Wersja 7.4 - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser159954

Guest
co do 'ograniczonego farmienia' moze byc to ciekawa opcja na nowym swiecie, trzeba bedzie 'troszke wiecej myslec' :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
- Przeszukiwanie rankingu przez wprowadzenie miejsca dalszego niż ostatnie na liście przeniesie teraz na ostatnią stronę rankingu, która zawiera graczy.

Naprawdę mała zmiana ; D Ogólnie to nawet dobre poprawki ;]
 

DeletedUser160153

Guest
ograniczenia farmienia.. beznadzieja :) większość dobrych graczy utrzymuje się z częstego i dużego farmienia.. mialem zamiar grac z kolegami na nowym św, a tu taka niespodzianka... ;/
 

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem o co chodzi z tym 'ograniczonym farmieniem' te 1000 to jest możliwosć tysiąca ataków czy tysiaca surki?
 

DeletedUser

Guest
1000 to zwykły mnożnik, dla przykładu:

Ilość dni: 5
Liczba wiosek: 1

(5 + 1) * 1000 = 6k surków możliwych do zdobycia.

Właściwie bez większych zmian, poczekajmy na wersję 8.0 i na to, co nowego przyniesie ;)
 

DeletedUser160155

Guest
dla mnie to ograniczenie farmienia jest bez sensu większość dobrych graczy nie będzie się mogła szybko rozwijać:(

bo będzie musiała wybierać między budowaniem kopalni a robieniem wojska bo jedno będzie wykluczało drugie niestety
 

DeletedUser113653

Guest
Wersja 7.4 będzie ostatnią prawdopodobnie i zaraz po niej 8.0?
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to ten pomysł z ograniczeniem farmingu jest zły:(
według mnie powinno zostać tak jak jest myślę iż nikomu to nie przeszkadza;p
 

DeletedUser113761

Guest
Przeczytałem to kilka razy i dalej nie mogę uwierzyć...
To ograniczenie farmienia to jakieś szaleństwo. Ta gra schodzi na psy...

Zbieranie na szlachcica przez kilka dni, wojska jak na lekarstwo... super! gratuluję pomysłodawcy...
 

Hoka Hey

Łucznik
Wynik reakcji
9
To napewno będzie jako urozmaicenie raz na kilka światów więc grać nie będziesz musiał, co za problem zagrasz sobie na takim świecie gdzie można farmić miliony surki a niektórym napewno spodoba się ograniczenie.
 

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
395
Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że na etapie 30 wiosek i 90 dniach trwania serwera, gracz będzie mógł wyfarmć prawie 1,5 miliona, gdzie na 53 serwerze ilośc surki dochodzi do 10 milionów. Jest to nieadekwatne do obecnego stopnia rozwoju gry.
 

DeletedUser157172

Guest
pozdrawiam i nie zagram już na wolnym świecie .....



ciekawe co jeszcze wymyślicie ?

reguła zagrody ma być ...
świat bez farmienia jest ...
a może świat bez przejmowania jeszcze będzie ?

przesadzacie ostro już ... nowe zmiany są badziewne i utrudniają grę dobrym graczą ...
 

DeletedUser154089

Guest
Moim zdaniem ten mnożnik 1000 na samym początku powinien by o wiele większy a potem z czasem gry powoli zmniejszany.
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
A dlaczego ograniczenie farmienia utrudnia grę "dobrym graczom"? Czy na pewno niektórzy tutaj komentujący mają dobre pojęcie jaki gracz jest naprawdę dobry? Czy lepszy gracz to taki, który więcej farmi, czy taki, który tą samą surką potrafi mądrzej zarządzać?
IMO ograniczenie farmienia promuje myślenie zamiast czystej aktywności (ew. farmienia w inne, niekoniecznie dozwolone, sposoby).
 

Hoka Hey

Łucznik
Wynik reakcji
9
pozdrawiam i nie zagram już na wolnym świecie .....



ciekawe co jeszcze wymyślicie ?

reguła zagrody ma być ...
świat bez farmienia jest ...
a może świat bez przejmowania jeszcze będzie ?

przesadzacie ostro już ... nowe zmiany są badziewne i utrudniają grę dobrym graczą ...

Bo co bocik nie da ci przewagi i siedzenie w kilku na jednym koncie?Oj biedny ty:)
 

DeletedUser

Guest
[...]nowe zmiany są badziewne i utrudniają grę dobrym graczą ...

Ogarnij emocje zanim coś napiszesz, gdyż Swoim postem sam udowadniasz jakim to jesteś dobrym "graczą"...

Poprawki małe, ale ciekawe. Ktoś wcześniej już o to pytał, ale odpowiedzi nie zauważyłem, więc zapytam i ja. Czy to ostatni update przez wersją 8?
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Ktoś wcześniej już o to pytał, ale odpowiedzi nie zauważyłem, więc zapytam i ja. Czy to ostatni update przez wersją 8?

Tak, jest napisane w ogłoszeniu, że jest to takie przygotowanie gruntu pod 8.0. Prawdopodobnie nie będzie wersji 7.5.
 

DeletedUser

Guest
A dlaczego ograniczenie farmienia utrudnia grę "dobrym graczom"? Czy na pewno niektórzy tutaj komentujący mają dobre pojęcie jaki gracz jest naprawdę dobry? Czy lepszy gracz to taki, który więcej farmi, czy taki, który tą samą surką potrafi mądrzej zarządzać?
IMO ograniczenie farmienia promuje myślenie zamiast czystej aktywności (ew. farmienia w inne, niekoniecznie dozwolone, sposoby).

Aby zachować obiektywność, muszę się zgodzić z Bryfftem. :)
Pisanie o dobrych graczach, którzy są dobrzy dlatego, że siedzą non stop przed kompem, jest nieco śmieszne. ;)
Jeśli chcemy nazywać tę grę grą strategiczną, to zmianę oceniam pozytywnie.
I muszę przyznać, że za tę zmianę duży szacunek dla twórców gry, bo to z pewnością zniechęci sporo graczków, a dla chcących się BAWIĆ (a nie maniaczyć), zwiększy poziom rozrywki. ;) Jeśli w tę stronę mają iść udoskonalenia gry, to życzę powodzenia. ;)

Ode mnie tylko jedna uwaga. Zamiast "ilość dni na świecie", dałbym "ilość dni od rozpoczęcia gry od nowa" - pierwszą myślą jaka mi przyszła do głowy było, że zarejestruję się ze startem serwera i po tygodniu zacznę od nowa, mogąc farmić 4 razy więcej od okolicy, co mi pozwoli się rozwinąć kilka razy szybciej. ;) Dlatego powinno być to ograniczenie, aby gra miała sens. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry