Wersja 7.4 - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser160279

Guest
Bryfft pisał w dziale o 55 że nie wyurobią się we wrześniu więc można z tego wywnisoskować że będzie na początku/w połowie października...

Wiem czytałem ale pozostaje tez opcja ze pod koniec^^ hehe skoro maja testowac na specjalu, to jednak troche musi czasu minac by to przetestowac czy zdalo egzamin.
 

DeletedUser

Guest
Wiem czytałem ale pozostaje tez opcja ze pod koniec^^ hehe skoro maja testowac na specjalu, to jednak troche musi czasu minac by to przetestowac czy zdalo egzamin.

Bo wląsnie jakoś tak nieprecyzjyjnie piszą... z niektórych wypowiedzi mozna wywnoskować że i 55 może wystartować podczas trwania specka...
 

DeletedUser160279

Guest
To na jakiej podstawie zostana wyciagniete wnioski? w sparwie tego wzoru na ograniczenie farmienie??
Chyba ze chodzi im jedynie o sprawy techniczne i to właśnie będą testować czy nie wystąpi jakiś problem.
 

ShowMeFlow

Zwiadowca
Wynik reakcji
31
Coby nie mówić - na świecie 52 mnożnik ten wynosi ZERO i wyjątkowo dużo osób sobie ten świat chwali, dopytując się o kolejny z takimi samymi ustawieniami...

Z jednym ale. Na 52św v=2 a z tego co było pisane nie wynika, iż 55św ma mieć zwiększoną prędkość. Jeśli natomiast wyniesie ona co najmniej 1.6 wtedy twój argument będzie trafny.
Co prawda ciocia matematyka nie jest moją najmocniejszą stroną, ale spójrzmy choćby na takie proste kalkulacje:


1) Opcja prędkość 2, bez farmienia.

Po 30dniach gry:
Surowce z farmingu=0
Surowce z eko=4800*24h*3=345,600
Łącznie~346k

Po 120dniach gry:
Surowce z farmingu=0
Surowce z eko=4800*24h*3*70(wiosek)=24.192.000
Łącznie~24kk

2) Opcja prędkość 1,ograniczenie farmienia (dni_na_świecie + liczba_posiadanych_wiosek) * 1000

Po 30dniach gry:
Surowce z farmingu=(30+1)*1000=31k
Surowce z eko=2400*24*3=172,800
Łącznie~204k

Po 120dniach gry:
Surowce z farmingu=(120+70)*1000=190.000
Surowce z eko=2400*24*3*70=12.096.000
Łącznie~12kk

Oczywiście wykres jest rosnący względem czasu rozgrywki na niekorzyść opcji 2 jeśli chodzi o dostarczane surowce a co za tym idzie dynamikę gry. Co więcej są to tylko suche liczby, co do końca nie odzwierciedla różnicy. Choćby sam fakt, iż na świecie z brakiem farmienia, gracze jeszcze prężniej dążą do rozbudowy eko, co za tym idzie przejmując nową wioskę mamy eko na wyższym poziomie czyli w szybszym tempie "koło" się rozpędza niźli w opcji 2.

Jeśli machnąłem się w obliczeniach to śmiało piszcie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Troszkę źle jest to policzone w opcji 2

Po 30dniach gry:
Surowce z farmingu=(30+1)*1000=31k

To są surowce tylko z 31 dnia gry, jeżeli chcesz policzyć maksymalną ilość surków wyfarmionych w ciągu miesiąca to trzeba każdy dzień do siebie dodać mianowicie:

1 dzień - (1+1)*1000=2k
2 dzień - (2+1)*1000=3k
3 dzień - (3+1)*1000=4k

Po 3 dniach mamy już wyfarmione 9k sury.

Itd.

Także większe korzyści przynosi jednak ograniczone farmienie, ale aspekt o którym pisałeś, czyli większe eko po przejęciu i dynamika też trzeba wziąć pod uwagę.
 

ShowMeFlow

Zwiadowca
Wynik reakcji
31
Troszkę źle jest to policzone w opcji 2

Po 30dniach gry:
Surowce z farmingu=(30+1)*1000=31k

To są surowce tylko z 31 dnia gry, jeżeli chcesz policzyć maksymalną ilość surków wyfarmionych w ciągu miesiąca to trzeba każdy dzień do siebie dodać mianowicie:

1 dzień - (1+1)*1000=2k
2 dzień - (2+1)*1000=3k
3 dzień - (3+1)*1000=4k

Po 3 dniach mamy już wyfarmione 9k sury.

Itd.

Także większe korzyści przynosi jednak ograniczone farmienie, ale aspekt o którym pisałeś, czyli większe eko po przejęciu i dynamika też trzeba wziąć pod uwagę.

Oczywiście, że tylko z jednego dnia. Tutaj jednak mam na celu wykazanie, że w danym momencie gry dostarczana jest taka ilość surowców. Oczywiście w opcji 1 jak i 2 jest tak samo. Trochę źle mnie zrozumiałeś albo nieuważnie czytałeś;)

Jeśli natomiast miałbym liczyć twoim sposobem, to na ogóle różnica byłaby zdecydowanie większa na niekorzyść opcji z ograniczeniem farmienia rzecz jasna.
 

DeletedUser

Guest
To najwyraźniej źle zrozumiałem, bo zawsze czytam dokładnie;)
W każdym razie czekamy na kombinację św 55. Może prędkość 1.6 i ograniczenie farmienia? Ot, taka mała niespodzianka:)
 

DeletedUser

Guest
Jeszcze do tego wybór kierunku i bez kościoła. Może admini pójdą nam na rękę??
 

DeletedUser134004

Guest
Jak najbardziej +, no-lify nie będą miały takiej przewagi ;)
 

DeletedUser

Guest
Zobaczymy, gdy pojawi się info na głównej będą dopiero szczegółowe parametry.
 

DeletedUser123073

Guest
Wątpię,że 1.6 chociaż osobiście nie miałbym nic przeciwko...skoro nie dadzą ostro farmić to chociaż niech wojo szybko chodzi :)
 

DeletedUser

Guest
Witam. Chciałbym spytać o wzór, według którego obliczany jest limit farmienia na 61 świecie?
 

DeletedUser

Guest
Masz w ustawieniach świata napisane:

Farmienie: ograniczone, wg wzoru (dni_na_świecie + liczba_posiadanych_wiosek) * 5000, jednak nie więcej niż 600000 na ostatnie 24h
 

DeletedUser

Guest
Mam pytanie nie odnośnie 7.4 ale też nawiązuje do chyba do wersji 7.X albo 8.X w której miało być wprowadzone takie coś jak chat dla plemienia/świata nie zostało to wprowadzone w tamtej wersji ze względu na problemy techniczne i miało być testowane Co się stało z chatem bo w tej wersji też się nie pojawił a wzmianki o nim są chyba mało aktualne zostanie kiedyś wprowadzony? (9.0?:) Czy został zarzucony ze względu na jakieś problemy techniczne lub inne sprawy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser159480

Guest
Właśnie.. ja mam podobe pytanie. Jest gdzieś rozpiska co będzie wprowadzone w wersji 8.0 lub nad czym obecnie pracujecie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry