zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15243
  • Data rozpoczęcia

jak oceniasz propozycję?

  • dobra!

    Głosy: 141 52,6%
  • zła!

    Głosy: 74 27,6%
  • i tak nie zostanie wprowadzona...

    Głosy: 53 19,8%

  • W sumie głosujących
    268
Status
Zamknięty.

DeletedUser15243

Guest
przeszukałem ten dział, nie znalazłem nic o tym... jeżeli podobna propozycja już była, proszę moda o usunięcie tematu ;)

moją propozycją jest umożliwienie zmiany wioski do której przynależy wojsko. wymagałoby to oczywiście odpowiedniej ilości miejsc w zagrodzie w wiosce docelowej, ale w konsekwencji umożliwiłoby zwolnienie miejsca w zagrodzie w wiosce "macierzystej".

czemu? kiedy jakiś czas temu zacząłem w to grać, bardzo się zdziwiłem że nie ma takiej opcji. ułatwiłoby to nie tylko tworzenie typowo ofensywnych, czy defensywnych wiosek bez straty wojska, ale przede wszystkim dałoby możliwość przesuwania wojska w zagrożone rejony.

i na koniec mała prośba do użytkowników - jeżeli ten temat jednak pozostanie, to piszcie SENSOWNIE... mam już dosyć czytania debilizmów produkowanych przez dzieci neo i inne trolle ;f
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7485

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to jestem na "nie".
Wtedy gra byłaby łatwiejsza.
Z tego co zrozumiałem to można byłoby sortować wojem.
Jak idzie atak to dajesz defa.
Jak chcesz przejąć dajesz offa.
O to właśnie chodzi żeby tak gospodarować wojem i wioskami żeby mieć i offensywne i defensywne.

Nie jestem jednak do końca przekonany czy doberze to zrozumiałem, więc jeżeli to nie o to chodzi to powiedz, a do tej pory wstrzymam się z głosem w ankiecie.
 

DeletedUser14236

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

a ja uważam że ten pomysł jest dobry:) sam mam w głównej wiosce dużą ilość deffa i mi tylko miejsce w zagrodzie zabiera.

ale uważam że lepiej by było jak np. tylko raz można by było przenieś wojo, ustosunkowując się do wypowiedzi DonMelo
 

DeletedUser

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

jemu chyba o to nie chodziło:) podam to na przykładzie:
chodziło mu o to żeby z macierzystej wioski X wysyłać wojska do Y i żeby z tej wioski można było atakować (tymi wojskami co zostały przysłane)wioski
generalnie chodzi o zmiane wioski dla wojska :Dmam nadzieje że dobrze zrozumiałem:D
a i jestem na tak ale też wstrzymam sie od głosu do puki ty nam tego nie wyjaśnisz
 

DeletedUser15243

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

zrozumiałeś dobrze. chodzi o "żonglowanie wojskiem".

jednak zdałem sobie sprawę że nie wypisałem wszystkich możliwości jakie niesie ze sobą taka zmiana. załóżmy taką sytuację:

chcesz przeprowadzić na kogoś niespodziewany atak. zarówno ty, jaki i twój przeciwnik macie po kilkanaście wiosek, ale rozrzuconych po mapie, co skutkuje długim czasem przemarszu. w "normalnej, średniowiecznej wojnie" (o ile plemiona można do czegoś takiego porównać :F) po prostu przesunąłbyś sobie odpowiednie wojska w odpowiednie miejsce i rozpoczął ofensywę. tutaj jednak musisz atakować przeciwnika z oddalonych wiosek, w których masz armię ofensywną. z drugiej strony, obrońca ma możliwość zgromadzenia w 1 wiosce masakrycznych ilości wojsk defensywnych... kiedy zobaczy że idzie na niego atak być może z tego skorzysta.

możliwość, jak to nazwałeś, "żonglowania jednostkami" być może uczyni działania zbrojne prostszymi... a może zmusi ludzi do większego kombinowania?
w każdym razie stanowi lekką przeciwwagę dla opcji wspierania wioski, oraz ułatwi lepsze rozmieszczenie armii.

edit:
żeby do końca rozwiać wszelkie wątpliwości: chodzi mi o zmianę "miejsca zamieszkania" armii NA STAŁE, a nie na zasadach podobnych do wsparcia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7485

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

To zwracam honor.
Chyba jednak nie tak to zrozumiałem.
Taki pomysł mógłby w sumie być ;p
 

DeletedUser4336

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

Jestem Za,gdy podzieliłem wioski na ofens i defens to żeby się pozbyć defa w ofie to słałem na masakrę, a tak to bym mógł po prostu ich gdzieś powysyłać:)szkoda człowieka:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

IMO jet ro poysł zły. Czemu? Bo to zbyt ułatwia grę. Nikt nie każe Ci rozsiewaś wiosem ko całym kontynęcie i nikt nie każe Ci prowadzić wojny z odleglymi o 100h przeciwnikami :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

jakby pomysł został wprowadzony, to po co budować koszary? wystarczy że masz w jednej wiosce i tam produkujesz i przesyłasz. Jestem na NIE :mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

czemu dzięki temu by sie nie zapychało zagrody ludziami z koszarów i by było miejsce na coś innego:D:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

i tak nie zostanie wprowadzona...

To po co wogóle pisać pomysły skoro i tak nie zostanie wprowadzony??

Dla mnie pomysł taki sobie,można by robić za duże przekręty...
Np. na linii frontu budujesz wioski def a gdzieś daleko od nich wioski off których ci nikt nie zaatakuje.
Gdy chcesz zaatakować przesyłasz sobie wojsko off pod wioski i atakujesz...
No i skany wojsk byłyby niepotrzebne bo każdy mógłby jednego dnia mieć wioskę off a nastepnego def...

Na nie
 

DeletedUser13429

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

Nie rozumiem cię Thaneod, równie dobrze można wysyłać wojsko z misją pomoc i też jednego dnia mógłby być off, a drugiego def. To miało być średniowiecze, a nie podróbka. Jestem jak najbardziej za. Zresztą tyle bonusów dla obrońcy. Za dużo. Rozumiem morale czy mur obronny, ale czemu nie można łączyć wojsk do ataku. Jak chcą robić bonusy dla obrońcy to niech raport dostaje się po powrocie wojsk, a nie jakby dzwonili przez telefon.
 

DeletedUser

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

pomysł fajny, ale chyba i tak nie zostanie wprowadzony
 

DeletedUser13569

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

Dobry pomysł ponieważ jak chcesz kolesia zaatakowac a masz 2 wioski to z 1 do drugiej przenosisz zameldowanie wojsk i z tamtąd atakujesz wszystkimi.
Ja mam taką sytuację.
 

DeletedUser6116

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

przestańcie wkońcu ułatwiać tą grę to się robi coraz śmieszniejsze:p
 

DeletedUser6802

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

Pomysl beznadziejny :p jezeli zostal by wprowadzony to gra stracilaby sens kazdy by mogl zrobic silnego ofa w pare dni(laczac wojska z roznych wiosek) gdy normalnie to zajmuje ok 2 tyg...
 

DeletedUser15511

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

Pomysł świetny.
Osobiście gdy zaczełem w to grać(nie dawno), uderzył mnie właśnie brak takiej możliwości do której byłem przyzwyczajony z wielu innych podobnych tej grze. Takie rozwiązanie sprawy urealniłoby gre i wcale nie sprawiłoby że byłaby łatwiejsza wręcz przeciwnie. Bo nie tylko ty mógłbys osbie żonglowac swoim wojskiem ale i przeciwnik też:p
Gdyby zostało to wprowadzone doszedłby do gry oprócz strategicznego myslenia doszło by taktyczne:) I planowanie wojny byłoby znacznie ciekawsze.
Przykład: masz zwarte w miare wioski ale rozrosłeś sie tak że odległosc między skrajnymi jest bardzo duża i z jednej strony trafiasz na silnego przeciwnika rozpoczyna sie wojna. Wtedy przysyłasz posiłki zarówne ofensywne jak i defensywne na front:) a nie takie...cos...na froncie ci wyrzynają twoja armie a z drugiej strony stoja i czekaj sobie jednostki...bezsens...
 

DeletedUser10081

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

Jestem na nie. Masz kilka wiosek, i w każdej tworzysz offa, a na końcu sumujesz w jednej wiosce. Bez sensu!!!!!!!!
 

DeletedUser15511

Guest
Odp: zmiana miejsca "zameldowania" jednostek

no i co w związku? o to chodzi możesz sobie budować w wielu ale jak potrzebujesz skoncetrować wojsko i uderzyć to sobie gromadzisz w jednej wiosce...a i tak nie można by było mieć więcej woja niż na to pozwala spichlerz więc nie wiem co za problem masz?
 
Status
Zamknięty.
Do góry