Funkcja Zbieractwo - komentarze

Wynik reakcji
2.218
Bardzo mało szczegółów...
1. Od czego zależy, ile surowców zbierzemy z danej wioski danymi wojskami?
2. Jaki procent tego co moglibyśmy wyfarmić będzie stanowić urobek tego zbierania?
3. Czy będzie wprowadzane tylko na światach z nowym premium, czy w pozostałych także?

Osobiście obstawiam jedną z dwóch opcji:
1. Zbieractwo będzie zbyt opłacalne i większość przestanie farmić.
2. Farmienie będzie sto razy bardziej opłacalne i do zbieractwa uciekać się będą tylko desperaci.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Odnośnie powyższych pytań:

1. Od wybranego wariantu misji.
2. To trzeba sobie będzie samemu policzyć :) Po wybraniu jednostek będzie widoczna informacja ile będą one w stanie zebrać. Kalkulacja opłacalności jest po stronie Gracza.
3. Czas pokaże. Na pewno nie będziemy chcieli tej funkcji na światach z wyłączonym/ograniczonym farmieniem.

Farmienie będzie oczywiście bardziej opłacalne, ale oba rozwiązania mają swoje wady i zalety:
* Zbieractwo pozwala na mniejszy ale pewny zysk, w dodatku bez ryzyka utraty wojsk.
* Farmienie może przynieść potencjalnie więcej surowców, do tego można dużo bardziej manewrować czasem (w zależności od sytuacji wysyłając wojska dalej lub bliżej by wróciły na konkretną godzinę).
 

DeletedUser197078

Guest
zapoznałem się z systemem na świecie US, 3 poziom daje nam około 50% całkowitego możliwego łupu jednostek (jeżeli maksymalnie nasze wojsko może zrabować 30.000 to zbieractwo przynosi nam 15.000) 4 poziomu jeszcze nie odblokowałem kosztuje ~10k surowców i zapewne daje pomiędzy 70-80%. Jednakże czas potrzebny na zbieractwo jest dosyć duży. Opcja dobra dla ludzi którzy nie lubią farmić, i defowców którzy oszczędzają na LK.
 

DeletedUser45839

Guest
Dobra funkcja na samym początku gry, gdy wokół ciebie nie ma żadnych barb.
 

Lord Miksa

Szlachcic
Wynik reakcji
3.596
wypróbowałem i podoba mi się ta opcja. na początku gdzie w barbach siedzi po 30 surków i nie mozna farmic dużego obszaru daje duży profit.

A dla tych bardziej rozgarniętych farma i tak daje większy zysk. można wiecej, częsciej i szybciej.
Zbieractwo jest dobrą Alternatywą gdzie sąsiedzi są aktywni i farmią na całego.
 

DeletedUser187549

Guest
1 poziom: 10% pojemności
2 poziom: 25% pojemności

1 i 2 sprawdzone osobiście, 3 i 4 jeszcze nie sprawdzałem ale przypuszczam że to będzie odpowiednio 50% i 75%
 
Do góry