Temat dla wybranych :P

Czy podoba Ci się pomysł?

  • Tak

    Głosy: 401 77,4%
  • Nie

    Głosy: 74 14,3%
  • Do dopracowania

    Głosy: 43 8,3%

  • W sumie głosujących
    518
Status
Zamknięty.

DeletedUser91810

Guest
Witam każdy kto gra w plemieniu miał okazję wspólnie ze współplemieńcami atakować gracza i niektóre się nie udały bo w plemieniu był szpieg który ostrzegł wroga i po obstawiali mu wioski

Moją propozycją było by wprowadzenie takich tematów gdzie założyciel tematu będzie miał możliwość wyboru członków plemienia dla których ten temat będzie widoczny
beztytuu3.png

po czym będzie przekierowywało (tak jak np w grupach)
beztytuu4hr.png

Są zakładki dla zaufanych i ukryte ale nie każdy ma do tego dostęp dlatego można było by wprowadzić taką zmianę dla każdego żeby mógł wybrać osoby które biorą udział w atakach żeby szpieg nie miał dostępu. Żeby nie było bałaganu na forum te tematy mogłyby być niewidoczne dla innych lub tylko i wyłącznie za zgodą moderatora/administratora plemienia.

jest możliwość przydzielania graczom praw takich jak np: ukryte i zaufani (to jest to samo)

skorzystam z wypowiedzi omeen28
omeen28 napisał:
Zeby zbic argument ze przeciez jest forum dla zaufanych to powiem ze uwazam 'Forum dla zaufanych' za półśrodek i w zasadzie pomyłkę administratorów gry żę to wprowadzili. Jest to pewnego rodzaju funkcjonalna duplikacja forum ukrytego. Tworzenie działu i przypisywanie do niego ręcznie osób jest prostym, bardzo ogólnym mechanizmem, który ma szerokie spektrum zastosowań. Wiem jednakże że zaimplementowanie tego mechanizmu w grze oznaczać musiałoby wycofanie sie gry z mechanizmów forum ukrytego i forum zaufanych. Wycofywanie nie jest łatwe ze względu na dotychczasowe przyzwyczajenia ludzi. Na pewno takie coś wywołałoby falę zażartych dyskusji.

linki do screenów jak by nie wyświetliło :

1. http://img545.imageshack.us/img545/8673/beztytuu3.png
2. http://img689.imageshack.us/img689/7586/beztytuu4hr.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Widziałem identyczną propozycje w temacie dyskusji o wersji 6.1;).Ogólnie to pomysł jest bardzo dobry.Sam miałem niedawno sytuację że szpieg ostrzegał o akcjach na wrogie plemię.Oczywiście na tak
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście głos na TAK. bardzo przydatne, wprowadzone w życie mogłoby zmienić bieg historii! :D :) ;) :cool: :rolleyes:
 

DeletedUser105922

Guest
Świetny pomysł. Idealny na ataki... Muszę autora pochwalić ;-) Na pewno ułatwi komunikację w plemieniu...
 

DeletedUser

Guest
Jestem za wprowadzeniem takiej opcji a i najlepiej by założyciele ,administrator jak i moderator forum :p miał taką możliwość przypisywania graczy do tematu :D
 

DeletedUser100488

Guest
pomysł dobry ale nie wiadomo przecież jaki gracz jest szpiegiem więc musiał byś wyłączyć graczy którzy niedawno doszli ale pomysł bardzo przydatny
 

DeletedUser91810

Guest
pomysł dobry ale nie wiadomo przecież jaki gracz jest szpiegiem więc musiał byś wyłączyć graczy którzy niedawno doszli ale pomysł bardzo przydatny

dzięki tej opcji będzie można łatwiej namierzyć szpiega wybierasz graczy np 5 jak jeden z nich coś doniesie to już łatwiej wybrać niż np z 50 osób
 

DeletedUser105922

Guest
dzięki tej opcji będzie można łatwiej namierzyć szpiega wybierasz graczy np 5 jak jeden z nich coś doniesie to już łatwiej wybrać niż np z 50 osób

A z drugiej strony można organizować akcje dla osób, którym w 100% ufamy. Nie trzeba tego robić przez ukryte.
 

DeletedUser

Guest
pomysł dobry... ale już coś takiego mamy :D
Prawo: zaufany członek :D Po co dodawać do każdego ważnego tematu ludzi, którzy będą mogli go przeczytać, kiedy można dać niektórym prawo dla Zaufanych i utworzyć specjalne zakładki na forum - widoczne tylko dla nich :)

równie dobrze ktoś może wpaść na pomysł z ukrytym forum... tzn zrobić kolejne, jeszcze bardziej ukryte :p
wtedy założyciel jak nie będzie ufał całej radzie utworzy specjalną zakładke do której będą mieli dostęp radni "wyższego szczebla" :p
 

DeletedUser91810

Guest
pomysł dobry... ale już coś takiego mamy :D
Prawo: zaufany członek :D Po co dodawać do każdego ważnego tematu ludzi, którzy będą mogli go przeczytać, kiedy można dać niektórym prawo dla Zaufanych i utworzyć specjalne zakładki na forum - widoczne tylko dla nich :)

Ja doskonale o tym wiem widzę że chyba do końca nie doczytałeś. Napisałem żę Nie każdy ma dostęp do zaufanych czy ukrytych dlatego to napisałem.
Łatwiej dzięki temu można będzie wykluczyć szpiega :)
 

DeletedUser

Guest
Ja doskonale o tym wiem widzę że chyba do końca nie doczytałeś. Napisałem żę Nie każdy ma dostęp do zaufanych czy ukrytych dlatego to napisałem.
Łatwiej dzięki temu można będzie wykluczyć szpiega :)

Jak ktoś jest zaufany to sie mu daje dostęp do zakładek. Po za tym są dwa rodzanie "wtajemniczenia".

Głos neutralny.
 

DeletedUser140149

Guest
Doskonały pomysł na dodatek wyśmienite opracowanie i przedstawienie "PREZENTACJI twojego pomysłu. Ale ja bym dopracował iż nie trzeba tylko wyznaczać pojedyńcze osoby tylko
np. Rozpis:
Administratorzy
Dyplomaci
Zaufani

Itp.
dodał bym taki szczegól ale za sam pomył i całokształt Ulepszenia jestem absolutnie na tak
 

DeletedUser91810

Guest
Jak ktoś jest zaufany to sie mu daje dostęp do zakładek. Po za tym są dwa rodzanie "wtajemniczenia".

Głos neutralny.

A jak jest ktoś nie godny zaufania? może lepiej jak będzie taka zakładka gdzie nie wszyscy będą mogli patrzeć co się dzieje (w razie ataków na jakiegoś gracza)
 

DeletedUser135585

Guest
Chciałbym powiedziec jedną rzecz :) .. Szpiedzy jest to też fajna forma gry.. urozmaica i utrudnia grę.. wg mnie za łatwa gra będzie po wprowadzeniu takiego czegos ;d
 

DeletedUser137624

Guest
jestem przeciw. Są jak już ktoś wspomniał dwa rodzaje wtajemniczenia: prawo do forum ukrytego i prawo do forum dla zaufanych (<- jedno może wykluczać drugie choć nie musi). Jeśli chcesz sobie do każdej akcji wybierać skład który będzie widział plany to dasz mu na czas planowania i realizacji akcji dostęp do zaufanych. Zakładam tu że prawo do ukrytych mają stałe osoby które są tzw. radą plemienia. Nie widzę potrzeby stwarzania kolejnej takiej opcji... Jak komuś nie ufasz to wyślij mu jego i wyłącznie jego cel na priv.
Prawa może w dowolnej chwili edytować administracja plemienia, a pomysł ten wydaje mi się kolejnym kłopotem do rozwiązania dla tej zapracowanej ekipy prowadzącej plemię.
 

DeletedUser91810

Guest
jestem przeciw. Są jak już ktoś wspomniał dwa rodzaje wtajemniczenia: prawo do forum ukrytego i prawo do forum dla zaufanych (<- jedno może wykluczać drugie choć nie musi). Jeśli chcesz sobie do każdej akcji wybierać skład który będzie widział plany to dasz mu na czas planowania i realizacji akcji dostęp do zaufanych. Zakładam tu że prawo do ukrytych mają stałe osoby które są tzw. radą plemienia. Nie widzę potrzeby stwarzania kolejnej takiej opcji... Jak komuś nie ufasz to wyślij mu jego i wyłącznie jego cel na priv.
Prawa może w dowolnej chwili edytować administracja plemienia, a pomysł ten wydaje mi się kolejnym kłopotem do rozwiązania dla tej zapracowanej ekipy prowadzącej plemię.

a po co bawić się w dawanie praw potem odbieranie i tak w kółko jak można będzie sobie założyć taki temat? W plemionach są tacy ludzie którzy nie są godni zaufania i dzięki takiej opcji ludzie normalnie bez żadnych praw będą mogli sobie atakować gracza i pisać o tym na forum
 

DeletedUser

Guest
Jeśli są w plemieniu osoby niegodne zaufania i wobec których macie podejrzenia o szpiegowanie to po co ich trzymać u siebie? Zresztą przez wprowadzenie takiej opcji zrobi się sporo szumu w plemieniu o nic.

Ja osobiście wyznaję zasadę - na forum można się pochwalić raportami, pisać komentarze ale organizacja akcji ma być uzgadniana na PW.
 

DeletedUser91810

Guest
Jeśli są w plemieniu osoby niegodne zaufania i wobec których macie podejrzenia o szpiegowanie to po co ich trzymać u siebie? Zresztą przez wprowadzenie takiej opcji zrobi się sporo szumu w plemieniu o nic.

Ja osobiście wyznaję zasadę - na forum można się pochwalić raportami, pisać komentarze ale organizacja akcji ma być uzgadniana na PW.

piszesz tak a sam pewnie w plemieniu masz pełno osób które nie mają dostępu do zaufanych/ukrytego i dużo czasu minie zanim dostaną takie prawa
 

DeletedUser137624

Guest
Petro1 nie sądzę żeby to było potrzebne, odpowiadasz strasznie wymijająco. Przecież wszyscy którzy są przeciw wyraźnie piszą że jest podział na ukryte i zaufanych... wiec jeśli chcesz umożliwić przegląd pewnych tematów tylko zaufanym to jaki masz w tej chwili problem?
Petro1 napisał:
są tacy ludzie którzy nie są godni zaufania
<- sugeruje nie dawać im prawa do zaufanych i po kłopocie, właśnie po to została stworzona ta opcja, tylko dla ZAUFANYCH . Nie twórzmy kilku opcji mających ten sam cel. Bo sie w końcu pogubisz i nie będziesz sam sobie ufał.

Petro1 napisał:
piszesz tak a sam pewnie w plemieniu masz pełno osób które nie mają dostępu do zaufanych/ukrytego i dużo czasu minie zanim dostaną takie prawa
???
a może Ty po prostu masz jakiś kompleks z powodu braku dostępu do zaufanych w swoim plemieniu i liczysz na to że taka opcja pozwoli Ci dostąpić zaszczytu? Bo nie rozumiem co miała znaczyć ta wypowiedz... w ogóle nie nawiązująca do tematu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry