Świat 100

  • Rozpoczynający wątek Deleted member 188109
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
--------------------------------------------------------------

PS:
Kmicu prosty przykład aktywności.
Na 90 ponad 2x więcej graczy a na FO 29 stron w temacie sytuacji na świecie a na 91s 104 strony...
O czym to świadczy?

--------------------------------------------------------------

PS:2
Tracicie na Handlu surką za pp.
Gracz x kupuje od gracza Y surke za pp.
Graczowi X brokuje pp to woli kupić taniej od Gracza Y pp niż od Was,
Więc pp jest w obiegu ale coraz rzadziej gracze od Was kupują.
Ponoć Kupno pp i handel nim jest tutaj niedozwolony ale Wy sami doprowadzacie do takich sytuacji...
"Tracicie na Handlu surką za pp." => mylisz się... PP w tym obiegu "KTOS KUPIŁ PP". Dla INNOGAMES to coś zostało pewnie kupione częściej na światach z dodatkowymi funkcjami premium - ale masz rację w tym że gracze X później to pp ładują w inne światy (bez tych funkcji np:p) Więc... większe przychody Innogames widzi na światach z dodatkowymi funkcjami premium:p a gdzie to PP później ląduje? to inna kwestia;x tylko pytanie czy "rzeczywiście więcej PP jest kupowane przez te funkcje" czy też nie... a tak na oko podejrzewam, że więcej... nie każdy "progracz" ma czas by zarabiać tak PP. Więc w skrócie - mimo że to PP jest w jakimś obiegu, to nie "było za free".

W sumie to ma jakiś sens wypuszczanie takich światów na przemian - bo "handlarze" pobudzają kupna PP na światach z dodatkowymi funkcjami PP, ale sami potrzebują "normalnych" światów :confused: zabawne, że jeszcze bardziej pobudzają to czego nie lubią :D (ale to tylko jakaś teoria ;) bardziej dla śmiech:) )
 

DeletedUser

Guest
"Tracicie na Handlu surką za pp." => mylisz się... PP w tym obiegu "KTOS KUPIŁ PP". Dla INNOGAMES to coś zostało pewnie kupione częściej na światach z dodatkowymi funkcjami premium - ale masz rację w tym że gracze X później to pp ładują w inne światy (bez tych funkcji np:p) Więc... większe przychody Innogames widzi na światach z dodatkowymi funkcjami premium:p a gdzie to PP później ląduje? to inna kwestia;x tylko pytanie czy "rzeczywiście więcej PP jest kupowane przez te funkcje" czy też nie... a tak na oko podejrzewam, że więcej... nie każdy "progracz" ma czas by zarabiać tak PP. Więc w skrócie - mimo że to PP jest w jakimś obiegu, to nie "było za free".

W sumie to ma jakiś sens wypuszczanie takich światów na przemian - bo "handlarze" pobudzają kupna PP na światach z dodatkowymi funkcjami PP, ale sami potrzebują "normalnych" światów :confused: zabawne, że jeszcze bardziej pobudzają to czego nie lubią :D (ale to tylko jakaś teoria ;) bardziej dla śmiech:) )

Owszem jakieś punkty były kupione w inno, ale niech ktoś się szczerze przyzna kiedy ostatnio kupił 200pp za 17zł od inno?
Bo ja wole Kupić od gracza za 35zł 1000pp Chyba bardziej mi się opłaca :p
A jakby nie było handlarzy to zmuszony byłbym kupić od inno Punkciki no nie? ;p
 

DeletedUser169941

Guest
Jak dla mnie świat 100 powinien być bez farmienia :) na takich światach spotyka się mnóstwo świetnych graczy. A co do liczby osób na świecie z surka za pp to oczywiste ze duzo ludzi bedzie bo sie sprzedaje noobom którzy nic prócz wydawania kasy nie potrafią w tej grze surke :)
 

Omnia mihi licet.

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
22
Owszem jakieś punkty były kupione w inno, ale niech ktoś się szczerze przyzna kiedy ostatnio kupił 200pp za 17zł od inno?
Bo ja wole Kupić od gracza za 35zł 1000pp Chyba bardziej mi się opłaca :p
A jakby nie było handlarzy to zmuszony byłbym kupić od inno Punkciki no nie? ;p

Dlatego mówimy to ciągłej cyrkulacji, zamkniętym kole. Bo każdy nakręca następny czynnik ;)
 

DeletedUser

Guest
Owszem jakieś punkty były kupione w inno, ale niech ktoś się szczerze przyzna kiedy ostatnio kupił 200pp za 17zł od inno?
Bo ja wole Kupić od gracza za 35zł 1000pp Chyba bardziej mi się opłaca :p
A jakby nie było handlarzy to zmuszony byłbym kupić od inno Punkciki no nie? ;p

Po pierwsze w sumie nie wiem jak rzeczywiście wygląda ta odsprzedaż PP :p i tak sobie spekuluje na podstawie tego co powiedziałeś.:)
na pewno nie ma PP za freeko.
Poza tym (licząc najtańszą taryfę składek PP) to oszczędzasz jakieś 2-3zł na 1k PP.

Co do handlu PP na tych światach - ogólnie nie widzę żadnego problemu by to zblokować. Np? na światach z dodatkowymi FPP można by wprowadzić "surowiec"/"walutę" która funkcjonowałaby tylko tam, powiedzmy "kryształki". Gracze kupowaliby je za PP, i nimi handlowali/skracali czas produkcji etc. "krzyształków" nie można byłoby zamienić na PP, działałyby tylko na tych s. i pyk. Relacji pomiędzy światem z FPP a "klasycznym" nie byłoby:p Zanikłby ten nielegalny handel PP, ale nie powiedziałbym że te relacje nie są potrzebne :p

a co do samych ustawień:p
to kmic ma rację :eek:
 

DeletedUser28547

Guest
encepence - wprowadzisz kryształki, to jaki ja będę miał interes wchodzić na ten świat i sprzedawać surowce za kryształki których później nie wykorzystam ?

Prawda jest taka że czy pp masz od innego gracza kupione, lub masz za surowce to nic nie zmienia, ktoś musiał je kupić aby Ci sprzedać, lub aby kupić od Ciebie surowce. Więc Inno na tym jeszcze więcej zarabia.
 

DeletedUser

Guest
encepence - wprowadzisz kryształki, to jaki ja będę miał interes wchodzić na ten świat i sprzedawać surowce za kryształki których później nie wykorzystam ?

Prawda jest taka że czy pp masz od innego gracza kupione, lub masz za surowce to nic nie zmienia, ktoś musiał je kupić aby Ci sprzedać, lub aby kupić od Ciebie surowce. Więc Inno na tym jeszcze więcej zarabia.


nie powiedziałem że to ma sens. Tylko że można by było.
nie twierdze ze wchodzilibyście na ten świat "zarabiać kryształki" ;x


a reszte już zachowam dla siebie z tych "przypuszczeń" kto skumał ten skumał :rolleyes:
 

DeletedUser180884

Guest
No niekoniecznie... ostatnie światy (wg stanu na dziś rano):
Świat - liczba graczy - data startu - liczba dni od startu
Świat 86 11363 11.09.2014 198
Świat 87 6791 11.09.2014 198
Świat 88 26202 15.12.2014 103
Świat 89 11513 15.12.2014 103
Świat 90 47042 19.02.2015 37
Świat 91 28900 19.02.2015 37

Notabene - spotkałem się z taką obiegową opinią, że światy z "dodatkowymi funkcjami premium" to zabawa "dla noobów", nikt tam nie gra i świecą one pustkami, a prawdziwi "pro" grają tylko na światach bez tych funkcji.
Jak widać na powyższych liczbach: światy premium mają średnio 2x więcej graczy: zarówno miesiąc, 3 miesiące jak i ponad pół roku po starcie. Bez względu na ich konfiguracje.

na rzuk oka 91 vs 90 wiecej ludzi:) na 90 odlicz teraz osoby ktore zarabiaja pp z światów innych odlicz tzw. darmy ( multi) wyrównany wynik będzie teraz spr ekipy na tych swiatach gdzie lepiej prezentuja 91 Teraz patrz na fo 91 i 90 widać różnicę poziomie :)
 

DeletedUser178225

Guest
Świat 100 powinien powstać,na zasadzie świata 50:) Innej opcji nie widze brak udogodnien, af,mk i premium starczy, świat na dominacje,inaczej na odkrycia i technologie pałace na poziomy są bezesnsu:)
 

DeletedUser179563

Guest
To możę dajcie po środku, prędkość 1,5 świata + limit farmienia ;) każdy będzie zadowolny ;)
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.369
To możę dajcie po środku, prędkość 1,5 świata + limit farmienia ;) każdy będzie zadowolny ;)

wszyscy i nikt, przeciętność najgorsza jest ;)

osobiście to chciałbym, żeby św100 był bez wymiany surki/pp i z nieograniczonym farmieniem, reszta ustawień obojętnie ;)

mam nadzieję, że nie będzie żadnej głupiej ankiety o ustawieniach świata, gra należy do inno i to oni zdecydują co zrobić ;)

chyba najbardziej prawdopodobne, że ustawienia będą podobne do tych, które są na światach parzystych, ale nigdy nie wiadomo co inno wymodzi :D
 

JoseG18

Szlachcic
Wynik reakcji
2.055
Świat 100 powinien powstać,na zasadzie świata 50:) Innej opcji nie widze brak udogodnien, af,mk i premium starczy, świat na dominacje,inaczej na odkrycia i technologie pałace na poziomy są bezesnsu:)

dokładnie tak, kolejny jubileusz to ustawienia pewnie będą inne jak zwykle, byle tylko przesadzili, bo ciężko będzie ściągnąć ludzi aby wrócili, bo są ludzie co czekają od czasu jak wygraliśmy 50 :cool:
 

DeletedUser182378

Guest
*Gepardieu* ma racje, wszystkim nie dogodzisz nigdy
Ja np nie znoszę monet, po prostu nie, wolę paczki, ma to dla mnie logiczniejszy sens, ale zdania są różne. Technologie też wolę, 3 poziomy, bez rycerza, kościoła, łuków.
Nie da się mieć wszystkiego, jakie ustawienia będą takie będą, nie ma co używać tego jako wymówki, i tak wygra lepszy :D
 

JoseG18

Szlachcic
Wynik reakcji
2.055
a jaki jest w nich logiczny sens? bo dla mnie nie są zbyt wygodne:p

w monetach jak gdzieś nie chce grubego to go ubijam i mam spokój, nic nie trace ;)
 

DeletedUser

Guest
wszyscy i nikt, przeciętność najgorsza jest ;)

osobiście to chciałbym, żeby św100 był bez wymiany surki/pp i z nieograniczonym farmieniem, reszta ustawień obojętnie ;)

mam nadzieję, że nie będzie żadnej głupiej ankiety o ustawieniach świata, gra należy do inno i to oni zdecydują co zrobić ;)

chyba najbardziej prawdopodobne, że ustawienia będą podobne do tych, które są na światach parzystych, ale nigdy nie wiadomo co inno wymodzi :D
To ich gra owszem ale my wydajemy kasę i to oni na nas zarabiają więc chyba mamy coś do powiedzenia.
Szukają sposobu żeby graczy przyciągnąć bo im się aktywność sypie to wymyślają jakiś głupich opiekunów i godła. a pod innym kontem powinni pomyśleć...
 

DeletedUser28547

Guest
jakim bo aż jestem ciekaw.

jeśli chodzi o nowe światy to mają rzetelne informacje w postaci statystyk. Wiedzą jaki świat przyciąga ludzi. a że zawsze się pojawią jakieś opinie przeciw - wszystkim się nie dogodzi za jednym razem.

co do 100 św. pewnie 100 i 101 będą miały fajne ustawienia.
 

JoseG18

Szlachcic
Wynik reakcji
2.055
jeśli chodzi o nowe światy to mają rzetelne informacje w postaci statystyk. Wiedzą jaki świat przyciąga ludzi. a że zawsze się pojawią jakieś opinie przeciw - wszystkim się nie dogodzi za jednym razem.
nie ma co porównywać s100 do innych, a dlaczego to napisałem troche wcześniej;P
są ludzie co nie grają rok i nawet 2 lata, a jest szansa ich ściągnąć do grania ;)
dlatego idealnie by bylo zrobić świat bez farmienia, wtedy ładnie skoszą za KP i MK, bo ktoś w koncu musi rozwijać wioski ;)

gorzej będzie ściągać dziadków do grania z nie wiadomo jakim farmieniem, a tak co miesiac będą wrzucać do gry 400pp ;)
 

DeletedUser24635

Guest
Według mnie każdy zapaleniec tej gry lub chociażby większość chciała by świat 100 wyglądał tak:
-prędkość: 1 lub 2
-prędkość jednostek: 1 lub 2
-bez kościołów
-zasada zagrody
-brak milisekund lub chociażby 100
-brak limitu farmienia
-brak dodatkowych bonusów za pp
-bez flag
-świat wolny od jakichkolwiek eventów
-paczki na grubych
-MORALE- brak
-technologia prosta
-chłopi nie
-rycerz bez przedmiotów albo wcale

ja tak bym widział jeżeli chodzi o główne ustawienia.

Proste no nie? Równe szanse. Na tym świecie nikt nie poślę karety na chybił trafił(utrata paczek). Gracze nie potrafiący robić głupiego synchro? wek. Gracze wybijający się na pp wek. Bunkry nie będą grały takiej roli jak na światach bez zasad zagrody co za tym idzie ważniejsze będzie zgranie plemienia niż dotychczas. Rozwijasz się za wolno wpadłeś wojskiem? wek. Przedmioty czasami decydują o ataku lub obronie ten świat ma być bez liczenia na łut szczęścia, albo ogarniasz albo wek.

Ale nie oszukujmy się świat 100 będzie z pp :)
Wiadomo dlaczego, bo najwięcej osób się na nim zaloguje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry