Możliwość Wyboru Łupu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23317
  • Data rozpoczęcia

Czy powinniśmy mieć wpływ na podział łupów ?


  • W sumie głosujących
    166
Status
Zamknięty.

DeletedUser23317

Guest
Cześć Wam !

Gram w "Plemiona" dopiero od trzech dni, ale pozwoliłem sobie na umieszczenie małej ankietki. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem napisać ...

Wiem, że generalnie przydział łupów to rzecz losowa i zależy między innymi od zasobności wioski w dany surowiec (jak osada ma mało gliny to dostaniemy więcej drewna etc.). Nie mniej jednak bywają na pewno sytuacje kiedy atakowana osada ma pod dostatkiem wszelakich dóbr (szczególnie te oznaczone na mapie jako szare), a my tego czego akurat najbardziej potrzebujemy dostajemy i tak najmniej.

Chciałbym aby istniała możliwość wydawania wojskom rozkazów co mają grabić w pierwszej kolejności, np. niech będzie to stosunek procentowy 20%/60%/20%, jeśli na początku gry najbardziej potrzebujemy gliny.

W tej chwili nie można jej dostać na rynku, wszyscy pozbywają się żelaza. Ja na przykład mam nadmiar drewna i żelaza, nie mieszczą mi się już w spichlerzu, a gliny zero przy stosunku kopalń 4/10/4... trochę lipa, nie ? Gra na pewno byłaby bardziej efektywna gdyby istniała możliwość racjonalnego wyboru i selekcji surowców również w czasie napadów.

Co o tym sądzicie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19643

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Cześć :p
(szczególnie te oznaczone na mapie jako szare)
Czyli opuszczone wioski, tzn, że nikt już nie gra na tej wiosce i masz pewność, że już nie zrobi się żadna armia, czy zbudują jakieś budynki (chyba, że przed opuszczeniem gracz dał rozkaz budowy).

Chciałbym aby istniała możliwość wydawania wojskom rozkazów co mają grabić w pierwszej kolejności, np. niech będzie to stosunek procentowy 20%/60%/20%, jeśli na początku gry najbardziej potrzebujemy gliny.
A ja bym nie chciał.

W tej chwili nie można jej dostać na rynku, wszyscy pozbywają się żelaza.
Niech się pozbywają i idzie im na zdrowie.

Ja na przykład mam nadmiar drewna i żelaza, nie mieszczą mi się już w spichlerzu, a gliny zero przy stosunku kopalń 4/10/4... trochę lipa, nie ?
Straszna lipa, oj straszna. Nie wiem na jakim etapie gry jesteś, ale zacznij robić lekką to od razu będzie lżej w przegródce żelaza ^^ Jeżeli nie jesteś na tym etapie gry, to zacznij robić piki, gwarancja pozbycia się z drewna. ^^

Gra na pewno byłaby bardziej efektywna gdyby istniała możliwość racjonalnego wyboru i selekcji surowców również w czasie napadów.
Wątpię...

Co o tym sądzicie ?

Sądzę, iż ta propozycja przyjmie się tylko u n00bków ^^
 

DeletedUser23317

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Dzięki za pierwszą odpowiedź C-You !

Tak, w tej chwili pewnie jestem n00bkiem, ale cóż. Kiedyś trzeba zacząć.

Jednak z drugiej strony na początku trzeciego dnia gry mam 180pkt, więc myślę, że to nieźle :)

Nadmiar drewna i żelaza mam właśnie z napadów na szare wioski. Oczywiście inwestuję w armię, ale armia też wymaga gliny, mało bo mało, ale wymaga.

No w tej chwili jest tak, że nastąpiła stagnacja, stąd moja sonda. Nie mam gliny ani na armię, ani na rozbudowę, strasznie zwolniło mi się tempo gry, a wydaje mi się, że żadnego błędu nie popełniłem. Może to normalne z tą gliną na początku gry i moje problemy są żenujące, ale są.

Poza tym szare wiochy strasznie szybko się rozwijają i glina z napadu idzie na pokrycie strat z napadu ( odkupienie jednostek, które rozbiły się na murze ). Myślę, że wstrzymam się z atakami do czasu posiadania taranu, albo spróbuje konnicą tak jak mi doradziłeś.

Jeszcze raz wielkie dzięki !
 

DeletedUser16005

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

pomysl dobry i przydatny. niebylo by juz problemu z rozdielaniem surowcow co znacznie ulatwilo by gre... ale wydaje mi sie ze pomysl pomagal by tylko graczom ktorzy zaczynaja gre poniewaz bardziej doswiadczonym z duza iloscia puktow nie jest to potrzebne poniewaz oni przejmuja wioski.
 

DeletedUser17915

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Owa propozycja już była. Mi się nie podoba, bo byłoby to zbyt duże ułatwienie. :)przeciw:)
:padministratorowie:)
Sorry, ale pisze się administratorzy :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

ja myślę że propozycja jest jak najbardziej dobra, ale i tak to się nie przyjmie nawej jakby wszyscy byli na 'tak' bo :padministratorowie:) tego i tak nie wprowadzą
 

DeletedUser16157

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Po pierwsze raz to było propowane i odrzucone.Po drugie zbytnio ułatwi to grę.Jestem na NIE.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

gdybyśmy mieli gliny tyle ile trzeba, żelaza tyle ile trzeba, drewna tyle ile trzeba to było by nudno, a tak to zie troszkę poddenerwujemy że mamy żelaza za dużo, gliny za mało, i pozostaje nam tylko rynek ;)
 

DeletedUser23597

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Dla mnie jest to bez sensu. Np. Atakując wioskę ustalasz że chcesz tylko drewno, właściciel może nie mieć go wcale i wtedy armia wraca z pustymi rękami. Zresztą od czego jest bazar jeśli czegoś masz w nadmiarze to się wymieniaj wybuduj Rynek i spekuluj materiałami. Na początku zawsze jest ciężko a potem ja masz już 2-4 wsie nie mam najmniejszego problemu z surowcami. Ja osobiście mam nadmiar wszystko mi się buduje, armia w kolejce skończy się budować za 2 dni w zapasie mam 2 szlachciców. Wszystko zależy od sposobu gry. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16572

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Propozycja już była wcześniej naruszana. Poza tym, za bardzo by to ułatwiło grę. Jestem przeciw.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

czemu nie????

przecież jakby to sie odbywało naprawde zdarzałoby sie takie sytuacje że pan i władca wrzeszczy:
brać tylko drewno, jak bedzie jeszcze miejsce to żelaza brać!!!

Więc jestem za!
 

DeletedUser16005

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

czemu nie????

przecież jakby to sie odbywało naprawde zdarzałoby sie takie sytuacje że pan i władca wrzeszczy:
brać tylko drewno, jak bedzie jeszcze miejsce to żelaza brać!!!

Więc jestem za!



mozna by bylo jeszcze dopracowac^^ np dac jakies ograniczenie punktowe ze np do 500pkt mozna wybierac lup a pozniej juz nie bo to jest naprawde duze ulatwienie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

to za duże ułatwienie!!! przeciw!!!

surowców można sie pozbyć poprzez robienie wiojsk!!!
aby pozbyć się żelaza można robić ciężką kawalerię!!!
aby pozbyć wię drewna to chciażby piki!!!
a gliny przeważnie zawsze jest za mało!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23597

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Ale to bez sensu. Np. jak już nadmieniłem wysyłasz wojska na niezbadaną wioskę, i jak w super markecie poproszę 2k drewna i 8k gliny. :/ Moim zdaniem to kiepski pomysł. Zresztą jak masz nadmiar towarów to na targu wymieniasz w stosunku 1:1 albo lepiej i wsio.
 

DeletedUser16005

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Ale to bez sensu. Np. jak już nadmieniłem wysyłasz wojska na niezbadaną wioskę, i jak w super markecie poproszę 2k drewna i 8k gliny. :/ Moim zdaniem to kiepski pomysł. Zresztą jak masz nadmiar towarów to na targu wymieniasz w stosunku 1:1 albo lepiej i wsio.

moze i masz racje ale przy rozpoczynianiu gry znaacznie pomogloby to nowym graczom dlatego napisalam ze do 500pkt.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

moze i masz racje ale przy rozpoczynianiu gry znaacznie pomogloby to nowym graczom dlatego napisalam ze do 500pkt.

ale jak ktoś chce to sobie poradzi i nie potrzebuje ułatwień unudniających grę!!! musi być jakaś trudność bo gra staje sie ciekawsza!!!
 

DeletedUser

Guest
daniel, ty mnie nie rozumiesz

nie chodzi mi o to, żeby sie POZBYĆ drewna i żelaza
lecz o to żeby UZUPEŁNIĆ BRAK gliny

bo po co mam wywalać sury??
chce dzięki atakowaniu zdobyć to co potrzebuje...

nadal jestem za
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

jestem za.Wydaje mi się jednak,że parę tygodni temu była taka propozycja.
Co ja gadam?Jestem na nie.Załóżmy,że wybierasz glinę.Co się stanie jeżeli przeciwnik nie ma gliny?Szkoda,że w sondzie na tak zagłosowałem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23317

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Dla mnie jest to bez sensu. Np. Atakując wioskę ustalasz że chcesz tylko drewno, właściciel może nie mieć go wcale i wtedy armia wraca z pustymi rękami. Zresztą od czego jest bazar jeśli czegoś masz w nadmiarze to się wymieniaj wybuduj Rynek i spekuluj materiałami. Na początku zawsze jest ciężko a potem ja masz już 2-4 wsie nie mam najmniejszego problemu z surowcami. Ja osobiście mam nadmiar wszystko mi się buduje, armia w kolejce skończy się budować za 2 dni w zapasie mam 2 szlachciców. Wszystko zależy od sposobu gry. :)


Nie czytasz tego, co piszę. Napisałem o % preferencjach w czasie napadu, a nie o bezwarunkowych żądaniach gliny/drewna/żelaza w dowolnej ilości jaka mi się podoba. Temat jest "możliwość wyboru/podziału łupu" a nie "ustalanie ilości surowców". Nie czujesz różnicy ?

Jeden kocoro zrozumiał o co mi chodzi. Ja nie chcę pozbywać się reszty surowców, tylko zdobyć więcej gliny. Chyba po to się farmuje, prawda ? Po co mam tracić wojsko na zdobycie surowca, którego i tak mam w nadmiarze ? Przecież nie od razu dochodzi się do poziomu posiadania 2-4 wsi i niekończącej się kolejki armii do wybudowania ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry