Aktywność na forum

  • Rozpoczynający wątek Cole i Dylan Sprouse
  • Data rozpoczęcia

Jak oceniasz ten pomysł?


  • W sumie głosujących
    308
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ostrzeżenie.png


Pomysł ten jest kierowany głównie do założycieli plemion, lecz także do administratorów, moderatorów i zwykłych członków.
Większość z nas, założycieli, wolałaby unikać graczy, którzy nie czytają forum i zastępować aktywnymi - z takimi osobami nie można współpracować - nie można planować wspólnych ataków, nie można oczekiwać pomocy, nie można liczyć na ich głos bądź wypowiedź w ważnej dla plemienia sprawie. Widziałem wiele plemion i w co drugim chociaż raz pojawiały się listy obecności - obecnie to jedyny sposób na sprawdzenie kto jest aktywny, a kto nie. Nie jest też niezawodny.

Mój pomysł polega na "zwiększeniu ilości kropek" bądź innej metodzie. Na liście członków możemy sprawdzić listę obecnych, nieobecnych od 2 dni, nieobecnych od 7 dni i na zastępstwie, lecz nie ma obecności na forum!

Oto kilka pokazowych projektów graficznych:

Projekt 1
1.png


Projekt 2
2.png


Projekt 3
3.png


Projekt 4
4.png



System:
Do obliczenia danej wartości (np. procent zapełnienia paska z projektu 2) można użyć wzoru punktacji.
Punkty są obliczane o 5:00 w dniu 2, podczas aktualizacji serwerów, czy jak to tam się nazywa - aktualizowane są wówczas punkty zdobyte pomiędzy 5:00 1 dnia, a 5:00 2 dnia, czyli od aktualizacji, do aktualizacji. Jest to coś, dla tych zrzędzących o wolniej chodzących serwerach.

Punkty są zdobywane według wzoru:
1 punkt - pierwsze zalogowanie na forum w danej dobie.
1 punkt - pierwszy post na forum w danej dobie
1 punkt - nie użyto opcji "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" oraz "zaznacz jako przeczytane"
1 punkt - przeczytano minimum 12 tematów w 3 różnych działach (jeśli na forum nie znajdują się 3 dostępne działy, reguła ta jest znoszona; jeśli na forum znajduje się mniej niż 12 tematów, należy przeczytać wszystkie dostępne)
1 punkt - założono przynajmniej 2 tematy, które nie zostały skasowane.
1 punkt - wysłano minimum 15 postów w 3 różnych działach i nie zostały one usuniete (jeśli na forum nie znajdują się 3 dostępne działy, reguła ta jest zmieniana na 2 dostępne działy. Jeśli nadal nie będzie 2 dostępnych działów reguła ta jest znoszona)
1 punkt - napisano przynajmniej jeden post z minimum 1500 znaków.
Maksymalnie można zdobyć 7 punktów.

W propozycji 1 do maksymalnej punktacji wystarczy uzyskać punktów: 7
W propozycji 2 do maksymalnej punktacji wystarczy uzyskać punktów: 7
W propozycji 3 do maksymalnej punktacji wystarczy uzyskać punktów: 6
W propozycji 4 do maksymalnej punktacji wystarczy uzyskać punktów: 7 (z tą 16 mnie poniosło:D)

PS. Wzór punktacji może być zmieniony, to tylko przykład, więc proszę nie uwzględniać tego przy ocenie. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser115218

Guest
coś nie rozumiem tego systemu... ogólnie pomysł mi się podoba, ale chyba za ostro... ale spokojnie - jeszcze pogadamy
 

DeletedUser

Guest
Graficznie podoba mi się propozycja nr3, ale uważam, że taki pomysł jest zbędny, widać jak ktos nie udziela się na forum, czy nie bierze udziału na forum.

1 punkt - nie użyto opcji "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" oraz "zaznacz jako przeczytane"

Jak kogoś nie interesuje jakiś temat np. w Karczmie, to czemu ma stracić punkt za uzycie opcji, która jest przydatna? Ma na siłę czytać dany wątek?

ale, że napisałeś, że tych punktów mamy nie oceniać, więc więcej nie będę się ich czepiać.

Pomysł na nie
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie pomysł sprawdzania odwiedzania forum nie jest najgorszy chodź nikogo nie zmusisz do czytania forum ale ten cały system tych punktów jest do niczego, ja np. czytam całe forum ale nie wypowiadam się i nie zakładam tematów bez większej potrzeby, to wyjdzie że nie czytam forum. A co do punktu za oznacz jako przeczytane też mi nie pasuje bo zazwyczaj np. rezerwacji albo karczmy w ogóle nie czytam i sobie oznaczam jako przeczytane i znowu nie będzie punkciku. Dlatego jak na razie jestem na NIE

PS> Głosu nie oddałem bo może coś zmienisz to zmienię zdanie. Ale widzę ze to 2 pomysł i znowu się graficznie napracowałeś.
 

DeletedUser

Guest
Kombinujesz stary jak koń pod górkę. Naliczanie, zliczanie. Na co to komu. Te twoje punkty można łatwo zaliczyć nie czytając słowa na forum. Poza tym zakładanie tematów. Nikt mnie nie zmusi do założenia tematu. Jak ktoś nie chce to niech nie pisze nic jeśli miałby pisać głupoty byle by zaliczyć jakieś śmieszne pkt. Najlepszym sposobem na sprawdzenie aktywności gracza jest jego odzew na prośbę o pomoc. Nie odpowiada/olewa/nie wysyła wsparcia to wyjazd z baru. Jedyne co dobre to to że starasz się wejść głęboko w temat i wysilasz się z przedstawieniem graficznym.
Pomysł dla mnie srednio potrzebny.
 

DeletedUser

Guest
Graficznie podoba mi się propozycja nr3, ale uważam, że taki pomysł jest zbędny, widać jak ktos nie udziela się na forum, czy nie bierze udziału na forum.

Ja nie mam pamięci do 70 graczy :(

EDIT//
Ten system punktów do pewnego stopnia jest dla zwykłych czytających. Tzn. standardowo za logowanie, przeczytanie tematów, gdzies może jakiś post można uzyskać 3-4 punkty. Reszta jest dla tych wyróżniających się - np. dla startujących w wyborach na moderatora, czy też do sprawdzania ich pracy.

EDIT2//
wysilasz się z przedstawieniem graficznym.

Traktuje to jako praktyczne ćwiczenia, przed projektowaniem strony internetowej (layouta i flasha), także każdą z propozycji zrobiłem w niecałe 2-3-4 minuty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser120555

Guest
A co do punktu za oznacz jako przeczytane też mi nie pasuje bo zazwyczaj np. rezerwacji albo karczmy w ogóle nie czytam i sobie oznaczam jako przeczytane i znowu nie będzie punkciku. Dlatego jak na razie jestem na NIE

Nie czytasz rezerwacji ?
Radze zacząć czytać aby przypadkiem nie przejać wioski już zarezerwowanej przez kolege z plemienia :p


Najlepszym sposobem na sprawdzenie aktywności gracza jest jego odzew na prośbę o pomoc.

I to jest święta racja...

Cole i Dylan Sprouse - Nie obraź się lecz moim zdaniem TO jest nie potrzebne... To jest raczej zadanie dla administratorów plemienia i powinni to wykonać ręcznie fakt zabierze to troche czasu ale to jest sposób "idelany" bo radny wtedy pokaże że potrafi prowadzić plemię... (takie moje zdanie)
 

DeletedUser

Guest
qrnick sprawdzam rezerwację dopiero jak chcę przejąć jakąś osadkę a tak to po co mam czytać i tak nie spamiętam czy tą osadę ktoś już zarezerwował.

Pomysł nie jest zły, jak dla mnie może to wejść do gry i nie będzie mi przeszkadzać ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dla mnie to jest potrzebne.
W większości plemion jest tak (plemię liczy załóżmy 60osób):
10 osób jest naprawdę aktywnych
10 osób siedzi głównie w karczmie
5 osób pisze od czasu do czasu
15 osób czyta forum gdyż jak się robi ukryte listy obecności to się wpisują
20 osób nie czyta forum

więc nie da się wychwycić tych wszystkich!

Pomysł genialny!
 

DeletedUser

Guest
Najlepszym sposobem na sprawdzenie aktywności gracza jest jego odzew na prośbę o pomoc.

I to jest święta racja...

Najlepiej dążyć do zaciągnięcia w szeregi plemienia najlepszych, którzy nie będą potrzebować pomocy. Pozatym co to za plemię w którym co 2 osoba prosi o pomoc?:confused:

A nie można sprawdzić wszystkich osób. Pozatym to jest proces czasochłonny i wszystko trzeba spisywać. Tak, to jest jeden z najlepszych sposobów, lecz nikt nie pomoże, jeżeli nie przeczyta prośby o pomoc na forum :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
pomysł ok, co może komu wadzić taka opcja ? tylko chyba wiecznie niezadowolonym z propozycji :)
 

DeletedUser

Guest
pomysł dobry bo ta gra aż kipi od noobów co nawet nie wiedzom że som w plemieniu
 

DeletedUser61943

Guest
dla mnie dobry pomysl , graficznie sie to ladnie prezentuje , z tym ze jesli chodz o te pkt
to jest za bardzo namieszane pomysl nad czyms innym bo to latwo oszukac


pomysł dobry bo ta gra aż kipi od noobów co nawet nie wiedzom że som w plemieniu

a ty wiesz ze jest slownik ?
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest dobry. Jak ktoś już wcześniej napisał trochę za ostra punktacja (np. nie każdy lubi czytać tematy w karczmie, plemię jest duże i podzielone na grupy i nie obchodzi nas co się dzieje w innej grupie)
icon14.gif
 

DeletedUser

Guest
zaznaczyłem do poprawki ale ogólnie jestem na tak tylko te punkty za to czy tamto jakoś mi nie leżą osobiście wolał bym coś takiego jak np.
gracz przeczytał xxx postów/ xxx %
umieścił xxx tematów/ xxx %
ostatnia przeglądał forum xxx dni temu(abo dziś) o xxx godzinie

trochę więcej literak ale prostsze i bardziej trafiające do łba na 1 rzut oka zwłaszcza jak kontrolujesz sprawy w plemieniu po ciężkiej nocce albo na kacu jak nie bardzo masz ochotę rozszyfrowywać cyferki albo kolorowe paseczki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
pomysl ogolnie ok, tylko troszke do poprawki, bo skad wiedziec za co dostal pkt ?
 

DeletedUser120107

Guest
zbyszekpl

Mi się bardzo podoba ten pomysł a przeważnie nr. 4 :D
 

DeletedUser101311

Guest
Fajny pomysł tylko trzeba dopracować :)

Proponuję zamiast punkty za napisanie ilości postu albo nie nasiskanie na oznacz forum jako przeczytane... tylko proponuję zrobić jak z aktywnością w grze

Nie wchodzi od tygodnia to pasek jest czerwony a jak wchodzi to zielony

a dokładniej żeby zielony tak zamieniał co dzień na czerwony (oczywiście jak nie wejdzie na forum)
 

DeletedUser

Guest
Fajny pomysł tylko trzeba dopracować :)

Proponuję zamiast punkty za napisanie ilości postu albo nie nasiskanie na oznacz forum jako przeczytane... tylko proponuję zrobić jak z aktywnością w grze

Nie wchodzi od tygodnia to pasek jest czerwony a jak wchodzi to zielony

a dokładniej żeby zielony tak zamieniał co dzień na czerwony (oczywiście jak nie wejdzie na forum)

To byłoby za proste. Sam mogę wejść i w tej samej chwili wyjść z forum. A tym sposobem załatwiam sobie zieloną kropkę, według twojej propozycji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry