Handel wojskiem.

  • Rozpoczynający wątek SGH93
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł?

  • Tak.

    Głosy: 100 42,9%
  • Nie.

    Głosy: 116 49,8%
  • Nie mam określonego zdania.

    Głosy: 17 7,3%

  • W sumie głosujących
    233
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
E... witam :D.

Przed chwilą wpadł mi do głowy pomysł (nie wiem czy oryginalny, bo nie sprawdzałem tego podforum). Chodzi mi mianowicie o handel wojskami (tak, wiem, że bardzo trudno się domyślić z nazwy tematu -_-). Jak miało by to być wykonywane? Przez rynek, minimalnie 15 poziom. Oferty byłyby e... hurtowe. Przykładowo: za 100 pikinierów płacimy w koszarach 5000 drewna, 3000 gliny i 1000 żelaza, a w handlu wojskami gracz może dowolnie zmieniać cenę, czyli ta sama ilość może kosztować 1000 drewna, 2000 gliny i 5000 żelaza, ale też dużo więcej, lub mniej - jak już mówiłem - to gracz ustala cenę ;). Wiem, że nie jest to zbyt dobrze wytłumaczone, a sam pomysł jest pokićkany - jednak mam nadzieję że się Wam spodoba.

Pozdrawiam. SGH.
 

DeletedUser10107

Guest
Odp: Handel wojskiem.

I to ma być handel wojskiem?
Chyba kupowanie wojska za tańsze pieniądze!
Pomysł nieprzemyślany.
Gdy np. chcemy wyprodukować w koszarach 100 pikinierów a nie mamy na to surowców, wchodzimy w rynek i sobie taniej to produkujemy.
Koszary, stajnia i warsztat stałyby się nieużyteczne, bo każdy by szkolił wojsko na rynku.
Rynek jest do handlowania surowcami, a nie do szkolenia tańszego wojska!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Napisałem przecież, że gracz może DOWOLNIE ustalać cenę wojska - tak jak z towarami - niektórzy chcą w skali 1:1, inni chcą sprzedawać towary drożej, dla własnego zysku (czyli: ja daję x, a ty płacisz 2x). Ale jeśli pomysł Ci się nie podoba, to nie mam nic przeciwko ;).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

pomysł bez sensu
....niedługo będzie pomysł żeby na rynku sprzedawać wioski....
po co zmieniać to co jest dobre i przyciaga rzesze graczy ?!
jestem na nie pomysł do bani...:mad:
 

DeletedUser13433

Guest
Odp: Handel wojskiem.

MI sie pomysł nie podoba bo jest niedopracowany po co to mie sie pomysl niepodoba jestem na nie kolejne ulatwienie do gry bo:
powiedzmy gracz ustali drozsza cene wojska niz produkcja w koszarach to nikt tego nie kupi a jesli ustali mniejsza to bedzie to dla niego nieoplacalne
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Zwiekszyloby to tylko "pole manewru" (czyli wieksze mozliwosci oszustwa) wszelkim multikontowcom.
 

DeletedUser15655

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Wg. mnie pomysł dobry, ale troche nie dopracowany.Lepiej by było np. 100 pikinierów za 100 mieczników.
Ogólnie pomysł ciekawy tylko trzeba by było troche dopracować :p
 

DeletedUser13429

Guest
Odp: Handel wojskiem.

MI sie pomysł nie podoba bo jest niedopracowany po co to mie sie pomysl niepodoba jestem na nie kolejne ulatwienie do gry bo:
powiedzmy gracz ustali drozsza cene wojska niz produkcja w koszarach to nikt tego nie kupi a jesli ustali mniejsza to bedzie to dla niego nieoplacalne

I tu właśnie się mylisz, bo dla gracza mającego dużo surowców, a chciałby mieć natychmiastowo dobrą obronę (bo mu załóżmy rozwalili) to kupuje (po oczywiście wyższej cenie niż w koszarach) i ma dobrą obronę.
 

DeletedUser13339

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Oj ludzie nie macie co wymyślać tylko spamujecie, zamiast komuś udzielić pomocy to wy jakieś dziwne propozycje piszecie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Śmieszne to ja bym se kupił 2000 mieczy za taniej niż w koszarch temat do zamnięcia bo atkich byłu już z 20.
 

DeletedUser16409

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Mi sie pomysł podoba ale z drobną zmianą.Fajnie by było gdyby dało się wymieniać wojskiem. Też na rynku. Np ja wystawiam na wypiane 7k toporów aktoś mi daje w zamian po 3k pików i mieczy
 

DeletedUser15753

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Mi by się podobał, gdyby pomysł trochę zmienić. W rynku byłaby zakładka gildia najemników, gdzie można by było nająć najemników (oczywiście byliby drożsi w utrzymaniu) w szybkim tempie. Taka ostatnia deska ratunku :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Mi by się podobał, gdyby pomysł trochę zmienić. W rynku byłaby zakładka gildia najemników, gdzie można by było nająć najemników (oczywiście byliby drożsi w utrzymaniu) w szybkim tempie. Taka ostatnia deska ratunku :)

Ych... Kozacy to nie są... a do tematu to nie, bo jak drożej chcesz sprzedać to kupią w koszarach, a jak mniej to nie opłaca sie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

jakby nie zajmowały miejsca w zagrodzie te wojska to by się trochę opłacało :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Jestem na nie:
- niepotrzebne
- zwieksza mozliwosci oszustwa
- nieprzemyslane (bugi i inne mozliwosci)

Mowiac dluzsza forma, poco psuc gre, ktora jest dobra.
 

DeletedUser13478

Guest
Odp: Handel wojskiem.

I tu właśnie się mylisz, bo dla gracza mającego dużo surowców, a chciałby mieć natychmiastowo dobrą obronę (bo mu załóżmy rozwalili) to kupuje (po oczywiście wyższej cenie niż w koszarach) i ma dobrą obronę.

Dokładnie, miałem napisać to samo ale wole zacytować :)
Moim zdaniem powinno być (jeśli wogóle) tak że minimalna cena to taka jaką zapłacilibyśmy w koszarach (aby unemożliwić oszustwa osobom posiadającym multi-konta):D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel wojskiem.

Zdecydowane nie nie chce robić spamu czy coś ale to dla mnie nie jest normalne po 1 gracz na początku nie ma dużo surki więc nie będzie kupował w takich ilościach po 2 nie ma dużej zagrody po 3 po co ułatwiać gre hakerom itd. itp. zostawmy gre taką jaka jest
 
Status
Zamknięty.
Do góry