Świat 182 (04) Parametry plemienia + dominacja

Status
Zamknięty.

DawwwwwwwidQ

Pikinier
Wynik reakcji
71
Ciekawostka z Niemiec (parę dni temu ktoś wychwalał jakie tam mają fantastyczne światy, a Polska jest 100 lat za nimi): na najnowszym świecie bez Premium (206) ogłoszono początkowo, że wielkość plemienia będzie liczyła 25 osób. Na skutek feedbacku od graczy wartość ta została zmniejszona do 15 :)
O widzę, że zmotywowałem project managera do przeczytania niemieckich ustawie, przypominam że pisałem wtedy o bonusie nocnym. To może teraz głosowanko z takimi propozycjami.
- 23- 7 bo tak zaproponowałeś
- 0 - 8 bo tak wydaje się być rozsądnie
- 0 - 9 bo tak Panowie z "fantastycznych światów" mają
 

Kobyłka.

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
2.149
dobra dawać opcje

  • Plemię 60 osób + Dominacja 80% + blokada składu plemienia po 60 dniach
zrobi się jakąś koalicje w 4 plemiona i zamknie świat przed tymi 60 dniami, akurat limit 60 osób to jak się popieści to każdy kolega radnych z tych 4 plemion się zmieści
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
O widzę, że zmotywowałem project managera do przeczytania niemieckich ustawie
Kolejny raz Cię rozczaruję: nie musiałeś mnie do niczego motywować, ja jestem na bieżąco z ustawieniami (zarówno nowymi jak i historycznymi) ze wszystkich krajów. I w tym parametrze akurat wygrał mix wariantu greckiego świata 79 (mającego rygorystyczną noc 0-7) i niemieckiego 207 (tudzież rumuńskiego 80) gdzie mają 23-8.
 

DawwwwwwwidQ

Pikinier
Wynik reakcji
71
Kolejny raz Cię rozczaruję: nie musiałeś mnie do niczego motywować, ja jestem na bieżąco z ustawieniami (zarówno nowymi jak i historycznymi) ze wszystkich krajów. I w tym parametrze akurat wygrał mix wariantu greckiego świata 79 (mającego rygorystyczną noc 0-7) i niemieckiego 207 (tudzież rumuńskiego 80) gdzie mają 23-8.
Dobra, dobra, nie przyznasz się, że ostatnio nie wiedziałeś, że na jakimś świecie planują opcje od 0 do 9.
Niemniej jednak jak jesteś na bieżąco to gratki wytrwałości. Jakby mi tyle osób codziennie narzekało i płakało, nieważne jakbym się starał to dawno by mi psycha siadła i rzuciłbym wypowiedzeniem :p
 

awek.

Łucznik
Wynik reakcji
476
Uwierz mi, że ja akurat z tym nie miałbym problemów - podejrzewam, że jako jeden z niewielu na tym świecie.
Mógłbym równie dobrze wystawić 60 swoich najlepszych graczy do jednego plemienia i wygrać go w ciągu pół roku.
ALE CZEMU MAM POWIEDZIEĆ pozostałej 60 graczom - słuchajcie nie ma dla was miejsca. JEŻELI ONI NIE ZAGRAJĄ U MNIE TO SIĘ WYCOFAJĄ ZE STARTU NA TYM ŚWIECIE, BO PO PROSTU NIE BĘDĄ CHCIELI SIĘ BIĆ Z NAMI. I Z TEGO CO WIDZĘ NASZ SUPPORT CHYBA DO TEGO DĄŻY, ŻEBY LUDZIE NIE WRACALI DO TEJ GRY.

Wolę się bić na tym świecie i redukować skład. Nie mieć presji pod tym względem. I po prostu na końcu wybrać najlepszych co najbardziej zasłużyli.

Możesz grać na dwóch równoległych światach jednocześnie prowadząc na każdym 60 graczy na porażkę!
 

Mickez

Władca Rohanu
Wynik reakcji
1.109
Akurat bardzo wiele osób pisało o blokadzie składu, podając różne warianty zarówno samej blokady (czy ma dotyczyć dołączania i/lub opuszczania) oraz po ilu dniach ma ona być wprowadzona.
To jest parametr stosowany już parokrotnie (a na światach zagranicznych jest już niemal codziennością), nikt(*) nie ma wątpliwości, że w jakimś stopniu pomaga on walczyć z patologią w postaci 10 członów.

Na 84 posty dotyczące parametrów świata 182 to:

- 6 osób było za zamknięciem składów: ArhelanLUKASZ, backmonster, Saszka 18, GreenHornett,
MirekHandlarz x Warone, Wasyl1
Faktycznie bardzo wiele, że trzeba było zawrzeć te parametry w każdej odpowiedzi.
- 4 osoby były za brakiem plemienia JUTRO na tym świecie

Faktycznie demokracja pełną gębą.
 
Wynik reakcji
463
Tak jak sobie myślę teraz, to opcja 40 osób z blokada na 180 dni nie odstaje jakoś mocno od norm teraz xd po pół roku zazwyczaj swiaty są już rozstrzygnięte, wiec watpie by wtedy był problem wyznaczyć już rzeczona "40". A mało kto na to głosuję, ciekawa zależność.
 

BulwaZaglady

Szlachcic
Wynik reakcji
8.560
Na 84 posty dotyczące parametrów świata 182 to:

- 6 osób było za zamknięciem składów: ArhelanLUKASZ, backmonster, Saszka 18, GreenHornett,
MirekHandlarz x Warone, Wasyl1
Faktycznie bardzo wiele, że trzeba było zawrzeć te parametry w każdej odpowiedzi.
- 4 osoby były za brakiem plemienia JUTRO na tym świecie

Faktycznie demokracja pełną gębą.
I tak CI nie odpiszę :D ALE DLA 6 OSÓB ZROBI WSZYSTKO.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
Na 84 posty dotyczące parametrów świata 182 to:

- 6 osób było za zamknięciem składów: ArhelanLUKASZ, backmonster, Saszka 18, GreenHornett,
MirekHandlarz x Warone, Wasyl1

Faktycznie demokracja pełną gębą.
Szanuję, ze zechciało Ci się liczyć. Serio :)
To jeszcze dla formalności policz ile osób pisało o tym aby NIE blokować składów :) Bo sytuacja w której liczysz posty typu "brak ms!" jako przeciwne zamknięcia składów jest... no taka sobie :)
PS. A ktoś tu kiedyś obiecywał demokrację? Przez 15 lat parametry światów były po prostu podawane do wiadomości i tyle. Teraz przy wielu parametrach pojawia się ankieta umożliwiająca wybór i nagle "oh ah, w ankiecie nie ma opcji jaką ja bym chciał, co to za demokracja?" :)
 

Mickez

Władca Rohanu
Wynik reakcji
1.109
Szanuję, ze zechciało Ci się liczyć. Serio :)
To jeszcze dla formalności policz ile osób pisało o tym aby NIE blokować składów :) Bo sytuacja w której liczysz posty typu "brak ms!" jako przeciwne zamknięcia składów jest... no taka sobie :)
Skoro podajesz te swoje "bardzo wiele" jako argument to zrób może pierw ankietę czy jesteśmy za takim rozwiązaniem z blokowaniem składów bo może te Twoje bardzo wiele (6 osób) ma się nijak do reszty. A cała ankieta opiera się o zdanie tej 6 osób (słownie szóstki osób).
 

awek.

Łucznik
Wynik reakcji
476
Skoro podajesz te swoje "bardzo wiele" jako argument to zrób może pierw ankietę czy jesteśmy za takim rozwiązaniem z blokowaniem składów bo może te Twoje bardzo wiele (6 osób) ma się nijak do reszty. A cała ankieta opiera się o zdanie tej 6 osób (słownie szóstki osób).

Nie dam sobie głowy uciąć ale wydaje mi się, że dużo więcej niż 6 osób gardzi masówkami jakie tworzycie :)
 
Wynik reakcji
5
Akurat bardzo wiele osób pisało o blokadzie składu, podając różne warianty zarówno samej blokady (czy ma dotyczyć dołączania i/lub opuszczania) oraz po ilu dniach ma ona być wprowadzona.
To jest parametr stosowany już parokrotnie (a na światach zagranicznych jest już niemal codziennością), nikt(*) nie ma wątpliwości, że w jakimś stopniu pomaga on walczyć z patologią w postaci 10 członów.

A to, że masz 1000 kolegów to znaczy że mamy dać limit osób w plemieniu na 1000, bo inaczej to jest bez sensu i koledzy będą zawiedzeni? No litości...

(*) - nikt, poza jedną osobą, wg której jedyną skuteczną metodą byłby zakaz zmiany nazwy plemienia
Hmm... To jakie jest tu poszanowanie graczy i ich czasu? Gdyż jak wiadomo różnie w życiu bywa i często bardzo dobrzy gracze muszą kończyć grę przez problemy nie związane z nią. W takim wypadku gdy gra blokuje zmianę plemienia, automatycznie odcina daną osłabioną ekipę od możliwości sięgnięcia po wygraną... Więc może warto by pomyśleć o pozostawieniu tego wyboru graczom? W takim sensie żeby była opcja normalna a tak że opcja z ograniczonym składem lecz dająca dodatkowe parametry - coś w stylu poziomu plemienia.
Z drugiej strony rozumiem działanie lecz myślę że to jednak będzie odrzucało graczy niż ich przyciągało, jedynie gdzie widzę takie realne zastosowanie to na świecie z podobnymi parametrami jak PLC2 bo na normalnej prędkości, to 60 dni jest zbyt krótkim czasem...
 

AMOK X LUNDSTRAM

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
903
Ej a dajcie ustawienie by można wysłać wojsko dopiero po bonusie nocnym, ciężko mi już się tłumaczyć jak to mogłem dać na sobie wbić diodę :*
 
Status
Zamknięty.
Do góry