Wersja 6.0

Status
Zamknięty.

DeletedUser75786

Guest
to chyba nie jest temat o swiecie 42 i 43 tylko o nowej wersji plemion.... zaraz tu sie zaroi od tych co ekipy szukaja.
 

DeletedUser

Guest
to chyba nie jest temat o swiecie 42 i 43 tylko o nowej wersji plemion.... zaraz tu sie zaroi od tych co ekipy szukaja.


bryfft polaczyl 2 nowe wiadomosci w jednym poscie i nakierowal do dyskusji do tego tematu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A ja mam pytanie do was
O co chodzi z tymi obozami?
Czyli co, wysyłam do obozu wojska, powiedzmy idą 50 godzin, i poźniej z obozu będę mógł wysyłać pomoc graczom która również będzie szła tyle ile jest drogi do danego gracza?
Jeśli tak, to jaki jest sens w tych obozach skoro przecież mogę od razu wysłać atak/obrone zamiast się bawić że najpierw do obozu, później z obozu na wioskę itp.
 

DeletedUser

Guest
kazdy wysle do obozu po 5k pika i 7k miecza i potem laczna ilosc np 30k pika i 50k miecza idzie do jednej wioski w tym samym czasie.
 

DeletedUser135398

Guest
Myślę, że jeżeli obozy nie będą cieszyły się popularnością, to będą też startowały światy w dawnym stylu:) ... poza tym, to może być fajne :D pożyjemy zobaczymy
 

DeletedUser132633

Guest
żal bez sensu dawanie dwóch jednakowych światów na raz chciałem pograć a tu na dwóch są kościoły i już sobie nie pogram.
 

DeletedUser128840

Guest
Ludzie! Żaden obóz nie zostanie wprowadzony na światach >=41 ;\ może na 42 się pojawi...

@admax
Tam wejdzie maksymalnie 20 zagród offa, które i plemię wrogie może zaatakowac i zrobic sieczkę...

o jacie krence ale sika bedzie 20 zagród ofa masakara
 

DeletedUser

Guest
To jest trochę dobre bo tak:
Plemię robi obóz,gracze wysyłają do niego wojsko,a gdy ktoś potrzebuje deffa to założyciel mu stamtąd wysyła.Można też z niego atakować więc np.Wróg jest za daleko ode mnie,wysyłam do obozu,który jest bliżej wroga i z obozu plamię atakuje wroga.Albo chociażby ktoś jest atakowany wysyła offa do obozy a zostawia w wiosce deffa żeby mu wróg nie wybił.Moim zdanie dobre rozwiązanie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A więc może ja też się troche wypowiem :D

- Obozy wojskowe
Plemię w późniejszej fazie gry może wybudować obóz wojskowy. Członkowie plemienia wysyłają swoje armie do obozu. Gdy dotrze na miejsce, może być wykorzystana do ataku lub wsparcia wybranej wioski. Tylko właściciel armii może jej wydawać rozkazy. Aby stworzyć obóz wojskowy, plemię musi posiadać wymaganą liczbę punktów oraz przeznaczyć na ten cel złote monety.
Uwaga: Obozy wojskowe nie zostaną wprowadzone na już istniejące światy!


Dziwne i to bardzo. Tak samo jak wprowadzenie kościoła. NIektórym wiara przypadła do gustu, a innym nie, w tym mnie gdzie na tych światach w ogóle nie gram i w to mi graj.
Widzę jednak jeden pozytyw.
Pomyślcie sobie że takie plemie wsadza tam jakąś armię offów np. A tu ci niespodzianka bo idzie na nią kilkaset ataków, i wojsk nie ma te plemie. Czyli wielki Zonk, w którym tracą nie mało armi :)

I to jest jedyny pozytyw tego.

Nie wiem tylko jak to bedzie z robudowa tego obozu. Kto bedzie sprawowal w nim wladze itd.


- Plemiona dla komórek
Wchodząc na Plemiona przez iPhone lub urządzenie z platformą Android będzie można korzystać z interfejsu specjalnie przystosowanego dla urządzeń mobilnych.


I tutaj sie też wypowiem. Kiedyś nie grało się na komórkach i było wszystko OK. Na Nokii 3310 było to nie mozliwe wtedy i rozgrywka przynosiła więcej rajdy grając na kompie. I tylko na nim. A teraz prosze, szmery bajery zostały zrobione i pełno no Life'erów gra teraz na komie+komp,+biblioteka w szkole :)
I weź dogoń takich łapserdaków.
NO ale trudno, to się chwali ten pomysł, bo sam teraz tego używam w ekstremalnych wypadkach :)


- Odznaczenia
Każdy gracz ma możliwość zdobycia odznaczeń, np. za pokonanie największej ilości wojsk ("Agresor dnia") lub wejście do rankingu top100. Odznaczenia są widoczne w profilu. Tam można także sprawdzić odznaczenia z innych światów, ale można to wyłączyć w ustawieniach, jeżeli nie chcesz zdradzać swoich umiejętności.


Wg mnie dobra rzecz, lecz nie dopracowana.
Jest na światach dużżożżoo punktowców jeśli chodzi o Ranking Ogólny. Każdy zwraca tylko na to uwagę.
Tak jak powiedziałem, odznaczenia są dobre tylko niedopracowane. Powinno się dawać oznaczenia tylko!! w przypadku ilości zdobytych wiosek, pkt. Agresora oraz pkt. Obrońcy.
Powinno się wprowadzić to jeśli chodzi o Ranking Plemion RA i RO


- Narzędzie do wzywania pomocy (tylko dla Konta Premium)
Można wzywać pomocy szybciej i sprawniej pozwalając grze wygenerować BBCode dotyczący nadchodzących ataków - wystarczy kliknąć na ikonie SOS obok ataku.


Tego komentować nie będę bo nie wiem na jakiej zasadzie będzie to pracowało. Ale jeśli będzie przyśpieszał informacje o pomoc to jak najbardziej na (+)

- Przejmowanie - planer dla plemienia i jego sojuszników
Plemię i jego sojusznicy mogą teraz wygodnie planować przejmowanie wiosek. Każdy gracz może zarezerwować wioskę a inni gracze z tego samego plemienia, oraz sojusznicy otrzymają o tym informację, gdy postanowią ją zaatakować. Można dzielić listę rezerwacji z innymi plemionami na zasadach podobnych jak dzielone fora. Użytkownicy KP mogą wygodnie rezerwować wioski, bezpośrednio z mapy, zobaczą tam także odpowiednie oznaczenie, jeżeli wioska jest zarezerwowana.


Duży (+) za to. Duże usprawnienie i szybkość.


- Mapa (KP)
Link do opcji pop-up przeniesiony spod dużej mapy na prawą stronę.
Przydzielanie kolorów wioskom zostało przerobione.
* Można przyznawać kolory własnym grupom wiosek.
* Można tworzyć "grupy kolorów", np. grupy do których przyporządkowani będą gracze albo plemiona - dla każdej grupy można wybrać inny kolor.


Jw, bardzo przydatna sprawa. W końcu nie bedzie kombinowania ze skryptami. Nie lubie tego dziadostwa :)


I teraz powiem coś na koniec.
Kiedyś grając na s1 i s2, nie było czegoś takiego jak rycerze, kościoły, łucznicy, przedmioty, telfony komrókowe, itd.

Gra w dużej mierze zależała od czasu poświęconego przy kompie anie od ilości MB na telefonie.
Teraz jednak dodawane są co raz to nowsze rzeczy. Wiem że trzeba iść na przód ale nie każde zmiany są dobre.

Moglibyście naprawić pierw bugfixy, typu błąd "implemented 503", który zaczął pojawiać się bardzo często.

Nie mówie że ten Update jest zły, choć nawet powiem że jest dobry, tylko postawcie się niekiedy w roli graczy :)

A i pamiętajcie, obozy wchodzą w życie tylko na nowych światacj, a więc bez bulweru mi tutaj.

Kolejna sprawa, ale to już na koniec dodam.
nie wypuszczajcie na siłę nowych światów z taką częstotliwością. wiem że to dodatkowy zysk, ale spokojne. Człowiek nie zdąży zapuścić korzeni dokładnie, a tu nagle nowe dwa światy wychodzą :D
 

DeletedUser128840

Guest
ja gram bod nickami piotr448 i amrion08 kto będzie grał ja zakładam ja zakładam plemie zapraszam będzie sie nazywało
God of tribe zapraszam piszcie na świecie 42 43 zakładam konto i takie samo plemie
 

DeletedUser

Guest
ja gram bod nickami piotr448 i amrion08 kto będzie grał ja zakładam ja zakładam plemie zapraszam będzie sie nazywało
God of tribe zapraszam piszcie na świecie 42 43 zakładam konto i takie samo plemie

Pozwól że tego nie skomentuje....
 

DeletedUser123310

Guest
Ludzie przeczytajcie cały post razem z tłumaczeniem zasad, bo to co wypisujecie woła o pomstę do nieba.

Po pierwsze primo ta oaza spokoju będzie miała ograniczoną ilość miejsca, czyli np.mogła będzie pomieścić np.dajmy na to 20 zagród. Powstaje ona na łące, miejsce wskazuje założyciel plemienia. Zakładam, żeby nie ułatwiać sprawy będzie ona bez muru. jest ryzyko jest zabawa. Wojskiem stacjonującym w niej może dowodzić tylko osoba, która to wojsko podesłała. Czyli należy wyobrazić sobie dwie sytuację:

- oaza będzie służyć jak wiocha z kupą def'a do szybkiej pomocy na froncie, np. 20 zagród def'a do pomocy na froncie może się okazać nieoceniona

- oaza będzie służyć jako wioska atakująca na froncie, tylko wtedy trzeba pomyśleć o defie dla tej wioski, tak z 10 zagród, czyli zostaje dajmy na to 10 zagród offa do ataku. Z czego ataki może wysyłac tylko osoba, która to wojsko tam sprowadziła.

Co więcej jak jakiś żołnierz przeżyje to nie wraca do oazy, tylko do wioski macierzystej.

Więc ja nie wykorzystywałbym tej oazy w żaden ofensywny sposób tylko defensywny, bo offy można zaplanować w akcji tak, że będzie padać kilka tysięcy w jeden dzień, a taka wioska z def'em np.20 zagrodami jest bezcenna szczególnie na froncie. Ale wydaje mi się, że osób które wiedzą co to jest front tutaj na forum można wyliczyć na palcu jednej ręki, ale specjalistów od wszystkiego jest oczywiście od groma, ale co poradzić
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
Ja jednak poczekam na odpowiedz kogokolwiek z administracji aby mi wytlumaczyla czym sie kierowali wydajac 2 takie same swiaty.

To ja odpowiem: kierowali się ponad 3 letnim doświadczeniem w zarządzaniu grą, danymi statystycznymi dotyczącymi wdrożeń nowych wersji aplikacji oraz wiedzą z zakresu szeroko pojętej "socjologii tłumu".
 

DeletedUser

Guest
kmic jeśli im nic nie pasuje to może zróbcie przy tworzeniu konta takie coś żeby każdy gracz mógł wybrać styl jakim będzie grał?Oczywiście żeby można było wybrać tylko raz.
 

DeletedUser26967

Guest
ja gram bod nickami piotr448 i amrion08 kto będzie grał ja zakładam ja zakładam plemie zapraszam będzie sie nazywało
God of tribe zapraszam piszcie na świecie 42 43 zakładam konto i takie samo plemie
Jakoś mnie nie zachęciłeś... ;-)

Wracając do tematu i tych popularnych obozów - napisane jest, że wojskami może rozporządzić dowódca armii tylko. Czy tu chodzi o producenta armii w końcu, czy o jakiegoś głównego zarządcę obozu? Bo różnie to rozumiemy z tego, co widzę...
Bo jeśli to pierwsze, to obozy faktycznie mogą nie mieć sensu, jeśli może to tylko umożliwić późniejszą szybszą reakcję, a brak "zgrania" wysłanej pomocy/ataku nadal będzie. Dowództwo nad obozem jednego gracza mogłoby to zapewnić, ale jeśli każdy swoje wojsko może w każdej chwili stamtąd ruszać to trochę to bez sensu...

PS. Będą jakieś statystyki dotyczące obozu? Kto wysłał czego, ile jest w obozie wojsk, itp?
 

DeletedUser

Guest
I znowu kościoły! Jak za II wojny światowej: Po jednej i po drugiej stronie będzie ksiądz tego samego wyznania Błogosławił Wojska. Żenada!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry