Zmiana systemu Punktów Premium

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
pewnie założenie jest takie:
gracze zgodzą się na podwyżki - fajnie
nie zgodzą - zawołamy prima aprilis i będzie po sprawie
 

DeletedUser125374

Guest
Jak zwykle wypowiedzi supportu wg ich są na najwyzszym poziomie..jedynie gracze nie wiadomo dlaczego się bulwersują..Po co więc zakładaliście ten temat? Oczekiwaliście tutaj podziękowań i wychwalania? Ja rozumiem, ze Wy nie macie z tym nic wspólnego tylko zarząd INNO.. jednak byście chociaż nie wkręcali ludziom, że nic się nie stało :)
Skoro zmienia się system głownie ze względu na to, że płatnośc smsem sie nie opłaca to dlaczego są równiez tak znaczące podwyżki za zakup przelewem? Myślę, że nie było by takiego zamieszania gdyby np zmieniono płatnośc jedynie usługi sms, chociaż czasami sam z niej korzystałem.
A Ty Pulloxd skoro nie kupujesz premium to nie spamuj tyle w tym temacie i nie ucz graczy z 1k wioch jak grać bez kp, widać Ty to jeśteś tak dobry, że potrafisz :)
 

DeletedUser105922

Guest
Ja też grałem na kp.

15.02.09 08:24 Użycie -1 0 Premium pl18 3
12.02.09 07:36 Użycie -1 1 Premium pl18 3
08.02.09 20:41 Użycie -1 2 Premium pl18 3
22.01.09 15:04 Kupno 3 3
08.01.09 20:32 Użycie -5 0 Premium pl18 30
08.01.09 20:32 Kupno 5 5

Na drugim koncie miałem znacznie więcej ale jest wykluczone z gry.

Kupowałem KP ale stwierdzam fakt, że to nie ma sensu.
Wnerwia mnie to, że jak ktoś ma KP to zawsze wydaje mu się, że jest lepszy. Nie, nie jest tak. Gra na ułatwieniach i dzięki temu zawdzięcza sobie taką a nie inną pozycję.
 

DeletedUser8581

Guest
Nie mam pojęcia czemu kwestia podwyżki ceny za premium sms jest taka niezrozumiała dla większości.

Za sms którego was kosztuje 10,98 (tak aż tyle po doliczeniu vatu), firma InnoGames dostaje mniej niż połowę, resztę pieniędzy pochłaniają koszty firm pośredniczących w tej usłudze! Można taką formę płatności utrzymywać, gdy zajmuje niszowe miejsce (np. gdy korzysta z niej kilka procent osób), ale przy pewnym nasileniu tego typu płatności cała zabawa przestaje się opłacać. Dlatego wraz z nowymi cenami IG chce na płatnościach sms zarabiać tyle samo co na innych, z tym, że znaczną nadwyżkę ceny powodują prowizje firm pośredniczących.

Dla wszystkich osób mówiących, że to nieuczciwe i nie powinno się tak robić mam propozycje, sprzedajcie mi jakiś produkt o wartości rynkowej 100zł (np. zestaw kartidży do Lexmarka nr36 i 37) za 40 zł, a ja dodatkowo zobowiązuje się 60 zł przelać na konto jakiejś fundacji pożytku publicznego (prześle nawet kopie polecenia przelewu). Jacyś chętni? Powiecie, że wam się to nie opłaca i będziecie mieli rację, taka sama sytuacja (baa... moja oferta jest nawet lepsza bo 60 zł pójdzie na szczytny cel :) ) zachodzi w przypadku płatności przez sms.

Rozumiem, że dla wielu młodych osób, (o zgrozo tych starszych również) posiadanie konta, czy wypełnienie polecenie przelewu brzmi niczym magiczne zaklęcie na daną chwilę. Ale może warto poświęcić kilka minut, góra godzinę jak ktoś jest niepojętny i przyswoić sobię tą wiedzę (w najbliższym czasie pojawi się na forum w dziale FAQ poradnik, krok po korku jak to zrobić)? Umiejętność jak najbardziej przydatna w dorosłym życiu :)

Wnerwia mnie to, że jak ktoś ma KP to zawsze wydaje mu się, że jest lepszy. Nie, nie jest tak. Gra na ułatwieniach i dzięki temu zawdzięcza sobie taką a nie inną pozycję.

I tu kolejny mit, bez premium również można grać i to na wcale nie gorszym poziomie (przed chwilą sprawdziłem, jest nawet sporo graczy w top 100 s36, którzy nie korzystają z konta premium). Jak dla mnie premium na swój sposób wyrównuje szanse pomiędzy pracującymi, mającymi mniej czasu, a osobami które mają go znacznie więcej ze względu na swój obecny status.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To że przy 5000 punktach będzie wychodziła cena dnia KP podobna jak w starym systemie mnie np nie obchodzi.

W gospodarce oceniając podwyżki porównuje się ceny z tego samego pułapu, więc skoro za 92,00 zł kupujemy 300 dni a za 89,99 zł kupujemy 210 dni oznacza to podwyżkę o blisko 30%. Co w dzisiejszych czasach tak dynamicznie drożeje? Nawet ropa w czasie kryzysu tak bardzo nie zdrożała. To smieszne.

Niech osoby decyzyjne raczą zauważyć, że ceny gier oryginalnych na sklepowych półkach regularnie maleją i można już gry kupować za przystępne pieniądze. Trudno było zbudować rzeszę lubiących tą grę fanów, ale uwierzcie, ze bardzo łatwo ją stracić i moim skromnym zdaniem właśnie uczyniliście krok do rozwalenia tego co było budowane przez kilka ostatnich lat.

Gracze regularnie startujący na nowych światach pewnie się tym nie przejmą bo oni najczęściej grają do 100 wiosek i potem idą na następny świat. Przy 100 wioskach KP jest niepotrzebne ale jak ktoś ma ich 1000 to już inna bajka. Tu bez KP się raczej nie da i takie osoby będą rezygnowały z gry.
 

DeletedUser93204

Guest
Przez tą zmiane IG nie zarobi prawie nic!!

Ja osobiście nie będę juz kupowal KP bo się nie opłaca..A to jest chyba żart..zastanówcie sie bo tracicie graczy!!!!!!!:mad:
 

DeletedUser

Guest
Słucham? Wybacz, ale uzasadnienie na poziomie "bo mój znajomy tak mówi" jest argumentem na poziomie zerowym. Dziesiątki firm świadczy usługi na poziomie opisanym przeze mnie (co poparłem konkretnymi linkami do konkretnych stawek), Ty w zamian oferujesz poziom argumentów "bo mój kolega tak mówi".
A mój kolega mówi że jest inaczej - i to ma być wiążące?

i jak to mowia czytaj wszystko a nie zdania wyrwane z kontekstow.."bo moj kolega ma grubo ponad 40 lat" "bo moj kolega zajmuje sie tym kilkanascie lat" " bo mieszkam na osiedlu gdzie mam wielu ciekawych kolegow"..ironizuje..nazwe firmy i konkretny argument podalem..powyzej tak to jest jak sie wszystkiego nie czyta..ale jak to mowia..

powtorze sie choc zazwyczaj tego nie robie no ale jesli znow mnie sie cos zarzuca..to odpowiem

www.mbphone.info (firma ktora zajmowala sie tymi uslugami zanim waliliscie pierwsze kroki na plemionach;)i juz wiecej nie porusze tematu gdyz macie nas wszystkich za debili..dzieci w wieku 16 lat co "ich koledzy to po gimnazjum" chadzaja..od razu grac..;)
 

DeletedUser125374

Guest
I tu kolejny mit, bez premium również można grać i to na wcale nie gorszym poziomie (przed chwilą sprawdziłem, jest nawet sporo graczy w top 100 s36, którzy nie korzystają z konta premium).

A teraz spójrz w statystyki tych graczy i chociaż nie mów, że grają..Bo wegetacja martwego konta to nie aktywna gra.
 

DeletedUser105922

Guest
No tak tylko, że większość z tych osób jest w momencie przejściowym między zakupem premium. Chodzi mi o osoby, które grają bez premium prawie od początku.

A teraz spójrz w statystyki tych graczy i chociaż nie mów, że grają..Bo wegetacja martwego konta to nie aktywna gra.

Racja, dużo kont ktoś ma na zaście a premium nie będzie kupował na nie swoje konto.
 

DeletedUser

Guest
Nie mam pojęcia czemu kwestia podwyżki ceny za premium sms jest taka niezrozumiała dla większości.

Za sms którego was kosztuje 10,98 (tak aż tyle po doliczeniu vatu), firma InnoGames dostaje mniej niż połowę, resztę pieniędzy pochłaniają koszty firm pośredniczących w tej usłudze! Można taką formę płatności utrzymywać, gdy zajmuje niszowe miejsce (np. gdy korzysta z niej kilka procent osób), ale przy pewnym nasileniu tego typu płatności cała zabawa przestaje się opłacać. Dlatego wraz z nowymi cenami IG chce na płatnościach sms zarabiać tyle samo co na innych, z tym, że znaczną nadwyżkę ceny powodują prowizje firm pośredniczących.

Rozumiem, że dla wielu młodych osób, (o zgrozo tych starszych również) posiadanie konta, czy wypełnienie polecenie przelewu brzmi niczym magiczne zaklęcie na daną chwilę. Ale może warto poświęcić kilka minut, góra godzinę jak ktoś jest niepojętny i przyswoić sobię tą wiedzę (w najbliższym czasie pojawi się na forum w dziale FAQ poradnik, krok po korku jak to zrobić)? Umiejętność jak najbardziej przydatna w dorosłym życiu :)

Dlaczego wy się tak upieracie że podrożały tylko punkty kupowane za pomocą SMS???? Przecież przedstawiłem wam wyliczenie, że płacąc przelewem obecnie 92,00 zł a po zmianie 89,99 zł dostaję o 30% mniej dni KP. Więc mamy tutaj do czynienia z blisko 30% podwyżką.

Fakt że 5000 punktów będzie dawało punkty w podobnej cenie jak w starym systemie jest nieważny. Czy idąc do rzeźnika gdzie zawsze kupowaliście 1 kg kiełbasy za 10 zł i przedstawiliby wam nowy cennik w którym 1 kg kosztowałby 13 zł ale za to 10 kg kosztowałoby 100 zł czyli kilogram wychodziłby w tej samej cenie co kiedyś kupilibyście 10 kg????

Argumenty przytaczane tu przez obrońców podwyżek są śmieszne!!!
 

DeletedUser

Guest
Nie mam pojęcia czemu kwestia podwyżki ceny za premium sms jest taka niezrozumiała dla większości.

Za sms którego was kosztuje 10,98 (tak aż tyle po doliczeniu vatu), firma InnoGames dostaje mniej niż połowę, resztę pieniędzy pochłaniają koszty firm pośredniczących w tej usłudze! Można taką formę płatności utrzymywać, gdy zajmuje niszowe miejsce (np. gdy korzysta z niej kilka procent osób), ale przy pewnym nasileniu tego typu płatności cała zabawa przestaje się opłacać. Dlatego wraz z nowymi cenami IG chce na płatnościach sms zarabiać tyle samo co na innych, z tym, że znaczną nadwyżkę ceny powodują prowizje firm pośredniczących.

Dla wszystkich osób mówiących, że to nieuczciwe i nie powinno się tak robić mam propozycje, sprzedajcie mi jakiś produkt o wartości rynkowej 100zł (np. zestaw kartidży do Lexmarka nr36 i 37) za 40 zł, a ja dodatkowo zobowiązuje się 60 zł przelać na konto jakiejś fundacji pożytku publicznego (prześle nawet kopie polecenia przelewu). Jacyś chętni? Powiecie, że wam się to nie opłaca i będziecie mieli rację, taka sama sytuacja (baa... moja oferta jest nawet lepsza bo 60 zł pójdzie na szczytny cel :) ) zachodzi w przypadku płatności przez sms.

Rozumiem, że dla wielu młodych osób, (o zgrozo tych starszych również) posiadanie konta, czy wypełnienie polecenie przelewu brzmi niczym magiczne zaklęcie na daną chwilę. Ale może warto poświęcić kilka minut, góra godzinę jak ktoś jest niepojętny i przyswoić sobię tą wiedzę (w najbliższym czasie pojawi się na forum w dziale FAQ poradnik, krok po korku jak to zrobić)? Umiejętność jak najbardziej przydatna w dorosłym życiu :)



I tu kolejny mit, bez premium również można grać i to na wcale nie gorszym poziomie (przed chwilą sprawdziłem, jest nawet sporo graczy w top 100 s36, którzy nie korzystają z konta premium). Jak dla mnie premium na swój sposób wyrównuje szanse pomiędzy pracującymi, mającymi mniej czasu, a osobami które mają go znacznie więcej ze względu na swój obecny status.


jednego raz na miesiac za 40 zl ci nie sprzedam..ale mysle ze przy 10..15 tyś bys sie dogadal..za iloscia idzie spadek ceny..tak jest w czasie fikcyjnego kryzysu;) zle porownanie dales;)
 

DeletedUser93204

Guest
Dlaczego wy się tak upieracie że podrożały tylko punkty kupowane za pomocą SMS???? Przecież przedstawiłem wam wyliczenie, że płacąc przelewem obecnie 92,00 zł a po zmianie 89,99 zł dostaję o 30% mniej dni KP. Więc mamy tutaj do czynienia z blisko 30% podwyżką.

Fakt że 5000 punktów będzie dawało punkty w podobnej cenie jak w starym systemie jest nieważny. Czy idąc do rzeźnika gdzie zawsze kupowaliście 1 kg kiełbasy za 10 zł i przedstawiliby wam nowy cennik w którym 1 kg kosztowałby 13 zł ale za to 10 kg kosztowałoby 100 zł czyli kilogram wychodziłby w tej samej cenie co kiedyś kupilibyście 10 kg????

Argumenty przytaczane tu przez obrońców podwyżek są śmieszne!!!

Zgadzam się z tym 100%
 

DeletedUser

Guest
I tu kolejny mit, bez premium również można grać i to na wcale nie gorszym poziomie (przed chwilą sprawdziłem, jest nawet sporo graczy w top 100 s36, którzy nie korzystają z konta premium). Jak dla mnie premium na swój sposób wyrównuje szanse pomiędzy pracującymi, mającymi mniej czasu, a osobami które mają go znacznie więcej ze względu na swój obecny status.


Zgodzę się że gra na nowych światach bez KP nie robi większej różnicy ale warto też pomyśleć o starszych światach gdzie gracz ma średnio po kilkaset wiosek ,i KP jest wtedy jedyną możliwością gry.Bez KP ciągnięcie wielomilionowych kont jest wręcz niewykonalne !
 

DeletedUser

Guest
Ogarniesz ogarniesz tylko trzeba być na bieżąco i wiedzieć co po pewnych graczach można się spodziewać!

Wnerwia mnie to, że jak ktoś ma KP to zawsze wydaje mu się, że jest lepszy. Nie, nie jest tak. Gra na ułatwieniach i dzięki temu zawdzięcza sobie taką a nie inną pozycję.

Człowieku, sam sobie zaprzeczasz. Raz piszesz że bez kp da się, a za chwilę że kp to jednak ułatwienia. I w drugiej wypowiedzi masz rację, bo pewnie że się da bez kp, ale np. przy 1000 wioskach to już nie będzie gra i w życiu nie osiągnie się dobrej pozycji.

Mam takie wrażenie, że nie było Ciebie stać na KP i teraz się cieszysz że więcej graczy też nie będzie. Twoje podejście obrazuje najniższe pobudki: ja nie mam to inni też niech nie mają. Weź się może za pracę a nie zazdrość każdemu kto ma trochę więcej od Ciebie (dotyczy to i życia jak i osiągnięć w plemionach).
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.009
Czlowiek.. - po raz kolejny jako "argument" podajesz link do strony, w której absolutnie nie ma NIC. Nie wiem, może jestem niewyspany, ale dlaczego faktem mającym mnie przekonać, że Twój kolega posiada jedyną firmę na świecie oferującą stawki parokrotnie lepsze niż wszyscy potężni konkurenci jest link do jakiejś dziwnej umowy w której nie ma ani jednej liczby (poza kodem pocztowym oraz numerami paragrafów i ustaw)?
Poproszę link do konkretnego cennika, w którym jest napisane czarno na białym: za sms wartości 9zł klient wykupujący usługę otrzymuje prowizję wynoszącą 8,40zł (coś tego rzędu sugerowałeś wcześniej) czy np. 95%...
Swoją drogą to Twój kolega musi być prawdziwym potentatem mającym miliony klientów... skoro wszyscy dookoła oferują zapłatę rzędu 4zł (i to też dla hurtowników mających sporą skalę operacji), a on oferuje od ręki 8,40...
 

DeletedUser105922

Guest
Człowieku, sam sobie zaprzeczasz. Raz piszesz że bez kp da się, a za chwilę że kp to jednak ułatwienia. I w drugiej wypowiedzi masz rację, bo pewnie że się da bez kp, ale np. przy 1000 wioskach to już nie będzie gra i w życiu nie osiągnie się dobrej pozycji.

Mam takie wrażenie, że nie było Ciebie stać na KP i teraz się cieszysz że więcej graczy też nie będzie. Twoje podejście obrazuje najniższe pobudki: ja nie mam to inni też niech nie mają. Weź się może za pracę a nie zazdrość każdemu kto ma trochę więcej od Ciebie (dotyczy to i życia jak i osiągnięć w plemionach).

Nie, stać mnie na KP ale nie będę wyrzucał kasy w błoto ;P
 

DeletedUser89005

Guest
Nie wypowiadam się w imieniu InnoGames a jedynie w swoim własnym.

Bo wszystko drożeje?
Zborze drożeje, jajka drożeją, chleb drożeje...
Banany to chyba zdrożały dwukrotnie...
Koszty energii, czynsze...
Tylko logicznym następstwem jest, że również KP drożeje, przecież InnoGames to nie instytucja charytatywna, płacą więcej za 'utrzymanie gry', ba(!) jej ciągły rozwój, to i droższe musi być KP. Przypomnijmy sobie jednak, że w porównaniu z innymi grami internetowymi (także tymi w których za pieniądze można kupić sobie praktycznie każdy bonus) koszt KP był oraz nadal pozostanie 'niski'. Dodatkowo firma rezygnuje z zysków które miała dotychczas za dodatkową opcję - wyłączenia reklam w grze...
Nie rozumiem osób burzących się, że firma, która ma coraz wyższe wydatki próbuję część z nich przenieść na klienta. Czy gdy ser biały zdrożał z 5,99 na 8,99 też staliście przed kasą krzycząc, że już nie będziecie kupowali białego sera? Pamiętam czasy gdy za litr benzyny płaciło się 2złote, dlaczego ta podwyżka nastała?

Dałeś porównanie :) wymieniłeś rzeczy potrzebne "do życia" a dla mnie KP to nie jest rzecz potrzebna do życia.
Spójrz na to w inny sposób, Inno games ma więcej wydatków-rozumiem, tylko co będzie z ich podwyżki jak stracą więcej na tej całej podwyżce niż mają zyskać (zakładam że wszyscy ludzie co pisali że będą kończyć grę tak zrobią)
Jeśli nie będziecie otwierać nowych światów to liczba graczy na głównej stronie będzie spać drastycznie. Zobaczymy po 7 kwietnia czy ich przybędzie :) na chwilę obecną "503.081 graczy."

pozdrawiam :)
 

DeletedUser

Guest
Nie, stać mnie na KP ale nie będę wyrzucał kasy w błoto ;P

Ale chociaż jasno określ, czy bez kp gra się na takim samym poziomie co z kp?

Na początku admini plus jak dla mnie niezrozumiała grupka graczy wręcz chwaliła INNO za podwyżki wmawiając że to nie podwyżki. Gdy ludzie dokładnie przeliczyli co i jak to bajki o tym, że to gracze skorzystają nie da się już obronić, to rzuciliście się nam wmawiać ze bez kp gra się tak samo dobrze jak z, elmichal nawet na jakimś tam świecie znalazł spora grupę z TOP100 która gra bez. Ja mam tylko pytanie ci ludzie są bliżej TOP100 czy TOP1? I kolejne, czy na jakimkolwiek zaawansowanym świecie jest jakiś TOP 1 który gra bez kp (nie mówię o chwilowym braku przez kilka dni, ale w ogóle).
Tak ciężko wyjść i przed ludźmi powiedzieć: tak, to jest podwyżka, taka jest polityka firmy i tyle. A nie dorabiać do tego jakąś ideologię. Wiecie co mi to przypomina? Dawne PRLowskie czasy, których zdecydowana większość z was nie pamięta, tam również do każdej głupoty władzy była dorabiana ideologia.
Ludzie miejcie odwagę i to wprost napiszcie i tak ludzie marudzą i tak, a przynajmniej wszyscy będą wiedzieli że mówią o tym co jest a nie o jakiś bajkach (nowy system kp jest korzystny dla gracza... bez kp gra się tak samo dobrze... jaka będzie nowa bajka?)


"I kolejne, czy na jakimkolwiek zaawansowanym świecie jest jakiś TOP 1 który gra bez kp (nie mówię o chwilowym braku przez kilka dni, ale w ogóle)." - Jest ;)/Shadown
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser139841

Guest
No to wielkie gratulacje,napoewno bedziecie mielo DUZO nowych graczy....

Pozdrawiam ja w to nie wchodze....

nachapac sie i juz...
 
Status
Zamknięty.
Do góry