Funkcja w grze Zbieractwo

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Drodzy Gracze,

już parokrotnie o tym wspominaliśmy (słyszeli o tym uważni widzowie InnoGames TV czy osoby na bieżąco śledzące nasz profil na Facebooku), teraz nadeszła oficjalna pora na zaprezentowanie nowej funkcji w grze: Zbieractwo.

Funkcja ta pozwala na wysłanie posiadanych w wiosce wojsk aby przeczesały okoliczne tereny w poszukiwaniu surowców. W odróżnieniu od ataków jednostki wysłane do zbieractwa nie mogą zginąć, ponieważ nie biorą udziału w żadnej walce. Przynoszą jednak mniej surowców niż mogłyby (potencjalnie) zdobyć rabując inną wioskę.
Jednostki wysłane z misją zbieractwa stają się niedostępne w czasie realizacji tego zadania. Oznacza to, że nie ma możliwości zmienienia czy anulowania tego polecenia np. w celu wcześniejszego przywołania ich z powrotem do wioski.

scav01.png

Opcja zbieractwa będzie dostępna jako jedna z zakładek na Placu. Do wyboru są cztery różne poziomy misji, które należy najpierw odblokować (płacąc surowcami). Każdy kolejny poziom to misja trwająca dłużej, ale zapewniająca więcej surowców przyniesionych przez realizujące ją wojska.

Po wysłaniu wojsk z taką misją, na ekranie Zbieractwo widoczna będzie informacja o czasie ich powrotu. Na ekranie Plac -> Wojska widoczne zaś będą szczegółowe informacje na temat składu trwających misji (uwaga: w tym samym czasie z danej wioski można wysłać tylko po jednej misji każdego typu).

scav02.png

Po powrocie wojsk z misji otrzymacie dokładny raport odnośnie liczby zebranych surowców. Zdobyte w ten sposób surowce zawsze będą w jednakowej ilości (+- 1 sztuka), nie ma możliwości zbierania tylko określonego typu surowców.

Przygotowaliśmy także krótki filmik przybliżający najważniejsze aspekty tej funkcji:


Mamy nadzieję, że zbieractwo się Wam spodoba. Jest to nowa funkcja, więc będziemy wdzięczni za wszelkie Wasze uwagi odnośnie korzystania z niej, pomogą nam one w jej rozwijaniu. Prosimy o umieszczanie ich w tym temacie.

I od razu informacja, na którą wiele osób pewnie czeka: zbieractwo jest jednym z parametrów, jaki może ale nie musi być użyty na świecie. Oznacza to, że funkcja ta będzie dostępna na wybranych nowych światach (zadebiutuje na świecie 126). Nie ma w planach jej implementacji na światach już istniejących.

Pozdrawiamy serdecznie,
Wasz Plemiona Team
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Aktualizowany na bieżąco krótki FAQ odnośnie funkcji zbieractwa, opracowany w oparciu o powtarzające się pytania:

1. Zbieractwo a bonusy pojemności łupu

Aktywne w wiosce bonusy do pojemności łupu (jako efekt działania flagi lub odpowiedniego zasobu z inwentarza) MAJĄ WPŁYW także na liczbę surowców uzyskiwanych dzięki zbieractwu. Wojska przynoszą wówczas proporcjonalnie więcej surowców, ale zajmie im to też nieco więcej czasu (bo muszą dłużej szukać by zebrać większą ilość).

2. Wliczanie przychodów ze zbieractwa do odznaczeń

Surowce zdobyte dzięki zbieractwu wliczane do odznaczeń:
- Rabuś, Rabuś dnia (polegających na rabowaniu surowców)

Od wersji 8.175 dodane zostały osobne odznaczenia Zbieracz i od tej pory odznaczenia Rabuś nie wliczają już surowców zdobytych dzięki zbieractwu.

Surowce zdobyte dzięki zbieractwu nie są wliczane do odznaczeń:
- Grabieżca, Grabieżca dnia (polegających na plądrowaniu wiosek).
 
Ostatnia edycja:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Drodzy Gracze,

miło mi ogłosić drobne rozwinięcie funkcji Zbieractwo. Aktualizacja z dnia 25 czerwca 2019 sprawi, że w otrzymanych raportach z zakończonego zbieractwa pojawi się opcja "Ponowne zbieractwo tymi samymi wojskami", umożliwiająca szybkie wysłanie kolejnej misji. Drobiazg, ale może się przydać. :)
 
Do góry