masówki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser89100
  • Data rozpoczęcia

co o tym myślisz ???

  • tak chętnie bym skorzystał/skorzystała

    Głosy: 68 31,9%
  • pewne zmiany ( napisz co zmienić )

    Głosy: 17 8,0%
  • nie

    Głosy: 121 56,8%
  • nie wiem

    Głosy: 7 3,3%

  • W sumie głosujących
    213
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jestem na NIE.

To czy plemię ma być masówką jest WYBOREM a nie przymusem...

Możesz mieć plemie liczące 10 graczy - TO TWOJE PRAWO !

Ktoś chce mieć w plemieniu 1000 graczy - TO JEGO PRAWO !
- czy to jest mądry wybór - pominę to milczeniem...

Jeśli mamy ingerować w prawa graczy to proponuję :
Ograniczyć liczbę graczy w plemieniu do 1, aż plemię osiągnie 12,000pkt wtedy będzie mogło przyjąć 1 gracza.
Przy 24,000pkt możliwość przyjęcia kolejnego - itd...

To absurd - ale skoro można - to czemu nie...
 

DeletedUser97869

Guest
Ten pomysł nie wnosi kompletnie nic nowego.
Po pierwsze początkowe masówki nikomu nie szkodzą - no chyba, że tym ktorzy w nich są - a jak chcę tak grać to ich sprawa. Chyba nie boisz się, że dzięki temu cie pokonają?
Po drugie, jesli wprowadzić ten pomysł w życie, zamiast plemienia z 80 graczami, założyciele tworzą dwa po 40 graczy. Zakładają zewnętrzne forum wspólne dla obu plemion i wychodzi na jedno.
Z całym szacunkiem, pomysł niedopracowany i bez wartości.
 

DeletedUser84722

Guest
na nie, przecież od każdego zależy czy chce mieć/być w masówce czy nie, no dajcie spokój z takimi ograniczeniami, za niedługo będziecie chcieli żeby automatycznie kasować graczy, którzy się słabiej rozwijają:cool:
 

DeletedUser94723

Guest
jestem na NIE ponieważ startujące plemienia na początku nawet POWINNY być masówkami dopiero gdy plemię jest odpowiednio mocne robi się akademię i selekcję!!!Nie odwrotnie! Także trudno by było o dobre plemię bo nie zawsze ludzie z odpowiednią ilością punktów chcą dochodzić do plemienia...

To jest prawidłowe myślenie. Plemie które bedzie mialo tylu graczy co pomysłodawca podał nie będzie się rozwijać...


Nie.
 

DeletedUser

Guest
To od założyciela czy Rady plemienia zależy ile osób jest w plemieniu. Wiadomo, że najważniejszym aspektem są punkty gracza. Jedni uważają że wystarczy 30 osób a inni 130. Pomysł ten tylko skomplikuję grę jeśli byłby wprowadzony, choć jestem pewien że nie zostanie wprowadzony!
 

DeletedUser59473

Guest
A ja z kolei się dziwię, poziom miedzy masówkami i elitami (ja to nazwać) jest mniej więcej wyrównany. Masówki po 200-300 osób zwykle są słabe, ale trudno, taki jest styl gry niektórych graczy. A zresztą i tak z czasem każda masówka z czasem się zmniejsza (mniej graczy) i zarazem powiększa (terytorium). Jak? Odcedzanie!
1. Przefiltrować punktami.
2. Wywalić multikonta, odpada 20%.
3. Zrobić test na aktywność na forum, odpada 70-80%.
4. Zrobić test pomocy, odpadnie kliku.
5. + mnóstwo przestanie grać zaraz po powstaniu masówki.

I tak zostaje zgrana ekipa po 20-30 graczy. Masówki to zjawisko wczesne, prymitywne i przejściowe. Jestem na nie.

Czy to juz nie jest masowka ?

Wydaje mi się że nie. Weźmy chociażby GŁAZ (św. 4, ranking 10), ma chyba 97 graczy, a jednak wszyscy są zgrani i sobie pomagają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja na nie.
Jeśli ktoś zacznie grę jak TOP1 będzie miał już 100k to założy plemię, weżmie tyle osób ile się da i ma szansę na jakikolwiek sukces. Jeśli byłoby tak jak w tym pomyśle to już niemiałby szans.
NIE!
 

DeletedUser

Guest
A ja znam masówki [to znaczy znałem], które były zgrane i pomagały swoim graczom. Kuriozum? A jednak.

To, jakie kto chce mieć plemię, nie powinno być z góry mu narzucane, ani ograniczane. Wolność wyboru i działania. To wszystko.
 

DeletedUser83225

Guest
Po pierwsze: Utrudniłoby to za bardzo rozpoczynanie gry i kształtowanie plemion na nowych światach ;)
Po drugie: Plemię może być dobre i zgrane mając nawet i 110 członków, potrzebna jest jedynie mądra osoba(osoby) która by to ogarnęła. Jestem w plemieniu które ma 100 członków z małym hakiem (wszystko przez połączenie akademii z gł. plemieniem :p i jeszcze fuzją na dodatek :]). Jakoś nam dobrze się powodzi, ale to chyba tylko dzięki mądrym rozwiązaniu - podzieleniu plemienia na 5 grup (prowincji u nas ;)).
Po trzecie: Oddaję głos na nie. Można by to trochę udoskonalić - ale w sumie po co? Ludzie chcą, niech robią masówki, to takie skupisko wiosek do przejęcia :)
 

DeletedUser115394

Guest
Jeśli uważacie że 100 osob to masówka to ja niewiem widziałem nawet że 600 osób było a niekiedy te 200 osob sobie pomaga anizeli jest 60 i w pkt. lecą...
 

DeletedUser70208

Guest
Jestem przeciwny temu rozwiązaniu.

Wszystko zależy od kwestii wyboru.
Słabe plemię będące masówką i tak niewiele będzie znaczyć co doprowadzi je do upadku.
 

DeletedUser103205

Guest
Ja jestem na NIE.

Przecież na początku są masówki dopiero potem odpadają gracze. I zostaje tylko ta elita zwykle ok 50-60 graczy.
A masówka to była na 10 świecie keidyś King Kong chyba 3 tysiące graczy
 

DeletedUser102734

Guest
Jestem na nie. masówka jest przejściowym etapem plemienia. Wiadomo, że niektórzy kończą grę, a niektórzy tylko "pasożytują" w plemieniu i kiedyś i tak zostaną wyrzuceni.
 

DeletedUser4423

Guest
pomijajac to, ze nie mozna zabronic komus grac w plemieniu z 300+ osobami, musialoby byc rowniez zdefiniowane, co to jest masowka. bo jesli plemie ze 100 osobami, jestes w bardzo glebokim bledzie, gralem dlugo na s8 w plemieniu z 100 czlonkami, bylismy bardzo zgrani i ogarnialismy co sie dzieje, bylo nas duzo, bo zajmowalismy 6 kontynentow.tak weic nie masz racji tym pomyslem.

na nie.
 

DeletedUser

Guest
Ja myślę że masówki są potrzebne ;) z tego względu że zawsze musi być jakieś słabe ogniwo (plemię) żeby lepsze plemię się wzmocniło.


Jak wyobrażacie sobie pięć silnych plemion obok siebie ?

a zobacz sobie lepiej na top3 plemion na s26. I zastanów się nad sensem swojej wypowiedzi.

Jesli plemie ma silną i dobrą władzę to nawet będąc masówką może być bardzo mocne i zgrane. To o czym Ty mówisz to tylko stereotyp masówki, ale jest dużo takich plemionek, które ma wielu członków, a Ty się modlisz by do Ciebie nie dotarły. ;)

pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Masówki były są i będą potrzebne do normalnego funkcjonowania każdego świata. Toż to nieodłączny element, i ile przynoszą fun'u z gry.
 

DeletedUser116963

Guest
Ja np. jak byłam nowa to do żadnego plemienia się nie mogłam dostać, aż dostałam zapro, tak jak inne osoby. Nie patrzyli sie ile mamy punktów tylko dawali zapro. Ja sie rozwinełam i dogoniłam reszte. Dzięki masowce !!!
 

DeletedUser106372

Guest
Powiecie mi że moje plemie na s29 było masówką na bank.

Na początku istnienia byliśmy na 5 kontynentach, 15 osób, które chciało grać razem, a znały się z s27.

Dobraliśmy osoby wokoło siebie na kontynencie, była liczba prawie 200 ludzi.

Powiem że zarządzaliśmy z koleżankami i kolegami plemieniem.
Stopniowo odpadali gracze, bo sami kończyli, lub ich wyrzucaliśmy za przewinienia.

Obecnie jest nas 101 osób na 4 kontynentach głównych, oraz 2 pobocznych z których zrezygnujemy.


Powiem że moje plemię bije w M-N-D top 1 plemię i mimo że jest nam ciężko, dopinamy swego. Do tej pory 3 plemiona rozłożyliśmy, może uda się 4.


Nie ważne jest ilość osób, ale to, jak się rozwija całe plemie oraz to jak jest zarządzane.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł nawet dobry tylko musiał byś dzwignąć troche te limity
 
Status
Zamknięty.
Do góry