Wersja 7.0 - pełna lista zmian - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser37348

Guest
Na poważnie fakt ... każdy może mieć swoje zdanie o nowej wersji aczkolwiek nie możesz zaprzeczyć, że owa wersja jest gorsza od poprzedniej ?
Tjaaa... Każdy może mieć swoje zdanie, pod warunkiem że będzie takie samo jak moje. :rolleyes:
 

DeletedUser134004

Guest
A widzisz. Ta zmiana to ukłon w stronę nowych graczy, nowy układ menu faktycznie jest bardziej intuicyjny.
Starym graczom, którzy przez kilka dobrych lat się przyzwyczaili do starego układu menu się ta zmiana nie spodobała, co jest oczywiste, bo trzeba jakiś czas spędzić, żeby się znów przyzwyczaić do nowego. Jeśli ktoś woli menu jednak nie zmieniać, jest skrypt, który przywróci poprzednie ustawienia. Łatwiej ustawić skrypt starym wyjadaczom, którzy wiedzą co i jak, niż gubić się w menu nowym graczom, którzy w większości innych gier mają podobne ustawienia do tych w 7.0, a w Plemionach do 6.5 nagle były poodwracane.

A za KP płacą starzy czy nowi gracze? :)
 

DeletedUser63823

Guest
Dlatego, że zawsze wszystkie serwery muszą pracować na najnowszej wersji aplikacji? W tej kwestii nic się od ponad 4 lat nie zmieniło i jest to nawet zapisane w OWH, które wszyscy gracze akceptują w momencie zakładania konta.

to może zacznijcie od wymiany starych serwerów na nowsze , nie da się jeździć starą syreną po wymianie silnika z porsche

Świadczenie InnoGames polega na udostępnieniu gry w aktualnej wersji . Wszystkie gry oferowane przez InnoGames poddawane są stałej przeróbce i aktualizacji, aby zapewnić ich atrakcyjność dla maksymalnej grupy użytkowników.

pokaż mi tą atrakcyjność .... skoro chcecie ją zapewnić to róbcie coś w tym kierunku , bo po tej wersji to jakoś działa w odwrotnym kierunku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser95927

Guest
TRAGEDIA z tym nowym interfejsem!!!!!

ludzie, wroccie do klasycznych plemion...po co takie zmiany? zmiany ogolnie ok...ale ta oprawa graficzna? wielka wtopa jak dla mnie i dla calego 42 swiata!!
 

DeletedUser

Guest
Dlatego, że zawsze wszystkie serwery muszą pracować na najnowszej wersji aplikacji? W tej kwestii nic się od ponad 4 lat nie zmieniło i jest to nawet zapisane w OWH, które wszyscy gracze akceptują w momencie zakładania konta. Zacytuję:

Rozumiem, ale tak jak my staramy się walczyć słownie z Wami w postaci dyskusji na temat aktualizacji i wyrażaniu swych opinii (zazwyczaj negatywnych w stosunku do wprowadzanych zmian, bo zwykle wypowiadają się Ci których bulwersują zmiany), tak Wy moglibyście też za nami się próbować wstawić mocniej. I próbować wytłumaczyć to tym wyżej (Niemcom, właścicielom czy osobom odpowiedzialnym za to). Nie twierdzę, że tego nie robicie, bo nie wszystko zawsze wprowadzacie jak piszecie sami, mimo iż w innych krajach są takie rzeczy wprowadzane. Ale spróbujcie im to wytłumaczyć z naszego punktu widzenia. Przecież jest ewidentnym faktem, że zmiany które teraz wprowadzono na zamkniętych już światach są negatywne w skutkach. Nikt tam nie zacznie grać, bo nie może, a jakiś odsetek ludzi z niezadowolenia na pewno przestanie grać, bądź płacić za KP.
A jestem pewien, iż dało by się takich zmian uniknąć, bo inaczej też menadżer, czy pospolite ruszenie było by wgrane wszędzie z nową aplikacją, więc niektóre elementy tej nowej aplikacji można by też jeszcze chyba zmienić (czytaj: pozostawić bez zmian w stosunku do poprzedniej wersji).

Rozumiem w pewnym sensie Was, że jesteście pod wyższą kontrola i robicie co Wam każą, ale możecie starać się reprezentować nasze zdanie i walczyć o to by jak najwięcej osób grało z zadowoleniem na każdym świecie, nawet tym najstarszym :)
 

DeletedUser37348

Guest
W zasadzie w tej wersji nie powinni placic ani ci ani tamci.
Gra muli przy wiekszej ilosci wiosek wiec nie powinno sie grac do wiecej niz 20 wiosek, a przy tylu wioskach KP nie jest niezbedne.

Przy moich aktualnie 323 wsiach nie widzę jakiejkolwiek różnicy w szybkości działania, mapa ładuje się nawet szybciej.
Aha, net mam 1Mb, więc bajki o kosmicznym internecie teamu nadal pozostają jedynie bajkami :)
 

DeletedUser63823

Guest
Sqpek ..dobrze piszesz tylko dlaczego tak delikatnie ?? przecież wiadomo że moją wielkie g... do powiedzenia jak im każą tak robią, a odpisując nam próbują trzymać fason . Czekałem aż któryś z nich do tego się przyzna , tak jak to w końcu przyznali po wielkiej burzliwej konfrontacji z nami po podwyżkach KP.
Także panowie i panie nie ma co prowadzic tej jednostronnej dyskusji, która i tak nic nowego nie wniesie ani teraz ani na przyszłość.
Trzeba po prostu próbować na tym czymś dalej jokoś grac a jak nie da się to do widzenia i tyle , nie ma sensu się męczyć na czymś co miało być przyjemnością a tym bardziej jeszcze za to płacąc

Pozdrawiam wszystkich zniechęconych
Przemysł -Przemko ś25
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.006
Rozumiem, ale tak jak my staramy się walczyć słownie z Wami w postaci dyskusji na temat aktualizacji i wyrażaniu swych opinii (zazwyczaj negatywnych w stosunku do wprowadzanych zmian, bo zwykle wypowiadają się Ci których bulwersują zmiany), tak Wy moglibyście też za nami się próbować wstawić mocniej. I próbować wytłumaczyć to tym wyżej (Niemcom, właścicielom czy osobom odpowiedzialnym za to). Nie twierdzę, że tego nie robicie, bo nie wszystko zawsze wprowadzacie jak piszecie sami, mimo iż w innych krajach są takie rzeczy wprowadzane. Ale spróbujcie im to wytłumaczyć z naszego punktu widzenia. (...)
Rozumiem w pewnym sensie Was, że jesteście pod wyższą kontrola i robicie co Wam każą, ale możecie starać się reprezentować nasze zdanie i walczyć o to by jak najwięcej osób grało z zadowoleniem na każdym świecie, nawet tym najstarszym :)

Ponieważ napisałeś ładnego wyważonego posta, to postaram się zrewanżować tym samym. :)
Przede wszystkim zacznę od sprostowania tego, co niektórzy sobie wyobrażają na temat struktury organizacyjnej w InnoGames - wbrew ogólnej opinii nie składa się ona ze złych Niemców i biednych Polaków okładanych przez nich batami... Nie, Product Managerem gry Plemiona (czyli osobą odpowiedzialną za ten projekt we wszystkich jego kilkudziesięciu wersjach językowych) jest obecnie Szwed, zaś (jak niektórzy może wiedzą) jeszcze parę lat temu była nim Polka :) Ale zostańmy przy Szwedzie - nie jest to dla nas (polskich opiekunów projektu) osoba anonimowa, tajemniczy guru, który przez swoich posłańców wydaje nam rozkazy a na dźwięk jego imienia ze strachu dostajemy ataków histerii. Nie, to jest osoba z którą jesteśmy w ciągłym kontakcie, na co dzień z nią rozmawiamy i na bieżąco informujemy o sytuacji na Plemiona.pl. Również na bieżąco przygotowujemy dla niej raporty, w których prezentujemy ostatnie wydarzenia, zwracamy uwagę na istniejące i potencjalne problemy, pytamy się o różne kwestie.
I nie inaczej jest także obecnie - na wczoraj przygotowywałem raport dotyczący wdrożenia wersji 7.0. I główną jego treścią były skargi zgłaszane przez graczy, dlatego też właśnie w czwartek to ja osobiście odpowiadałem na większość zgłoszeń do supportu w tej sprawie (mimo że mogliśmy pójść na łatwiznę, ustawić oficjalnego "gotowca" i kazać GO wklejać go wszystkim narzekającym) i dlatego osobiście prowokowałem niejedną osobę do swego rodzaju "kłótni"... bo gdy widziałem że rozmawiam z jakąś osobą w miarę rzeczową, to prosiłem by przestała marudzić że "ta wersja jest głupia zmieńcie to!!!" ale wypisała co KONKRETNIE jej nie odpowiada... I w ten właśnie sposób udało się wyłowić te najczęściej zgłaszane uwagi i stworzyć z tego listę postulatów polskich graczy... Która to znajduje się już w rękach Product Managera.
I tak samo wygląda to w innych krajach - przypomnę, że ta gra jest wydana w ok. 30 wersjach, opiekunowie KAŻDEJ z tych wersji również zgłaszają swoje uwagi i zapewne również przekazali to, co ICH gracze wypisują na temat nowej wersji.
Więc uspokoję - InnoGames jest na bieżąco z sytuacją w poszczególnych krajach, doskonale wie jakie są reakcje graczy (zresztą już po weekendzie czeka ich ostatnie i największe z wdrożeń - w Niemczech - więc będą widzieć to także w swoim ogródku). Jaka będzie riposta z ich strony? Raczej nie oczekiwałbym jakichś sensacyjnych ruchów na miarę wyłączenia tej wersji (przecież pochłonęła ona wiele miesięcy pracy wielu osób), ale może jakieś udoskonalenia do niej uda się wprowadzić... Czas pokaże :)
 

DeletedUser

Guest
Przy moich aktualnie 323 wsiach nie widzę jakiejkolwiek różnicy w szybkości działania, mapa ładuje się nawet szybciej.
Aha, net mam 1Mb, więc bajki o kosmicznym internecie teamu nadal pozostają jedynie bajkami :)
To sprobuj przy 600.
Tez przy necie 1Mb.

. Nie, to jest osoba z którą jesteśmy w ciągłym kontakcie, na co dzień z nią rozmawiamy i na bieżąco informujemy o sytuacji na Plemiona.pl.

A jaka to roznicva czy wasi Panowie to Szwed czy Niemiec?
I to oczywiste ze skladacie raporty[na bacznosc?] itd,w koncu musicie sie jakos wykazac,tylko jak widac oni maja was gleboko w powazaniu.POlska wersja jest zdaje sie druga po niemieckiej jesli chodzi o wielkosc,ale tylko jesli chodzi o wielkosc.
Co do tego ze chwalicie sie ze dzieki nowym wersjom plemiona sie rozwijaja,ja tu widze odwrotnosc,tracicie graczy,rynek,pieniadze,cofacie sie.
Czy na pewno zmiany ida w dobrym kierunku,czy gracze chca tego?
Po liczbie graczy widac ze nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser154920

Guest
Grrrr :/

Poczekamy.
Dobrze że wkońcu dostrzegliście że jest nam ciężko i nie dajemy sobie rady z nowym stylem.

Ciekaw jestem czy na innych wersjach (tych 30) też tak wszyscy negatywnie opiniują, bo my Polacy to już w krwi mamy narzekanie i sobie chłamu nie damy wsadzić ;)
 

DeletedUser

Guest
Przy moich aktualnie 323 wsiach nie widzę jakiejkolwiek różnicy w szybkości działania, mapa ładuje się nawet szybciej.
Aha, net mam 1Mb, więc bajki o kosmicznym internecie teamu nadal pozostają jedynie bajkami :)

Jak się ma ponad 2500 wiosek widać wyraźne spowolnienie :) nawet po wdrożeniu chyba wszystkich możliwych ustawień i skryptów niwelujących jak tylko się da nowe funkcje aktualizacji 7.0

Wcześniej też niektóre przeglądy spowolnione były (nie powiem że nie bo przy coraz to większej ilości wiadome jest że coraz wolniej będzie to chodziło), ale teraz trochę bardziej spowolniło, częściej i na kilka sekund dłużej potrafi się coś przyciąć. W większości przeglądów i tak maksymalnie jest 1000 wiosek na stronę, ale przykładowo przy wybijaniu monet tego ograniczenia nie ma, wiec załadowanie 2500 wiosek trwa dłużej.

A tak swoja drogą to w końcu w którejś aktualizacji byście mogli wprowadzić w pałacu przy masowym wybijaniu monet (opcja przy KP) aby u dołu strony dało się ograniczyć ilość pokazywanych wiosek na stronie (tak jak to jest w rozkazach, przeglądach wojsk, itp.). Bo teraz jest albo po 25 (na każdą stronę, czyli w moim przypadku ponad 100 stron :( będzie), albo wszystkie, a wszystkie to się strasznie długo ładują. Mogła by być opcja z ustawieniem po 200, 500, czy 1000 na stronę :) Wiem, że można grupami, ale jak się ma 2500 wiosek przeszło i posiada się wioski na ponad 50 kontynentach na mapie, oraz posiada się grupy wiosek na kilku frontach to tych grup jest co nie miara, więc naklikać się wraz trzeba, albo czekać aż załaduje te 2500 wiosek na raz :(



kmic dziękuję za wyjaśnienie. Mam nadzieję, że nasze skargi coś dadzą i będzie w przyszłości jakaś możliwość wyboru starszej wersji i nowszej (przynajmniej dla szaty graficznej i ogólnych opcji wyglądu, menu, itp.) bez konieczności szukania ustawień przeróżnych i używania skryptów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Minus skryptów jest taki że spowalniają trochę przeglądarkę. Przynajmniej u mnie. :(
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Deemo napisał:
A jaka to roznicva czy wasi Panowie to Szwed czy Niemiec?
I to oczywiste ze skladacie raporty[na bacznosc?] itd,w koncu musicie sie jakos wykazac,tylko jak widac oni maja was gleboko w powazaniu.
Pracowałeś gdzieś kiedykolwiek? Podejście wskazuje że albo nie (więc Twoje typowo dziecięce spojrzenie na świat nie dziwi), albo masz własną firmę (brawo) i odpowiadasz sam przed sobą oraz masz ostatnie słowo we wszelkich decyzjach (ale wtedy to dziwne, bo powinieneś być minimalnie ogarnięty w zasadach funkcjonowania przedsiębiorstw).

Deemo napisał:
POlska wersja jest zdaje sie druga po niemieckiej jesli chodzi o wielkosc,ale tylko jesli chodzi o wielkosc.
Polska jest pierwsza.

Deemo napisał:
Czy na pewno zmiany ida w dobrym kierunku,czy gracze chca tego? Po liczbie graczy widac ze nie.
Moim zdaniem widać, że tak. Bez zmian byłoby graczy pewnie z 80k. Zacytuję samego siebie (gdzieś z tego wątku): "Niestety niektórzy zdają się żyć ciągle w utopijnej końcówce 2007 i uporczywie nie chcą zauważyć potężnego wzrostu konkurencji na rynku oraz faktu, że "kto się nie rozwija, ten się cofa". No ale to już problem tylko tych osób...."
 

DeletedUser154920

Guest
Dobra już nie komentujmy tylko módlmy się żeby Ci wyżej pozmieniali trochę tą nową wersję.
 

DeletedUser63823

Guest
Moim zdaniem widać, że tak. Bez zmian byłoby graczy pewnie z 80k. Zacytuję samego siebie (gdzieś z tego wątku): "Niestety niektórzy zdają się żyć ciągle w utopijnej końcówce 2007 i uporczywie nie chcą zauważyć potężnego wzrostu konkurencji na rynku oraz faktu, że "kto się nie rozwija, ten się cofa". No ale to już problem tylko tych osób...."


a może po prostu za drodzy jesteście
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem gdzie to napisać , ale zauważyłem że jest błąd przy odznaczeniu Człowiek interesu (Drewno - Stopień 1) b o pisze Wymieniłeś towary na rynku już azy! a powinno pisać ile razy się wymieniło tam chyba 25 jest albo coś takiego... Tak przynajmniej mam na św.45 ..
 

DeletedUser95395

Guest
Tjaaa... Każdy może mieć swoje zdanie, pod warunkiem że będzie takie samo jak moje. :rolleyes:

Pisząc tego posta nie kierowałem się jedną z maksym pewnej znanej powieści "wszyscy są równi, niektórzy równiejsi"
Próbowałem wymusić kreatywną opinię.

Skoro w naszym kraju gra liczy największą ilość członków co również może aczkolwiek nie musi iść w parze z największymi dochodami dlaczego nie mamy zdania ?
Owszem przedstawiliście postulaty co nas najbardziej drażni.
Faktem niezaprzeczalnym jest to, że kilka opcji jak np wypowiadanie wojny jest przydatne.
Nie można ich było wprowadzić (na starych światach) bez robienia misz maszu w interfejsie ?
Fakt przez kilka miesięcy było to opracowywane, Ino opłaciło ludzi to też raczej już nie wróci do starych rozwiązań.
Jeśli możecie, przekażcie im ode mnie "odznaczenie" (takie jak z plemion) za największą wtopę pieniędzy ;)

Kwestia rozbija się tylko i wyłącznie o tę grafikę i przestawione butony.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
JAK SIĘ WYŁĄCZA TĘ CAŁĄ "NOCNĄ MAPĘ"? CO TO W OGÓLE JEST !!
 
Status
Zamknięty.
Do góry