Dyskutując o polityce...

DeletedUser148576

Guest
E... Szkoda słów na tego pana. Nie jestem wielkim zwolennikiem PO, jak również obecnie panującego Pana Prezydenta, jednak PiS już się dla mnie dawno wypalił. Wszelkie ich dążenia są zaiste groteskowe. A Pan Kaczyński jest podręcznikowym przykładem, jak nie powinno się polityki uprawiać...
Dlatego nie zagłosowałem w wyborach prezydenckich (jak to większość osób zrobiła) na "mniejsze zło", tylko mogłem dumnie czerpać satysfakcję z przynależenia do 1,5% Polaków, którzy poprali Olechowskiego.
 

DeletedUser130574

Guest
Śmieszy mnie pewna rzecz.

Mianowicie chodzi o fakt, że gdy na tym słynnym 30-leciu Solidarności Pani Henryka Krzywonos, powiedziała to co powiedziała(i za to jej z całego serca dziękuję) Jarek już knuł co tu na nią można znaleźć. I bach. Jest!

- Pani Krzywonos jest dzisiaj bohaterką Platformy Obywatelskiej i "Gazety Wyborczej". Ona znakomicie odpowiada dzisiejszym czasom, ich atmosferze. Nic więcej o niej nie powiem, a kto zechce, niech zajrzy do artykułu w biuletynie IPN nr 09-10 2010 (strona 25). Tam są wyjaśnione pewne sprawy

Czyli jak nie haki na koalicjantów(Samoobrona i LPR) to atak na bohaterów.

Czego on oczekuje? Ona jest bohaterką samą w sobie, chociażby za te słowa co powiedziała. Za to powinniśmy być Jej wdzięczni. Czy gdyby okazało się że Jagiełło w bitwie pod Grunwaldem czegoś nie zrobił(a raczej nie wydał jakiegoś rozkazu) to ujęłoby mu to zasług? Nie wydaje mi się.

A to słowa Pana Marcinkiewicza, przyznam, że lepiej tego nie mógł ująć.
- Zanurzył się we wspomnieniach, żyje śmiercią brata, otworzył prywatną wendettę, rozlicza wszystkich za wszystko. (...) To człowiek pełen bólu i nienawiści, który zasklepił się i zamknął w swoich własnych przesądach, dopóki się nie otworzy będziemy mieli do czynienia ze skarłowaciała polityką - mówił były premier.

I dodał: - Pytania PiS o budżet, pieniądze i gospodarkę giną w tym, co robi Jarosław Kaczyński - on zabija tę partię. PiS to Jarosław Kaczyński, a on w sensie politycznym się unicestwia. To będzie długi proces, ale w takim kształcie PiS nie ma szans na zrobienie niczego dobrego w Polsce.


To wszystko, co miałem dziś do powiedzenia :) A wy jak się do tego ustosunkowaliście?
 

DeletedUser

Guest
Moje poglądy na temat PiSu wszyscy już chyba tutaj znają... Jestem za tym, aby państwo "odłączyło" się od kościoła politycznie, a PiS tylko te relacje pogłębi. Oczywiście mógłbym wypisać jeszcze długą listę w której opiszę za co nie lubię Kaczyńskiego, ale jak ktoś by koniecznie chciał się dowiedzieć, to gdzieś na forum już o tym pisałem.
 

DeletedUser130574

Guest
Link do sondażu


Czyli stało się tak jak myślałem-->obywatel Jarek zraża do siebie ludzi, a te ostatnie wewnętrzne afery typu Migalski czy Jakubowska najlepiej nam ukazują, że monogamia władzy była lepszym wyjściem, aniżeli dzierżenie władzy przez takiego człowieka.


Na każdym kroku podkreśla zasługi swojego brata, jego sukcesy, jak to niedobry rząd tuszuje te jego sukcesy i je sobie przywłaszcza. Lech był jaki był, ale nie wyobrażam sobie takich wystąpień, jakie Jarek nam prezentuje.


Zauważyłem ostatnio brak zainteresowania tym tematem przez zwolenników PiS-u. A szkoda. Chciałbym podywagować z kimś, kto ma odmienne zdanie na tego typu tematy, również chciałbym poznać jego opinie w tej i innych sprawach.
 

DeletedUser

Guest
No ja również chętnie bym sobie pogadał z tymi, którzy podczas wyborów głosowali na niego, gdyż wieżyli w jego wielką przemianę ;) Po zmianie wizerunku Jarosława jakoś wszczy ucichli ;)
 

DeletedUser

Guest
Link do sondażu


Czyli stało się tak jak myślałem-->obywatel Jarek zraża do siebie ludzi, a te ostatnie wewnętrzne afery typu Migalski czy Jakubowska najlepiej nam ukazują, że monogamia władzy była lepszym wyjściem, aniżeli dzierżenie władzy przez takiego człowieka.


Na każdym kroku podkreśla zasługi swojego brata, jego sukcesy, jak to niedobry rząd tuszuje te jego sukcesy i je sobie przywłaszcza. Lech był jaki był, ale nie wyobrażam sobie takich wystąpień, jakie Jarek nam prezentuje.


Zauważyłem ostatnio brak zainteresowania tym tematem przez zwolenników PiS-u. A szkoda. Chciałbym podywagować z kimś, kto ma odmienne zdanie na tego typu tematy, również chciałbym poznać jego opinie w tej i innych sprawach.

Mysle że to działanie Jarka jest na dłuższą metę i to kiedyś przyniesie skutek(przynajmniej mam taką nadzieje), bo to co robi teraz platforma to tragedia, szczerze mówiąc to teraz nie opłaca się pracować, dam przykład moi sąsiedzi przez 15 lat(mniej wiecej) "nie mogą znaleźć pracy" przez ten czas się pobudowali, mają internet(za free), dostali nowy telewizor, ich dzieci jedzą w szkole obiady, dostają książki, a znowu drudzy sąsiedzi obydwoje pracują, mają 3 dzieci ledwie wiążą koniec z końcem, w dodatku mają kilkuhektarowe gospodarstwo. Ale nie mają internetu, nie jedzą obiadów w szkole, mają jeden telewizor z programami 1, 2, polsat i tvp info. No i ten rząd właśnie popiera ludzi bezrobotnych dając im internet, oragnizując różne pomoce dająć większe zasiłki, zamiast wziąść ich chociaż do pomocy powodzianą, za co oni to dostają, pytam się za co oni to dostają? Mówicie teraz trudno znaleźć prace, NIE PRAWDA! Ja znalazłem prace po 2 dniach szukania co prawda nie taką jaką chciałem bo musiałem robić jak wół na łopacie, ale nadal szukałem i po 2 miesiącach dostałem prace wymarzoną w banku, można? można tylko trzeba chcieć...Oglądał ktoś dzisiaj wiadomości na TVP info? głównymi tematami były: zjazd PO (na którym donek cały czas jechał pis) , o jakiś niby podsłuchach za czasów pisu, o których wiemy tylko tyle ze 2 razy umażano śledzstwo z powodu braku dowodów i sondaż na którym pokazano minimalny spadek PO bo o 2% i OGROMY spadek Pisu bo o 1%. Co teraz się dzieje w TV to parodia. Pokazywali ludzi pod krzyżem zamiast tego że PO podnosi podatki, które i tak nic nie dadzą a tylko zabiorą najbiedniejszym.Postaram się jeszcze potem wkleić kilka materiałów dotyczących katastrofy w Smoleńsku, zobaczycie kto ma krew na rękach...
 

DeletedUser

Guest
Krew na rękach? Zabawne ;)

Poparcie PiS spada, gdyż Kaczyński zmienił wizerunek. W czasie wyborów było mnóstwo ludzie naiwnych, którzy dali się bardzo łatwo omamić. No, ale teraz wszystko wraca do normy. Tak od siebie dodam, że słuchając wypowiedzi Jarosława mam wrażenie, że powinien się leczyć, bo jednak osoba która ma poparcie 1/3 kraju powinna pomyślec przed powiedzeniem czegoś. Mam już dość słuchania głupot, że rząd jest odpowiedzialny za śmierć Lecha oraz wymyślonych histori o tym jaki to Lech był wielki. Najgorszy prezydent po zmienie systemu... warto o tym pamiętać.
 

DeletedUser

Guest
"Postaram się jeszcze potem wkleić kilka materiałów dotyczących katastrofy w Smoleńsku, zobaczycie kto ma krew na rękach..."

OO, no dajesz, lubimy cię.
_____


ahh.. co najwyżej PO nas okrada. A Kaczyński? - Robi z ludzi głupków, bydlaków (przepraszam za określenia, ale inaczej nie da się tego określić), ogłupia po prostu. Wystarczyć spojrzeć na tych całych obrońców krzyża, biedni ludzie, nie wykształceni, a ten sobie to tak wykorzystuję... coby Polska nie zapomniała o Kaczyńskich.. najlepiej tę całą "partię" zdelegalizować.
 

DeletedUser

Guest
W temacie od dawna nikt nie pisze. To może teraz coś o partii Palikota i klubie Kluzik-Rostkowskiej. Co o nich myślicie?
 

DeletedUser125784

Guest
W temacie od dawna nikt nie pisze. To może teraz coś o partii Palikota i klubie Kluzik-Rostkowskiej. Co o nich myślicie?

Banda błaznów. Profanacja sceny politycznej w obu przypadkach.
Niemają nic co mogło by mnie do nich przyciągnąc, zero programu.
 

DeletedUser

Guest
Tu się nie zgodzę. Punkty które przedstawiał Palikot były według mnie sensowne. Co prawda trudno nazwać to "programem", ale przynajmniej zaczął głośno mówić o pewnych rzeczach. Ostatnio jest o nim mniej w mediach, a trochę szkoda... Wiąże z nim jednak pewne nadzieje.

A co do klubu K-R. Z jednej strony cieszę się, że PiS się rozpada, a z drugiej mam jednak wrażenie, że powstaje partia do PiS podobna, która jednak z czasem ma mieć wyższe poparcie. W każdym razie według mnie osoba która raz się znalazła w klubie Kaczyńskiego nie może być do konca normalna i z całą pewnością nigdy bym na tych ludzi głosu nie oddał.
 

DeletedUser146510

Guest
Moim zdaniem władza powinna trafić do SLD, argumenty: komputery zamiast religii mnie przekonują, zdjąć krzyże także, może ktoś uzna, że to powrót do komuny, ale takie krroki tak naprawdę uwolnią nas od kościoła :)
 

DeletedUser

Guest
A mnie nie przekonują. Dawać dziesięciolatkom komputery by mogły sobie grać w takie nawet plemiona i tracić na darmo czas? A potem się ludzie dziwią skąd tacy ludzie się znajdują jak dzieci neo np.. Religia nawet jak ktoś nie wierzy, ma prawo - jego sprawa, wpaja chociaż jakieś wartości których internet jest pozbawiony (może z małymi wyjątkami, ale one są tak małe że giną w gąszczu sieci).
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem władza powinna trafić do SLD, argumenty: komputery zamiast religii mnie przekonują, zdjąć krzyże także, może ktoś uzna, że to powrót do komuny, ale takie krroki tak naprawdę uwolnią nas od kościoła :)

No cóż, w jednym się nimi w 100% zgadzam. Kościół bym najchętniej wyeliminował całkowicie z życia państwa. Religia nie powinna być wpajana 7 latkom na siłę.

A mnie nie przekonują. Dawać dziesięciolatkom komputery by mogły sobie grać w takie nawet plemiona i tracić na darmo czas? A potem się ludzie dziwią skąd tacy ludzie się znajdują jak dzieci neo np.. Religia nawet jak ktoś nie wierzy, ma prawo - jego sprawa, wpaja chociaż jakieś wartości których internet jest pozbawiony (może z małymi wyjątkami, ale one są tak małe że giną w gąszczu sieci).

Jeszcze zależy która religia... Jednak umiejętność posługiwania się komputerem jest w życiu niezbędna, religia już nie. Człowiek sam powinien decydować czy kiedykolwiek w nią uwierzy. A w chwili obecnej jest to wyuczane(chociaż mimo to, coraz mniej osób jest wierzących). Może opiszesz mi dokładniej o jakie Ci dokładnie wartości chodzi? Bo uczęszczałem na lekce religii w SP i gimnazjum i jedyne co mi tam wpajali to obowiązek chodzenia do kościoła i dawania na tacę :rolleyes: No i opowiadali ciekawe bajki, nie poparte żadnymi faktami, w które kazali wierzyć...

Zamiast religii ma być etyka :) Jak dobrze pamiętam :)

I bardzo dobrze, nie będzie problemu z osobami innego wyznania i dowiemy się czegoś o innych religiach. Dzięki temu również nie będzie problemów na tle religijnym.

A w historii mamy wiele przykładów jak kończą się konflikty na tle religijnym.
 

DeletedUser

Guest
Kościół ośmiesza sam siebie jako instytucja.

A piosenkę puszczę sobie po północy, bo mam iplusa i nielimitowanego neta dopiero po północy :/
 

DeletedUser

Guest
Przepraszam bardzo, ale temat ma nazwę: "Dyskutując o polityce...", a Wy jak zwykle zaczynacie wyjeżdżać z Kościołem jaki to on be i standardowe puste hasła "Kościół miesza się do polityki" ect.
A może to Wy mieszacie politykę z Kościołem, bo musicie szukać powodów do ponarzekania i udowodnienia sobie, że jesteście lepsi od innych nie uznając żadnej religii?

mx, zaprzeczasz sam sobie.
Raz piszesz: "Religia nie powinna być wpajana 7 latkom na siłę.", a chwilę później w tym samym poście: "Bo uczęszczałem na lekce religii w SP i gimnazjum i jedyne co mi tam wpajali to obowiązek chodzenia do kościoła i dawania na tacę". Czyli kiedy argument nieprzemęczania małych dzieci ładnie brzmi, to go używamy, a kiedy brak merytoryczności na zajęciach z religii jest odpowiedniejszą formą krytyki, to piszemy w ten sposób? Innymi słowy: Ubolewasz nad niskim poziomem religii i jesteś przeciwko jego podwyższaniu? :D
A może lepiej przemyśleć przed wysłaniem wiadomości i obiektywnie podejść do sprawy - bo w Waszych postach widać ewidentnie nastawienie z góry krytyczne, bez względu na wszystko.
Nie twierdzę, że poziom nauczania religii jest w szkołach wzorowy. Co więcej, w niektórych jest on wręcz żenujący i potrzeba zmian. Ale lepiej dla małego dziecka, którego rodzice są danego wyznania, by miało jakikolwiek kontakt ze swoją rodzimą religią (choćby nauczenie się podstawowych modlitw) w młodym wieku także poza domem, bo bez tego jest w dzisiejszym świecie skazane na hmm... nie lubię używać tego słowa, bo imho nie ma czegoś takiego, ale ponieważ nie przychodzi mi do głowy nic lepszego... na ateizm, na życie bez wartości duchowych. Religia w szkole nie ma z ludzi robić wzorowych chrześcijan, tylko ma być takim zalążkiem, aby np. takie małe dziecko miało świadomość, że taka modlitwa czy wiara to trochę większa sprawa. I tak wszystko głównie zależy od rodziców i tego jak wychowają swoje dziecko, ale bez takiego zalążka, który wraz z wiekiem się rozrasta, byłoby im dużo trudniej.

Co do laptopów dla małych dzieci - jasne, może jeszcze samochody? Chociaż nie, nie da rady, bo musieliby obniżyć próg wiekowy do zdawania prawka, a na to się jeszcze nie zanosi. To może w takim razie do tych laptopów dorzućmy jakieś najnowsze telefony i inne mobilne urządzenia? A później połowa takich cyborgów nie będzie się nadawała do normalnego (nie e-)życia...


RobięToDlaPlemienia - chyba pomieszałeś linki, bo ja nie widzę najmniejszego nawiązania do Kościoła w tym nagraniu.
 

DeletedUser146510

Guest
Ok, powiem wprost, może nie przesłuchałeś piosenki dokładnie ;) Piosenka w większości opowiada o podejściu Kościoła i chrześcijan do mniejszości seksualnej, jeżeli nie usłyszałeś to powiedz to zacytuję ;)
 
Do góry