Wersja 8.30 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser167037

Guest
Kmic sprawa do ciebie - ja wiem, ze guzik masz do gadania, bo to narzucone z centrali - ale moze jest jakas szansa anulowania tych avatarow nie wiem np zebranie 500 skarg czy cos - grac sie nie da!
 

DeletedUser161350

Guest
Przy każdej następnej aktualizacji, jest takie zagadnienie "+ poprawki błędów", niech to usuną tam.
 

DeletedUser28034

Guest
po prostu usuwajcie w proteście avatary z kont i z profili plemion, może to ich nauczy rozsądku, nam przynajmniej odrobinę grafikę to poprawi.
 

DeletedUser169715

Guest
Aktualizacja oczywiście na nie . Już mówię dlaczego :

- zbędne ikony
- zbędne awatary ( na mapie w rankingu )
- wiadomości były w dobrym stanie nie mam pojęcia po co to wszystko powiększać / koloryzować .
- jedyny plus do dodanie wyszukiwania na forum

ogólnie wszystkie ostatnie aktualizacje są robione z myślą o dzieciach i o ich potrzebach odtwarzania obrazków / kolorowych stron. Brakuje mi jeszcze wielkiego loga które pojawiało by się po zalgowaniu na serwer, w gifie " WITAJ DROGI GRACZU NA PLEMIONACH" w tle powinno być kupę gwiazdek i oklaski .

A na poważnie to z roku na rok coraz gorzej. Nie wiem czy Wy nie macie wzroku i nie widzicie tego czy macie po prostu guzik do gadania.

Pozdrawiam
 

DeletedUser40095

Guest
Tak w zasadzie to spodziewałem się pozytywnej aktualizacji. Myślałem, że jedynie to ograniczenie dotyczące zaproszeń to durny pomysł. Jednak po wprowadzeniu aktualizacji w życie, widzę że administracja przebiła moje oczekiwania. Oczywiście, wg administracji wszędzie jest dostęp do szybkiego łącza. Owszem w domu i w pracy mam świetny internet. Jednak przecież z plemionami żyjemy cały czas. Idziemy do sklepu to bierzemy ze sobą plemiona, a przecież w galeriach wifi to jakieś nieporozumienie. Dzięki kolejnym dodatkom będziemy mieli w efekcie bardzo ciężką grę. Zdarzyło mi się zderzyć z innymi grami przeglądarkowymi. Ich największym minusem zawsze była szybkość działania.

Moja rada dotycząca następnej aktualizacji?
Zmieńcie ludzi którzy nad nimi pracują. No, a jak już będziecie ich zmieniać, to polski support niech też zostanie zmieniony.
 

Deleted User - 698773783

Guest
Jakies awatarki to sie moga dzieciom spodobac a nie doroslym ludziom. Mialem wrocic do gry po 2.5 letniej przerwie ale juz nie moge na to patrzec jakies awatrki, forum,wiadomosci az oczy bola. Nic powtarzam nic nie kusi starych graczy takich jak ja do powrotu do tej gry - ktos to w to nie gra rok, dwa nie odnajdzie sie. Plemiona mialy swoj czas - teraz to wszystko zmierza ku upadkowi - i to nie tylko moje zdanie. Nie ma juz tej magii co kiedys
 

DeletedUser181196

Guest
wyszukiwanie na forum na + i wg mnie ten nowy wygląd wiadomości też dobry, ale jakby dało się zmniejszyć te belki na górze :p Forum lepiej wyglądało w starym motywie, a co do awatarów WSZĘDZIE, to już szkoda gadać... :/
 

DeletedUser175007

Guest
Przy każdej następnej aktualizacji, jest takie zagadnienie "+ poprawki błędów", niech to usuną tam.

Wystarczy że kmic zmieni na "+ wstawienie dodatkowych pierdół by wam utrudnić i wnerwić"

I już jest pretekst do kolejnej aktualizacji z poprawkami błędów...
 

FKG007

Zwiadowca
Wynik reakcji
503
Juz wyjasniam zagadnienie . "Janusz" patrzy na ranking -> Kurde oni maja avatary a ja nie :( -> "Janusz" chce włączyć avatar -> "Janusz" Leci po kase na pp do rodziców -> "Janusz" ma avatar w rankingu -> InnoGames zadowolone z "Janusza" ! Tak to dziala i zaden płacz nie pomoże .


wyjasnienie pojecia "janusz" - 80% obecnej społeczności plemion , gra do jednej wioski , nie farmi , gra samym defem , nie wie co to bonus nocny , prosi o przyjecie do gildi


Zaraz to skasuja :D

Dokładnie, tylko nie wiem na co ta kasa idzie. Serwer na którym stoi S86 jest chyba opalany węglem. Kilka razy na dzień wyświetla się "serwer chwilowo niedostępny" lub ma "przerwę techniczną". Aktualizacja wprowadzona chyba z myślą o nadchodzących świętach - ranking wygląda jak choinka. Im prościej tym czytelniej, tego uczą chyba wszędzie, gdzie ludzie uczeni są projektowania. Nie wiem jak dobierani są "graficy" w innogames. Pole pod nickiem w wiadomości powiększone, że w większości przypadków zajmuje więcej niż sama wiadomość, z kolei na forum opcje "» zaznacz jako przeczytane » Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" nie potrzebnie zmniejszone. Na odwrót wszystko ;) Jedynie ta wyszukiwarka na plus
 
Ostatnia edycja:

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
sai FKG napisał:
Im prościej tym czytelniej, tego uczą chyba wszędzie, gdzie ludzie uczeni są projektowania.
Bardzo "chyba". A nawet "na pewno" nie dotyczy to projektowania gier i ich layoutu.

MoSSu napisał:
Mialem wrocic do gry po 2.5 letniej przerwie ale juz nie moge na to patrzec jakies awatrki, forum,wiadomosci az oczy bola. Nic powtarzam nic nie kusi starych graczy takich jak ja do powrotu do tej gry - ktos to w to nie gra rok, dwa nie odnajdzie sie.
Ja bym chętnie wrócił do gry w Plemiona, gdybym tylko miał czas na to. Wygląda to wszystko o niebo lepiej, niż jeszcze nawet 7 miesięcy temu, gdy opuszczałem projekt.

MoSSu napisał:
Plemiona mialy swoj czas - teraz to wszystko zmierza ku upadkowi - i to nie tylko moje zdanie. Nie ma juz tej magii co kiedys
Powiem wprost: ta opinia jest śmieszna, bo słyszę ją od przynajmniej 5 lat, w grze, która ma 11 lat i nadal jest rozwijana :). Żeby było jeszcze śmieszniej, najwięcej takich komentów pojawia się nie wtedy, gdy zmienia się coś w mechanice gry, ale w wyglądzie (który ma przecież na sam przebieg rozgrywki wpływ najmniejszy). "Magia" to zaczęła najwyraźniej znikać przy pierwszym update z prymitywnej, paintowej grafiki, to nieco mniej prymitywnej paintowej grafiki. Ale och! A to dziwy... znika, znika i zniknąć nie może :D. Tak samo ten przepowiadany od lat, niemalże już mityczny, upadek Plemion. Wieszczony przez wielu, a jednak jakoś ciągle nie można się go doczekać ;].
 

FKG007

Zwiadowca
Wynik reakcji
503
Może i się nie znam na projektowaniu "layoutu gier", ale wg mnie choćby tabela rankingów powinna być przede wszystkim czytelna. Wg. mnie i w mojej subiektywnej opinii ten raking nie jest czytelny. Pierwsze co mówiąc delikatnie rzuca się w oczy to te śmieszne mimiaturki avatarów. Do czego to potrzebne? To jest sieczka wszystkich możliwych kolorów w jednym miejscu. Były na pewno gdzies jakieś beta testy, widzieli jak to wygląda. Nikt mi nie powie chyba, że to jest estetyczne:
http://s5.ifotos.pl/img/rankingJP_whsxsrr.JPG
 

DeletedUser28034

Guest
Gracze masowo zaczynają usuwać avatary z profili byleby się tylko pozbyć tych kolorków
 

FKG007

Zwiadowca
Wynik reakcji
503
To jest problem, tym się powinni zajmować:


"Trwają prace konserwacyjne
Z powodu prac konserwacyjnych Plemiona są obecnie niedostępne. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, prosimy spróbować zalogować się ponownie za kilka minut."

Taki komunikat pojawia się na S86 kilkanaście razy na dzień. Spotkałem się już z kilkoma przypadkami, że dzięki temu gracze nie wstrzelili się z karetą lub tez nie mogli wbić klina. Ludzie grają dla samej gry, a nie cukierkowej grafiki. Jeśli takie cuda się dzieją to myślicie, że ulży im na duchu dzięki takiej aktualizacji? Nie wiem w czym jest problem. Czy serwer jest przeciążony i nie wytrzymuje czy coś innego, ale gracze płacą za tą grę w postaci punktów premium, a "usługa" za którą płacą nie jest należytej jakości. Tym powinni się głównie zając ludzie, którzy są za to odpowiedzialni
 

DeletedUser40095

Guest
Powiem wprost: ta opinia jest śmieszna, bo słyszę ją od przynajmniej 5 lat, w grze, która ma 11 lat i nadal jest rozwijana :). Żeby było jeszcze śmieszniej, najwięcej takich komentów pojawia się nie wtedy, gdy zmienia się coś w mechanice gry, ale w wyglądzie (który ma przecież na sam przebieg rozgrywki wpływ najmniejszy). "Magia" to zaczęła najwyraźniej znikać przy pierwszym update z prymitywnej, paintowej grafiki, to nieco mniej prymitywnej paintowej grafiki. Ale och! A to dziwy... znika, znika i zniknąć nie może :D. Tak samo ten przepowiadany od lat, niemalże już mityczny, upadek Plemion. Wieszczony przez wielu, a jednak jakoś ciągle nie można się go doczekać ;].
Już raz to powiedziałem i chętnie powtórzę. To, że w plemiona gra wciąż bardzo duża liczba osób nie jest zasługą obsługi gry. Czy to tym w Niemczech, którzy pojęcia nie mają jak poprawić grę (świetna propozycja jest na forum, a dotyczy ona czatu w grze - ale oczywiście ignorowana). Już na pewno nie jest to zasługa polskiej obsługi, która jest na koszmarnie niskim poziomie. Sukces plemion to prosty pomysł na grę.

Sam gram nie dzięki rozwojowi gry, czy też administracji gry (która robi wszystko aby mnie zniechęcić do wydawania pieniędzy na rzecz Innogames), a mimo ich poczynań. Ogromnym atutem są gracze, którzy zaczęli grać kilka lat temu - kiedy stawiano na rozwój gry, a nie na kosmetykę. Dzięki ludziom którzy marnują swój czas na rozgrywkę ta gra nie chyli się ku upadkowi, a zyskuje na popularności.

No, ale przecież zadufany w sobie członek ekipy administracji gry (czy to obecny, czy były) tego nie zauważy. W końcu to prosta matematyka. My coś robimy, później graczy przybywa - znaczy robimy dobrze. No bo czy zostało poczynione cokolwiek aby poznać opinię graczy. Jedna ankieta i buźki to chyba nie jest badanie opinii graczy.
I po tym właśnie można poznać, czy w ogóle ta opinia Was obchodzi.

--------------------------------------------------------------

To jest problem, tym się powinni zajmować:


"Trwają prace konserwacyjne
Z powodu prac konserwacyjnych Plemiona są obecnie niedostępne. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, prosimy spróbować zalogować się ponownie za kilka minut."

Taki komunikat pojawia się na S86 kilkanaście razy na dzień. Spotkałem się już z kilkoma przypadkami, że dzięki temu gracze nie wstrzelili się z karetą lub tez nie mogli wbić klina. Ludzie grają dla samej gry, a nie cukierkowej grafiki. Jeśli takie cuda się dzieją to myślicie, że ulży im na duchu dzięki takiej aktualizacji? Nie wiem w czym jest problem. Czy serwer jest przeciążony i nie wytrzymuje czy coś innego, ale gracze płacą za tą grę w postaci punktów premium, a "usługa" za którą płacą nie jest należytej jakości. Tym powinni się głównie zając ludzie, którzy są za to odpowiedzialni

Spróbuj się zwrócić z tym do supportu. Po takiej akcji straciłem wioskę (no bo kiedy miałem wsadzić klin to w środku dnia pojawił się konserwator, który musiał w tej wiosce mur pomalować). Kmic oczywiście problemu nie widział. Chyba powinienem być wdzięczny, że jakiekolwiek prace konserwacyjne trwają. Oczywiście, jest naturalnym, że problem pojawia się zawsze o tej samej godzinie. Jako klient zostałem pokrzywdzony, ale to przecież nie jest dla nikogo z administracji problemem. Gracz ma płacić za punkty premium i bałwochwalić support za to, że w ogóle może się oderwać od rzeczywistości na plemionach.

Serdecznie dziękuję za przyszłe upomnienie jakie otrzymam ze względu na tą wypowiedź ;-)
 

DeletedUser78334

Guest
Czy jak będę grał bez premium to te kolorowanki znikną, jeśli tak to nie kupię więcej punktów? Nawet nie ma opcji aby to wyłączyć :/
Jak to zobaczyłem to myślałem w pierwszej chwili, że coś z moimi oczami nie tak. Piaskiem w oczy nam sypnięto :/

gorzej;p
ja nie odpalam już pp, bo zjechany czekamy na nowe s. Ale avek mam i nie mogę go usunąć, bo nie mam pp żeby swoje godło zmienić;p
Makabra;] A "zasłużony" emeryt z suportu jak widać przekazał swoim następcom wiele zanim odszedł na emeryturę, bo dzisiejsza obsługa reprezentuje bardzo podobny poziom. Niski bardzo.
Tłumaczenie wszystkim w zaparte, że jest pięknie kiedy każdy widzi, że jest ohydnie i niefunkcjonalnie tylko potwierdza jak niewiele możecie zrobić, bo nie od was to zależy i jacy malutcy przy tym się czujecie.
Sorki za bezczelność ale za dużo bardziej bezczelne uważam cyniczną ignorancję wobec graczy i ich opinii.
Może niemieckim kolegom podoba się nowa szata ale oni zawsze mieli ciut inne poczucie estetyki;p
 

DeletedUser160591

Guest
Zapowiadała się dobra aktualizacja, ale jednak znowu mamy bubel...
Znowu ogranicza się swobodę gry jakimiś restrykcjami. Co będzie następne? Zakaz wysyłania skoordynowanych ataków dla graczy z różnych plemion albo może zakaz handlu dla graczy spoza jednego plemienia? Pewnie tłumaczenie było by to samo: "oszuści", "multi" itp.
O wyglądzie forum czy też rankingu zostało już wszystko powiedziane.

Niestety jedynym argumentem, który trafi do decydentów, nieważne czy polskich czy niemieckich, jest kasa. Musimy przestać finansować działalność supportu, wtedy szybko skończy się olewanie graczy i będzie można uzyskać jakiś wpływ na rozwój gry.
NIE KUPOWAĆ PP!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry