Światy 117 i 118 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.
Wynik reakcji
2.392
Świat 103 i 117 różnią się mega ustawieniami świata. Nie muszę chyba mówić, że również ekipy grające na światach z farmieniem przedstawiają nieco inny poziom od tych , które bez farmy startują od kilku światów. Według mnie ciężko będzie im ponowic wynik ze świata 103.

Niezrozumiała dla mnie kompletnie uwaga. Na świecie z farmieniem trzeba poświęcić znacznie więcej czasu grze, żeby mieć przewagę, na światach bez farmy de facto wystarczy rozsądnie klikać w budynki w ratuszu i nie dać się wpędzić w fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Innymi słowy ustawienia są łatwiejsze, są dość wygodne milisekundy, w sam raz na kliny.
Zwykle ustawienia świata mają najmniej do gadania w kwestii walki, bierze się na nie oczywiście poprawkę, ale kluczem są gracze, dyplomacja i położenie, w tej właśnie kolejności. Nie mam zamiaru się tu napinać, bo to charakteryzuje chyba najgłupszych liderów (albo najmniej dowartościowanych, jak zwał tak zwał), wychwalać moich graczy pod niebiosa, bo wiedzą jakie mam o nich zdanie, a innych moja opinia nie dotyczy. Na pewno się postaramy coś zagrać, tyle mogę powiedzieć z bezpiecznej pozycji, żeby nie przedobrzyć.
 

DeletedUser162290

Guest
To że na jakimś świecie trzeba poświęcić więcej czasu ma się nijak do faktu iż światy bez farmienia prezentują o wiele wyższy poziom niż te z farmieniem, najzwyczajniej w świecie wchodzą tam lepsze ekipy (wyjątkiem jest s100).
Dodatkowo podstawowa różnica jest taka, że na początku na światach z farmieniem poświęca się dużo czasu, a na tych bez farmy mniej czasu - lecz w "late gamie" to światy z farmą są mozolne z akcjami co 2 tyg, a na tych bez farmy lecą akcje co tydzień.

mame oszukasz, wujka oszukasz, psa oszukasz, ale prędkości i związanej z nią rekrutacji wojsk nie oszukasz.
 

DeletedUser164414

Guest
Dlaczego za każdym razem na świecie bez premium jest Technologia: 3 poziomy badań i brak farmienia, a na świecie z nowymi funkcjami premium odwrotnie. Ten sam wzór ciągle się powtarza, robicie się nudni i przewidywalni ;]

@Edit: i z flagami jest to samo o ile sie nie mylę :p
 
Wynik reakcji
2.392
To że na jakimś świecie trzeba poświęcić więcej czasu ma się nijak do faktu iż światy bez farmienia prezentują o wiele wyższy poziom niż te z farmieniem, najzwyczajniej w świecie wchodzą tam lepsze ekipy (wyjątkiem jest s100).
Dodatkowo podstawowa różnica jest taka, że na początku na światach z farmieniem poświęca się dużo czasu, a na tych bez farmy mniej czasu - lecz w "late gamie" to światy z farmą są mozolne z akcjami co 2 tyg, a na tych bez farmy lecą akcje co tydzień.

mame oszukasz, wujka oszukasz, psa oszukasz, ale prędkości i związanej z nią rekrutacji wojsk nie oszukasz.

Na 103 robiliśmy akcje co tydzień :D Najpierw były bodajże co miesiąc, później chyba co 3 albo co 2 tygodnie, a potem już do samego końca co tydzień. Także tu już mamy pierwszą bzdurę, choć przyznaję, że wiedzieć o tym nie mogłeś, bo nie miałeś skąd. To była po części kwestia tego, że przeciwnika nie było stać na obstawienie naszego rejonu jak trzeba, ale nie tylko.

Co się tyczy tego czy ekipy będą lepsze to nie wiem, zarówno Brain/PACMAN jak i Fikcja czy Vitam mieli dobrych grajków (zresztą część z Fikcji trafiła pod koniec do nas i do Vitam, a z samym Vitam podpisaliśmy po krótkiej wojnie sojusz), Brain przegrało świat kombinatorstwem i bardzo słabym zarządzaniem, przez długi czas miało na papierze przewagę nad naszą koalicją. Nie da się wymierzyć poziomu danego świata, bo nie ma odpowiednio wymiernego narzędzia ku temu, takie jest moje zdanie.

Dlaczego za każdym razem na świecie bez premium jest Technologia: 3 poziomy badań i brak farmienia, a na świecie z nowymi funkcjami premium odwrotnie. Ten sam wzór ciągle się powtarza, robicie się nudni i przewidywalni ;]

@Edit: i z flagami jest to samo o ile sie nie mylę :p

Szczerze mówiąc mnie też to irytuje, aczkolwiek tu muszę poprawić, bo nie wszystkie światy w starym stylu wychodzą bez farmienia (103, 115). Marzę osobiście o świecie z jednostopniową technologią, złotymi monetami, ograniczonym farmieniem, bez nowych funkcji premium i z barbarkami rozwijającymi się do 2,5-3k punktów, ale wiem, że to utopia, więc muszę zadowolić się samymi monetami :)
 

DeletedUser162290

Guest
Ja napisałem bzdurę? Wskażesz mi gdzie? Bo przeczytałem jedna wielką Twoją :)
Podałeś argument że na s103, gdzie była prędkość jeden robiliście "później" akcję co tydzień bo Wasz wróg nie obstawiał wiosek. Więc hipotetycznie zapytam, gdyby rozbiły Wam się offy i o dziwo Wasz przeciwnik miałby deff'a, to nadal akcje co tydzień byście robili? :)
I mimo wszystko coś wiem o światach z farmą, bo owy taki wygrałem.

Równie dobrze mogę napisać że na światach bez farmy potrafią lecieć akcje co 3 dni gdy przeciwnik nie ma deff'a, ba nawet co drugi dzień.

Widzisz, podałeś mi 2-3 dobre ekipy z tego świata (chociaż szczerze mówiąc tylko Vitam kojarzę, nie wiem co to ta reszta), na światach bez farmy potrafi takich wejść kilkanaście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wynik reakcji
2.392
Nie powiedziałem, że nie obstawiali w ogóle, tylko, że nie byli w stanie obstawić wszystkiego. Z każdej akcji wracają offy (chyba, że walisz szeroko po froncie), przy dobrych wiatrach można było robić akcje co tydzień, częściej się na tym etapie nie dało, bo zwyczajnie offy musiały polecieć w jedną stronę, a potem wrócić, tu napisałeś bzdurę, bo stwierdziłeś, że buuu, jest strasznie mozolno, że długo schodzi odbudowa wojska. W związku z powyższym, Twój argument o akcji co trzy dni też jest do kosza, nawet jeśli to miała być niemerytoryczna ironia. Też wygrałem taki świat, więc nie traktujmy się z góry :D

Brain, Pacman, HRN, PAIN/WIN, my, HV (czyli Vitam po fuzji z Harcore coś tam), Fikcja, ZgrP, North KFC... dziesięć naprawdę liczących się ekip, każda z doświadczonymi grajkami :) Trzy z nich (właściwie dwie i pół, bo drugie pół poszło do nas) trafiły do Brain, stąd policzyłem je razem, ZgrP byli w ścisłym sojuszu z Fikcją, stąd też o nich nie pisałem (nie wiem zresztą jak z nimi było dokładnie), ale tak jak mówiłem to już jest historia, więc olać. Sukcesy za nas nie grają, także tak jak mówię, zobaczymy jak komu pójdzie :)
 

DeletedUser190389

Guest
Ustawienia takie sobie jeśli chodzi o świat bez farmy,najgorsze że znowu są te 3 poziomy badań co jest wkurzające jak dla mnie.Jakieś dobre ekipy startują ? Trochę mnie nie było i widzę,że jakiś kolejny zbędny element dodali umiejętności plemienia czy jak to tam się nazywa,jeszcze róbcie te eventy co tydzień typu godła itd. to wtedy z pewnością ludziom będzie się chciało w to grac :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser135938

Guest
Ograniczenie na deffa zrobione po to by na świat nie wbiły takie niszczyciele z 9 członami i zajęły od razu 50% świata. W końcu będą jedno członowe plemiona a to pokaże kto tak na prawdę potrafi w to grać a nie hulla 400 ludzi vs 40 i wielka feta.
 

5gramTHC

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.460
Jakby ktoś znajomy startował to na pw :p dwóch maniaków chętnie pogra w ciekawym towarzystwie
 

DeletedUser84926

Guest
Podobno najlepsza ekipa polskich plemion planuje swój desant na świat 117. Mowa oczywiście o 'Trójprzymierzu' (które de facto w zostało stworzone z 7 plemion) ze świata 95. Plemię, które po 2 latach gry na serwerze i dwukrotnej przewagi dominacji, przejmuje przeciwnikowi średnio po 10 wiosek na tydzień, a podczas akcji angażującej wszystkie offy plemienne, ledwo wychodzi na plus.

Proszę o którąś z osób decyzyjnych tego jakże wykwintnego tworu o dwa słowa i rozwianie plotek powielających się na każdym ze światów, nie trzymajcie nas dłużej w niepewności!
W serduszku trzymam malutką nadzieję, że zechcą choć na ułamek sekundy wpuścić mnie do siebie...ale nie zapeszam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry