Wersja 8.17 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jednym z glownych powodow masowej kasacji kont na legendarnym 1 swiecie dokananym przez plemie Legion byly wlasnie te wspaniale i nowatorskie nowinki techniczne wiec prosze mi tu nie wstawiac jaki obrazkow. Kiedys plemiona mialy w sb to cos, cos co odroznialo je od innych gier gra w ktorej liczyly sie umiejetnosci a nie grobosc portfela. ,Mozna by bylo pisac i pisac ale co to da :D Z ta mapa to jednak najwieksze osmieszenie i kompromitacja

w polsce i tak jeszcze zostalo jako tako przyjete, na niemcach leci ban za banem :p
 

Lord Piotr III

Pikinier
Wynik reakcji
0
po wgraniu polecanego tam pliku polozenie guzikow nie zmiena sie wywala za to grafiki wiec cos nie tak z tym "nieco pogrzebac "
nie jestem programista i nie mam zamiaru sie uczyc skladni wiec poprosze o cos co dzialało do tej pory bez zarzutów aż do zatrudnienia nowego "dizajnera - mieszaciela" narodowości obojętnej


doczytalem conieco i w opisie jest ze wywalacie stare ustawienia te z poczatku plemion i dajecie w zamian paczke z grafikami i css"a
nie wieze ze serwery waższe nie sa w stanie udźwignąć tych 32 mega spakowanych ze jest to powodem kasowania tej opcji


poprosze o ustawienia do wersji sprzed ostatniej aktualizacji a nie odsylanie do nietematycznych linkow
\
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser155263

Guest
jest szansa ze szybkie da rade przerobic do starszej wersji ?
 

DeletedUser

Guest
Moja pierwsza reakcja po odpaleniu plemion dzisiaj, wieczorową porą po pracy: Rany! Znów mi się coś wykrzaczyło w css do zmiany grafiki na klasyczną. Mam przestawione ,,guziki" na pasku, a niektórych wcale nie ma!
Dopiero co walczyłam z pozbyciem się czerwoności po ostatniej aktualizacji, a tu znowu psikus... taka tycia aktualizacja (po tych większych to grubsze naprawy na koncie trzeba robić)
Ustawienie przycisków w innym miejscu to jak kierowcy pozmieniać pedał gazu, hamulca i sprzęgła, a drążek skrzyni biegów schować do schowka od strony pasażera, albo przenieść na drugą stronę jak w Anglii :D. O ile taki kierowca od danego producenta może nabyć inny model, to dla nas jest dostępny tylko jeden, a zmianę ,,lakieru" i resztę tuningu to we własnym zakresie.
Skoro można opracować panel przy premium, to pomysł, by personalizować pasek Menu jest jak najbardziej słuszny.


Jest na plemionach tylu utalentowanych skrypciarzy i grafików. Dlaczego nie zaprosicie ich do konsultacji przy wdrażaniu nowych rozwiązań?
Same korzyści miałaby firma, bo nie dość, że znają grę od podszewki, to jeszcze ich rozwiązania wszystkich tych ,,niedobrych" malkontentów satysfakcjonują. Gracze mieliby wybór w ustawieniach własnego konta (wszak jeden gustuje w meblach swarzędzkich na wysoki połysk, kryształach i krasnalach w ogrodzie, a drugi woli rozwiązania z Ikea ;))

Pomysł z czarną listą fajny.
 

DeletedUser53577

Guest
(...)
Ustawienie przycisków w innym miejscu to jak kierowcy pozmieniać pedał gazu, hamulca i sprzęgła, a drążek skrzyni biegów schować do schowka od strony pasażera, albo przenieść na drugą stronę jak w Anglii :D. O ile taki kierowca od danego producenta może nabyć inny model, to dla nas jest dostępny tylko jeden, a zmianę ,,lakieru" i resztę tuningu to we własnym zakresie.
(...)

bardzo dobre porównanie :p
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Lord Piotr III napisał:
doczytalem conieco i w opisie jest ze wywalacie stare ustawienia te z poczatku plemion i dajecie w zamian paczke z grafikami i css"a
nie wieze ze serwery waższe nie sa w stanie udźwignąć tych 32 mega spakowanych ze jest to powodem kasowania tej opcji
Bo nie jest. Zrezygnowano z rozwijania dwóch, zupełnie odmiennych wyglądów, bo było to nieekonomiczne. Jeden z nich był użytkowany przez bardzo niewielki odsetek graczy, a trzeba było poświęcać czas na dostosowanie obu layoutów do każdej zmiany. Czas, który można spożytkować bardziej produktywnie.
Dlatego zapadła decyzja, że stary wygląd udostępnimy jako paczkę graficzną i plik css, a jego dalsze rozwijanie zostanie pozostawione osobom zainteresowanym. I w takiej też formie funkcjonuje od tego czasu - nie jest przez firmę rozwijany dalej.

matuss111 napisał:
jest szansa ze szybkie da rade przerobic do starszej wersji ?
Tak samo jak wszystkie inne światy - przez pakiety graficzne.

Inez39 napisał:
O ile taki kierowca od danego producenta może nabyć inny model, to dla nas jest dostępny tylko jeden, a zmianę ,,lakieru" i resztę tuningu to we własnym zakresie.
Ile znacie gier przeglądarkowych rozwijających równolegle dwa, zupełnie różne wyglądy (nie mówię o możliwości zmiany detali, opcji wyświetlania - mam na myśli cały odrębny wygląd gry)? To, że u nas coś takiego funkcjonowało, było rzeczą dość osobliwą. Fajną, ale nietypową. Bonusem, który nie mógł trwać wiecznie, skoro z każdym tygodniem większy procent graczy korzystał z nowego wyglądu.
Nawet możliwość łatwego wrzucania pakietów graficznych nie jest standardem. My ją mamy, a to jednak warto też docenić.
 

Lord Piotr III

Pikinier
Wynik reakcji
0
Tak samo jak wszystkie inne światy - przez pakiety graficzne.

to poprosze o szablon ustawień z wczoraj a sobie sam go zmodyfikuję po swojemu


Ile znacie gier przeglądarkowych rozwijających równolegle dwa, zupełnie różne wyglądy (nie mówię o możliwości zmiany detali, opcji wyświetlania - mam na myśli cały odrębny wygląd gry)? To, że u nas coś takiego funkcjonowało, było rzeczą dość osobliwą. Fajną, ale nietypową. Bonusem, który nie mógł trwać wiecznie, skoro z każdym tygodniem większy procent graczy korzystał z nowego wyglądu.
Nawet możliwość łatwego wrzucania pakietów graficznych nie jest standardem. My ją mamy, a to jednak warto też docenić.
nie znam zadnej gry plemiona tez taka grą nie były bo stary wygląd nie byl rozwijany od dawna a jedynie byl opcja do zmiany naprawdę to nie jest obciązeniem dla serwera jak sobie tam lezy i 2 promile czy wiecej graczy sobie to wlączą
 

DeletedUser162365

Guest
Bo nie jest. Zrezygnowano z rozwijania dwóch, zupełnie odmiennych wyglądów, bo było to nieekonomiczne. Jeden z nich był użytkowany przez bardzo niewielki odsetek graczy, a trzeba było poświęcać czas na dostosowanie obu layoutów do każdej zmiany. Czas, który można spożytkować bardziej produktywnie.
Dlatego zapadła decyzja, że stary wygląd udostępnimy jako paczkę graficzną i plik css, a jego dalsze rozwijanie zostanie pozostawione osobom zainteresowanym. I w takiej też formie funkcjonuje od tego czasu - nie jest przez firmę rozwijany dalej.


Tak samo jak wszystkie inne światy - przez pakiety graficzne.


Ile znacie gier przeglądarkowych rozwijających równolegle dwa, zupełnie różne wyglądy (nie mówię o możliwości zmiany detali, opcji wyświetlania - mam na myśli cały odrębny wygląd gry)? To, że u nas coś takiego funkcjonowało, było rzeczą dość osobliwą. Fajną, ale nietypową. Bonusem, który nie mógł trwać wiecznie, skoro z każdym tygodniem większy procent graczy korzystał z nowego wyglądu.
Nawet możliwość łatwego wrzucania pakietów graficznych nie jest standardem. My ją mamy, a to jednak warto też docenić.

To weź zapodaj jakiś pakiet Panie wielkie B jak Bujaj się.
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Lord Piotr III napisał:
to poprosze o szablon ustawień z wczoraj a sobie sam go zmodyfikuję po swojemu
Css z wczoraj w porównaniu z dzisiejszym nie zawiera wielu zmian. Mimo to wczorajszy css uruchomiony w Plemionach dzisiaj nie będzie działał poprawnie. Jeżeli chcesz dostosowywać wygląd do swoich preferencji, to sugeruję rozpocząć od tego, co jest dzisiaj, bo przynajmniej będziesz zaczynać od czegoś co działa.

zaremb17 napisał:
To weź zapodaj jakiś pakiet
Proponuję spojrzeć kilka postów w górę. Dałem tam link do ogłoszenia, w którym znajduje się paczka z grafiką i plik css. Sądzę, że nie muszę ich tutaj przeklejać.
 

Lord Piotr III

Pikinier
Wynik reakcji
0
Css z wczoraj w porównaniu z dzisiejszym nie zawiera wielu zmian. Mimo to wczorajszy css uruchomiony w Plemionach dzisiaj nie będzie działał poprawnie. Jeżeli chcesz dostosowywać wygląd do swoich preferencji, to sugeruję rozpocząć od tego, co jest dzisiaj, bo przynajmniej będziesz zaczynać od czegoś co działa.

czy odpowiednia modyfikacja pliku css z dziś spowoduje przeniesienie guzików na właściwe (stare) miejsce
nie chce modyfikować wyglądu guzika a jedynie jego położenie

link do pliku css z dziś poproszę
link do pliku css z wczoraj poproszę
metodą na piechotę coś sam zaradzę
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ile znacie gier przeglądarkowych rozwijających równolegle dwa, zupełnie różne wyglądy (nie mówię o możliwości zmiany detali, opcji wyświetlania - mam na myśli cały odrębny wygląd gry)? To, że u nas coś takiego funkcjonowało, było rzeczą dość osobliwą. Fajną, ale nietypową. Bonusem, który nie mógł trwać wiecznie, skoro z każdym tygodniem większy procent graczy korzystał z nowego wyglądu.
Nawet możliwość łatwego wrzucania pakietów graficznych nie jest standardem. My ją mamy, a to jednak warto też docenić.

Ależ mój drogi, to własnie było Waszym największym atutem i wyróżniało Was na rynku cukierkowego chłamu. Dzięki takiej koncepcji tak wielu graczy związało się z Wami na tak długo, inwestują poprzez premium i wspomagali rozwój tej gry poprzez pomysły i samodzielnie napisane skrypty.

Przypomnij sobie czasy, gdy trzeba było ręcznie robić rekrutację i skrypty do rekrutacji masowej. Ile gotowych rozwiązań dzięki graczom i ich pomysłom wdrożyliście do rozszerzeń premium.
Skrypty graczy wielokrotnie biły na głowę rozwiązania proponowane przez same Inno.

Ja doceniam, że mogę sobie wgrać pakiety graficzne, nie wierzę jednak, że taka firma nie może pozwolić sobie na utrzymanie ,,skórek" do gry do pobrania przy premium, bo gracze Wam gotowce podsyłają.

Wspomniałeś, że z każdym tygodniem większy procent graczy korzystał z nowego wyglądu. Opcje są dwie:
1. Zupełnie nowi gracze, którzy nie mieli możliwości porównania
2. Gracze nie kupują premium i są tym samym skazani na nowy wygląd.

Może warto gdybyście zrobili ankietę, która dałaby odpowiedzi co do struktury graczy.

1. Od kiedy grają (staż na plemionach, wiek)
2. Czy mają premium
3. Jaki styl preferują

Mielibyście szybkie badanie, a wtedy łatwiej określić grupę docelową, która jest dochodowa dla firmy i poprawki prowadzić w tym kierunku ;) No chyba, że grupą docelową stanie się pokolenie Hello Kitty, to mapa będzie różowa :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser90103

Guest
Pamiętam, jak za komuny biegałem do piekarni po chleb, gdy zabrakło go w sklepie. Był pachnący, naturalny i w ogóle cudowny. Przyszły lata '90 dzikiego pseudokapitalizmu. Majątek przechodził w ręce prywatne. Piekarzom przestało opłacać się piec tradycyjny chleb bo to długo i tyle mąki i w ogóle bez sensu. Pojawiły się w tym czasie tzw. "polepszacze". Chleb na początku zainteresował ludzi bo był delikatny. Później zauważono, że następnego dnia robi się z niego kluska nie nadająca się do niczego innego niż do kosza. Nieco później pojawił sie w sklepach "chleb" paczkowany. Śliczne opakowania w środku kompletna klapa.
Długo trzeba było czekać na powrót prawdziwego chleba. Jednak w cenie, która odstrasza bardzo wielu konsumentów.

I to jest esencja kapitalizmu: Musi się opłacać. Jeśli nie mamy produktu dla ubogich, trzeba zapakować syf w kolorowe opakowanie, które przekona ich oczy a wraz z nimi ich mózg, że dostają cud.

Jak ma się to do plemion?

Plemiona to specyficzna gra, przynajmniej taką była do czasu rozpoczęcia zmian związanych z ograniczaniem rozgrywki, płatnościami dodatkowymi premium i ostanimi dwiema dotyczącymi interface-u - ponoć kosmetycznymi, choć to opinia osób, które nie mogą być obiektywne.

Dziś zamiast zapłacić ludziom od skryptów aby poprawili niektóre buble, zatrudniają sztab grafików aby rozszerzali "target" poprzez dostosowanie grafiki do dziesiejszych standardów, nie dbając o opinię "starych" uzytkowników.
Nie ma potrzeby dbać o ich opinię, ponieważ statystyki są dostępne i wykażą z pełną dokładnością czy testowanie ich cierpliwości może przebiegac dalej, czy też należy zwolnić tempo.

Tak naprawdę naszą cierpliwość przetestowano skutecznie i bezboleśnie w poprzedniej "aktualizacji" usuwając starą wersję graficzną. Teraz to jest wyłącznie ciąg dalszy planowanych działań i jeśli sądzicie, że na tym poprzestaną to możecie mydło z oczu zetrzeć.

Nie mam uwag. "Aktualizacja" wyśmienita. Łatwiej byłoby mi wymienić rzeczy, które mi się podobają.
Oczywiście administratorzy nie mogą liczyć na moją empatię, która wyrażałaby się pochwałą zmian z punktu widzenia betatestera. Jestem klientem a nie betatesterem i nie odpowiem na pytanie: Czy spodoba się to potencjalnym klientom, którzy dziś mają lat 10 a jutro będą mieli 11 i być może zainteresują się plemionami.
 

czesio9999

Łucznik
Wynik reakcji
1
Zmiany jak zmiany jednemu się podobają innemu nie...
Jednak nie przesadzajcie że jest tragicznie trochę się pozmieniało i tyle, kto pamięta ten wie że w historii były już większe zmiany i wszyscy się jednak odnaleźli.
Zmiana wyglądu wioski była dużo większą zmianą a już część graczy w ogóle nie wie że plemiona wyglądały tak:


plemiona1.jpg


Hehe tak poza tym to Plemię już wróciło na swoje dawne miejsce teraz czekam na Raporty i Wiadomości:D
 

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.403
Ależ mój drogi, to własnie było Waszym największym atutem i wyróżniało Was na rynku cukierkowego chłamu. Dzięki takiej koncepcji tak wielu graczy związało się z Wami na tak długo, inwestują poprzez premium i wspomagali rozwój tej gry poprzez pomysły i samodzielnie napisane skrypty.

Przypomnij sobie czasy, gdy trzeba było ręcznie robić rekrutację i skrypty do rekrutacji masowej. Ile gotowych rozwiązań dzięki graczom i ich pomysłom wdrożyliście do rozszerzeń premium.
Skrypty graczy wielokrotnie biły na głowę rozwiązania proponowane przez same Inno.

Ja doceniam, że mogę sobie wgrać pakiety graficzne, nie wierzę jednak, że taka firma nie może pozwolić sobie na utrzymanie ,,skórek" do gry do pobrania przy premium, bo gracze Wam gotowce podsyłają.

Wspomniałeś, że z każdym tygodniem większy procent graczy korzystał z nowego wyglądu. Opcje są dwie:
1. Zupełnie nowi gracze, którzy nie mieli możliwości porównania
2. Gracze nie kupują premium i są tym samym skazani na nowy wygląd.

Może warto gdybyście zrobili ankietę, która dałaby odpowiedzi co do struktury graczy.

1. Od kiedy grają (staż na plemionach, wiek)
2. Czy mają premium
3. Jaki styl preferują

Mielibyście szybkie badanie, a wtedy łatwiej określić grupę docelową, która jest dochodowa dla firmy i poprawki prowadzić w tym kierunku ;) No chyba, że grupą docelową stanie się pokolenie Hello Kitty, to mapa będzie różowa :D

Inus bardzo dobrze to ujelas,ankieta powinna byc najpierw.Popieram Cie calkowicie,juz gracz sie w ogole nie liczy.Po ostatniej aktualizacji ,ile musielismy sie zmagac z czerwonoscia,dzieki szacikowi pozbylismy sie tego.A tu kolejna aktualizacja,ehhhh.
 

DeletedUser69623

Guest
-przeniesienie guziczków mapy i notatki na (-), najrzadziej używanym guziczkiem jest premium
-profile (+)
-czarna lista (+)
-ranking (+) ale grafika mocno przesadzona, symbole nieproporcjonalnie duże.

Argumentacja odnośnie zmiany guziczków (wygoda dla nowych graczy) nie logiczna i trąci arogancją w stosunku do starych graczy.
 

DeletedUser177140

Guest
Wcześniej myślałam, że jestem uzależniona od tej gry po tej aktualizacji wiem, że nie i to jest jedyny plus. Chociaż wydałam na ta grę mnóstwo pieniędzy to nie chce mi się teraz grać, wszystko zostało wywrócone do góry nogami, nic więcej, zero korzyści :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry