Przyspieszenie akcji na swiatach starych

  • Rozpoczynający wątek Velandil
  • Data rozpoczęcia

Czy gracze starych swiatow popieraja moja prosbe o zmiany w trybie rozgrywki?

  • Tak

    Głosy: 58 70,7%
  • Nie

    Głosy: 24 29,3%

  • W sumie głosujących
    82
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
hehe bzdety;) ja akurat spie w nocy;) nie którzy pracują w dzień inni w nocy;0 to wyrówna szanse:d A ty sie wypowiadasz nie znając sytuacji na świecie 2;) jest po prostu nudno czekając tyle na szlachcica lub na pełne zagrody co powoduje znudzenie u wszystkich. Po zwiększeniu szybkości zwiększy się aktywność, a słabsi tak odpadają. Więc możemy wybrać albo niech słabsi zostaną a lepsi odpadną z powodu nie chęci;/ czy Ci aktywni dobrzy gracze zdominują świat i będzie ciągła walka.

A co ma znanie się na świecie 2 do twojej wypowiedzi xD? A czym ten świat różni się pod tym względem od innych? Jeżeli ktoś nie chce grac aktywnie no to nic mu nie da prędkośc 2 to jedynie dla aktywnych pomoże i przyśpieszy grę.
 

DeletedUser18743

Guest
Jedyna korzyść z takiego rozwiązania, to przyspieszenie wyludniania światów (gracze słabsi będą szybciej przejmowani) i przyspieszenie decyzji o ich zakończeniu... ale czy do tego chcemy zmierzać?


Niekoniecznie, światy i tak się wyludniają - to naturalne.
Rozgrywka na starych światach weszła już w taką fazę, że mając już te 400+ wiosek wpada się w rutynę. W 2 dni wywala się te 100 czy 200 ofów na akcję i potem jest 2 tygodnie żmudnego klikania na odbudowę i dodatkowy jeszcze z miesiąc zbierania paczek na szlachtę na kolejną sensowną, większą akcję. A to zniechęca nawet tych aktywnych. W sumie wychodzi max tydzień zabawy i ponad miesiąc wegetacji.
Owszem, powie ktoś, że można przejmować codziennie barbarzyńskie, których np na św 2 nie brakuje - ale co to za frajda?
Przyspieszenie świata dodałoby kolorytu grze - ożywiłoby akcję. Wojen nam nie brakuje, lecz obecna rzeczywistość na świecie skutecznie sprowadza na ziemię:)


A co ma znanie się na świecie 2 do twojej wypowiedzi xD? A czym ten świat różni się pod tym względem od innych? Jeżeli ktoś nie chce grac aktywnie no to nic mu nie da prędkośc 2 to jedynie dla aktywnych pomoże i przyśpieszy grę.

Wilczek, chyba cały dowcip w zabawie polega właśnie na tym, że gra ma sens póki są aktywni gracze. A przy obecnych realiach tych ubywa;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Cały czas piszecie że nikt nic nie robi no to skoro nic nie robią na prędkości 1 to i nic nie będą robic na prędkości 2 xD Prosty wniosek a jeżeli coś robi na prędkości 1 to i będzie na prędkości 2 więc co do aktywności graczy to nic nie zmieni... tylko ci aktywni będą mieli lepiej bo szybciej rozbiorą kończących i nieaktywnych.

Wilczek z całym szacunkiem ...czytaj a przynajmniej staraj się czytać ze zrozumieniem to co zostało napisane wcześniej.
Po jakie licho zabierasz głos w sprawie światów o których nie masz zielonego pojęcia?
Tu miały być przedstawione i omawiane propozycje zmian dotyczących przede wszystkim starych światów - ( głównie tyczy się od św. 1 do św.4 ) a nie zaś każdego na którym rejestracja nowych graczy jest już zamknięta.

Zostaw ten temat ludziom którzy grają na tych światach , znają ich bolączki i problemy,niech oni się wypowiadają w tej sprawie .Oni wiedzą najlepiej jak można wprowadzić nieco ożywienia w obecnej fazie gry.

Wróć może do prób modyfikowania świata na którym grasz, do swoich niedawnych propozycji z klasztorami ,mnichami itd.... wymyśl sobie nawet pustelnię lub coś zupełnie bardziej.........innego.

Zaczynacie zamieniać ten temat w jakąś farsę :(
 

DeletedUser

Guest
Wilczek każdy się zgodzi że każdy świat ma swoją specyfikę i inny charakter. Na każdym świecie rozwój wygląda inaczej, na jednych prowadzi się ekspansję siłą na innych skomplikowana polityką;) a z Navea zgodzę się oczywiście że czekać na tydzień zabawy cały miesiąc to trochę długo;0
 

DeletedUser

Guest
Wilczek z całym szacunkiem ...czytaj a przynajmniej staraj się czytać ze zrozumieniem to co zostało napisane wcześniej.
Po jakie licho zabierasz głos w sprawie światów o których nie masz zielonego pojęcia?
Tu miały być przedstawione i omawiane propozycje zmian dotyczących przede wszystkim starych światów - ( głównie tyczy się od św. 1 do św.4 ) a nie zaś każdego na którym rejestracja nowych graczy jest już zamknięta.

Zostaw ten temat ludziom którzy grają na tych światach , znają ich bolączki i problemy,niech oni się wypowiadają w tej sprawie .Oni wiedzą najlepiej jak można wprowadzić nieco ożywienia w obecnej fazie gry.

Wróć może do prób modyfikowania świata na którym grasz, do swoich niedawnych propozycji z klasztorami ,mnichami itd.... wymyśl sobie nawet pustelnię lub coś zupełnie bardziej.........innego.

Zaczynacie zamieniać ten temat w jakąś farsę :(

A co myślisz że na tamtych światach są tylko takie problemy xD? Oj człowieku to się mylisz ;) Sam mam ponad 400 wiosek i znam ten ból ale to jedynie pomoże dla aktywnych a ci co się obijają nadal się będą obijac taka jest psychika ludzka. Chcesz emocji to se zaczynasz grę na nowym świecie i tam se pykasz jak czekasz na odbudowę wojsk. Czy ja mówię że przyśpieszenie świata jest złe? Pisze tylko że to nie zmieni sytuacji że odrazu zechce się grac graczom którzy i tak nic nie robią. Więc jak możesz przeczytaj moje wypowiedzi i nie pisz mi tu o czytaniu ze zrozumieniem...

I jakich moich pomysłów o klasztorach widac jak ty czytasz inne tematy xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
I tu się nie zgodzę. Jestem aktywnym graczem bardzo długo, i faktem jest że wnerwia mnie taka sytuacja kiedy na chwilę zabawy muszę czekać miesiąc.

Zmiana szybkości to byłoby bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli zostaną tylko Ci aktywni wróci smak nieprzespanych nocy aby skoordynować ataki co do sekund. Aktywność jednych, zmusi do aktywności innych. Zostaną tylko Ci co chcą walczyć. Pomyślcie jak ekscytująco musi wyglądać rozgrywka między graczami po 6-10 mln puntów. Wtedy to nie jest tylko pykanie, trzeba pomyśleć. To może być fajne ale gdy będziemy mogli śmiało w miarę szybko zorganizować drugą akcję, nie ważne czy to w off czy deff.

Z drugiej strony... :) abstrahując do wypowiedzi admina, skoro boją się o szybsze wyludnianie światów, które będzie się równało z mniejszym dochodem za KP. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jednak czy nie lepiej mieć na świecie 200 graczy którzy na pewno wykupią niż 2000 którzy pykają sobie jak im się chce, kiedy im się chce nie zawsze potrzebując KP ??

Reasumując. Powinniśmy rozgraniczyć co dla kogo oznacza stary świat. Jak dla mnie do takich na pewno można zaliczyć światy 1-4. Jeśli tego nie zrobimy zaczniemy tu mieć wypowiedzi ludzi ze światów w których została zamknięta rekrutacja bo będą uważali że są już starymi wyjadaczami, skoro nikt nowy nie może do nich dołączyć.

Co do wypowiedzi jeszcze jednego kolegi. Gratuluje Ci ponad 400 wiosek, gratuluje Ci świata na którym grasz, ale czy doszedłbyś do tego grając na światach gdzie nie było żadnych udogodnień, lub po prostu na świecie drugim, nie byłbym tego taki pewny.

Popieram stanowczo pomysł przyspieszenia światów 1-4 x2. Na pewno tchnie to nowe życie w rozgrywkę.

p.s przepraszam nie mogłem się powstrzymać. Kolego Wilczeq-u jeśli Twoja gra polega w większości jak wskazuje TW na przejmowaniu wiosek pustych lub współplemieńców, to nie dziwne że nie rozumiesz problemów gracz którzy o każdą wioskę muszą walczyć, a puste zdobywają tylko wtedy gdy opłaca się to strategicznie.
Gratuluje zapału i wigoru kolego i życzę jeszcze drugiej takiej ilości wiosek... pustych lub oddanych bez walki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Co do wypowiedzi jeszcze jednego kolegi. Gratuluje Ci ponad 400 wiosek, gratuluje Ci świata na którym grasz, ale czy doszedłbyś do tego grając na światach gdzie nie było żadnych udogodnień, lub po prostu na świecie drugim, nie byłbym tego taki pewny.

Co nazwiesz ugodnieniami xD?

Widzisz piszesz że nie znam sutuacji a sam się wypowiadasz nie znając tej w której moje plemię było xD Grę zakończyło przez 5 miesięcy 12 moich sąsiadów cały front więc ciekawe co miało moje plemię robic xD? Ostatnio 12 osób dostało bana w okolicy więc sorki co mają gracze robic gdy nie ma z kim walczyc a wszyscy w około albo kończą albo dostają bana? Do Top 20 świata dostałem się bez takich udogodnień o których piszesz. Więc sorki ale nie tylko wy się nudzicie i piszecie że kończą to tyle roboty przy zjadaniu swoich. Temu piszę że wiem coś o waszym bólu proste :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
rozwijające się wioski barbarzyńskie, rycerz hmm brak poziomów w kuźni;) nie wiem co tam jeszcze było;p


a tak wogóle też gratuluje tylu wiosek;0 a i masz świetne TW;) waleczny z Ciebie gracz;) szacun;)
 

DeletedUser

Guest
Co nazwiesz ugodnieniami xD?

Widzisz piszesz że nie znam sutuacji a sam się wypowiadasz nie znając tej w której moje plemię było xD Grę zakończyło przez 5 miesięcy 12 moich sąsiadów cały front więc ciekawe co miało moje plemię robic xD? Ostatnio 12 osób dostało bana w okolicy więc sorki co mają gracze robic gdy nie ma z kim walczyc a wszyscy w około albo kończą albo dostają bana? Do Top 20 świata dostałem się bez takich udogodnień o których piszesz. Więc sorki ale nie tylko wy się nudzicie i piszecie że kończą to tyle roboty przy zjadaniu swoich. Temu piszę że wiem coś o waszym bólu proste :)



A Ty jako ostatni sprawiedliwy postanowiłeś sie zaopiekować wioskami po banach i znudzonych graczy nie no rozumiem .Twierdze jedno nie wypowiadaj się na temat światów któych nie znasz. Udogodnienia wypisał kolega, ale chętnie powielę. Naważniejsze to rycerz, i jeden poziom w kuźni. U nas niestety tego nie ma :) poziomów masz 3 na każdą jednostkę a możliwości kuźni są ograniczone więc nie możesz rozbudować max swoich wszystkich jednostek.
Zmieniamy wogóle temat. Miała być propozycja dodania prędkości do światów, a wychodzi na to że sprzeczamy się czyj świat jest trudniejszy.
Zainteresowani powinni się wypowiadać. Ci zaś co mają jeszcze długą przyszłość przed sobą, niech grają sobie w spokoju dalej
 

DeletedUser

Guest
A Ty jako ostatni sprawiedliwy postanowiłeś sie zaopiekować wioskami po banach i znudzonych graczy nie no rozumiem .Twierdze jedno nie wypowiadaj się na temat światów któych nie znasz. Udogodnienia wypisał kolega, ale chętnie powielę. Naważniejsze to rycerz, i jeden poziom w kuźni. U nas niestety tego nie ma :) poziomów masz 3 na każdą jednostkę a możliwości kuźni są ograniczone więc nie możesz rozbudować max swoich wszystkich jednostek.
Zmieniamy wogóle temat. Miała być propozycja dodania prędkości do światów, a wychodzi na to że sprzeczamy się czyj świat jest trudniejszy.
Zainteresowani powinni się wypowiadać. Ci zaś co mają jeszcze długą przyszłość przed sobą, niech grają sobie w spokoju dalej

Jeżeli jesteś otoczony przez współplemieńców po fuzji to chyba musisz się jakoś przebic na front :)? A to że cały front kończy to chyba najlepszy na to moment co :)? Jak patrze na TW to wy też od barb i swoich nie uciekacie a o nieaktywnych graczach nie wspomnę :)
A ktoś pisze który świat jest trudniejszy wy się w tej kwestii wypowiadacie xD
Co do światów bez takich udogodnień to grałem na 1 takim :) i muszę przyznac że początki na nim są trudniejsze ale gra równie ciekawa jeśli nie ciekawsza od innych światów z udogodnieniami. Zainteresowani powinni byc wszyscy bo wszystkich to w końcu czeka a nie tylko was. Jestem za przyśpieszeniem świata co do reszty propozycji już się wypowiedziałem.
 

DeletedUser

Guest
ja napiszę krótko, bo widzę ,że nie ma najmniejszego sensu wdawać się z kolegą Wilczeq w dalsze puste dysputy.

Temu panu już dziękujemy

pozdrawiam i również dołączam się do życzeń dalszej tak "owocnej" kariery.
 

DeletedUser

Guest
Ech 0 dyskusji tylko zaczynają się podchody w obrażaniu xD hehe i kto tu mówi o poziomie :) A najlepsze jest to że co do prędkości się zgadzamy a wy uważanie że jestem na nie xD
Co do przyszłości ja już nie gram aktywnie na tym koncie od miesiąca czy 2 i to właśnie z powodu ciągłego kończenia gry przez sąsiadów. Jedyne co robię to deffa dla współplemieńców.
 

DeletedUser

Guest
Od swoich nie uciekam nigdy :) ale jeśli twierdzisz że pozostali przejęcie prze zemnie byli mało aktywni to się grubo mylisz.

Tak więc zgoda i pełny konsensus :) i rozmawiamy dalej :) ale na temat :)))
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem za zwiększeniem szybkości i żeby wioski barbarzńskie się samoistnie rozbudowywały tak jak to ma miejsce na dalszych światach bo będą tylko zaśmiecaś świat a nikt mądry nie będzie marnował tak drogiego szlachcica na jakąś blodkę.
 

DeletedUser

Guest
Nie da się ukryć, ze bez powodu nie wprowadzono nowych zasad na nowych światach.
Prędkość x2 jak najbardziej wskazana.
Pomysł z obniżaniem produkcji w związku z grą stagnującą- doskonały. Jeśli ktoś chce żyć na opuszczonych lub plemiennych, w końcu nie zrobi szlachty.
Zdjęcie morale; dlaczego aktywny gracz ma dostawać po d... za to, ze ktoś inny się obijał? Każdy miał równe szanse (~2 miesiące ale przy 2 latach gry to bez znaczenia) i jeśli szansy nie wykorzystał, to ma pecha.

Jeśli obniżanie produkcji byłoby trudne do wykonania, to może większa produkcja w wioskach zdobytych na wrogu? Szare i plemienne, produkcja taka, jak obecnie lub znikoma. To spowodowałoby niechęć do padlinożerstwa.

Gdyby wioski szare nie były przejęte przez np 1 czy 2 miesiące, powinny znikać.
 

DeletedUser

Guest
Myślę, że pomysł zlikwidowania bonusu to jedna nie jest trafiona opcja.
Piszesz czemu silniejszy ma dostawać po tyłku dlatego że ktoś się obijał.
Zauważ, że rozwój wiosek jest uzależniony od wielu czynników, nie tylko od aktywności. Może miałeś na tyle szczęścia, że trafiłeś na początek w dobrą okolicę, lub szybko zrozumiałeś zasady gry. Jednak nie każdy tak miał. Bonus daje jednak tą korzyść, że trudniej bić słabszego i dobrze.. Postaw się po drugiej stronie, gdy Ty byś był tym słabszym.
 

DeletedUser18743

Guest
Twoje propozycje Legion są ciekawe, ale wątpię by to przeszło - to już by była ingerencja w konstrukcję gry (czy jak to się tam zwie:rolleyes:) a chyba nasz support nie jest władny tego zrobić, więc ten nasz świat by szybciej umarł śmiercią naturalną niż byśmy się tego doczekali:)
Skupmy się raczej na zmianach, które chyba są w gestii naszych adminów - typu szybkość gry, zniesienie bonusa nocnego czy też morale:]

Choć z tym morale bym dyskutowała - nie popadajmy w skrajności i dajmy szansę pograć też tym słabszym;)
 

DeletedUser

Guest
Może miałeś na tyle szczęścia, że trafiłeś na początek w dobrą okolicę, lub szybko zrozumiałeś zasady gry.
Okolica była niezbyt sprzyjająca farmieniu. Wystarczy spojrzeć na okolicę mojej pierwszej wioski, wielu doskonałych graczy, z których wszyscy bez wyjątku byli kiedyś wrogami.
Zrozumienie gry- własnie o tym mówię. Skoro ktoś nie rozumie gry (nadal tacy są), to po co pomagać? Zostaną ci "rozumni" i będzie ciekawsza zabawa.


Bonus daje jednak tą korzyść, że trudniej bić słabszego i dobrze.. Postaw się po drugiej stronie, gdy Ty byś był tym słabszym.

Gdybyś nie wiedział, to ta gra nazywa się "plemiona" więc sama nazwa wskazuje, ze jest grą zespołową. Nie dajesz rady sam, współpracujesz z innymi.
Co jednak, gdy współpracuje wielu graczy i nie jest się w stanie zjechać kogoś do zera, bo morale wykańcza?
Mam aktualnie taki przykład, gdzie kilku graczy intensywnie atakowało jednego gracza (cóż, wilcze prawa:) ), który nie przesuwał wojsk. Nam skończyły się możliwości, graczowi zostało kilkanaście wiosek i nie byliśmy w stanie dokończyć. Czy na pewno o to chodzi?
Niech ktoś z pierwszych czterech światów poda mi przykład gracza wielomilionowego, który został zjechany do ostatniej wioski?
Zakładam, że nie ma takch, bo zwykle atakowani kończą grę. Jeśli jednak grają, to w zasadzie nie sposób ich zjechać.
 

DeletedUser

Guest
Legion, nie da się zjechać gracza do zera ponieważ po utracie ostatniej wioski może on kliknąć ponowny start i rusza z wioską 116pkt.
JA gram na s10 grałem też na s1, świat x2, brak bonusu nocnego a wioski sie nie rozwijają bezsensownie jak na innych światach, no i bez rycka - powiem, że to najlepszy świat na jakim grałem, niestety gracze także kończą, gdzieś są statystyki światów i można sprawdzić jak ich ubywa ale nie wiem gdzie to było.

Aha, morale, również uważam, że powinno to zostać zniesione po np. roku gry.
 

DeletedUser

Guest
Jak najbardziej rozumiem, że gra jest zespołowa i jednostka nie ma szans na sukcesy. Sam zaczynałem w małym plemieniu na K32, gdzie za czasów jeszcze świetności VRPONA opieraliśmy się w 10 przez długi okres czasu graczom o punktacji łącznie większej niż całe nasze plemię.
Zasad gry nie musisz mi wpajać ani tym bardziej tłumaczyć, znam je i się do nich stosuje.

Wyraziłem tylko swoje powątpiewanie w jeden pomysł zniesienia morale. Reszta pomysłów jak najbardziej pozytywnie. Piszesz, że atakowaliście jednego gracza. Owszem taktyka dobra i znana, zatem zrozum moje przesłanie, co gdybyś to Ty był tym graczem.

Nie zawsze plemię zdąży Ci pomóc, lub nie zawsze ma takie możliwości.

Reasumując : za każdy pomysł pełen szacun, oprócz likwidowania morale, które dla mnie jest naturalną obroną przed graczami zbyt próżnymi aby zaatakować kogoś równego sobie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry