Zawracanie ataków

  • Rozpoczynający wątek Mikhael
  • Data rozpoczęcia

Czy według Ciebie ten pomysł jest przydatny?

  • Tak.

    Głosy: 121 73,3%
  • Nie.

    Głosy: 30 18,2%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 4 2,4%
  • Tak, ale wymaga poprawek

    Głosy: 10 6,1%

  • W sumie głosujących
    165
Status
Zamknięty.

DeletedUser9509

Guest
Odp: Zawracanie ataków

W tym że teraz mam przesrane xD
przesadzasz :p juz nie raz "silniejsi" gracze dostawali po dupie od "slabszych" ja pamietam jak kiedy koles jak zaczalem grac mial 3000 pkt'ow a ja 1000 i go bilem wiec pkty o niczym nie swiadcza ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Jestem za . Osobiście nie przytrafiło mi się nic złego z tego powodu :p , ale pomysł mi się spodobał. Jest to jedna z najlepszych propozycji (a mało jest takich)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Eee, tam - niech zostanie jak jest - pewien element niepewności musi być.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

LUDZIE TO NIE OGAME ZASTANOWCIE SIE... AGRESOZRZY BY MIELI ZA LATWO!!
1.Wysylali by zwiady przed atakiem (bo przeciez by mogli wycofac wojsko...)
2.To jest pomysl wziety z oGame...
3.Na tym to polega zeby bylo tylko 10 minut
4.Jak wysylasz pomoc i ktos odchodzi z plemienia to masz pecha...
5.Dlatego ze to glupi pomysl i kazdy by chcial zeby go wprowadzic bo by bylo latwiej dla atakujacych...
6.Nie umiesz grac to nie graj a nie placz ze nie mozesz wycofac wojska...
7.I bez tego mozna dobrze grac i przejmowac wioski (ja z tym problemu nie mam... ale zdarzaja sie wpadki czasami ;))
8.Jak ktos Cie bedzie atakowal wycofa wojsko w ostatniej chwili wysle na inne wioski Twoje a tam prawie pusto by podeslales sobie wojsko na wioske atakowana...
9.Jesli jestes na tak to przeczytaj 1-9 pkt...

Ad. 1
Nie można najpierw wysyłać zwiadowców, a potem wojska. Atak może być zawrócony przez zwiadowców, dopiero po dziesięciu minutach od wysłania wojsk.

Ad. 2
Z tego co wiem, to w OGame wojska można zawracać w każdym momencie, a w moim pomyśle do tych atakujących wojsk musi dojść dziesięciu zwiadowców, więc nie jest to natychmiastowy powrót wojsk.

Ad. 3
Wiem na czym teraz polega możliwość odsyłania wojsk i nie trzeba mi tego tłumaczyć.

Ad. 4
Tu się z Tobą zgodzę, szczęściem tego nie można nazwać. :)

Ad. 5
To jest głupi pomysł, bo Tobie się nie podoba? Poza tym nie każdy by chciał, by wprowadzić ten pomysł, bo, co jasno widać w ankiecie, jest 21 osób, którym ten pomysł się nie podoba.

Ad. 6
W którym miejscu płaczę, że nie mogę wycofać wojska?

Ad. 7
Niektórzy mogliby dobrze grać także bez mapy świata, czy konta Premium, ale czy to znaczy, że wszyscy porodziliby sobie?

Ad. 8
Przecież jak wycofa wojsko, to najpierw musi ono wrócić, a następnie dotrzeć do innych moich wiosek, co chyba daje mi chwilę na stworzenie obrony innych wiosek.

"Pomysl typowo dla n00bkow ;)"
Jeżeli czegoś się nie rozumie, łatwiej jest wyśmiać niż zrozumieć.

Poza tym sądzę, że nie do końca pojąłeś mechanizm zawracania wojsk w moim pomyśle - żeby zawrócić wojsko, trzeba z WIOSKI wysłać dziesięciu zwiadowców, którzy muszą dotrzeć do wojsk, więc wysyłanie zwiadowców przed armii jest niemożliwe.



a co jesli nie mam w danej wiosce zwiadowcow?
Jeżeli nie masz zwiadowców, to ataku nie zwrócisz.


ale to jest bezsensu - ktos oblicza sobie ze cala armia zjedzie defa wroga i zaraz potem wysyla szlachcicow

okazuje sie ze jednak mu sie nie udalo wiec wycofuje szlachcicow - a wtedy nie ma ryzyka.
gra robi sie nudna i obniza sie grywalnosc

jestem w sumie za ale tylko jesli chodzi o wsparcie

Żeby wyjaśnić Twoje wątpliwości, posłużę się przykładem:
Wysyłam armię wraz z taranami z wioski (555|555) na wioskę (570|545) (współrzędne przypadkowe). Taki atak dojdzie do wioski po 9h i 49s. Zaraz po nim wysyłam szlachciców, którzy będą na miejscu po 10h 30min i 58s, więc w momencie ataku pierwszej armii szlachcicom zostaje jeszcze 1h 30min i 9s. Po wpisaniu danych do kalkulatora wychodzi, że szlachciców nie da się już wycofać, bo został zbyt krótki odcinek czasu, więc zostaną zabici.
 

DeletedUser9509

Guest
Odp: Zawracanie ataków

ale sie rozpisales... ale pomysl i tak jest do bani za latwo by mieli agresorzy a tak w ogole to ankieta nie zawsze jest dobra myslisz ze jak zrobisz taki temat to ktos bedzie na nie? zobacz ile ludzi daje na tak a sprawdzisz ich pkty na swiecie gdzie graja to sie nie zdziw ale na prawde watpie czy jakis bardzo dobry gracz da na TAK...
To tak samo jakbym zrobil temat

Chcecie KP za FREE? gra przy tym bedzie taka sama tylko kazdy bedzie mial KP oczywiscie za darmo. Niemcy na tym nie straca itd
I kto by tu nie dal na NIE? wszyscy by dali oczywiscie na tak bo to by bylo kosmiczne ulatwienie wiec sie nie dziw ze jest taki wynik sondy jesli tu nie glosuja jacys pr0 gracze na tak...

Pozdro
 

DeletedUser10647

Guest
Odp: Zawracanie ataków

jestem za ale jeśli to by tyczyło sie tylko wsparcia
a jeśli chodzi o atak to nie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

ale sie rozpisales... ale pomysl i tak jest do bani za latwo by mieli agresorzy a tak w ogole to ankieta nie zawsze jest dobra myslisz ze jak zrobisz taki temat to ktos bedzie na nie? zobacz ile ludzi daje na tak a sprawdzisz ich pkty na swiecie gdzie graja to sie nie zdziw ale na prawde watpie czy jakis bardzo dobry gracz da na TAK...
To tak samo jakbym zrobil temat

Chcecie KP za FREE? gra przy tym bedzie taka sama tylko kazdy bedzie mial KP oczywiscie za darmo. Niemcy na tym nie straca itd
I kto by tu nie dal na NIE? wszyscy by dali oczywiscie na tak bo to by bylo kosmiczne ulatwienie wiec sie nie dziw ze jest taki wynik sondy jesli tu nie glosuja jacys pr0 gracze na tak...

Pozdro


Czy "ale sie rozpisales..." oznacza "nie chciało mi się tego czytać"?

Czemu Twiom zdaniem ankieta jest zła? Bo każdy, bez względu na ilość punktów, ma równy sobie głos, a według Ciebie, jeżeli nie ma się tych kilkudziesięciu tysięcy punktów, to jest się zbyt głupim, by głosować racjonalnie.

Skąd wiesz ile punktów mają ci, którzy głosują na TAK? Masz jakieś rzetelne dane, czy mówisz tak, bo Ty WIESZ i jest tak jak Ty mówisz? Czemu miałbym Ci wierzyć?
Poza tym nie sądzę, żeby nawet moderatorzy mieli możliwość wglądu na to, jak kto głosował.

Co do Twojego "pomysłu":
Jeżeli podałbyś realne wytłumaczenie, czemu po rozdaniu konta premium wszystkim graczom, autorzy gry nie straciliby pieniędzy, to głosowałbym na TAK, ale jeżeli pomysł wyglądałby tak, jak napisałeś, to moja odpowiedź brzmiałaby NIE.
 

DeletedUser9509

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Czy "ale sie rozpisales..." oznacza "nie chciało mi się tego czytać"?

Czemu Twiom zdaniem ankieta jest zła? Bo każdy, bez względu na ilość punktów, ma równy sobie głos, a według Ciebie, jeżeli nie ma się tych kilkudziesięciu tysięcy punktów, to jest się zbyt głupim, by głosować racjonalnie.

Skąd wiesz ile punktów mają ci, którzy głosują na TAK? Masz jakieś rzetelne dane, czy mówisz tak, bo Ty WIESZ i jest tak jak Ty mówisz? Czemu miałbym Ci wierzyć?
Poza tym nie sądzę, żeby nawet moderatorzy mieli możliwość wglądu na to, jak kto głosował.

Co do Twojego "pomysłu":
Jeżeli podałbyś realne wytłumaczenie, czemu po rozdaniu konta premium wszystkim graczom, autorzy gry nie straciliby pieniędzy, to głosowałbym na TAK, ale jeżeli pomysł wyglądałby tak, jak napisałeś, to moja odpowiedź brzmiałaby NIE.

Szkoda mi czasu na odpowiadanie na Twoje pytania bo mam wazniejsze sprawy przeczytalem wszystko co napisales i niczym mnie nie zaskoczyles... pomysl i tak pewnie nie bedzie wprowadzony... i nie zadawaj nastepnych pytan dlaczego nie ma byc niby wprowadzony bo jesli chcesz wiedziec to napisz do niemcow oni Ci odpowiedza... ja tez bym Ci odpowiedzial dlaczego ale Ty i tak tego nie zrozumiesz a czasu na tlumaczyc dlaczego to "zalosny" pomysl Ci nie bede z braku czasu...

Ale powiem tylko jedno... to ulatwienie dla ludzi ktorzy nie lubia ryzykowac... (jakies tam ryzyko jest ale nie takie jak teraz)
jesli boisz sie ze wpadniesz na silniejszego przeciwnika to nie przejmuj wioski ktora on chce przejac
jesli boisz sie ze Twoja pomoc dojdzie do kogos innego to nie pomagaj
jesli sie nie boisz ryzyka to graj i nie narzekaj
jesli boisz sie ryzyka to przestan grac bo nerwicy mozesz dostac xD

Ja osobiscie juz nie raz mialem wpadki i to nie malo i jakos sie tym za bardzo nie przejalem bo to przeciez tylko gra a jesli nie chcesz ryzykowac to daleko nie zajdziesz...

POZDO

Jesli bedziesz znowu zadawal pytania na kazde z moich slow to zadawaj ale ja i tak juz odpowiadac nie bede bo na prawde juz mi sie nie chce wiec sorry ale Twoj wysilek pojdzie na marne ale jak cos to przeczytam Twojego nastepnego posta ;)
 

DeletedUser13220

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Pomysł fajny. Dodał by troche "realizmu".
 

DeletedUser11825

Guest
Odp: Zawracanie ataków

moze okazac sie przydatne<najlepiej jak by bylo tak ze moge zawrocic ile chce wojska;/ niewiem czy ty to napisales bo nieczytalem twojego posta zbyt duzo mozna moze nawet powiedziec ze malusienkoale zaglosowalem na tak a jak nie napisales tego o czym mowiles to powinienem zagloswac na :tak ale wymaga poprawek;/>
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Dobry pomysł,ale i tak pewnie nie zostanie wprowadzony.

Jestem za
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Zawrócić można tylko gdy zmieni się sytuacja polityczna.A nie wtedy gdy się nam chce,bo będzie bałagan.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Albo i tak by wystarczyło.Sojusznik przejmuje wioskę,atak w tedy zmienia się na posiłki.Może tylko to by wystarczyło.Też było było by bliskie realiom.
 

DeletedUser13429

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Też o takim czymś myślałem, ale jedna sprawa: powinno też być coś takiego, żeby nie tylko zwiadowcy mogli zawracać, ale również inne jednostki, np pikinier może dogonić armię ze szlachcicem. Wiem, że to może się zdarzać bardzo rzadko, no ale też by tak można.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Też o takim czymś myślałem, ale jedna sprawa: powinno też być coś takiego, żeby nie tylko zwiadowcy mogli zawracać, ale również inne jednostki, np pikinier może dogonić armię ze szlachcicem. Wiem, że to może się zdarzać bardzo rzadko, no ale też by tak można.

Według mnie nie jest to potrzebne, bo chyba każdy ma 10 zwiadowców, a 10 pikinierów zawracałoby wojska dwa razy dłużej, więc nie wiem, czy opłacałoby się to.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawracanie ataków

Pomysł jest bardzo dobry, mi także wielokrotnie zdarzył się tego rodzaju problem :) Niestety jestem pewien że pomysł nie zostanie wprowadzony, jak zresztą wiele, wiele innych :) W każdym razie jestem na "TAK" :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry