Kwestia zmiany Regulaminu gry - pytania i opinie

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
- Zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży Punktów Premium (lub kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp.) w jakimkolwiek miejscu gry a także na stronach zewnętrznych (np. portalach aukcyjnych).
- Zabronione jest kupowanie Punktów Premium w sposób inny niż za pomocą przeznaczonego do tego modułu w grze Premium -> Zakup.
- Dozwolony jest tzw. wspólny zakup Punktów Premium przez wielu graczy na zasadzie "składki" na ten cel. Zakupione w ten sposób Punkty należą do właściciela konta dokonującego transakcji. Podział Punktów Premium między graczy jest sprawą wewnętrznych umów między nimi. InnoGames nie odpowiada za ewentualne nadużycia w tej kwestii.


To w jakim miejscu wolno wolno oferować/proponować kupno/sprzedaż w ramach plemiennej "składki"?
I jak support odróżni "składkę" od normalnej transakcji kupno/sprzedaż?
Jakby nie patrzeć, taka "składka" to też umowa kupna/sprzedaży.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
no właśnie, ja od początku próbuję skumać ten problem i nie jestem w stanie :)

tzn jedno skumałem- ani supp ani Inno nie jest stroną sporu w przypadku nadużycia
to jest logiczne nawet
teraz próbuje się - ze zrozumiałych względów- nakłaniać do zakupów przez system płatności w grze
no ok, a co jeśli znowu ktoś zacznie sprzedawać lewe pp ? przecież tak na dobrą sprawę zmiana regulaminu tylko zmienia skalę ew nadużyć [zakładam że o to chodziło, o to że nikt 'znajomym' nie będzie chciał sprzedać trefnych punktów]
w tłumie łatwo o to...tyle -cała idea zmian regulaminu w tym zakresie, zgadza się ?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Jak zaczniesz sprzedawać masowo, poza plemieniem, spamować ludziom ofertami (oczywiście możesz poinformować współplemieńców, to nie jest spam), zwłaszcza zarabiać na tym, to już nie będzie OK. Natomiast zrzutkami plemiennymi praktycznie team nie będzie się zupełnie interesował.

Czy to oznacza, że nie mogę odsprzedawać(bez zysku dla siebie)/przekazywać pp osobom spoza plemienia? Sojusznikom albo po prostu znajomym z innych plemion?

Jak support sprawdzi, że na tym nie zarabiam?
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Brakuje mi w regulaminie wzmainki o anglojęzycznych nazwach plemienia. Z tego co pamiętam to była o to mała afera... a dokładnie o nazwę plemienia Only the Strong z serwera 45.

No i nadal nurtuje mnie punkt regulaminu:

2.1) Zabronione jest przesyłanie surowców, zorganizowane napady, napady na siebie i przesyłanie pomocy między graczami z tym samym komputerem / połączeniem internetowym podczas wspólnego użytku i 24 godziny po jego zaprzestaniu.

Jest on dla mnie niezbyt jasny. Czy można atakować po upływie 24 h od ostatniej akcji na koncie na którym jesteśmy zastępcą czy nie gdy nie rezygnujemy z zastępstwa?

Załóżmy, że mam 2 zastepstwa: A, B. Wyysłam ataki z zastępstwa A. Mija 24 h i wysyłam ataki z zastępstwa B. Mijają kolejne 24 h i wysyłam ataki z własnego konta. Czy to jest dozwolone?

Ogólnie zmiany w regulaminie na "+". Czekam tylko na jasne doprecyzowanie w przykładach "pośrednich" korzyści jakie może odnieść zastępca.
 
Ostatnia edycja:

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
395
§4: Zabronione jest obrażanie innych członków społeczności gry.

Poproszę o definicję wyrazu 'obraza', coby póżniej nie dziwić się, gdy leci ban za bolesną krytykę.
 

adrianh3

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
177
Jak zaczniesz sprzedawać masowo, poza plemieniem, spamować ludziom ofertami (oczywiście możesz poinformować współplemieńców, to nie jest spam), zwłaszcza zarabiać na tym, to już nie będzie OK. Natomiast zrzutkami plemiennymi praktycznie team nie będzie się zupełnie interesował.
co ?
Dla mnie ta modyfikacja zapisu regulaminu to idiotyzm
To co jak przesle mi kp ktos z plemienia to ok ,ale jak z poza plemienia np sojusznik to już składka nielegalna ?
Albo mam kaprsys i chce koledze dac w prezencie 30 kp lub na zasta przesłac ,żeby sobie konto ogarnął to co zaraz bedzie sprówka ? bo rzekomo nielegalne ?
Albo porzyczyc ? to zaraz bedzie inspekcja czy porzyczyłem czy nie i kontrola i pytania czemu graczowi xxx przelałem kp ?
 

DeletedUser

Guest
Jak zaczniesz sprzedawać masowo, poza plemieniem, spamować ludziom ofertami (oczywiście możesz poinformować współplemieńców, to nie jest spam), zwłaszcza zarabiać na tym, to już nie będzie OK. Natomiast zrzutkami plemiennymi praktycznie team nie będzie się zupełnie interesował.

kompletnie nie rozumiem co napsiałeś. sam zaprzeczasz sobie, BO piszesz ze kontolowane zrzutki nie beda. Ale odsprzedawac nie mozna na forum bo to nielegalne w regulaminie jest. Tylko zrzutki moga byc.
a TY piszesz ze sprzedawac to mozna bez zysku. To wkoncu jak jest ?


Jak kupie legalnie PP przez moduł to chyba moge dac je kumu chce nawet zadarmo /bez zrzutki/ a nie pytac o zdanie administracji czy moge komus dac PP za które zaplaciłem juz LEGALNIE.

pytanie było zupełnie inne a wiec.

1. czy można kupic sobie 5000P legalnie przez moduł w grze. a potem odsprzedawac znajomym po 200 P (bez zarobku) ? TAK/NIE (ps. bo to nie jest zrzuta)

2. bo zrzuta to oznacza ze wczesniej przed kupnem wiadomo kto kupuje jaka czesc danej puli punktów. A taki zakup 5000P to jest bo taniej wychodzi BO zamiast 18 zł za 200 placi sie 9 zł.

Czy ta zmiana ma wymusic ze kazdy sam musi kupic by zedrzec wiecej kasy ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
kompletnie nie rozumiem co napsiałeś. sam zaprzeczasz sobie

pytanie było zupełnie inne a wiec.

1. czy można kupic sobie 5000P legalnie przez moduł w grze. a potem odsprzedawac znajomym po 200 P (bez zarobku) ? TAK/NIE (ps. bo to nie jest zrzuta)

2. bo zrzuta to oznacza ze wczesniej przed kupnem wiadomo kto kupuje jaka czesc danej puli punktów. A taki zakup 5000P to jest bo taniej wychodzi BO zamiast 18 zł za 200 placi sie 9 zł.

Czy ta zmiana ma wymusic ze kazdy sam musi lupic by zedrzec wiecej kasy ?

nie 9pln, a 8,64 :p, w najlepszym wypadku nawet 8,31 :)
 

DeletedUser116739

Guest
Jak na razie zapisane jest to w taki sposób że można uwalić każdego kto prześle pp komuś innemu.

Ja rozumiem, że zmiany te wprowadzono by uniknąć podobnych sytuacji, które miały miejsce niedawno ale jest to podcinanie możliwości uczciwym sprzedawcom.

Dlaczego oferowanie kupna w grze czy na forum gry jest zabronione?
Co z osobami, które kupują u mnie przez swoich znajomych? - znajomi moich znajomych nie są moimi znajomymi więc przesłać już im nie mogę...

Co w przypadku gdy kwota za jaką sprzedaję w swoim plemieniu jest wyższa bo tak ustaliliśmy (nadwyżki idą na konkursy, bonusy, ect) - teraz to też jest nielegalne??



dla tych co chcą sprzedawać masowo i na tym sporo zarabiać robiąc przewałki taki regulamin jest nic nie wart - sam już mam kilka pomysłów jak "prawnie" go obejść, ale podcina to skrzydła tym którzy chcą być uczciwi
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Dzierzka Wirsing napisał:
Jak support sprawdzi, że na tym nie zarabiam?
Wiemy jak kupiłaś PP i za ile. Jeżeli sprzedasz kumplom drożej, to znaczy że na tym zarabiasz, proste.
Jednak bądźmy poważni: zakaz handlu nie jest zapisem, który pojawia się bo bardzo chcieliśmy go wprowadzić (jako team PL). On jest dlatego, że firma na przyszłość chce się zabezpieczyć i życzy sobie mieć taki zapis. Chcieliśmy jednak pozwolić na zrzutki plemienne, więc z tego korzystajcie, bo to jest wpisane dla Was, bynajmniej nie po to żeby mieć haka i podstawy do banów (w takim celu to po prostu moglibyśmy dać bezwzględny zakaz i banować za wszystko). Nie o to tu chodziło - intencje są dokładnie odwrotne. Sugeruję po prostu w to uwierzyć i bezstresowo sobie wspólnie w plemieniu (i poza nim) kupować KP - wyjdzie taniej, natomiast trzymać się z daleka od Allegro. I będzie OK :).
 

DeletedUser

Guest
Jeszcze jedno


Zmiany wchodzą w życie 6 listopada 2011. Do tego czasu wszyscy użytkownicy nie zgadzający się ze zmianami są proszeni o usunięcie kont. Kontynuowanie gry po 5 listopada jest jednoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją zmian.


Czyli tutaj to możemy prosić tylko o interpretację nowych przepisów.
Jednak każdy wie, że interpretacja nie jest wiążąca dla całego supportu, bo nie jest ujęta w treści regulaminu.
Ogólnie rzecz biorąc:likwidujecie tak naprawdę plemienne skłądki na premkę, bo teoretycznie rzecz biorąc każdy współplemieniec po 6.11 będzie mógł mnie zgłosić do supportu za wyrażenie zgody na odpłatne przekazanie mu punktów premium.
Dodatkowo sprawy tej nie wolno omawiać na pw, na plemiennym forum też nie, o komunikatorach typu gg czy skype albo telefon nie wspomnę.

Wszystko będzie teraz zależało od dobrej woli sprawdzającego ewentualne zgłoszenie, a na dobrą sprawę nie wszystko da się sprawdzić.

Podobnie jest sprawa z zastępstwami i obrażaniem innych graczy.

Czy obrażę innego gracza, jeśli nazwę go kretem, a okaże się, że nim nie jest?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
nie 9pln, a 8,64 :p, w najlepszym wypadku nawet 8,31 :)

zaaokragliłem sobie :p
zawsze lepiej 9zł niż administracja 18 chce ;]
by zrobili po 9 zł to by wiecej zarobili bo ludzie by od nich kupywali a tak to zdziwienie ze ludzie pomagaja sobie kupnem wiekszej ilosci punktów i nimi sie dziela.

a nie zedrzec ostatni kęs bułki od ust odebrac :D
17,99 zrobili z 10zł co było keidys.
Bide mamy i kryzys panowie wyrozumiałosci troszke:>
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
a nie można po prostu zmiękczyć reguły?
bo co to za wykładnia która nie jest ściśle powiązana z regulaminem ?:p
w regułach - mur, zakaz handlu
w wykładni jakieś zrzutki

allegro to był duży rynek którego administracja gry nie jest w stanie kontrolować- zgoda, chcieliście to odciąć
a nie dałoby się na przykład przenieść to na FO gdzie to wy jesteście panami ?
mniejsza przestrzeń, ale wygodna dla graczy
 

DeletedUser

Guest
Wiemy jak kupiłaś PP i za ile. Jeżeli sprzedasz kumplom drożej, to znaczy że na tym zarabiasz, proste.
:).

Tyle to ja wiem:D

Ale jak sprawdzicie, czy sprzedałam kumplom drożej, czy nie?
I to oznaczac będzie, że nieznajomemu już nie odsprzedam, bo a nuż się okaże kimś podstawionym przez wrogie plemie i odsprzedam bez zysku, a on napisze do Was, że musiał więcej dać.

Nie będę miałą jak się wybronić, bo na pw nie będę mogla z nim omawiać warunków przekazania premki.
Właściwie to już z nikim nie będę mogla tego omawiać.

No chyba że dodacie w regulaminie, że zakazujecie oferować premkę gdziekolwiek w cenach wyższych niż Wasze, wtedy ten zapis miałby chyba więcej sensu niż obecnie.
 

DeletedUser15287

Guest
Jak zaczniesz sprzedawać masowo, poza plemieniem

Bryfft co znaczy sprzedawać masowo? Powyżej 10 , 20, 50 graczy miesięcznie?

Mogę sprzedać członkom plemienia a już koledze z którym kiedyś grałam to już nie? A niby z którego miejsca regulaminu to wynika?

spamować ludziom ofertami (oczywiście możesz poinformować współplemieńców, to nie jest spam),

Cytat:
- Zabronione jest oferowanie kupna/sprzedaży Punktów Premium (lub kodów umożliwiających otrzymanie Punktów Premium itp.) w jakimkolwiek miejscu gry

Sam sobie zaprzeczasz, bo albo można coś pisać / oferować albo nie można.


zwłaszcza zarabiać na tym, to już nie będzie OK.

A jak niby ustalisz czy na tym zarabiam?
Kupię paczkę 5000 punktów a drugą 1500 i uśrednię cenę to już złamię regulamin bo zarabiam? W końcu patrząc na poszczególne paczki odsprzedając punkty z paczki 5 tys mam zysk.
Zresztą jak nie mogę na pw czy forum napisać po ile jest paczka, to zajrzysz na mój rachunek, żeby ustalić wysokość wpłat?
Nie bądźmy śmieszni, sprzedaż przejdzie po prostu do szarej strefy.


Natomiast zrzutkami plemiennymi praktycznie team nie będzie się zupełnie interesował.

Właśnie praktycznie .... Prawo jest dobre gdy wszystkich traktuje równo, a to co proponujecie pozwala na indywidualne interpretacje adminów a to jest już niedopuszczalne.

Ponawiam też pytanie, kiedy mamy do czynienia z zakupem składkowym:
1. gracz kupuje kp i je odsprzedaje punkty
2. gracz zbiera pieniądze i kupuje kp następnie odsprzedaje
w jakim terminie od zakupu muszę przekazać punkty innym pozostałym kupującym.

A co z sytuacją gdy często dam KP kolegom i nie będę za te punkty pobierać opłat, złamię regulamin?

I jeszcze jedno pytanie, gracz A kupi ode mnie KP za 8,64 a zgłosi do administracji że kupił za 15,00 to już regulamin jest złamany i ja mam bana?
 

DeletedUser156889

Guest
Regulamin powinien być jasny, a nie wprowadzać mętlik. Kto będzie potem za pół roku czytał ten wątek żeby sie dowiedzieć o co w nim chodzi?
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
wiadomo o co
reguły są w zasadzie jasne- tzn blokują wiele dotychczasowych rozwiązań a Bryfft zapewnia o dobrych intencjach :D

znaczy napisali że nie wolno handlować; w praktyce już oznacza to częstą dowolność w interpretacji
z zastrzeżeniami regulaminowymi [czyli hipotetycznie przyjąć że wszystko co powiesz może być użyte PRZECIW tobie]
 

DeletedUser151988

Guest
Jeśli chce podłożyć świnie wrogowi to wystarczy że wyślę mu pp (załóżmy że z konta 126p założonego np. w szkole) i oba konta zbanujecie?
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
nie no bez przesady
a jak temu któremu dałeś pp udowodnisz handel?
to żadna 'świnia', to darowizna :p

aż tak daleko bym nie jechał
jak zaczniecie SPRZEDAWAĆ punkty w przestrzeni hermetycznej- też nic się nie stanie...
przecież chodzi tylko o możliwość weryfikacji tego co się dzieje
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
na allegro moze lepsze ofert beda teraz
ludzie niech wysprzedaja zapasy :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry