*zakończone* 04 Świat 100 - Farmienie

Farmienie na świecie?


  • W sumie głosujących
    1.520
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser135245

Guest
Zdecydowanie NIE przewidujemy dwóch światów 100.
Natomiast nie da się ukryć, że aby pomieścić większą liczbę graczy świat musi mieć prędkość 1 (bo np. prędkość 2 oznacza automatycznie 2 razy mniejszy limit kont). Dlatego ja osobiście opowiadam się za światem z farmieniem, bo brak farmienia + prędkość 1 może być jednak kombinacją ciężką do przełknięcia.

Zatem opcjonalnie prędkość 1.6 z limitem farmienia.
 

DeletedUser154025

Guest
Gralem też do 100/2 mil ale czy to ważne ?Co do cb Joseg kolarze z s50, ale po prostu myśle, że jak św w stylu bez farmienia wychodzi teraz najczesciej z funkcjami pp też to można dać świat z ustawieniami które w tym roku były tylko na 1 świecie.

Zacznijmy od tego, że nigdy nie grałeś do 100/2 mil*, bo to nigdy nie były twoje konta i sobie takich zasług nie przypisuj...

Twoje max konto na którym zaczynałeś grać i kończyłeś to chyba 1 wieś 5k ...
 

DeletedUser18304

Guest
Limit dotyczy liczby GRACZY a nie wiosek barbarzyńskich czy lasów. :)

Dlatego prędkość inna niż 1 nie jest na tym świecie w ogóle brana pod uwagę.
Już doczytałem, że te prędkości automatycznie oznaczają inne limity graczy. ;) Myślałem, że to miejsca na mapie może brakować. :)

Z prędkością x1 rzeczywiście bez farmienia może być marnie... Ograniczone farmienie jeszcze gorzej... To chyba zostaje albo nieograniczone farmienie, albo jakaś zmiana z Waszej strony - zniesienie limitów dla prędkości. :>
 

DeletedUser187391

Guest
Jesli ma byc z nieograniczonym farmieniem i sprawiedliwy ten świat jak na 100 przystalo to koniecznie musi byc bez opcji Premium.
 

Deleted User - 698598154

Guest
A ja uważam że limit farmienia, najlepiej wysoko ustawiony jest najlepszym rozwiązaniem.
Wiadomo że św.100 będzie bardzo oblegany i wielu graczy na niego czeka. Jedni chcą bez, drudzy z nieograniczonym, a limit jest rozwiązaniem kompromisowym.

Nie zgadzam się z m.in. Bizonem że św. bez farmienia jest najciekawszy. Wręcz przeciwnie, to świat , co nie jest żadną tajemnicą ,który najbardziej sprzyja patologii. Na takim świecie jedyną możliwością zrobienia sobie przewagi na początku jest startowanie z 1,2 czy 5 multikontami. Niestety to zjawisko nagminne.
I grając nawet znakomicie gracz nie jest w stanie zniwelować straty do sąsiada który ma 5 kont w okolicy.
Dlatego wielu dobrych graczy takie światy omija, i zwykle są to św. o bardzo słabym poziomie.
Zgadzam się natomiast że nieograniczone farmienie sprzyja z kolei patusom którzy nie mają życia, albo graczom grającym po 2 czy 3 na jednym koncie, co też nie jest dobre.

Liczę na to że obsługa gry nie da plamy i wybierze ustawienia naprawdę dobre. Pozwolę sobie zasugerować:
Limit wysoko ustawiony.
Z rycerzem, stare przedmioty.
Bez kościoła!
Bez dodatkowych funkcji premium!!!! (najgłupszy pomysł ever)
Bez morale:)
wsparcie nieograniczone
Plemię 50 osób.
prędkość 1

Na takim świecie będzie grało się fajnie i wystartuje wielu świetnych graczy, gwarantuję.
 

DeletedUser187391

Guest
Zacznijmy od tego, że nigdy nie grałeś do 100/2 mil*, bo to nigdy nie były twoje konta i sobie takich zasług nie przypisuj...

Twoje max konto na którym zaczynałeś grać i kończyłeś to chyba 1 wieś 5k ...

Możesz mu to uswiadac a on nadal swoje :)
 

DeletedUser187222

Guest
Farma - TAK

ale tylko z ograniczeniem na dobę albo no pewnego poziomu wiosek.
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.355
Limit dotyczy liczby GRACZY a nie wiosek barbarzyńskich czy lasów. :)

Dlatego prędkość inna niż 1 nie jest na tym świecie w ogóle brana pod uwagę.

to jeszcze zdradź nam przyjacielu wszystkich plemkowiczów, czy jest brana pod uwagę giełda premium :)
 

Deleted User - 1121182

Guest
A wcisnę i ja kilka swoich przemyśleń:



Team opowiada się za nieograniczonym farmieniem. Zebrałem tu swoje argumenty za i przeciw:

[...] brak farmienia + prędkość 1 może być jednak kombinacją ciężką do przełknięcia.

Prędkość 1 jako pewnik to dość istotna informacja. Przede wszystkim dzięki za wyjaśnienie skąd to się bierze i dlaczego musi tak być. Chcąc się do tego ustosunkować, faktycznie bez farmienia rozgrywka byłaby tu bardzo długa i dość mozolna. Nie widzę powodu, żeby rozgrywka na jubileuszowym świecie nie trwała długo, w końcu poziom będzie wysoki, a konkurencja duża. Jednak przy prędkości 1 większość by się zanudziła... Także nieograniczone pod tym względem zdecydowanie wygrywa.
Martwi mnie z kolei to, że świat z nieograniczonym farmieniem najczęściej idzie w parze z dodatkowymi funkcjami premium. Teraz też jest to bardzo prawdopodobne, chociaż chyba jeszcze nie było potwierdzenia (ale nie było też ankiety, a startować ma 1 świat...). Wydaje mi się, że na tyle wpisało się to w głowach graczy, że intuicyjną reakcją na uniknięcie świata z dodatkowymi funkcjami premium jest wybór świata bez farmienia (lub z ograniczonym).

Podsumowując: Myślę, że jeśli świat 100 ma być wyjątkowy, to trzeba uniknąć tak banalnej i przewijającej się wszystkie ostatnie nowe światy pary ustawień "nieograniczone farmienie - dodatkowe funkcje premium".
Wątpię, że to przejdzie, ale wariant nieograniczonego farmienia bez dodatkowych funkcji premium byłby super i na pewno bardzo wielu graczy podziela moje zdanie.
(jeśli ktoś pisał już coś podobnego - przepraszam, nie czytałem całego tematu, ale postaram się go doczytać:))
 

DeletedUser167856

Guest
Pytania o funkcje premium nawet nie ma:) Co to oznacza? Bezdyskusyjnie one tam będą.
Chcecie świat z funkcjami premium i bez farmienia? Powodzenia...
Ogarnijcie się i głosujcie za nieograniczonym!!!

Pytania o funkcję premium nie ma zapewne dlatego, że jeśli wygra świat bez farmienia to dokoptowanie do niego funkcji premium byłoby rozwiązaniem tragicznym. Jeśli takie pytanie będzie to pewnie tak jak zapowiadano - w następnych ankietach za kilka dni.

---

Do tych mówiących, że na świecie bez farmienia trzeba siedzieć mniej żeby nie farmić - nie ma aż tak dużej różnicy, a po drugie, świat jubileuszowy powinien być trudniejszy. :)

Poza tym farmienie po 1 surowcu to tylko początek gry. Już po miesiącu, czyli mniej więcej jak się stawia pałac, farmiłem normalnie w centrum na s93 i zgarniałem sporo surowców. Chociaż najlepiej wystartować nawet dwa, trzy dni po starcie bo wtedy wyrzuci na obrzeża gdzie jest duuużo więcej farm i można sobie wyrobić przewagę.
 

DeletedUser

Guest
Co was zależy zrobić świat bez PP?
Wkońcu miałbyć wyjątkowy :/
A będzie klapą.
 

DeletedUser167856

Guest
Limit dotyczy liczby GRACZY a nie wiosek barbarzyńskich czy lasów. :)

Dlatego prędkość inna niż 1 nie jest na tym świecie w ogóle brana pod uwagę.

No i to jest ważna informacja, świat bez farmienia z taką prędkościa trwałby w nieskończoność bo nie opcji nadrobić ten 1000 mniej z kopalni.
 

Deleted User - 1121182

Guest
Pytania o funkcję premium nie ma zapewne dlatego, że jeśli wygra świat bez farmienia to dokoptowanie do niego funkcji premium byłoby rozwiązaniem tragicznym. Jeśli takie pytanie będzie to pewnie tak jak zapowiadano - w następnych ankietach za kilka dni.

Twój post przepełnił mnie nadzieją (dobrze gada, polać mu!) ;)
 

Deleted User - 1121182

Guest
Farma - TAK

ale tylko z ograniczeniem na dobę albo no pewnego poziomu wiosek.

Jeśli już bierzemy się za kombinowanie z ograniczonym, to co powiedzielibyście na to, żeby "udoskonalić" wzór na limit w taki sposób, żeby utrudniał a nie ułatwiał on grę graczom z przewagą? :) (mam na myśli ujęcie we wzorze ujętych punktów za posiadane wsie/ew. za posiadane monety)
Z takiego szalonego wzoru mógłby powstać świat pół na pół - gdzie dajmy na to najlepsi graczy przy dajmy na to ok. 100 wioskach nie mogą farmić (wartość poniżej 0 uważana za 0), a ci z mniejszą ilością wioch mogą wyfarmić torchę, a ci całkiem mali - dużo.
To kwestia dobrego zbilansowania wzoru i kilku symulacji, a mogłoby wydłużyć grę jednocześnie nadając jej tempa i sprawiając, że nie znudzi się za szybko. (to poryty pomysł, ale w tym szaleństwie jest metoda :) :) :) )
 
Status
Zamknięty.
Do góry