Świat 182 (04) Parametry plemienia + dominacja

Status
Zamknięty.

DawwwwwwwidQ

Pikinier
Wynik reakcji
71
Ciekawostka z Niemiec (parę dni temu ktoś wychwalał jakie tam mają fantastyczne światy, a Polska jest 100 lat za nimi): na najnowszym świecie bez Premium (206) ogłoszono początkowo, że wielkość plemienia będzie liczyła 25 osób. Na skutek feedbacku od graczy wartość ta została zmniejszona do 15 :)
O widzę, że zmotywowałem project managera do przeczytania niemieckich ustawie, przypominam że pisałem wtedy o bonusie nocnym. To może teraz głosowanko z takimi propozycjami.
- 23- 7 bo tak zaproponowałeś
- 0 - 8 bo tak wydaje się być rozsądnie
- 0 - 9 bo tak Panowie z "fantastycznych światów" mają
 

Kobyłka.

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
2.228
dobra dawać opcje

  • Plemię 60 osób + Dominacja 80% + blokada składu plemienia po 60 dniach
zrobi się jakąś koalicje w 4 plemiona i zamknie świat przed tymi 60 dniami, akurat limit 60 osób to jak się popieści to każdy kolega radnych z tych 4 plemion się zmieści
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
O widzę, że zmotywowałem project managera do przeczytania niemieckich ustawie
Kolejny raz Cię rozczaruję: nie musiałeś mnie do niczego motywować, ja jestem na bieżąco z ustawieniami (zarówno nowymi jak i historycznymi) ze wszystkich krajów. I w tym parametrze akurat wygrał mix wariantu greckiego świata 79 (mającego rygorystyczną noc 0-7) i niemieckiego 207 (tudzież rumuńskiego 80) gdzie mają 23-8.
 

DawwwwwwwidQ

Pikinier
Wynik reakcji
71
Kolejny raz Cię rozczaruję: nie musiałeś mnie do niczego motywować, ja jestem na bieżąco z ustawieniami (zarówno nowymi jak i historycznymi) ze wszystkich krajów. I w tym parametrze akurat wygrał mix wariantu greckiego świata 79 (mającego rygorystyczną noc 0-7) i niemieckiego 207 (tudzież rumuńskiego 80) gdzie mają 23-8.
Dobra, dobra, nie przyznasz się, że ostatnio nie wiedziałeś, że na jakimś świecie planują opcje od 0 do 9.
Niemniej jednak jak jesteś na bieżąco to gratki wytrwałości. Jakby mi tyle osób codziennie narzekało i płakało, nieważne jakbym się starał to dawno by mi psycha siadła i rzuciłbym wypowiedzeniem :p
 

awek.

Łucznik
Wynik reakcji
492
Uwierz mi, że ja akurat z tym nie miałbym problemów - podejrzewam, że jako jeden z niewielu na tym świecie.
Mógłbym równie dobrze wystawić 60 swoich najlepszych graczy do jednego plemienia i wygrać go w ciągu pół roku.
ALE CZEMU MAM POWIEDZIEĆ pozostałej 60 graczom - słuchajcie nie ma dla was miejsca. JEŻELI ONI NIE ZAGRAJĄ U MNIE TO SIĘ WYCOFAJĄ ZE STARTU NA TYM ŚWIECIE, BO PO PROSTU NIE BĘDĄ CHCIELI SIĘ BIĆ Z NAMI. I Z TEGO CO WIDZĘ NASZ SUPPORT CHYBA DO TEGO DĄŻY, ŻEBY LUDZIE NIE WRACALI DO TEJ GRY.

Wolę się bić na tym świecie i redukować skład. Nie mieć presji pod tym względem. I po prostu na końcu wybrać najlepszych co najbardziej zasłużyli.

Możesz grać na dwóch równoległych światach jednocześnie prowadząc na każdym 60 graczy na porażkę!
 

Kapinozaur

Pingwin
Wynik reakcji
4.491
@kmic jakbyście do takiego 20 osobowego składu dorzucili jeszcze wielkie oblężenie, to dopiero byłby szalony świat
 

Mickez

Władca Rohanu
Wynik reakcji
1.134
Akurat bardzo wiele osób pisało o blokadzie składu, podając różne warianty zarówno samej blokady (czy ma dotyczyć dołączania i/lub opuszczania) oraz po ilu dniach ma ona być wprowadzona.
To jest parametr stosowany już parokrotnie (a na światach zagranicznych jest już niemal codziennością), nikt(*) nie ma wątpliwości, że w jakimś stopniu pomaga on walczyć z patologią w postaci 10 członów.

Na 84 posty dotyczące parametrów świata 182 to:

- 6 osób było za zamknięciem składów: ArhelanLUKASZ, backmonster, Saszka 18, GreenHornett,
MirekHandlarz x Warone, Wasyl1
Faktycznie bardzo wiele, że trzeba było zawrzeć te parametry w każdej odpowiedzi.
- 4 osoby były za brakiem plemienia JUTRO na tym świecie

Faktycznie demokracja pełną gębą.
 
Wynik reakcji
463
Tak jak sobie myślę teraz, to opcja 40 osób z blokada na 180 dni nie odstaje jakoś mocno od norm teraz xd po pół roku zazwyczaj swiaty są już rozstrzygnięte, wiec watpie by wtedy był problem wyznaczyć już rzeczona "40". A mało kto na to głosuję, ciekawa zależność.
 

BulwaZaglady

Szlachcic
Wynik reakcji
8.560
Na 84 posty dotyczące parametrów świata 182 to:

- 6 osób było za zamknięciem składów: ArhelanLUKASZ, backmonster, Saszka 18, GreenHornett,
MirekHandlarz x Warone, Wasyl1
Faktycznie bardzo wiele, że trzeba było zawrzeć te parametry w każdej odpowiedzi.
- 4 osoby były za brakiem plemienia JUTRO na tym świecie

Faktycznie demokracja pełną gębą.
I tak CI nie odpiszę :D ALE DLA 6 OSÓB ZROBI WSZYSTKO.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Na 84 posty dotyczące parametrów świata 182 to:

- 6 osób było za zamknięciem składów: ArhelanLUKASZ, backmonster, Saszka 18, GreenHornett,
MirekHandlarz x Warone, Wasyl1

Faktycznie demokracja pełną gębą.
Szanuję, ze zechciało Ci się liczyć. Serio :)
To jeszcze dla formalności policz ile osób pisało o tym aby NIE blokować składów :) Bo sytuacja w której liczysz posty typu "brak ms!" jako przeciwne zamknięcia składów jest... no taka sobie :)
PS. A ktoś tu kiedyś obiecywał demokrację? Przez 15 lat parametry światów były po prostu podawane do wiadomości i tyle. Teraz przy wielu parametrach pojawia się ankieta umożliwiająca wybór i nagle "oh ah, w ankiecie nie ma opcji jaką ja bym chciał, co to za demokracja?" :)
 

Mickez

Władca Rohanu
Wynik reakcji
1.134
Szanuję, ze zechciało Ci się liczyć. Serio :)
To jeszcze dla formalności policz ile osób pisało o tym aby NIE blokować składów :) Bo sytuacja w której liczysz posty typu "brak ms!" jako przeciwne zamknięcia składów jest... no taka sobie :)
Skoro podajesz te swoje "bardzo wiele" jako argument to zrób może pierw ankietę czy jesteśmy za takim rozwiązaniem z blokowaniem składów bo może te Twoje bardzo wiele (6 osób) ma się nijak do reszty. A cała ankieta opiera się o zdanie tej 6 osób (słownie szóstki osób).
 

awek.

Łucznik
Wynik reakcji
492
Skoro podajesz te swoje "bardzo wiele" jako argument to zrób może pierw ankietę czy jesteśmy za takim rozwiązaniem z blokowaniem składów bo może te Twoje bardzo wiele (6 osób) ma się nijak do reszty. A cała ankieta opiera się o zdanie tej 6 osób (słownie szóstki osób).

Nie dam sobie głowy uciąć ale wydaje mi się, że dużo więcej niż 6 osób gardzi masówkami jakie tworzycie :)
 
Wynik reakcji
5
Akurat bardzo wiele osób pisało o blokadzie składu, podając różne warianty zarówno samej blokady (czy ma dotyczyć dołączania i/lub opuszczania) oraz po ilu dniach ma ona być wprowadzona.
To jest parametr stosowany już parokrotnie (a na światach zagranicznych jest już niemal codziennością), nikt(*) nie ma wątpliwości, że w jakimś stopniu pomaga on walczyć z patologią w postaci 10 członów.

A to, że masz 1000 kolegów to znaczy że mamy dać limit osób w plemieniu na 1000, bo inaczej to jest bez sensu i koledzy będą zawiedzeni? No litości...

(*) - nikt, poza jedną osobą, wg której jedyną skuteczną metodą byłby zakaz zmiany nazwy plemienia
Hmm... To jakie jest tu poszanowanie graczy i ich czasu? Gdyż jak wiadomo różnie w życiu bywa i często bardzo dobrzy gracze muszą kończyć grę przez problemy nie związane z nią. W takim wypadku gdy gra blokuje zmianę plemienia, automatycznie odcina daną osłabioną ekipę od możliwości sięgnięcia po wygraną... Więc może warto by pomyśleć o pozostawieniu tego wyboru graczom? W takim sensie żeby była opcja normalna a tak że opcja z ograniczonym składem lecz dająca dodatkowe parametry - coś w stylu poziomu plemienia.
Z drugiej strony rozumiem działanie lecz myślę że to jednak będzie odrzucało graczy niż ich przyciągało, jedynie gdzie widzę takie realne zastosowanie to na świecie z podobnymi parametrami jak PLC2 bo na normalnej prędkości, to 60 dni jest zbyt krótkim czasem...
 

AMOK X LUNDSTRAM

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.154
Ej a dajcie ustawienie by można wysłać wojsko dopiero po bonusie nocnym, ciężko mi już się tłumaczyć jak to mogłem dać na sobie wbić diodę :*
 
Status
Zamknięty.
Do góry