Wersja 8.30 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser181888

Guest
Gdzie oni mają oczy? no bez przesady, ze nie mogą spostrzec tego iż to jest "nieestetyczne" jak wyżej gracze pisali, mowa na sam początek o rankingu i wszędzie gdzie te miniaturki avatarow sie pojawily, po co są one? malo i tak widac, trzeba wejsc w profil gracza by zobaczyc w pelni, no chyba, ze wlasnie tylko po iz wiedziec, ze dany gracz ma jakis avatar i podziwiac..

No i te wiadomosci, wkurzajace na maxa, bez komentarza.. dla mnie nie poprawilo to widocznosci jaki post ja napisalem, bo i tak wzrokowo widze nick przed odpowiedzią..
 

DeletedUser162365

Guest
Na zachodzie też to mają..? Bo jestem ciekaw tej epidemii.
 

DeletedUser7725

Guest
Na ponarzekałem, a teraz podziałałem. 2 reguły do ADBlocka i ranking mam po staremu:
ttp://dspl.innogamescdn.com/8.30/*/graphic/coa_unknown.png
ttp://dspl.innogamescdn.com/8.30/*/graphic/userimage/*_thumb

Przeglądnąłem 4 strony rankingu i te dwie regułki wyszły na prowadzenie w rankingu na celność :)

Powinni mi teraz podziękować że ich serwery mniej obciążam, bo nie ściągam już masy thumb'ów. Muszę sprawdzić czy da radę zablokować avatary plemion i graczy - też będzie ładniej :)

EDIT: Pewnie że się da zablokować avatary plemion:
ttp://dspl.innogamescdn.com/8.30/*/graphic/userimage/*_large
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Beznadziejne wodotryski uprzykrzające korzystanie z forum. Proszę o wprowadzenie w opcjach jakiejś opcji klasycznych plemion.
 

DeletedUser44634

Guest
Na zachodzie też to mają..? Bo jestem ciekaw tej epidemii.

Tak, na innych wersjach językowych również wystąpił błąd z podmianą godła osobistego - to przypadłość, która dotknęła nie tylko polską edycję tej gry. Przykładowo, na forum tribalwars.net (wersji angielskojęzycznej Plemion) użytkownik zgłosił ten zaistniały problem (jego post - tutaj), na co otrzymał odpowiedź od przedstawiciela InnoGames, że sprawa jest wyjaśniana i że podmiana godeł nie była w planach (post do przeczytania - tutaj).
 

DeletedUser78334

Guest
no, jak widać mają identyczne wrażenia estetyczne jak nasze;p niektóre ich posty jakby skopiowane z naszego tematu;p

forum just trying to read it is hurting my eyes. change it back or have a tick option to not have it on...

the only bit i like is the forum for searching.. apart from that everything else just horrible..

now looking further into this update why is all my groups changed places as well.. why do an update as bad as this one??

Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!:cool:
 

DeletedUser169954

Guest
u mnie wczoraj były te avatary dziś wchodzę koło 09 rano i mam już tak jak było wcześniej
9rkaid.png

wiadomości też mam tak jak przed aktualizacją
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser165803

Guest
Bryfft skoro piszesz że nie masz czasu na grę i nie grasz to skąd możesz wiedzieć czy te wasze "śmieszne" pomysły pomagają samej grze? Dostajesz za pisanie że czarne jest białe a białe czarne kasę więc dla Ciebie nawet gdyby miałbyś tu wrzucić jakoś swoją kompromitującą fotkę, zrobiłbyś był to i to bez gadania - bo Niemiec tak chciał :)

Nowe światy przed końcem roku zapewne nie ruszą ;) ale aktualizację pewnie 2/3 jeszcze będą ^^
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
avatarki na forum i w rankingu są do bani. nie da się grać przez to ;/

Heh, o ile na upartego byłem w stanie zrozumieć głosy "nie da się grać" gdy przebudowane zostało menu gry i przyciski - które doświadczeni gracze wciskali po omacku - nagle zmieniły swoje położenie (choć po tygodniu już większość osób się przyzwyczaiła a po miesiącu nikt nawet nie pamiętał, że kiedyś było inaczej), tak trudno poważnie traktować argumenty "nie da się grać" w sytuacji dodania avatarka obok nicku. Ma to znaczenie tylko i wyłącznie estetyczne, w żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność gry i poszczególnych jej ekranów. Estetyka jest zaś wartością całkowicie subiektywną, nie można danego rozwiązania ocenić czy jest ładniejsze czy brzydsze, można wyrazić jedynie swoje prywatne zdanie.
Oczywiste jest, że osoby przyzwyczajone do wyglądu X będą gorąco protestować przed JAKĄKOLWIEK zmianą w nim i KAŻDA jego modyfikacja będzie dla nich brzydka, paskudna, uniemożliwiająca korzystanie z serwisu, całkowicie burząca system wartości, przeznaczona dla dzieci i noobów, a oni (jako pro użytkownicy) brzydzą się takim czymś itd... Przecież w identycznie alergiczny sposób na każdą zmianę layoutu reagują chociażby użytkownicy Facebooka, Allegro, czy choćby Onetu i Wirtualnej Polski... czyli tam gdzie faktycznie zachodzą czasem przebudowy całych portali (vide ostatnio wp.pl), powodujące że starzy użytkownicy muszą się uczyć jego obsługi od nowa... ten sam argument wysuwany w przypadku dodania ikonki przy nicku jest taki... delikatnie mówiąc... "średni"...

Od strony technicznej: rozmiar (w sensie wagi plików) ładowanych miniaturek jest tak minimalny (nawet w porównaniu do jakichkolwiek innych zmian graficznych wprowadzanych w przeszłości), że nie ma najmniejszego wpływu na szybkość ładowania się stron.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser128813

Guest
Te avatarki są tak małe, że i tak ich nie widać tzn. widać, że są, ale nic więcej. Po co więc one zostały wprowadzone? Jedyna odpowiedź, jaka mi się nasuwa - żeby zamulać grę. Strona mi się teraz ładuje w żółwim tempie.

Pw jest dużo mniej czytelne - czyli odwrotnie do zamierzonego celu. Nie wiem też po co ten rozstrzał, chyba nikt nie jest na tyle niekumaty, aby nie wiedział, którą wiadomość sam napisał, a którą rozmówca...
To, że nie można skasować pw, tylko trzeba dodatkowo to potwierdzać, to tylko utrudnienie. bo sporo pw jest do plemienia, ale nie koniecznie do mnie i po prostu je kasuje.

A ranking członków plemienia to już w ogóle tragedia.

Zapytałam supportu, czy można coś z tym zrobić. Czy nasze głosy mają jakieś znaczenie i da się jakoś anulować te avatarki. Odpowiedź była taka, że jedyna opcja, dzięki której mamy jakikolwiek wpływ, to właśnie ten dział. Że te komentarze, jakie tu zamiesczamy zostaną zebrane i przekazane supportowi.. Nie wiem, czy to prawda.. Ale jeśli tak, to dobrze by było, aby głosów było jak najwięcej...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser178441

Guest
po atualizacji nie jestem w stanie czytać forum plemiennego.
wiadomości nachodzą na siebie i są nie do odczytania.

na placu nie widze ruchów wojsk tylko jakiś kręcący się w kołko przedmiot.
to tylko tak na szybko bo utrudnień pojawiło się troche więcej.

albo trzeba będzie zainwestowac w lepszy sprzęt albo wkońcu dać sobie spokój z grą:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Ora Et Labora napisał:
Bryfft skoro piszesz że nie masz czasu na grę i nie grasz to skąd możesz wiedzieć czy te wasze "śmieszne" pomysły pomagają samej grze? Dostajesz za pisanie że czarne jest białe a białe czarne kasę więc dla Ciebie nawet gdyby miałbyś tu wrzucić jakoś swoją kompromitującą fotkę, zrobiłbyś był to i to bez gadania - bo Niemiec tak chciał :)
Wyczuwam "kompleks małego polaczka" ;]. Z Plemionami pod względem służbowym nie mam obecnie nic wspólnego, nikt mi nie płaci za pisanie tu czegokolwiek, ale że jednak Plemiona to spory % mojego życia, to zajrzałem z ciekawości.
Odniosłem się zasadniczo do samego charakteru komentarzy, który jest czasem zabawny z neutralnego punktu widzenia, a także do ogólnej zmiany estetyki gry na przestrzeni ostatnich miesięcy, która to zmiana jest w mojej ocenie zmianą na plus. Plemiona wyglądają mniej jak Excel, a bardziej jak gra.
Sam ranking z awatarami... Cóż, pewnie to kwestia gustu. Ani nie grzeje ani nie ziębi.
 

DeletedUser28034

Guest
A ja bym maił prośbę do adminów aby się tutaj nie udzielali i nie bronili aktualizacji, która większości graczy się nie spodobała. Waszym zadaniem powinno być zebranie negatywnych opinii i przekazanie właścicielowi gry. Swoją bufonadą jedynie zaogniacie i tak już napiętą sytuację. Aktualizacja nie podoba się graczom, ranking jest przez avatary mało czytelny, nieestetycznie to wygląda, prywatne wiadomości też nieczytelne, serwery się zawieszają, kilkadziesiąt razy dziennie konserwacja serwera przerywa grę... Te uwagi powinniście zebrać i przekazać dalej, nas nie interesuje wasze zdanie na ten temat, was natomiast powinno interesować nasze zdanie i nasze opinie powinniście przekazać dalej.

Wyczuwam "kompleks małego polaczka" ;].
twoje wypowiedzi bryfft dotyczące małych polaczków jedynie negatywnie o tobie świadczą, czyżbyś był zakompleksionym niemcem, niepotrafiącym krytyki przyjąć? a o małych anglikach i innych narodowościach krytykujących tę aktualizację też będziesz się tak wypowiadał? Bezmyślna bufonada i chamstwo twoje przekracza wszelkie granice.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
A ja bym maił prośbę do adminów aby się tutaj nie udzielali i nie bronili aktualizacji, która większości graczy się nie spodobała. Waszym zadaniem powinno być zebranie negatywnych opinii i przekazanie właścicielowi gry.

A ja miałbym prośbę, żebyś kwestię naszych zadań i rozliczenia ich wykonywania pozostawił osobie do tego przeznaczonej.

twoje wypowiedzi bryfft dotyczące małych polaczków jedynie negatywnie o tobie świadczą, czyżbyś był zakompleksionym niemcem

Z tego co mi wiadomo, to Bryfft jest w 100% Polakiem. Zaś jego wypowiedź, którą byłeś łaskawy wyrwać z kontekstu, dotyczyła konkretnego zarzutu jednego z graczy jak to (parafrazując) Niemcy wszystko mogą, a Polacy jedynie potulnie wykonują rozkazy... więc nazwanie tego kompleksem wydaje się całkowicie na miejscu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser78334

Guest
Wyczuwam "kompleks małego polaczka" ;]. .


Jedyny powód do wstydu to podobni do ciebie nasi przedstawiciele i administracja tej gry i twoje teksty jw. W żadnym wypadku nie reprezentujecie nas jako graczy i naszych opinii a uprawiacie tu jakąś dziwną formę samorealizacji.
Pewnie, że przy każdej aktualizacji jest sporo krytyki ale ta już naprawdę jest ohydna i przekracza wszelkie granice poczucia estetyki i funkcjonalności.

Zamiast wpierać nam, że jest ładnie a z naszymi łoczami coś nie tak, przekażcie opinie na ten temat osobom do których powinny trafić. I tyle. Nie wiem może ta Wasza irytująca nas postawa wynika po prostu z trudności w komunikacji z niemieckimi kolegami odpowiedzialnymi za aktualizacje. Jeśli jedynym powodem jest Wasza bariera językowa to w ramach wolontariatu mogę Wam tłumaczyć z polskiego na niemiecki;p
 

DeletedUser176913

Guest
Tak jak pisałem - nasze błagalne prośby nic tu nie dadzą. Dobrze przewidziałem, że administracja plemienia zamiast nam pomóc i ułatwić grę to będzie nas traktować z góry, jakbyśmy byli przygłupami. Kmic, skoro wszystko jest w porządku to czemu plemiona mi przymulają? Jeszcze jak mam dostęp do stałego neta jako tako działa, ale na telefonie to istna masakra. Dodajecie mnóstwo nikomu niepotrzebnych opcji, piszecie, że te "udogodnienia" są najpierw testowane a gracze wydają opinię i dopiero wtedy są wprowadzane na wszystkie światy. A mi się wydaje, że to jedne wielkie kłamstwo, od graczy nic nie zależy. Jestem rozżalony, bo akceptując warunki gry na 80 świecie nie było mowy, że aktualizacje będę uprzykrzać grę.
 

DeletedUser128813

Guest
Nie wpieraj mi proszę administratorze, że sprawy techniczne nie uległy zmianie i gra "ładuje się" tyle samo, bo widzę, że tak nie jest.

Pytanie do administracji: Czy nasze uwagi zostaną zebrane i przekazane dalej, czy to jest temat tylko do "wygadania się"?

Pytanie nr 2:

Skoro są opcje:

Mniej grafik: Wyłączona nocna grafika i obrazki w nagłówkach raportów
Klasyczna grafika mapy: Klasyczny widok wiosek oraz krajobrazu na mapie

To nie można zrobić czegoś takiego dla pw i forum? takiej opcji, żeby wyłączyć obrazki?
 

DeletedUser128813

Guest
no właśnie taki skrypt podał na forum międzyplemiennym gracz z ny. jestem mu niezmiernie wdzięczna:) działa na mozilii i na operze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry