Mapki i Staty By Stukniety

bartezFCB

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
2.414
A więc po 11 dniach wlatuje mega aktualizacja! :D
Jak zazwyczaj wrzucam mini analizę opartą na Statystykach moich, wojennych z TW oraz mapce ;)


  • AK - dominuje na świecie pod względem wiosek i ich przyrostów. Widać, że zjadają FINE, lecz w ratowaniu FIESTY im już gorzej idzie
  • WITAM - Wice-lider, pozyskują jak najwięcej terenu po FIEŚCIE aby przygotować front pod AK. Muszą to robić szybciej ponieważ padnięcie FINE to kwestia czasu a wtedy pasuje mieć na północnej półkuli większość wsi aby myśleć o przyszłości
  • Bell - Ładnie wjechało w FINE, dodatkowo nie stopują na północnym froncie z MS i RA
  • FINE - No niestyty bardzo kiepska sytuacja ponieważ tylko "Obrzeża" ich nie biją. Otoczeni i bici na każdym froncie przez BELL, Rebels i AK. Od ostatniej aktualizacji są w plecy prawie 500 wiosek aleee zawsze mogą trzymać FRONT jak najdłużej a później skoczyć do WITAM i ponownie bić swojego wroga ;)
  • MS & RA - Nie wiem jak tam sytuacja ale z mapki i stat wynika że tracą wioski na rzecz Bell
  • Rebells odżyło i łapią wioski FINE i jest to pierwsza od ponad miesiąc aktualizacja która daje im zysk wiosek :D
  • EM dalej walczy, przejmują wioski fiesty i po woli łączą się z WITAM dlatego statystyki są nieco oszukane
  • FIESTA jest przejmowana przez EM i WITAM + ostatki graczy przechodzi do AK
  • NIC - to skromne plemię, które zaczyna zyskiwać dzięki roszadom w okolicy przez EM i FIESTE

Z góry dzięki za lajki i pamiętajcie aby zostawić reakcję ;)


View attachment 47775

Ale dominacja nad koalicją totalnej żenady tylko 55 przejęć w ciągu 11 dni xDDD
 

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
11.427
No to lecimy :D
Ostatnio mam mniej czasu ale wasze Lajki mnie motywują aby poświęcić kilka godzin pracy dla was niż iść spać <3
Dlatego jak masz chwilę i ci się spodoba to co robię to zostaw lajka, nic Cię to nie kosztuje a mnie motywuje <3

ANALIZA
  • AK zdobywa spore tereny FINE ale jednocześnie traci po części tereny na północy na rzecz WITAM
  • WITAM klepie ile ma sił i tchu AK żeby jak najwięcej terenu złapać zanim FINE padnie
  • BELL połączyło się z Rebelsami i biorą co się da z FINE i też skubią MS i RA na zachodzie
  • FINE robi co może aby się jak najdłużej utrzymać, da to czas WITAM na zajęcie większego terenu od AK
  • MS i RA mimo starań tracą wioski, mniej niż FINE ale niestety straty
  • NIC, EM i FIESTA poprzechodzili do sojuszników


1682503802868.png
 
Ostatnia edycja:

Sir Braga

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.288
Ciekawe statystyki. Z jednej strony pokazują prognozy na ogromną dominacje koalicji niebieskich*, z drugiej zaś zaraz zamknięcie składów i oficjalne 'rozdanie blach', co może rodzić przeróżne konflikty i bunty w koalicji anty-Witam, gdzie Ci drudzy mogą upatrywać swojej szansy. W przeciwnym wypadku gra 30/70 raczej jest dla nich jedynie stratą czasu, jeszcze przy perspektywie coraz to cieplejszych dni, naturalnie nie będzie się chciało zarywać weekendów na obrony prawie pewnej przegranej sprawy.
 

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
11.427
Minęło 10 dni, ale chciało mi się już ss nowego robić z excela :D

Jak widzicie nastąpiło kilka zmian.
Połączyłem plemiona NIC, EM i WITAM w statach
Połączyłem Rebeles i Bell oraz Fieste z AK

Teraz kilka mini analiz
  • WIATM dostało akcję od AK, ale z tego co sobie patrzyłem były, znikome straty. @mefisto75 x Rokush dostał burzenie na -300k pkt więc chyba to była pierwsza akcja rozpoznawcza. WITAM natomiast uderzyło wczoraj w AK i patrząc na staty między tymi plemionami -7 dni to jest 200:100 dla Witam
  • AK przejmuje tereny po FINE ale też dużo straciło na północy (wyspę) i wzdłuż frontu na rzecz WITAM ale też zlikwidowało bardzo dużo diód które miało WITAM więc może to akcja ich miała na celu?
  • Bell i Reb ciśnie tereny po FINE, chcą jak najwięcej przejąć, bo chcąc niechcący, AK za jakiś czas też będzie wrogiem więc teren trzeba przygotować, Natomiast na froncie zachodnim z MS/RA/WITAM mają 200:120 w ostatnich 7 dniach więc 80 wiosek na +
  • MS&RA widzę przeskakują do WITAM albo po OS albo przez to, że się składy zaraz zamykają. Stracili około 80 wiosek na rzecz Reb wiec tragedii nie ma
  • FINE - no tutaj już nie ma co pisać, czekać tylko aż znikną z mapy, bo patrząc na staty i mape to już oporu nie stawiają.
PODSUMOWUJĄC - FINE przytrzymało kilka tygodni oblężenie i na pewno na + to wyszło dla WITAM. Mogli swobodnie wyczyścić teren po Fieście i trochę pchnąć AK. Sądzę, że są dość zorganizowani i na pewno łatwo się nie dadzą mimo dużej przewagi wroga, którą będą mieć po zjedzeniu FINE na południu. AK natomiast ma dużąąą masę, lecz nie wiem jak to się będzie przekładało na jakość gry na północnych terenach, ponieważ jest to częśc graczy z rekrutacji (Fiesta) i front nie jest na pewno jeszcze przygotowany przez to, że toczą się jeszcze walki na południu. Gdy przesuną siły z południa na północ to wtedy będzie można racjonalnie ocenić ich jakość walki na froncie z WITAM.
Gdy do walki przeciwko WITAM dołączy RebBell to wtedy losy najpewniej się odwrócą, ponieważ masa to jednak masa chodź już nie jeden świat zaskakiwał więc poczekamy, zobaczymy.
Bell musi też na pewno już front przygotowywać przeciwko AK, ponieważ za 7 dni jest zamknięcie składów więc łączy się to, z tym że AK będzie naturalnym przeciwnikiem aby blachy zdobyć a na chwilę obecną mają więcej % terenu więc Bell zgarnia co się da po FINE na przyszłość i pokazuje to ładnie mapa.


Standardowo z góry dzięki za lajki i nie zapomnijcie ich zostawiać :D


1683143814883.png
 
Ostatnia edycja:

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
11.427
Na mapkach nie ma zmian więc można podziwiać przejęcia zdobyte przez ostatnie 10 dni

Standardowo z góry dzięki za lajki i nie zapomnijcie ich zostawiać :D

1683146965157.png
1683146960268.gif

1683146952522.png
1683146945481.gif
1683146936486.gif
 
Do góry