Temat dla wybranych :P

Czy podoba Ci się pomysł?

  • Tak

    Głosy: 401 77,4%
  • Nie

    Głosy: 74 14,3%
  • Do dopracowania

    Głosy: 43 8,3%

  • W sumie głosujących
    518
Status
Zamknięty.

DeletedUser150419

Guest
Wg mnie kolejna zbędna opcja, która tylko zaśmieca grę.
Można przecież napisać grupową do ludzi z plemienia wypisując w ,,Do'' ich nicki w taki sposób: xxx;xxx2;xxx3
 

DeletedUser55562

Guest
Opcja która za śmieci tylko grę.

Dużo sprawniej akcję można uzgadniać po za plemionami na różnego rodzaju czatach czy komunikatorach.
Nie oszukujmy się, każde szanujące się plemię omawia akcje i sprawy plemienia na skype bo tak jest wygodniej.
Cele rozsyła się na PW, każdy dostaje tylko swoje. W dzień akcji wygodniej wymieniać się raportami pomiędzy sobą niż wklejać je na forum co uważam za bezsens, który tylko zmniejsza skuteczność atakujących :cool:
 

DeletedUser

Guest
I po co komplikować sprawe i robić to w "zewnętrzych narzędziach" (nie wszyscy używają skype'a) jakby można to robić używając forum, które do tego właśnie służy. Forum w grze nie powinno być tylko używane jako karczma ale służyć wszystkim aspektom gry. Ja osobiście promuje opcję przydzielania graczy do zakładek a nie pojedyńczych tematów - co według mnie jest prostrze i naturalniejsze oraz tak naprawdę upraszcza forum dla szeregowego gracza. Ale lepszy rydz niż nic dlatego też popieram tą propozycję.
 

DeletedUser

Guest
To jest forum plemienne czy kilku wybranych graczy? Jak nie ufasz współplemieńcom to wyproś i po sprawie.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest świetny. Chociaż wolałbym zakładki z ustawieniem dostępu graczy niż pojedyncze tematy.

Bardzo często organizuję akcje z 3-4 graczami i tak zakładka byłaby super przydatna bo ustawianie wszystkiego na priv jest jednak bardzo uciążliwe.

Dla mnie taka opcja to byłby największy hit.
 

DeletedUser88268

Guest
Grupy graczy

Są takie informacje na plemiennym forum które powinny być dostępne dla jednych ZAUFANYCH ale niedostępne dla innych ZAUFANYCH w związku z tym powinna być dostępna opcja wyboru poszczególnych graczy mających dostęp do danego działu forum, ale żeby było prościej i łatwiej to można by wprowadzić wzorem grupowania wiosek w koncie premium możliwość grupowania graczy w plemieniu. Działały by to tak że w w ramach plemienia można by tworzyć grupy graczy według uznania władzy plemiennej i każdy gracz w plemieniu mógłby być w dowolnych grupach (niekoniecznie w jednej tak samo jak jedna wioska może być przyporządkowana do większej ilości grup). Oprócz grup „stałych” które są w pełni zależne tylko od administratorów plemienia mogły by być też grupy „luźne” które były by tworzone przez administratorów ale każdy gracz sam by decydował czy należeć do którejś z tych grup „luźnych”. Dzięki pogrupowaniu graczy łatwiejszy był by wybór osób które mają mieć dostęp do danego działu lub tematu na forum - przy tworzeniu tematu kub działu nie wybierało by się z kilkuset graczy którzy mają mieć dostęp a którzy nie ale wybierało by się z pośród kilku lub kilkunastu grup. Na wszelki wypadek przydałaby się opcja wykluczenia grupy. Np plemię zamierza przeprowadzić atak na wschód i umieszcza na forum dział lub temat przeznaczony tylko dla graczy z grupy „Rubież wschodnia” ale w tej grupie jest też gracz który jest też przypisany do ukrytej grupy „podejrzani o szpiegostwo”. Zaznaczenie przy wiadomości opcji „wiadomość niedostępna dla grup...” i wybranie grupy „podejrzani o szpiegostwo” skutkowałoby tym że ten gracz chociaż jest w grupie rubież wschodnia to do tej wiadomości nie będzie miał dostępu.

Przy okazji forum przydało by się żeby na wybrane tematy wybrani gracze lub grupy nie mogli odpisywać a tylko czytać.
 

DeletedUser

Guest
A ja się nie zgadzam. Szpiegostwo to część tej gry i bez niego gra nie była by już taka ciekawa.

Poza tym w dobrym plemieniu powinni być sami zaufani, a nie zaufanych po prostu albo plemię by zjadało albo po prostu wypraszało.

nawet zaufana osoba może zdradzić ale cóż taki to urok tej gry.
 

DeletedUser88268

Guest
Szpiegostwo

A ja się nie zgadzam. Szpiegostwo to część tej gry i bez niego gra nie była by już taka ciekawa.

Poza tym w dobrym plemieniu powinni być sami zaufani, a nie zaufanych po prostu albo plemię by zjadało albo po prostu wypraszało.

nawet zaufana osoba może zdradzić ale cóż taki to urok tej gry.

Bez szpiegostwa nie była by ciekawa.... ??
Przecież takie zaawansowane funkcje forum nie wykluczają całkowicie szpiegostwa, więc nawet gdyby zaistniałoby w plemionach grupowanie graczy to szpiegostwo nadal by istniało a po za tym dostępność jakiś funkcji lub możliwości nie zmusza nikogo do korzystania z nich.

W dobrym plemieniu.... ??
Zanim się zbuduje dobre plemię to najpierw trzeba sprawdzić kto zasługuje na zaufanie a kto nie. Jeśli zaczynamy grę z kimś zaufanym to nawet jeśli wybierzemy ten sam kierunek na starcie gry to wcale nie musi oznaczać że nasze wioski będą blisko siebie lub nawet na tym samym kontynencie, wtedy trzeba budować plemię z tym co są w pobliżu i to ich trzeba sprawdzić.

Myślenie globalne....
Producent/realizator gry plemiona.pl oprócz tej gry prowadzi również inne gry i przedsięwzięcia które w mniejszym lub większym stopniu są oparte o te same lub podobne rozwiązania. Jeśli w grze plemiona uda im się stworzyć możliwość grupowania graczy w plemionach i selekcji działów/tematów na forum w oparciu o grupowanie graczy to rozwiązanie to będzie można zastosować również w innych grach a także w projektach komercyjnych z których są realne zyski.
 

DeletedUser153024

Guest
Trzeba robić dobre plemiona a nie lamy. :)To szpiegów nie będzie :)
 

DeletedUser

Guest
według mnie to zupełnie nie potrzebne to samo można zrobić za pomocą ukrytego forum oraz forum dla zaufanych więc poco jeszcze coś takiego
 

DeletedUser112810

Guest
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł z tą funkcją.

W sam raz da organizowanie ataków w grupie... PW jednak jest uciążliwe niby można grupowe wysyłać, ale jednak
dobierając sobie ekipe 5-8 graczy z sąsiedztwa i dając dostęp do danej zakładki wykluczamy spam pozostałych członków plemienia, ograniczamy dostep niewpenym członkom.
Jednak nie zawsze się da określić kto jest szpiegiem.
Do takiej zakładki powinni mieć dostęp tylko członkowie wybrani oraz niepodważalnie założyciel plemienia.

Moim zdaniem przydatna funkcja.
 

DeletedUser153359

Guest
nie przeczytałem całości (rady nie dałem) tylko 1 stronę może ten argument gdzieś się pojawił nie wiem ale cóż pomysł dobry lecz jego zastosowanie powinno być inne

dzięki temu można wybrać najbliższych członków gracza którego by się planowało zaatakować z nich utworzyć grupę która mogłaby się porozumiewać lepiej niż na pw do tego można by utworzyć na raz kilka takich grup i jedna drugiej by nie spamowały a szpieg nic by nie wiedział no chyba że byłby w jednej z grup ale to by było awet lepsze dla plemienia bo on by powiedział że tego a tego atakują a inne grupy atakowałby kto wie tego który wysłał wsparcie
 

DeletedUser

Guest
Takie coś się na pw załatwia, jedynie na forum można zmyślone akcje o innej godzinie po to aby wszystko na to przekierować więc potrzeby wprowadzania pomysłu nie ma.

Wiem że nie powinienem tej taktyki zdradzać bo wielu z was na to nie zasłużyło ale podałem argument dla którego nie trzeba tego wprowadzać.
 

DeletedUser93204

Guest
Jest juz podobna opcja "zaufany członek" dlatego na nie ...
 

DeletedUser

Guest
Wiecie nie rozumiem ludzi którzy nie argumentują swoich wypowiedzi
 
Status
Zamknięty.
Do góry