Możliwość Wyboru Łupu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23317
  • Data rozpoczęcia

Czy powinniśmy mieć wpływ na podział łupów ?


  • W sumie głosujących
    166
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

nie ma co dyskutować
temat był i został odrzucony jak wszystkie zresztą...
ja osobiście jestem na nie
 

DeletedUser23317

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Przeczytałem wszystkie tematy w "Propozycjach" z ostatniego miesiąca i nie doszukałem się niczego podobnego ...

Jak nie chcesz dyskutować to wystarczy, że tylko zagłosujesz, chociaż uważam, że co jak co, ale forum nadaje się na dyskusje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Pomysł ściągnięty z Ogame... tam też była taka opcja przy wysłaniu floty... nieprzemyslane ob obronca mogłby zostać bez jakiegos surowca i byłby ,,sparaliżowany":rolleyes:

NIE
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Cześć Wam !

Gram w "Plemiona" dopiero od trzech dni, ale pozwoliłem sobie na umieszczenie małej ankietki. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem napisać ...

Wiem, że generalnie przydział łupów to rzecz losowa i zależy między innymi od zasobności wioski w dany surowiec (jak osada ma mało gliny to dostaniemy więcej drewna etc.). Nie mniej jednak bywają na pewno sytuacje kiedy atakowana osada ma pod dostatkiem wszelakich dóbr (szczególnie te oznaczone na mapie jako szare), a my tego czego akurat najbardziej potrzebujemy dostajemy i tak najmniej.

Chciałbym aby istniała możliwość wydawania wojskom rozkazów co mają grabić w pierwszej kolejności, np. niech będzie to stosunek procentowy 20%/60%/20%, jeśli na początku gry najbardziej potrzebujemy gliny.

W tej chwili nie można jej dostać na rynku, wszyscy pozbywają się żelaza. Ja na przykład mam nadmiar drewna i żelaza, nie mieszczą mi się już w spichlerzu, a gliny zero przy stosunku kopalń 4/10/4... trochę lipa, nie ? Gra na pewno byłaby bardziej efektywna gdyby istniała możliwość racjonalnego wyboru i selekcji surowców również w czasie napadów.

Co o tym sądzicie ?
to nie rzecz losowa ale proporcje jak koleś którego farmisz ma np dużo więcej żęlaza niż innych surowców to proporcjonalnie więcej przywiozą ci tego surowca
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Popieram tę propozycje,uważam że jest dobra!!!:D:D:D:D
 

DeletedUser21561

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Powtarzam za przedmówcami - temat był :p

A moim zdanie nic by to nie zmieniło. Przecież z reguły ściąga się 100% surki z farmionej wiochy. (przynajmniej aktywni gracze wysyłający lk na farmy 4-5 razy dziennie)

NIEpotrzebne.
 

DeletedUser7485

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Jak dla mnie za duże ułatwienie. Są już rozwijające się opuszczone i to wystarczy. Moim zdaniem jak masz sobie poradzić to poradzić sobie tak czy tak. A skoro gliny nie ma w opuszczonych to mająjes sąsiedzi... :cool:
 

DeletedUser23695

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

przeciwko jestem jak masz za dużo surki np żelaza to za inwestuj trochę i zrób większy poziom spichlerza albo zrób mieczy ja tam nie mam nigdy problemu z surowcami zawsze wyrównuje mi się stosunek z nimi wystarczy robić trochę tego trochę tego i się równa mam za dużo drewna robie pik jak za dużo żelaza to robię mieczy albo lekką a jak za dużo gliny to walę w spichlerz albo budynek który potrzebuje akurat dużo gliny nic w przyrodzie nie ginie :D
 

DeletedUser23101

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Hmm... niezły pomysł... ale zaś jest jeden minus - mógłbyś dać 100%/0%/0% i ile tego zdobedziesz LoooL daj spokój...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

po co taki cos
nastepna propozycja ulatwiajaca gre

jestem na NIE
 

DeletedUser23317

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Hmm... niezły pomysł... ale zaś jest jeden minus - mógłbyś dać 100%/0%/0% i ile tego zdobedziesz LoooL daj spokój...

Zdobyłbym tyle ile zastałbym w atakowanej wiosce. Czy Ty w ogóle wiesz o co chodzi w używaniu procentów ?

I niech ktoś mi łaskawie pokaże, gdzie był już taki temat, bo ja go nigdzie nie widzę. Nie wyskakujcie z tekstami, że "był i został odrzucony" skoro to nieprawda. Chcecie podświadomie nakłonić czytających do głosowania na nie ? Bo jak na razie większość jest na tak, więc nie wiem gdzie to rzeczone odrzucenie.

Poza tym powtarzający się argument, że byłoby za łatwo. A niby dlaczego ? To takie niesamowite ułatwienie zdobyć potrzebny surowiec ? To zlikwidujmy rynek. Po co nam handel ? Za łatwo.
 

DeletedUser10055

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Zdobyłbym tyle ile zastałbym w atakowanej wiosce. Czy Ty w ogóle wiesz o co chodzi w używaniu procentów ?
Raczej nie wie.
I niech ktoś mi łaskawie pokaże, gdzie był już taki temat, bo ja go nigdzie nie widzę. Nie wyskakujcie z tekstami, że "był i został odrzucony" skoro to nieprawda. Chcecie podświadomie nakłonić czytających do głosowania na nie ? Bo jak na razie większość jest na tak, więc nie wiem gdzie to rzeczone odrzucenie.
Pokazać panu nie pokażę, bo nawet gdyby był to, nie mam ochoty klikać w magiczny przycisk "szukaj", ale mogę zapewnić, że był. A skąd wiem, że był? A no stąd, że na forum jestem nie od dziś(ani nie od wczoraj) i pamiętam takie tematy.
Swoją drogą to nie uwierzyłbyś, jakie propozycje tu były. Ludzie wymyślali latające wioski, samoloty, armaty, statki(te wodne i kosmiczne) i ogólnie wiele rożnych pierdół, więc jak ktoś mówi, że coś już było to, najprawdopodobniej było. Mimo wszystko nasze społeczeństwo ma dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Co do tego, że chcemy nakłonić, aby głosowali na nie to powiem: oczywiście. Ludzie nie głosoujta!
Ciekawe co się dzieje na tym forum. Kiedyś wszystkie(prawie) propozycje były odrzucane, a teraz jakieś byle badziewie zyskuje poparcie(nie obrażając twórcy, bo akurat ten wniosek nie tyczy się bezpośrednio do tematu).

Poza tym powtarzający się argument, że byłoby za łatwo. A niby dlaczego ? To takie niesamowite ułatwienie zdobyć potrzebny surowiec ? To zlikwidujmy rynek. Po co nam handel ? Za łatwo.
A no właśnie ułatwienie.

Co do ogółu to mianowicie jestem na nie.
Do tego by zdobyć potrzebny surowiec jest rynek. Jeśli brakuje Ci gliny to, wystaw ofertę na rynku, że chcesz kupić glinę za żelazo lub drewno. Proste, prawda?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22105

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Może i pomysł fajny, ale jest jedno ale... Dziwny.
Uważąm, że raczej nie powinniśmy miećwpływu na to, ile sórowca zrabóje wojsko, ale ewentualnie można by zrobić, że jednego surowca więcej (np. tylko więcej gliny).
 

DeletedUser23798

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Pomysł oczywiście na : NIE!

Właśnie to jest fajne w tej grze - nieprzewidzialnośc. Tak to gra byłaby zbyt tandetna i wtórna :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Tak.
np. ktos ma 1000d. 30g. 1500ż, a z napadu dostał 2000d 500g 1000ż.
Coza łupy mało gliny.
Całkowicie podsszebne.
 

DeletedUser23615

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Tak.
np. ktos ma 1000d. 30g. 1500ż, a z napadu dostał 2000d 500g 1000ż.
Coza łupy mało gliny.

Przy takim lupie to zebys nie wiem jak sie bardzo staral to nie wystekasz wiecej gliny bo...... jej tam wiecej niema
Zakladajac ze wioska ma full gliny to przy takim lupie powinienes jej zdobyc conajmniej 1166( 3500/3 - proporcje !!!).

BTW Rynek istnial od zawsze - korzystajcie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Wysyłasz tyle woja by zebrać cały łup i problem z głowy :D, a na marginesie ide o zakład, że popełniłeś z 1000 błedów, każdy je popełnia nie każdy widzi :p.
 

DeletedUser19467

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Pomysł był, rzecz zbędna.
 

DeletedUser23798

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Bądź co bądź temat taki już był i nie przeszedł z tym chyba będzie podobnie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Możliwość Wyboru Łupu

Tak jak pisali koledzy pomysł już był , ale mnie się podoba .
Gra nabrała by większego realizmu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry