taki świat

Świat 61 będzie tylko dla osób bogatych, nie dla biednych albo oszczędnych . Jeden taki świat niech będzie ale jakby doszło do tego na wszystkich światach to pieniądze będą grały, a nie my.Świat 60 będzie super tylko troszkę za dużo ludzi w plemieniu .
 

DeletedUser164472

Guest
Wydaje mi się że kto będzie chciał mieć zgrane plemie to nie weźmie tylu ludzi ile jest napisane :p Więc nie ma sie czym martwić.
 

DeletedUser

Guest
A jaka jest roznica miedzy paczkami, a monetami?:) Zawsze gralem na starych stylach i nie wiem. Przy paczkach wiadomo, kazdy kolejny jedna wiecej.
Na wiki znalazlem ze przy monetach:
Każdy szlachcic potrzebuje więcej monet niż poprzedni. Do sumy poprzednich dolicza się numer szlachcica. Pierwszy potrzebuje 1, drugi 1+2, trzeci 1+2+3 , czwarty 1+2+3+4 itd.

To wychodzi duzo drozej, ale jak go zuzyje place za kolejnego taka sama ilosc?
 

DeletedUser85594

Guest
Boże, ludzie, gdzie 80% z Was ma mózg (chyba wiadomo, o których inteligentów mi chodzi). Robicie tragedię, że ludzie z PP będą mogli się wybić na światach, bo więcej wydadzą... ale nie zauważacie, że taki świat będzie w zasadzie typowym światem "Premium" - przeznaczonym tylko dla takich graczy, którzy chcą kasę wygrać. Ułomne macie podejście do tego, czytać nie potraficie, albo nie czytacie do końca...

Skoro planują wydawać jeden świat taki i jeden taki to gdzie problem? Co za różnica, czy wydadzą jeden świat taki, jak zawsze był, czy jeden taki jaki był i jeden z nowymi funkcjami Premium? Wyjdzie na to samo - z taką różnicą, że ludzie z masą PP będą mogli sprawdzić się nawzajem na swoim świecie - sprawdzimy, kto będzie mistrzem Plemion w ładowaniu kasy w grę :]

Proponuje abyś też użył mózgu skoro należysz do tych 80% : ) Napisane jest że nowe światy będą powstawały w zależności od tego jak wypali ten 61sw a więc jeżeli będzie dobrze (a na pewno będzie bo to nowość i każdy będzie chciał spróbować wydać te p.p aby zobaczyć jak to się prezentuję i ile naprawdę daje) to kolejne światy mogą ale nie muszą być tylko z tymi opcjami, nikt nie napisał że na pewno będą startować co drugi co co trzeci swiat z takimi ustawieniami, nikt nie napisał że nie będzie tych ustawień i nikt nie napisał że będą w przyszłości, wszystko wyjdzie w praniu. Dlatego uzasadnione jest "płakanie" użytkowników bo w większości mają rację że gra już nie będzie równa dla wszystkich, bogaci będą mieli za dużo dopalaczy jak to ktoś ładnie ujął, jestem jak najbardziej za nowymi udogodnieniami w grze za pośrednictwem p.p typu kp i af ale nie funkcje które bezpośrednio ingerują w taktyke i koncepcje gry, nie takie które dają surowce, szybszą budowe itd itp. Ktoś mówił że nie ma za bardzo ulepszeń dla kont 400 wiosek+ dlaczego tym się nie zająć i nie spróbować czegoś wymyślić dla tych graczy za dodatkowe p.p ? Może nie ma takich dużo ale zawsze jest to jakiś bonus, w zamian oferują nam to co dla nich będzie najłatwiejsze, ranking za p.p. Dlaczego nie odrazu zrobić że zagroda zapełni się w 1 min za 100 p.p ? Dp tego zmierzacie, i tak jak ktoś wspominał o travianie w którego też kiedyś grałem, było tam naprawdę mnóstwo wielkich ekip znających się na grze, było ponad 10 swiatow może nawet 15 ( przypominam że tam gra się konczy więc gracze przesuwają się po światach i nigdy nie będzie jak w plemionach 60 swiatów ) a teraz jest 5 swiatów razem ok 40k graczy nie licząc multi i nie aktywnych. Gra pewie max 10k osób. To wszystko przez za politykę finansową, wyłudzanie pieniędzy od graczy w zamian za ranking to nie jest dobre rozwiązanie, chyba że firma chce zaoszczędzić na utrzymaniu serwerów : )
 

DeletedUser37348

Guest
A jaka jest roznica miedzy paczkami, a monetami?:) Zawsze gralem na starych stylach i nie wiem. Przy paczkach wiadomo, kazdy kolejny jedna wiecej.
Na wiki znalazlem ze przy monetach:
Każdy szlachcic potrzebuje więcej monet niż poprzedni. Do sumy poprzednich dolicza się numer szlachcica. Pierwszy potrzebuje 1, drugi 1+2, trzeci 1+2+3 , czwarty 1+2+3+4 itd.

To wychodzi duzo drozej, ale jak go zuzyje place za kolejnego taka sama ilosc?

To nie tak, że trzeciego grubego płacisz 6 monet, za czwartego 10 itp :)
To co przytoczyłeś, jest całkowitą ilością monet na koncie, czyli np. gdy zbierasz monety na 4tego szlachcica, masz już 6 monet, więc musisz wybić jeszcze 4, na 10tego szlachcica musisz wybić kolejne 10 monet, na 1276tego grubego musisz wybić 1276 monet, itd :)
 

DeletedUser

Guest
@K. Rydzyk -
Nie dostrzegasz problemu.

Łopatologicznie.
Gra nie przynosi zysków -> InnoGames szuka rozwiązań.

Dopóki takie światy będą w mniejszości i nie staną się "standardem" to nie mam nic przeciwko.
Płynność finansowa zostanie zachowana, a my będziemy się bawić na normalnych światach, ten zaś kto chce próbować świata z dopalaczami to pójdzie na świat z dopalaczami.

Istnieje problem który trzeba załatać.
Jeśli macie lepsze pomysły to możecie się nimi podzielić z władzą plemion. Na pewno rozważą sensowne propozycje.
 

DeletedUser

Guest
mały zysk przynoszą plemiona? to nie bazujcie na PP tylko reklama! nie same bannery bo są drogie. myśleliście o social marketing? przeciez to groszowe sprawy a naprawdę skuteczne. Pracuję w tym, wiem jak to potrafi wypromować produkt.
 

DeletedUser21561

Guest
61 świat
u nas to nie przejdzie
za granicą było bardzo popularne kiedyś takie coś jak więcej surki i zakończenie budowy za pp, ale PL to PL, zresztą sam też jestem na nie ;D
Niestety nie jest to prawdą. Na każdym serwerze znajdzie się przynajmniej kilkanaście osób które będą chciały płacić (vide grepolis). Tak więc o topce na światach bez farmingu, czy też z farmingiem ograniczonym możesz zapomnieć.

Ale, dopóki będą oprócz tych nowych bananowych światów wychodziły także te klasyczne (do czego to doszło, kiedyś mianem klasycznego określało się tylko światy z paczkami, bez rycerzy i barbarzyńskich :rolleyes:), to nie będę psioczył.

Mam tylko jedno zastrzeżenie co do s60 - pomysł z odsyłaniem deffa niby jest dobry, ale czy nie dałoby się tego zrobić z opóźnieniem? Poza tym, co z deffem od sojusznika? Co ze wspieraniem wsi które atakuję (dogrywanie deffa po atakach, ale jeszcze przed przejęciem)? I wreszcie, najważniejsze - myślę że po jakimś pół roku gry można by tą funkcję wyłączyć. Dlaczego tłumaczył nie będę, myślę że to oczywiste. Czy zostanie to w końcu rozwiązane?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Elcia21

Pikinier
Wynik reakcji
17
Heh :p Mam nadzieję że na s60 wystartuje kilkudziesięciu graczy ze starego s6 :p

Ustawienia bardzo dobre, szkoda tylko tego deffa, ale i tak dobrze że to wymyślili- koniec z wchodzeniem i odchodzeniem z plemienia po to żeby dostać wsparcie...

a s61 :p Jaki jest niech będzie- grać nie będę mnie nie dotyczy ;P
 

DeletedUser

Guest
Świat bez nowego PP jak dla mnie idealny :D długo na to czekałem!!:D no to trzeba dorwać jakiś spoko team :D
 

DeletedUser131953

Guest
Kiedyś nie było świata z ograniczeniem farmienia ani niczym taki to się grało na normalnym, ale chyba mi się odechciało farmić :D
Wystartuję na 61 :) Bo na 60 wszyscy pro pójdą.

Najlepsze to:
*aby móc wysłać wsparcie trzeba być członkiem plemienia przynajmniej przez 2 dni. Ponadto, w momencie opuszczenia plemienia, całe wsparcie w wioskach dawnych współplemieńców zostaje odesłane do domu, a jeżeli jakieś jest w tym momencie w drodze, to po dotarciu do celu natychmiast zawróci do wioski macierzystej.
 

DeletedUser

Guest
A ja sobie przypominam, co powiedział niegdyś pewien admin:

"Dopóki będę na stanowisku to na pl nie zostaną wprowadzone bonusy za PP" także czekam na usunięcie się ze stanowiska:D

Dobrze przynajmniej, że będą wychodził też normalne światy bez tych dodatków.
 

DeletedUser26967

Guest
czyli dobrze zrozumiałem że top1 na świecie 61 otrzyma nagrodę pieniężną ??
Wiesz jakby sobie to przeliczyć to pewnie albo by koleś wyszedł na zero albo ze stratą niewielką...

Co do świata 60 fajne ma ustawienia tylko barbarki powinny być moim zdaniem w przedziale 700-800 pkt bo za dużo osób będzie przejmować te parbarki powyżej 1200pkt :/

Nie nie. Zrobiłem błąd/literówkę i zamiast kasę wygrać miało być kasą wygrać ;)

W każdym bądź razie normalni gracze, którzy nie wydają milionów na PP, nie mają się raczej czego obawiać, także pewne osoby proszę o ogarnięcie się... :D:D:D
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Jak spojrzałem na parametry s61 i szerokie tłumaczenie Bryffta to przypomniał mi się system Qmatic który sprawdził się prawie wszedzie na świecie tylko w Polsce nie tak do końca... nikt nie przewidział, ze w kraju postkomunistycznym istniała tradycja komitetu kolejkowego i taki cudowny "zawód" jak konik który wstając wcześnie rano podchodził do maszyny, wyciagał kilkanaście numerków i odsprzedawał je petentom urzędów :) Do czego dążę... IG chyba nie do końca rozumie mentalność polaków.

Z niecierpliwością czekam na start s61 aby sprawdzić w dostępie gościnnym (tak po około 2-3 tygodniach) ilu graczy tam gra... może się myle i jeżeli się mylę to mam nadzieję, że gracze z serwerów podobnych s61 wyłożą na tyle kasy, że IG nie będzie musiał podnosić cen za KP dla wszystkich normalnych graczy.

Od jakiegoś czasu już plemiona.pl to nie gra w której grają umiejętności ale pieniądze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry