Piaskownica Konfederatów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser209423
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 849153659

Guest
Im dalej w las tym ciemniej.
Im bardziej człowiek poznaje prawdziwą twarz Konfederacji, tym mocniej jest zażenowany.
Szok.
Oni nigdy nie powinni istnieć w polityce. Są większą zakałą niż oczadziała Lewica
 

Kanarinios.

Szlachcic
Wynik reakcji
7.525
No ja na pewno bym ciemnoty ludziom nie wciskał, że podatki będą niskie, ileś ich zwiniemy a ZUS można zlikwidować XD

Ale przekaz dla dzieci działa. Większość wierzących w to siedzi na utrzymaniu rodziców i gra buntowników XD
Wiem jak jest przyjacielu, tylko ciemni na umysle tego nie zauwaza xD
Podobnie jak teraz pIS podniosl 14tke dla moherowych beretow, zeby na nich glos oddali XD
 

Deleted User - 849153659

Guest
Wiem jak jest przyjacielu, tylko ciemni na umysle tego nie zauwaza xD
Podobnie jak teraz pIS podniosl 14tke dla moherowych beretow, zeby na nich glos oddali XD

Dokładnie tak.
Z tym, że akurat ten ich kampanijny pomysł uważam za bardzo dobry. Mam w dupie ich wizerunek, ale te pieniądze tym emerytom naprawdę się należą i naprawdę są potrzebne.
To cyrk na kółkach, żeby w dzisiejszych czasach kazać komuś przeżyć za 1600 zł.

Oczywiście forma dodatku głupia, bo lepiej zrobić porządną waloryzację, ale finalnie najlepiej, że te pieniądze jakkolwiek do emerytów trafią.
 

Deleted User - 849153659

Guest
W ogóle uważam, że minimalna emerytura powinna wynosić najmniej 80% minimalnego wynagrodzenia
 

HardkorKrokodajl

Zwiadowca
Wynik reakcji
679
Dokładnie tak.
Z tym, że akurat ten ich kampanijny pomysł uważam za bardzo dobry. Mam w dupie ich wizerunek, ale te pieniądze tym emerytom naprawdę się należą i naprawdę są potrzebne.
To cyrk na kółkach, żeby w dzisiejszych czasach kazać komuś przeżyć za 1600 zł.

Oczywiście forma dodatku głupia, bo lepiej zrobić porządną waloryzację, ale finalnie najlepiej, że te pieniądze jakkolwiek do emerytów trafią.
„Wy ludziom nie musicie dawać. Wystarczy, że przestaniecie im zabierać, a ludzie sami sobie poradzą.”
– Andrzej Lepper
 

HardkorKrokodajl

Zwiadowca
Wynik reakcji
679
No akurat ta zasada nie działa w przypadku emerytów :)
Czyżby ? Sądzę , że gdyby nie odbierano im przymusowo w postaci zusu i składek przez całe życie nie musieli by prosić o tą jałmużne która obecnie dostają , oczywiście nie wszyscy , wiadomo nie każdy by oszczędzał i (miał) , oczywiście to moje zdanie każdy ma prawo myśleć inaczej <shrug>
 

Deleted User - 849153659

Guest
Czyżby ? Sądzę , że gdyby nie odbierano im przymusowo w postaci zusu i składek przez całe życie nie musieli by prosić o tą jałmużne która obecnie dostają , oczywiście nie wszyscy , wiadomo nie każdy by oszczędzał i (miał) , oczywiście to moje zdanie każdy ma prawo myśleć inaczej <shrug>

Tak wiem, że to pomysł Konfy.
Absurd z gatunku tych największych absurdów.

Młodym się podoba, bo wow ktoś nie chce zabierać im składek.

Zauważ jednak, że taki system nigdzie nie funkcjonuje w świecie zachodu.
Dlaczego?
Bo by doprowadził do skrajnej patologii systemu socjalnego.

10-20% społeczeństwa, najmniej tyle by o siebie nie zadbało.
Z różnych przyczyn.
Jeden pomyśli - mam jeszcze czas, będę się martwił po 50-tce
Drugiemu odłożona kasa na coś się ciągle będzie przydawała.
A trzeci oleje wszystko.
Co z nimi? Mają umrzeć na starość z głodu? Czy kraść i grabić?

Tak, ja wiem fajnie brzmi jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, ale świat tak nie działa, bo część Twoich wyborów wpłynie w jakimś stopniu na innych.

I finalnie będzie trzeba na barki socjalu wziąć takich ludzi.
Czyli finalnie znowu dobrać się do pieniędzy Twoich, czyli osoby całe życie pracującej. Bo socjal z nieba nie spadnie.

A im więcej lekkoduchów by widziało, że można nie odkładać i coś i tak dostaniesz, jakieś minimum, to ten procent tych co olewają co rok by się zwiększał.
A i Ci co odłożyli, by kłamali, byle wyciągnąć forsę.

Taki system, to zwiastun masakry socjalnej państwa.
 

Deleted User - 849153659

Guest
Za chwilę ktoś powie - no wiadomo, bo wszędzie na świecie chcą się dobierać do kasy ludzi, więc nikt tak nie robi.
To fakt

Ale nie sądzę, że gdyby taki system miał jakikolwiek sens, to że np Szwajcarzy by go nie przetestowali.
 

HardkorKrokodajl

Zwiadowca
Wynik reakcji
679
Tak wiem, że to pomysł Konfy.
Absurd z gatunku tych największych absurdów.

Młodym się podoba, bo wow ktoś nie chce zabierać im składek.

Zauważ jednak, że taki system nigdzie nie funkcjonuje w świecie zachodu.
Dlaczego?
Bo by doprowadził do skrajnej patologii systemu socjalnego.

10-20% społeczeństwa, najmniej tyle by o siebie nie zadbało.
Z różnych przyczyn.
Jeden pomyśli - mam jeszcze czas, będę się martwił po 50-tce
Drugiemu odłożona kasa na coś się ciągle będzie przydawała.
A trzeci oleje wszystko.
Co z nimi? Mają umrzeć na starość z głodu? Czy kraść i grabić?

Tak, ja wiem fajnie brzmi jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, ale świat tak nie działa, bo część Twoich wyborów wpłynie w jakimś stopniu na innych.

I finalnie będzie trzeba na barki socjalu wziąć takich ludzi.
Czyli finalnie znowu dobrać się do pieniędzy Twoich, czyli osoby całe życie pracującej. Bo socjal z nieba nie spadnie.

A im więcej lekkoduchów by widziało, że można nie odkładać i coś i tak dostaniesz, jakieś minimum, to ten procent tych co olewają co rok by się zwiększał.
A i Ci co odłożyli, by kłamali, byle wyciągnąć forsę.

Taki system, to zwiastun masakry socjalnej państwa.
Pomoc osobom które realnie tego potrzebują to OBOWIĄZEK , każdego obywatela , ale widząc jak pan Andrzej dzien dnia stoi pod sklepem i złopie browar całymi dniami , a potem zapierdziela do MOPSU po zasiłek często też majać mieszknie socjalne z kieszeni ludzi którzy musza na to pracować , to porażka według mnie Proces weryfikacji takowej pomocy powinnien być bardziej rozwiniety a nie usuniety . Kolejną sprawa są więzienia które paradoksalnie utrzymują ludzie legalnie pracujący , dlaczego? ktoś dostał kare bo coś zle zrobił , i z tego powodu dostaje darmowe utrzymanie ? Przecież to jest tragedia , takie osoby powinny pracować i utrzymywac takie miejsca , a kraj milionowe jak nie miliardowe koszta mógłby przeznaczyć chociażby na walke z nowotworami czy innymi chorobami na które zwykły kowalski nie ma funduszy .
 

Deleted User - 849153659

Guest
Pomoc osobom które realnie tego potrzebują to OBOWIĄZEK , każdego obywatela , ale widząc jak pan Andrzej dzien dnia stoi pod sklepem i złopie browar całymi dniami , a potem zapierdziela do MOPSU po zasiłek często też majać mieszknie socjalne z kieszeni ludzi którzy musza na to pracować , to porażka według mnie Proces weryfikacji takowej pomocy powinnien być bardziej rozwiniety a nie usuniety . Kolejną sprawa są więzienia które paradoksalnie utrzymują ludzie legalnie pracujący , dlaczego? ktoś dostał kare bo coś zle zrobił , i z tego powodu dostaje darmowe utrzymanie ? Przecież to jest tragedia , takie osoby powinny pracować i utrzymywac takie miejsca , a kraj milionowe jak nie miliardowe koszta mógłby przeznaczyć chociażby na walke z nowotworami czy innymi chorobami na które zwykły kowalski nie ma funduszy .

Tak
Ale jeśli pan Andrzej nie dostanie podstawowej pomocy z MOPSU, to pójdzie Cię okraść.
Jakie wyjście mu pozostawisz, skoro będzie już w sile wieku gdzie już nie będzie nadawał się do pracy?

--

Płacisz na więzienia nie po to, by więźniów utrzymywać a po to by izolować, oddzielać od społeczeństwa niebezpieczne jednostki.
To akurat jest bardzo fair.
Można to zlikwidować i świat będzie wyglądał jak dżungla, gdzie i tak będziesz musiał finalnie płacić 5xtyle na usługi firm ochroniarskich :)

Oczywiście sedno problemu dotyczy pewnie ich utrzymywania, czyli czemu oni nie pracują.
Myślę, że głównie dlatego, że jest to nieopłacalne.
Dlatego wykonują jakieś podstawowe prace
 

HardkorKrokodajl

Zwiadowca
Wynik reakcji
679
Tak
Ale jeśli pan Andrzej nie dostanie podstawowej pomocy z MOPSU, to pójdzie Cię okraść.
Jakie wyjście mu pozostawisz, skoro będzie już w sile wieku gdzie już nie będzie nadawał się do pracy?

--

Płacisz na więzienia nie po to, by więźniów utrzymywać a po to by izolować, oddzielać od społeczeństwa niebezpieczne jednostki.
To akurat jest bardzo fair.
Można to zlikwidować i świat będzie wyglądał jak dżungla, gdzie i tak będziesz musiał finalnie płacić 5xtyle na usługi firm ochroniarskich :)

Oczywiście sedno problemu dotyczy pewnie ich utrzymywania, czyli czemu oni nie pracują.
Myślę, że głównie dlatego, że jest to nieopłacalne.
Dlatego wykonują jakieś podstawowe prace
Ale jeżeli takowy pan Andzej nie miał z czego pić czy czego jeść , siłą rzeczy zaczą by pracować bo zwyczajnie by musial ,co z tym sie wiąze , kupywał produkty zasilając tym Państwo , co obniżyło by chociażby dług publiczny . Co do wiezienia i izolacji , wporządku ale czy nie lepiej gdyby mieli jakieś zajęcie , czy siedzenie na tyłku to wystarczający wymiar kary za gwałt czy zabójstwo , albo nabrał kredytów czyli zadłużył państwo , zamiast odpracować to posiedzi sobie jesc dostanie a i dług zniknie ? Jeżeli ktoś sie nienadaje do życia w społeczenstwie dlaczego my ludzie którzy nic złego nie robimy , pracujemy itp. zwyczajnie mamy dawać im część tego na co dzien dnia musimy pracować .
 

Deleted User - 849153659

Guest
Ale jeżeli takowy pan Andzej nie miał z czego pić czy czego jeść , siłą rzeczy zaczą by pracować bo zwyczajnie by musial ,co z tym sie wiąze , kupywał produkty zasilając tym Państwo , co obniżyło by chociażby dług publiczny . Co do wiezienia i izolacji , wporządku ale czy nie lepiej gdyby mieli jakieś zajęcie , czy siedzenie na tyłku to wystarczający wymiar kary za gwałt czy zabójstwo , albo nabrał kredytów czyli zadłużył państwo , zamiast odpracować to posiedzi sobie jesc dostanie a i dług zniknie ? Jeżeli ktoś sie nienadaje do życia w społeczenstwie dlaczego my ludzie którzy nic złego nie robimy , pracujemy itp. zwyczajnie mamy dawać im część tego na co dzien dnia musimy pracować .

No jeśli wiek i siły mu nie pozwolą, to pracował nie będzie niestety.
Mam szacunek do Twoich poglądów, bo dosłownie jakbym widział siebie 10 lat temu. Też byłem wizjonerem mając ponad 20 lat.
Potem mi przeszło, gdy zacząłem czytać książki.
I zrozumiałem, że poglądy jakie miałem, to utopia. Niestety.

--

Oczywiście, że lepiej gdyby mieli zajęcie.
Ale nie chcesz mnie zrozumieć.
Nie da się tego zrobić z powodu opłacalności.
Po pierwsze z niewolnika nie ma pracownika.
Jak sądzisz jak by wykonywali swoją pracę? 1/10 tego co Ty zrobisz przez miesiąc.
A zatem gdzie opłacalność takiego przedsięwzięcia, skoro po drugie, najpierw by trzeba rozbudować infrastrukturę więzienną, zwiększyć zatrudnienie najmniej 4-krotnie, bez gwarancji, że to zatrybi?
Finalnie byś musiał dopłacać 2xtyle co obecnie.
Chyba, że jesteś na to gotowy będąc zadowolonym, że po prostu pracują.

--

Oczywiście, że nie musisz się na to godzić i płacić.
Jesteś człowiekiem wolnym.
Jeśli taki system funkcjonowania społeczeństwa nie odpowiada, można lecieć w jakąś afrykańska głuszę, gdzie nikt łożenia od Ciebie oczekiwał nie będzie.
Niestety życie w zachodnim społeczeństwie wymaga respektowania takich podstawowych zasad jak istnienie więzień i opłacanie z podatków
 

HardkorKrokodajl

Zwiadowca
Wynik reakcji
679
No jeśli wiek i siły mu nie pozwolą, to pracował nie będzie niestety.
Mam szacunek do Twoich poglądów, bo dosłownie jakbym widział siebie 10 lat temu. Też byłem wizjonerem mając ponad 20 lat.
Potem mi przeszło, gdy zacząłem czytać książki.
I zrozumiałem, że poglądy jakie miałem, to utopia. Niestety.

--

Oczywiście, że lepiej gdyby mieli zajęcie.
Ale nie chcesz mnie zrozumieć.
Nie da się tego zrobić z powodu opłacalności.
Po pierwsze z niewolnika nie ma pracownika.
Jak sądzisz jak by wykonywali swoją pracę? 1/10 tego co Ty zrobisz przez miesiąc.
A zatem gdzie opłacalność takiego przedsięwzięcia, skoro po drugie, najpierw by trzeba rozbudować infrastrukturę więzienną, zwiększyć zatrudnienie najmniej 4-krotnie, bez gwarancji, że to zatrybi?
Finalnie byś musiał dopłacać 2xtyle co obecnie.
Chyba, że jesteś na to gotowy będąc zadowolonym, że po prostu pracują.

--

Oczywiście, że nie musisz się na to godzić i płacić.
Jesteś człowiekiem wolnym.
Jeśli taki system funkcjonowania społeczeństwa nie odpowiada, można lecieć w jakąś afrykańska głuszę, gdzie nikt łożenia od Ciebie oczekiwał nie będzie.
Niestety życie w zachodnim społeczeństwie wymaga respektowania takich podstawowych zasad jak istnienie więzień i opłacanie z podatków
W dużej mierze zgadzam się z tobą , i twoim światopoglądem ale czy nie jest tak ze grosz do grosza i będzie pól trzosa ? Wiadomo pewnie w wiekszym stopniu by to nie wypaliło , a może jednak zmieniło by to spojrzenie na świat wielu osób i chociaż tą część udało by sie nawrócić ? może tak może nie pewnie się nie dowiemy , lubię sobie gdybać , może to złudne i troche dziecinne ale nikt za to nie kara hehe :) Należe do osób ktore wolą próbować róznych rozwiązan jak totalnie olać sprawe i żyć z myslą ze działą to po co to zmieniać , może to i moja wada może zaleta , Ale cieszy , że nie jestem sam w tym wszystkim i są takie osoby które myślą/myślały podobnie bo jednak daje to do myślenia bo wkoncu jesli jest czy była rzesza ludzi którzy o tym myślały to może być to rozwiązaniem, aczkolwiek znając realia dzisiejszego swiata wiem i moge smiało przyznać ze wiele osób poprostu już zrezygnowało (czemu sie wcale nie dziwie ) bo ile można wierzyć ślepo w lepszy swiat skoro są na nim zli ludzie przez których ci normlani cierpią. Pozdrawiam i dzięki za fajną pogawędke naprawde miło i przyjemnie wymienia się z Tobą poglądami :D
 

Deleted User - 849153659

Guest
W dużej mierze zgadzam się z tobą , i twoim światopoglądem ale czy nie jest tak ze grosz do grosza i będzie pól trzosa ? Wiadomo pewnie w wiekszym stopniu by to nie wypaliło , a może jednak zmieniło by to spojrzenie na świat wielu osób i chociaż tą część udało by sie nawrócić ? może tak może nie pewnie się nie dowiemy , lubię sobie gdybać , może to złudne i troche dziecinne ale nikt za to nie kara hehe :) Należe do osób ktore wolą próbować róznych rozwiązan jak totalnie olać sprawe i żyć z myslą ze działą to po co to zmieniać , może to i moja wada może zaleta , Ale cieszy , że nie jestem sam w tym wszystkim i są takie osoby które myślą/myślały podobnie bo jednak daje to do myślenia bo wkoncu jesli jest czy była rzesza ludzi którzy o tym myślały to może być to rozwiązaniem, aczkolwiek znając realia dzisiejszego swiata wiem i moge smiało przyznać ze wiele osób poprostu już zrezygnowało (czemu sie wcale nie dziwie ) bo ile można wierzyć ślepo w lepszy swiat skoro są na nim zli ludzie przez których ci normlani cierpią. Pozdrawiam i dzięki za fajną pogawędke naprawde miło i przyjemnie wymienia się z Tobą poglądami :D

Nie wiem czyim fanem jesteś, ale pan Memcen też rozumie, że to co głosi, to bajki
Najpierw klepał o likwidacji ZUS i emerytur by gdy go dociśnięto mówić, że to robota na 30-50 lat XD

Wiadomo, że nigdy coś takiego nie przejdzie, bo nigdy przez tyle lat nie będzie ponadpartyjnej zgody
 
Do góry