Świat 100

  • Rozpoczynający wątek Deleted member 188109
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
wsparcie tylko dla plemienia jest chore... powinna być opcja odblokowana już przy pierwszym pałacu.
Pięknie się grało jak szedł grubasek a tuż za nim deffik... tak to powinno wyglądać :p
 

DeletedUser107043

Guest
Wsparcie do plemienia jest bez sensu... Ani wsparcia od sojuszników nie można szybko dostać, tylko transfery wchodzą w grę, ani barby między wioskami wroga się nie utrzyma... Poza tym, walka jest mniej zacięta...
Ale jeszcze bardziej idiotycznym pomysłem jest to, że atak na sojusznika jest traktowany, jako odwiedziny... Ani miejsc w zagrodzie nie można zrobić, ani zbić poparcie w razie potrzeby, np do przyszłej odbitki.

A razem wzięte te ustawienia są po prostu nie możliwe do prowadzenia normalnej gry...
Ja rozumiem, że współplemieniec w nocy wioski nie zabierze, no ale bez przesady....


Takie ustawienia mogą być przydatne dla osób, które są kompletnie zielone w plemionach...


Odnośnie ustawień, moglibyście zrobić 3,4,5, czy 10 wersji świata 100 i zrobić ogólnodostępną ankietę (najlepiej, by każdy w profilu ją otrzymał, co jest rzadko stosowane/ aby każdy dostał na PW link do ankiety) (dla każdego 2 głosy dać przy 10 wersjach) i wtedy na jej podstawie można będzie wybrać najbardziej oczekiwane ustawienia świata. To, że komuś się nie dogodzi, to inna sprawa, ale z 10 wersji, będzie już w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zapominajcie o ustawieniu liczby członków w plemieniu, bo tak jak na niemieckim ś100, limit 30 osób i 70% wiosek pod panowaniem, jest no nie powiem... Sporym osiągnięciem.
Jeśli będzie taki limit graczy, to się nie zdziwię, jak niektóre ekipy będą miały po dosłownie 8-10 członów...
 

DeletedUser174820

Guest
Pamiętam jak zaczynałem grę na s9.
I pamiętam, jak dużo czasu wtedy miałem.
Farmienie, zgrywanie ataków, spokojny rozwój wiosek, branie zastępstw, radny, dyplomata i takie tam.

Tyle że od tamtego czasu minęło trochę... czasu.
Teraz mam pracę, dom, narzeczoną, więc i troszkę mniej wolnego... czasu.
Teraz sobie tylko pykam na s92 w sposób simsowy - ot, tak poklikać budynki.

Ale z chęcią wróciłbym do plemion przy okazji takiego jubileuszu.
Myślę że spora część starych graczy, czy to aktywnych, czy półaktywnych, chętnie by się zalogowała na s100.

Tyle że podejrzewam, oni również nieco dorośli, i też nie mają tyle wolnego czasu.
Dlatego też, by taki świat byłby w miarę atrakcyjny dla oldschoolowców, powinien nie faworyzować no-lifeów, którzy mogą sobie pozwolić na farmienie 24h/d. Po prostu zminimalizować różnicę w rozwoju obu typów graczy.

Myślę że świat bez farmienia byłby bardzo w porządku.
Ewentualnie taki, co były kiedyś - bez samorozwijalnych barbarek. Albo w ogóle z barbarkami tylko po nieaktywnych graczach.

Gdyby to ode mnie zależało, to zrobiłbym takie ustawienia, które wycisnęłyby maksimum miodności w tej grze.
Ustawienia, które sprawiają, że ta gra jest właśnie taka emocjonująca.

Limit członków plemienia to bardzo dobra sprawa - myślę że 50-70 to wystarczająca ilość. Ale bez tego limitu też dałoby radę ;)
Prędkość świata po prostu musi być standardowa, w końcu ma być klasycznie.
Co do szlachcica, bez różnicy - chociaż ten z monetami jest po prostu wygodniejszy.
Rycerz? W porządku, jak dla mnie wielkiej różnicy nigdy nie robił.
Flagi - absolutnie nie. Sporo graczy przecież nie grała kawał czasu, więc skąd mają mieć całe ich kolekcje?
Blokada wspierania graczy spoza plemienia? Ja jakoś tego nie widzę. Przyznam szczerze, że to jeden z najdziwniejszych pomysłów w tej grze.
PP jakimś dużym problemem nie są - jak ktoś chce to niech płaci, jak nie to nie.


Ja wiem, że nie da się wszyskich zadowolić.
Ja tylko bym chciał, by twórcy sobie przypomnieli początki, powiedzmy pierwsze 10 światów.

Ankieta nie musi zawierać miliona opcji, wystarczy, że będą w niej pytania o najbardziej kluczowe aspekty gry.
Tylko jak pisałem wcześniej - z głową.
Jeśli ustawienia naprawdę będą ciekawe, to masa osób wróci do gry.
Odpowiednia kampania reklamowa do tego, i nie zdziwiłbym się, gdyby padł rekord ilości kont.
 

DeletedUser179686

Guest
Niestety ewidentnie widać, że administracja gry od lat wypuszcza po jednym świecie z nowinkami i drugim z przemieszanymi ustawieniami, ale zazwyczaj ten drugi bez nowych funkcji premium.

O ile same "Nowe funkcje premium" mi nie przeszkadzały, czyli bez flag oraz bez tego durnego wymieniania pp za surke, to od 78 świata, czyli od 1,5 roku tak naprawdę nie mam możliwości wyboru świata, bo światy z możliwością wymiany pp za surke, w najmniejszym calu nie maja nic wspólnego z pierwotna ideologią gry plemiona, tam dosłownie wygrywa kasa i miałem okazje przekonac się o tym przeglądając niedawno "TOPKE" św 88....

Na domiar złego drugi z wypuszczanych nowych światów rzadko kiedy ma parametry jakie bym ja chciał, poniewaz 3 najważniejsze dla mnie czynniki praktycznie nigdy nie składają sie w korzystny dla mnie sposób :p
Owymi czynnikami są:
Farmienie: Ograniczone
Szlachta: Monety
Komendy: Milisekundy


Jestem dosyć młodym graczem, bo grałem praktycznie tylko na jednym 68 świecie, który miałem przyjemność wygrać, ale zdążyłem zasmakować na 69 paczuszek i zdecydowanie wole monety, komend bez milisekund tez sobie nie wyobrażam, no i farmienie - nieograniczone jeszcze ujdzie, ale też idzie się wkurzyć jak na poczatku nie mozesz się wybić bo jakis no-live ciągle Ci farmi pod nosem, a znowu tak bez farmienia to tez lipa :p

Ja chciałbym, aby swiat 100 był z podobnymi parametrami jak poniżej:

Prędkość do Prędkość jednostek: 1,5:1 - Głownie chodzi o to aby wojo się szybciej rekrutowało i mozna było, np. co tydzień pełne zagrody offa na akcje wysyłać
Nowe funkcje Premium: nie
Flagi: nie
Morale: na podstawie punktów i czasu - po pół roku mogłoby być zniesione, bo tylko niepotrzebnie utrzymują sie na późniejszym etapie się jacys zjechani gracze, przez co teoretycznie jest graczy na świecie więcej i trudniej i blokowane jest chociażby zmniejszenie kosztu monet
Handel: tylko oferty 1:1
Komendy: milisekundy, odstęp 200-300ms
Rycerz: tak - jak dla mnie może być z przedmiotami oraz bez
Łucznicy: tak
Technologia: prosta (zbadane/niezbadane)
Kościół: nie/tak
Rozwój wiosek barbarzyńskich: do 2500-3000 - ale żeby nie burzyły się te co mają więce pkt
Farmienie: Ograniczone, np. wg wzoru: (dni_na_świecie + liczba_posiadanych_wiosek) * 8500, jednak nie więcej niż 850.000 na ostatnie 24h
Szlachta: monety
Wsparcie wojskowe: tylko do członków plemienia - ale za to, zeby nie trzeba było czekać 2-3 dni zeby wysłac komus deffa z plemienia będąc nowym członkiem
Limit członków plemienia: 100(w końcu setny świat), do rankingu liczy się pierwsza czterdziestka - z możliwoscią atakowania członków własnego plemienia
Wioski bonusowe: tak/nie
 

snip0r

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
211
Start na S100 biorę pod uwagę jeśli to będzie świat z ograniczonym farmieniem ewentualnie świat bez farmienia.
Jeśli to będzie świat z płatnymi funkcjami premium to od razu mogę zapowiedzieć że ekipy HEG nie zobaczycie. Również przeciwny jestem światom bez ograniczonego farmienia, te światy są zbyt czasochłonne.

Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość wysyłania wsparcia tylko w obrębie plemienia a ilość członków w plemieniu powinna wynosić od 50 do 70.

To będzie wyjątkowy świat więc myślę że nic Tam nie zostanie zwalone.
 

DeletedUser178225

Guest
Tylko że w późniejszym etapie jest większa liczba aktywnych graczy na froncie tak? Trzeba sie namęczyć żeby zdobyć taka wioskę. Jeśli ja i przeciwnik jesteśmy aktywny to odbijamy sobie wioskę w kółko. W międzyczasie któryś, gdy wioska będzie jego, wezwie deffa i będzie bił przed niego.... To też jest mozolne. A tak podbijasz, deff już idzie i po sprawie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry