Zimowa ofensywa 2013 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
macie wonty do Kmica ale to te downy z inno games tak sobie wymyślili
 

DeletedUser181058

Guest
niech może ktoś z inno się wypowie chociaż orintacyjnie jak pokonać te wojska :) jakieś parametry wojsk itp. :)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Za dostarczenie do sklepu 35.000 drewna dostałem 3.500 stali.

Żeby wykupić jakikolwiek bonus, potrzebuję prawie 30 mln stali.

Czyli musiałbym oddać prawie 300 mln surowców, żeby dostać tyle stali, ile potrzeba na uruchomienie bonusa w postaci np. +20 % do produkcji każdej sury.

W 1 mojej wiosce produkuję 2.400 na godzinę każdej sury. Z tego 20 % czyni 480. Bonus trwa 10 godzin. Czyli - jednokrotne uruchomienie bonusa da mi 4.800 sury więcej w każdej wiosce.

Mam powiedzmy 3.000 wiosek, w których produkuję max surowców. Gdybym miał bonus uruchomiony, to dzięki temu bonusowi miałbym 14,5 mln dodatkowej sury.

Żeby uruchomić bonus, musiałbym - jak pisałem: oddać 300 mln surowców.

Rynki natomiast mam na poziomie 15 (po 35 kupców).

CZYLI:
Jeśli przez tydzień będę 24h/dobę siedział przy kompie i powysyłam 300 mln surowców do sklepów, to uzyskam bonus, dzięki któremu moje wioski wyprodukują dodatkowo 14,4 mln surowców.

Jeśli natomiast dostanę bonus w postaci surowców w ilości 10% pojemności spichlerzy, to bonus taki mi przyniesie 120 mln (3.000 wiosek po 40.000). Tydzień wysyłania surowców do sklepów, żeby oddać 300 mln surowców i dostać w zamian 120 mln.

Najwyraźniej, osoby odpowiedzialne za kształt wydarzenia uważają graczy za skończonych debili.

Cóż... bo to pierwszy raz jesteśmy tak traktowani?

Albo z niewyspania źle czytam, albo w paru miejscach popełniłeś błędy w obliczeniach wypaczające sens wypowiedzi.
Zbierzmy do kupy Twoje założenia:
masz 3.000 wiosek
potrzebujesz oddać 300mln surowców

Rachunek prosty: musisz z każdej wioski oddać średnio po 300mln/3k = 100tys surowców.
Dla tak zaawansowanego gracza jest to ilość marginalna. Doświadczenie uczy, że jak ma się tyle wiosek, to w 3/4 z nich surówka się przelewa i bez problemu można przekazać nawet i 10x tyle (choć fakt, wymaga to parokrotnego obrócenia kupcami, jeśli ma się rynek na stosunkowo niskim poziomie).

Opisywane przez Ciebie bonusy:
1. +20% produkcji przez 10h.
Jeśli masz moc produkcyjną 2400/h, to bonus 20% wynosi 480/h
480 * 10 godzin * 3 surowce * 3000 wiosek = 43,2mln (zatem mniej niż nakład, ale 3x więcej niż wyliczyłeś)

2. Bonus 10% pojemności spichlerzy
Jeśli masz spichlerze o pojemności 400.000 każdego z surowców, to bonus ten da:
40.000 * 3 surowce * 3000 wiosek = 360 mln (czyli WIĘCEJ niż wyniosły inwestycje).

A nie zapominajmy, że zamiast 10% pojemności można dostać 50% pojemności.
I wtedy zysk będzie ok. 6-krotnie wyższy niż nakłady.

Bonusy skracające czas czy podnoszące siłę wojsk są tak naprawdę niemierzalne, ale przy ich inteligentnym wykorzystaniu (zwłaszcza w sytuacji wojny) mogą okazać się niemal bezcenne.
I nie zapominajmy o jednej rzeczy: te wszystkie otrzymane bonusy można aktywować w DOWOLNYM momencie w czasie trwania akcji. To jest wielki handicap, który pozwala - przy dobrej strategii - zoptymalizować zyski z tego tytułu. Szczególnie na mniejszych kontach, które mogą najpierw zdobyć bonusy (przy stosunkowo niższej cenie) a potem rozwinąć kopalnie/spichlerze (trzymając się tych dwóch bonusów z przykładu) aby aktywować je dopiero przy odpowiednio wysokim poziomie tych budynków.
Wówczas nakłady w stosunku do zysków mogą okazać się nie tylko mniejsze ale wręcz absurdalnie niskie...
 

adrianh3

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
177
Panie Kmic jak byś nie wychwalał tego bubla to i tak będzie bubel zwany zimową ofensywą

Rozumiem ,że nie wypada Tobie krytykować szefów i broń boże powiedzieć złego słowa na niemiecką centrale

Ale kupa zawinieta w sreberko nigdy nie będzie czekoladą ,a kupką
możesz próbować bajerować jaka super jest ta zimowa ofensywa

Polacy zaś to mądry naród i nie dadzą sie nabić w butelke marnymi bajerami chociaż byś staną na głowie i zakręcił breakdanca to i tak nie zmienisz opinii większości graczy

Najbardziej prawdopodobna opcja to ,że jakiemuś progarmiście pomyliły się proporcie i tyle według Mnie
 
Wynik reakcji
1.062
Jak wyżej.
ale ja tam się dobrze bawię.. dla zwały sobie kręce kółeczkiem..
już straciłem chyba 500 paczek :))
na koncie 2.5 mln ;P

i tak nie chciało mi się robic bilansu surowców ;))
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser109158

Guest
A ja się zgadzam z kmic :). Jeśli rozplanuję się dobrą strategię to zyski mogą być bardzo duże :). Przez dzisiejszy dzień zarobiłem 33 k/33 k/33 k. Konto 1 k punktów :). Oczywiście ten zysk jest na razie umowny bo niektóre bonusy wykorzystam później by jeszcze bardziej zarobić :D. Jedno z czym mogę się zgodzić to z tym, że na większych kontach trzeba dużo się narobić. Tutaj pomysłodawcy mogli wprowadzić może takie coś jak zwiększona liczba kupców i było by po problemie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Polacy zaś to mądry naród i nie dadzą sie nabić w butelke marnymi bajerami chociaż byś staną na głowie i zakręcił breakdanca to i tak nie zmienisz opinii większości graczy

No właśnie w tym "Polacy to mądry naród" jest nadzieja i światełko w tunelu.
Potwierdzam. Tak, mamy mądrych graczy. Którzy piszą do supportu z problemami w stylu "dlaczego nie można aktywować paru bonusów jednocześnie", bo w ciągu 10 godzin trwania eventu zdążyli już zebrać po 3-5 bonusów i boją się, że jak tak dalej pójdzie to nie zdążą ich wykorzystać do końca akcji (uprzedzając wątpliwości: i zebrali je wyłącznie MYŚLENIEM, bez użycia jakiegokolwiek PP).
Tak samo jak mamy graczy, którzy wraz ze swoimi plemionami przeprowadzili szereg symulacji mających na celu ustalenie siły jednostek obronnych w evencie. I do nas napisali jedynie z pytaniem, czy parametry tych jednostek będą stałe, czy jest ryzyko że w późniejszej fazie ulegną zmianie.
Mamy graczy, którzy chwalą się swoim kolegom, że powysyłali do tych sklepów surowce, które od dawna były czerwone i i tak im się marnowały... i z samych tych nadwyżek uzbierali po parę bonusów...
Tak. Polacy to mądry naród.

Ale niestety mądrość niektórych sprowadza się do automatycznego krytykowania wszystkiego dookoła. Albo do równie inteligentnej postawy jak "to co że w ogłoszeniu było napisane, iż sklepy te będą mocno chronione... ja jestem super graczem, więc wyślę wszystko co mam i ciekawe ile surki zgarnę... ojej... przegrałem??? ta gra jest głupia! oszuści! złodzieje! oddajcie moje wojska bo podam was do sądu!"...

Czy po ubiciu wojska na świecie bez farmienia.
Surowce ze sklepu można zrabować?

Świat bez farmienia to świat bez farmienia.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser23926

Guest
kmicic, ale w tym evencie to co mi najbardziej przeszkadza to wysyłanie surowców. Mam 500 wiosek, żelaza jest masa i już na sama myśl o słaniu mi się odechciewa. A co dopiero ktoś kto ma 3000 wiosek. Jakby w tej wiosce była opcja wezwij tak jk na rynku normalnie, to ten event byłby 100x przyjemniejszy :p
 

DeletedUser115281

Guest
Kmic można wiedzieć jaka jest procentowa szansa na uzyskanie jednego z rzadkich bonusów?
Coś w stylu 25% rzadki, 75% zwykły? 10% rzadki 90% zwykły?
 

DeletedUser180811

Guest
Gram na świecie 79, co z tego że to świat bez farmienia. Jeśli robi się event to dla każdego na takich samych zasadach, bardzo to głupie gdyż duża frajda polega na tym, że to co wsadzisz do sklepu, będziesz mógł odzyskać.

Sam event w sobie nie jest zły, mi tam się podoba i jak dla mnie jest opłacalny, ale z tym brakiem możliwości farmienia to daliście w **** !
Jest jakaś szansa na fix'y w trakcie trwania, czy wszystko już zostanie na tych zasadach do końca ?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Kmic można wiedzieć jaka jest procentowa szansa na uzyskanie jednego z rzadkich bonusów?
Coś w stylu 25% rzadki, 75% zwykły? 10% rzadki 90% zwykły?

Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.
Mogę jedynie zdradzić (bo o to też ktoś wcześniej pytał), że wszystkie "zwykłe" jak i "rzadkie" bonusy mają (wewnątrz swoich grup) identyczne prawdopodobieństwo wylosowania. Czyli jeśli coś jest "rzadkie" to jest "rzadkie", bez podziałów na "bardziej rzadkie" czy "mniej rzadkie" itd.
 

DeletedUser172489

Guest
Event beznadziejny.

Mam tylko pytanie czy aby na pewno przy dużych proporcjach 15% do obrony pikami i mieczami, będzie wgle dało się rozbić postawione np 200 tysięczne bunkry?

I czy te proporcje obrona/atak są przemyślane.
Czy ktoś to wogule przeliczył według siły obrony i siły napadu? I czy wgle wato w świetle takich opcji przeprowadzać akcję, bo chyba o to chodzi pomysłodawcy, aby nie walczyć i aby rozbić walczących w tym okresie na obrońcy.

Inna sprawa.
Ubiegłoroczny event był jednym z lepszych jakie spotkałem. Bonus -30% koszta monet- świetna opcja. Rekrutacja i Budowa także. Brak słabych stron w sumie w tamtym roku. Proporcje dobre, zyski/strat proporcjonalne.

W tym roku zgadzam się z Adrianem.
Kupka zawinięta w sreberka.
 

DeletedUser145195

Guest
Jak dla mnie, to o jedno 0 za dużo daliście.
Obstawa tych wioch jest bezsensownie silna i potrzeba mnóstwo ofów, żeby ją zneutralizować.
Ja gram na S79, czyli nowy świat i do tego bez farmienia.
Mam 2 wioski, żeby zakręcić kołem potrzebuję 10k stali, czyli 100k surek.
I teraz + 20% do kopalni (wyliczając, że mam max eko, a nie mam)
to 768*10h*3surowce*2 wioski = 46k
bonus + 10% spichlerza (chyba nikt nie ma spichlerza 400k na S79, ja mam 142k), czyli dostanę 14,2k*3*2=85,2k

Jedynie niezwykle rzadki bonus + 50% spichlerza byłby opłacalny, ale może się zdażyć bonus do rekrutacji lub budowy i wtedy jestem w ogóle w tyle.
Reasumując wyjątkowo nieudany pomysł, widzę po komentarzach, że gracze z innych krajów również mają taką opinię.
 

DeletedUser

Guest
Atakowanie handlarzy

Jeśli pokojowy handel nie jest tym czego oczekujesz, to możesz spróbować zaatakować sklep. Za pomocą standardowej opcji "Wyślij wojska", jak przy każdym innym ataku.
Ale musisz zachować ostrożność! Sklepy są chronione przed doświadczonych najemników, których pokonanie nie będzie proste!
Jeśli uda Ci się wygrać walkę, to będziesz mieć możliwość zrabowania surowców, jakie inni gracze wysłali do tego sklepu.
Tą drogą nie zyskasz jednak stali: handlarze ukryli ją w znanym tylko sobie miejscu i Twoje wojska nie będą w stanie jej odnaleźć. Uzyskać ją można tylko poprzez pokojowy handel.
Gdy tylko sklep zostanie splądrowany, to będziesz mieć 2 godziny na próby rabowania z niego surowców. Po tym czasie handlarz opuści Twoją okolicę, mamrocząc pod nosem, że nie tak wyobrażał sobie słynną staropolską gościnność...

pokonanie nie jest proste ale i nie opłacalne więc tą opcje mogli sobie odpuścić 3mln surki jak by było w sklepie a jak ktoś wpakuje 8-10 offów by to rozbić to mu się to nie zwróci ;p
 

DeletedUser152632

Guest
Dajcie sobie już spokój z negatywnym pisaniem o tej offensywie - tak jest to chybiony pomysł i wszyscy to wiedzą.
a skoro jest chybiony to nie ma sensu korzystać i wystarczy to po prostu olać - co wam da komentowanie tego, jak i spinanie na Kmica który i tak nic z tym zrobić nie może.

Peace and Love w końcu Święta idą! qrde!!!
 

DeletedUser177409

Guest
Mam jeszcze pytanie, czy rozbijanie tych wojsk w tych wioskach bonusowych bedzie sie liczylo do RA ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry